2 Koniczyna
#1

Koniczyna od zawsze kojarzona jest ze szczęściem.
W tradycyjnych opisach to szczęśliwa odmiana, pomyślność, radość, nadzieja, coś niespodziewanego..taki uśmiech od losu.
Wzmacnia ona raczej wydźwięk kart obok jako, że sama jest po prostu kruchą roślinką…. Myślę, że jej odpowiednikiem mogłaby być Tęcza…równie rzadka i ..równie ulotna, chociaż już nie tak skromna.
Koniczyna więc to takie małe szczęście… po które jednak trzeba siegnąć...nie zapuka nam do drzwi, nie wpadnie nam przez okno… to my musimy się wybrać na jej poszukiwanie. Czasem łatwo jej nie zauważyć..tak jak omijają nas różne szanse w życiu.
Powinien ją znaleźć każdy kto szuka otuchy, pocieszenia, radości, prostoty… Jest jak światełko w tunelu.
Związki w tej karcie na pewno są pozytywne, platoniczne, delikatne, niewinne, krótkotrwałe…mogą przerodzić się w coś trwalszego o czym poinformują karty obok…Ja bym jednak postrzegała Koniczynę jako szczęście, którym jest obecność drugiej osoby bez spoglądania w przyszłość, cieszenie się tym co jest tu i teraz…jeżeli romans to mniej temperamentny niż np.w Jeźdzcu…
Praca w tej karcie daje nam dużo radości, spełnienia, obiecuje poprawę sytuacji…nie kojarzy mi się sama w sobie z dużymi pieniędzmi, raczej jakąś premią, bonusem czy czymś jednorazowym, „na rozpęd” Oczko
Odpowiedz
#2

Czytałem że karta prócz swojego znaczenia pt szczęście niesie w sobie często informację o krótkim odcinku czasu, krótkotrwałości czegoś - czynnik czasu jest więc tu na uwypukleniu.
Odpowiedz
#3

2 Koniczyna - karta ta jak wiadomo zwiastuje szczęście, ale do momentu kiedy po jej prawej stronie nie pojawi się jakaś negatywna karta np. Wąż, Chmury lub Trumna, wówczas mogą nadejść kłopoty, problemy brak szczęścia, jednak z pewnością to nie potrwa długo, natomiast jeśli karta Koniczyna znajduje się w środku negatywnych kart, zapowiada nawrót pecha, oszustwa, problemów, z kolei jeśli pojawi się po serii tych "złych" kart, można powiedzieć, że kłopoty wkrótce się skończą. Ważne jest też położenie tej karty w względem do sygnifikatora, jeśli blisko to problemy szybko się skończą, jeśli leży w oddali to znaczy, ze istnieją jeszcze jakieś czynniki, które mają wpływ na drodze do osiągnięcia naszego szczęścia, karty pomiędzy pokażą jakie to są czynniki, wydarzenia, więc im bliżej tym lepiej.
Czas: krótki czas, dwa dni, luty, drugi dzień miesiąca.
Rzecz: błyskotka, talizman, kupon na loterię,
Nieoczekiwane spotkanie, porozumienie w związku, uzgodnienie planów, dla samotnych chwilowy poryw serca, szybki romans.
Zdrowie - bardzo dobre, homeopatia, wyzdrowienie, spokój dla duszy, odpoczynek na łonie natury,
Kosa + Koniczyna = wypadek, który będzie miał szczęśliwe zakończenie
Koniczyna + Kucz = szczęście leży w twoich rękach
Koniczyna + Księżyc = kreatywny sukces, uznanie
Trumna + Koniczyna = ożywienie, wyzdrowienie, druga szansa, wyzwolenie się od trudności
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości