Laminowanie Kart Tarota
#1

Witajcie kochani ! Uśmiech

Nie wiedziałam gdzie założyć temat, ale chyba się nie pomyliłam i trafiłam dobrze Rotfl

A więc tak.. mam pytanie.. Co myślicie o laminowaniu kart Tarota?
Czy ktoś z Was ma już doświadczenia z laminowaniem kart?

Mam (jak dla mnie Rotfl) bardzo piękną talię kart. I oczywiście szanuję ją bo jest cudowna i chciałabym aby posłużyła mi caaałe lata.
I zaczęłam się zastanawiać jakby to było gdybym je zalaminowała.. Wiem, że talia będzie o wiele grubsza.
Ale nie wiem jak będzie się nią posługiwało manualnie.
Czy będzie się ją dobrze tasować, nic nie będzie wypadać albo nie będzie problemu z wyciąganiem kart.
I jak to w ogóle wygląda? Uśmiech

Może ktoś się wypowie, jeśli znacie osoby, które mają zalaminowane karty (oczywiście nie fabrycznie tylko już po kupieniu) Uśmiech
Odpowiedz
#2

Chyba fajny pomysł, ale jak by się z takimi kartami pracowało ... nie wiem ... też mam taką talię ulubioną i chętnie poczytam wypowiedzi w tym temacie ... Uśmiech
Odpowiedz
#3

Nie wiem jak teraz wygląda laminowanie, ale jeżeli technika się nie zmieniła to moim zdaniem karty będa grube i niewygodne...poza tym będą się za bardzo ślizgać...
A próbowałaś może lakierem bezbarwnym do drewna? Można położyć nawet kilka warstw...zawsze stosuję do wyrobów z masy solnej, decoupage i papieru też...nigdy mi nic nie rozmazał...
Poza tym laminowanie sporo kosztuje...myśle że nowa talia taniej wyjdzie gdy ta się zniszczy.
Pozdraiwam
Odpowiedz
#4

Tak tylko, że mojej tali nigdzie nie mogę znaleźć w całej europie, z Australii ją sprowadziłam ... Smutny nie będę raczej ryzykować i paćkać je jakimś lakierem Stres jak się zużyją pozostanie mi tylko odłożyć je sobie na pamiątkę Beczy mogę mieć tylko nadzieję, że kiedyś ponownie wznowią edycję ... od kilku lat nie jest już dostępna (chyba 4) na rynku europejskim, no chyba, że ktoś ma inne informacje ... The Viktorian Romantic Tarot 2 edycja .... wydawca ten teraz wypuścił na rynek tarota z motywem pochodzącym z bajki Alicja w krainie czarów i już kosztuje około 300 zł. Krzyk
Laminowanie wydawało mi się przez chwilę dobrym pomysłem, ale wierzę ci Bronka, ty to masz konkretną wiedzę na ten temat Luzik Buziak
Odpowiedz
#5

Hahaha no faktycznie nie wziełam pod uwagę,że istnieją takie drogie talie Oczko no nie paćkaj nie paćkaj to może werniks w sprayu, nie niszczy obrazów kart tez nie powinien Cwaniak
Zresztą ja juz robiłam przymiarki do mojej wycinankowej i lakierem będzie Rotfl
Odpowiedz
#6

No to daj mi znać jak poszło ... Uśmiech oby wszystko wyszło wspaniale i idealnie, jak zawsze z twoich rączek wychodzi ... Rotfl Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości