Karty Art Deco
#1

Mało spopularyzowana talia, na którą natknęłam się przypadkowo...kolorowa, lekka, moim zdaniem idealna do wróżb codziennych i ćwiczeń.
Nie byłabym sobą jakbym nie rozgłosiła światu jaka ona cudowna Rotfl Rotfl
Grafika niezobowiązująca, moje oko cieszy...dosyć prosta w przekazie.
Wydaje mi się że jest to odmiana kart cygańskich, ale pewności nie mam.
W internecie nie natkniemy się na jakieś obszerne opisy tych kart, właściwie to się nie natkniemy na żadne...przynajmniej w języku polskim (i tu prośba jakby ktoś coś gdzieś widział poproszę o linka Kwiatek ).
W ramach ćwiczeń wyciągnęłam sobie karty na jutro i powiem szczerze, że rozbawiły mnie Rotfl
Myśle, że będę powoli rozpisywać moje doświadczenia z tymi kartami, jako że szukam teraz inspiracji w wielu ( niekoniecznie tarotowych) taliach...Ot taki Bronkowy głód wiedzy...

Jakby ktoś chciał się przyłączyć to zapraszam Dance

A oto moje karty..Rywal - Kochanek - Dziecko..
Co mnie zdziwiło to to że karty stworzyły jakby całość (scenka odbywa się w jednym pomieszczeniu)...Kobitka w centrum, otoczona przez grupkę samców, patrząc na nią mam wrażenie że dobrze się czuje w tej roli...kokietuje ich, pozwala się podziwiać...panowie chyba niedługo zaczną sobie skakać do gardeł (oczywiście jak na dżentelmenów przystało bez rozlewu krwi Głupek )..dziecko może tu symbolizować pewną beztroskę, zabawę...bo cała ta sytuacja to w gruncie rzeczy niezobowiązująca gra...chociaż może się zdarzyć, że tak jak ten dzieciaczek wieczór skończą nago...
Snooty :eusa-naughty: No i prawie zapomniałam że to MOJE KARTY NA JUTRO..i sama nie wiem co to mi na jutro się wyszykuje, trochę inne miałam plany Oczko
Odpowiedz
#2

Poznasz kogoś nowego ,flirt i adoracja przez panów, spotkanie z kimś z konkurencji,
lub wybór miedzy dwoma nowymi małymi sprawami Uśmiech
Miły i beztroski dzień ,pełen komplementów dla ciebie
Odpowiedz
#3

Bronko, ja nie mam tej talii ale mam podobną Piatnika:

https://picasaweb.google.com/11390391421...aryPiatnik

Nazywa się to karty cygańskie, mają 36 kart.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Iwona napisał(a):Poznasz kogoś nowego ,flirt i adoracja przez panów, spotkanie z kimś z konkurencji,
lub wybór miedzy dwoma nowymi małymi sprawami Uśmiech
Miły i beztroski dzień ,pełen komplementów dla ciebie
Dziękuję Iwonko faktycznie miałam 2randki i czułam sie super chociaż dzień nie zapowiadał sie różowo bo ze wszystkimi sie kłóciłam...takiej dawki czułości dawno nie miałam stad może to dziecko...
LeCaro jak wrócę to zerkne na ta talie bo w telefonie niewygodnie
Odpowiedz
#5

dziękuję Bronka, ta talia jest cudna i ładnie mówi jak się z nią popracuje troszkę Uśmiech

zresztą jak wszytskie talie Cygańskie,czy Sybille Uśmiech
Odpowiedz
#6

Ja na dzisiaj miałam wyciągnięte:
Kochanka - Pieniądze - Wdowiec

Dostałam bardzo fajny prezent Uśmiech oraz odebrałam komputer z serwisu - co mogą pokazywać karty Pieniędzy i Wdowca, ale skąd ta Kochanka? Do niczego mi nie pasuje. Myśli

Aha, do interpretacji kart cygańskich można sobie kupić bardzo fajną książkę Heleny Żuk "Karty cygańskie" - są w niej omówione szczegółowo wszystkie karty, a także ich znaczenie w pozycji prostej i odwróconej (karty cygańskie można odwracać tak jak w Tarocie).

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

Luknelam ta talie LeCaro tez ja mam przyszla mi z Art Deco..w sumie to prawie jedno i to samo...no nie wiem co z ta Kochanka u Ciebie...ja miałam Kochanka i dosłownie mi sie pokazał haha ...a dzisiaj ciag dalszy ... :gay-male: :gay-female: :uoee:
Odpowiedz
#8

Kochanka pokazuje ciebie jako kobietę i jako kartę osobową.
Wdowiec to sprawy z przeszłości,jak i wydatki zwiazane ze stratą, ładnie tu pokazały karty odbiór z serwisu.

Talia Art Deco ma 52karty i jest to rodzaj sybilli cyganskich i nie ma w kraju do niej książki,za granicą w obcym jezyku takie są.

Talia cygańskich Piatnika -składa się z 36 kart i tą talię opisuje pięknie pani Żuk w swojej książce
Odpowiedz
#9

Dziękuję Iwono za pomoc. Kwiatek
Książka Heleny Żuk jest rzeczywiście bardo dobra - polecam ją. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Ciekawe porównanie poszczególnych kart cygańskich z ich odpowiednikami w kartach Lenormand:


Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Aha czyli jeżeli facet wyszedł mi we wdowcu oznacza, że należy już jakby do przeszłości i trzeba po prostu zamknąć ten rozdział ...
LeCaro obejrze sobie chętnie jak już poskładam podłogę...grubsze notatki sobie robię od paru dni na temat cygańskich
Odpowiedz
#12

Zalezy od kart i polaczen. Wdowiec moze pokazac zwyczajnie faceta po przejsciach, powaznie podchodzacego do relacji Uśmiech
Odpowiedz
#13

Lub wdowca,osobę po rozstaniu itd ma wiele znaczeń
Odpowiedz
#14

Dzięki dziewczęta Kwiatek
A pytanie dokładnie brzmiało...czy stworzymy jeszcze kiedyś związek..
Nadzieja-Wdowiec-Tęsknota
Związku z tego nie będzie..pokazana jest tu raczej tęsknota i żal za tym co się bezpowrotnie straciło...To takie wracanie myślami ale bez niczego konkretnego moim zdaniem
Odpowiedz
#15

Niestety możesz czekać i tęsknić,ale zwiazek się już tu wypalił,jest jako przeszłość.
Marzenia o tym co było w nim dobre pozostają.
Odpowiedz
#16

Tak też jest faktycznie...Dzisiaj w karcie Enemy pokazała mi się wścibska sąsiadka
Odpowiedz
#17

Myśl-Dom-Sędzia...jako organizacja przestrzeni w domu, również tego typu zawód
Odpowiedz
#18

Dawno nie ruszałam tej talii więc wyjęłam karty na jutro.
strata - śmierć - ślub...
Podejrzewam, że chodzi o duże zmiany w jakiejś relacji, układach...
Zobaczymy Oczko
Odpowiedz
#19

Nie dojdzie dzisiaj do przypięczetowania czegos na co liczyłas, nie dojdzie do zawarcia umowy, porozumienia, ktos moze sie wycofac ze spotkania albo ty z niego zrezygnujesz.
Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
#20

Dziękuję Lady...dzień zbliża się ku końcowi...i jedyne co wyróżniło dzisiejszy dzień to duża sprzedaż i to że mnie nie zwolnili...a tak od początku dnia myślałam...
odezwał się też facet z którym nie mam ochoty na bliższy kontakt...oszukał mnie i nadal próbuje tych swoich gierek, ale ja już spisałam go na straty...to chyba o to chodziło kartom..
Także miałaś rację Lady Kwiatek
Odpowiedz
#21

Bronko tez tak myslę, ze chodziło o faceta , którego spisałas na straty Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości