Idea(lny) drobiazg / prezent
#23

o jeju Ashes, ale sliczne! Taka super dekoracja do lazienki - dzieki zelowi one maja taki ladny kolorek? Sam zel, czy cos jeszcze? Zazdroszcze Ci tych mydelek Buziak
ja wlasnie zaczelam w domu przeglad wszystkiego w ramach jesiennego przewietrzenia, to nie mam jeszcze warunkow na domowe laboratorium mydlane, ale kiedys nadrobieUśmiech
Odpowiedz
#24

Super Oklaski Oklaski Ashes Kwiatek
Odpowiedz
#25

Ashes, piękne te mydełka... a dlaczego nie polecasz do rąk? Może trzeba więcej żelatyny dodać? Myśli

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#26

No powiem Ci Ashes, że pięknie...ja mam dzisiaj poprawiny, ale chętniej bym usiadła nad mydełkami Smutny
Odpowiedz
#27

A dziołcha dalej na tych weseliskach Violin :music-guitarred: :happy-cheerleadersmileyguy: obtańcujesz wszystkie wesela w Polsce jak tak dalej pójdzie Rotfl
Odpowiedz
#28

Ale Bronka już zbiera sobie resztki świeczek, żeby je przetopić - sama widziałam, jak wychciewa od niczego nieświadomych forumowiczek, o:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=94&t=4758&start=198">viewtopic.php?f=94&t=4758&start=198</a><!-- l -->

Tak więc myślę, że jak już uzbiera, to przetopi i coś nam tu pokaże. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#29

Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Buźki
Agrepope ten kolor to wynik wymieszania niebieskiego żelu z zielonym, czysty przypadek zabrakło mi niebieskiego. Na wierzch starłam białego mydełka.
Le Caro według mnie te mydełka są za delikatne, a ja lubię porządnie wyszorować ręce Rotfl Myślę, że więcej żelatyny dałoby im lepszą konsystencję. Uśmiech
Odpowiedz
#30

Aaa, to stad taki efekt - dwa rozne zele ("przypadek") i starte mydelko - to ja juz notuje w pamieci Buziak ale to super wyszlo, Ashes - 2 zele....znowu sie rozmarzylam..super Ok

Ja mam taki plan, zeby przed swietami obdarowac wlasnej roboty mydelkami moje sasiadki, bo mam bardzo sympatyczne Kwiatek

U mnie idzie tyle meskiego zelu pod prysznic..jakbym je przerobila na mydlo, to by sie pienilo, jak zel, a byloby ekonomiczne, jak mydlo.. Myśli i to tez jakis pomysl na (meski) prezent Rotfl
Odpowiedz
#31

Wydaje mi się, że te mydełka pachną bardziej intensywnie niż żel. Zapach zostaje dłużej na skórze.
Inny fajny pomysł na prezent - oryginalny i nie drogi. Musujące kule do kąpieli
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=4gGpjDBAhaM">https://www.youtube.com/watch?v=4gGpjDBAhaM</a><!-- m -->
Odpowiedz
#32

Hahaha BASIU no mam juz weselny przesyt Tak
Poprawiny mi gdzies nie podchodziły to se wróciłam do domu...ale samo wesele super Oklaski

LeCaro od przybytku głowa nie boli Rotfl Rotfl

Co do żelowych mydełek, a raczej ich konsystencji, to se dzisiaj wymyśliłam, że te malutkie pojemniczki po śmietance do kawy są super...maleńkie mydełka jednorazowego użytku Oczko
Odpowiedz
#33

Ashes...zrobiłam swoje pierwsze żelowe mydełka...a jako, że miałam tylko 2 łyżki przeterminowanej żelatyny (jestem kulinarnym beztalenciem nie używam jej) to niewiele tego i na pewno daleko im do Twoich.... forma...użyłam stanika z silikonu Rotfl a prawie go wyrzuciłam...
Rano zobaczymy co to z tego wyjdzie i do czego się nada ;D
Odpowiedz
#34

Bronko ja również nie używam w kuchni żelatyny, jesteś ode mnie lepsza bo miałaś resztki w kuchni, ja poleciałam do sklepu Dokucza . Fajny pomysł żeby te mydełka były jednorazowego użytku. Ja te rybki zrobiłam w foremkach silikonowych do lodu. Wiem, że robisz świeczki - czy robiłaś kiedyś takie żelowe. Zastanawiam się z czego jest ten żel do świeczek, czy nie można wykorzystać tego przepisu na mydełka?

[ATTACHMENT NOT FOUND] <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zniewalajaca.pl/index.php?limitstart=10">http://www.zniewalajaca.pl/index.php?limitstart=10</a><!-- m -->
Odpowiedz
#35

Z tego co wiem kupuje się specjalny żel do tego typu świec...
Jeżeli o mydełka chodzi to najlepszym rozwiązaniem jest chyba przezroczysta baza glicerynowa...i można w niej zatopić albo nią połączyć np. te małe żelowe galaretki w rożnych kolorach...
Ja będę działać dzisiaj.... przed praca zdążyłam tylko kupić żelatynę, kurkumę i paprykę.

Tutaj wynalazłam naturalne barwniki chociaż jak się wciągne to i tak będe wolała profesjonalne nafaszerowane chemią Figielek <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mydlo.wdomu.com.pl/barwniki_do_mydla.php">http://www.mydlo.wdomu.com.pl/barwniki_do_mydla.php</a><!-- m -->
Buraki czerwone – bladoróżowy do różowo-brązowego
Chlorofil – średnio zielony
Cynamon – średnio brązowy do brązowego – może podrażniać
Curry - żółta
Czarny bez - w ługu - jasny brąz
Dwutlenek tytanu-biel
Dynia, puree - głęboki pomarańczowy
Glinka biała – biały lub białawy
Glinka czerwona – ceglasty
Glinka różowa - ceglano-czerwony
Glinka zielona - kremowo-zielonkawy
Goździki mielone – brązowy
Henna w proszku - oliwkowy do głębokiego zielono-brązowego
Kakao – brązowy
Kawa mielona – brązowy do czarnego
Koszenila – od jasnej do głębokiej czerwieni
Korzeń marzanny – różowy do czerwono-fioletowy
Korzeń żywokostu - lekki mleczny brąz
Kurkuma - złoty brąz z bursztynem
Lucerna – zielony średni
Mak – niebiesko-szare, plamki czarne
Marchew – żółty do pomarańczowego
Marchew sok – lekko różowo-brązowy
Mieta - zielonkawo brązowy
Nasiona dzikiej róży, mielone - jasnobrązowy do głębokiego brązu
Ogórek - jasny zielony
Papryka - jasny pomarańczowy, brzoskwiniowy do pomarańczowo-brązowy - może być drażniący
Pumeks mielony - szary
Rumianek mielony – żółtobrązowy
Sok pomarańczowy - zamiast wody do roztworu ługu - ładny pastelowy pomarańczowy lub beżowy
Spirulina - lekki pastelowy zielony do niebiesko-zielony
Szafran - żółty
Szpinak - jasnozielony
Zielona herbata w proszku - brązowo-zielonkawy nakrapiany
Odpowiedz
#36

[ATTACHMENT NOT FOUND][ATTACHMENT NOT FOUND]
Buźki W końcu mi wyszło...Pistacjowo-kawowe...pachnie pięknie nie wiem jak z pienieniem...
Odpowiedz
#37

To sie przekonaj..Uśmiech Mnie by bylo szkoda tego uzyc Rotfl
Znalam polaczenie czekolady z pistacja, pomarancza lub malina..a takze pistacji z biala czekolada (troche trudne w realizacji przy mydelku..), ale pistacja z kawa, to bym nie wymyslilaUśmiech
Juz sama optyka.. Ok

Dziewczyny, a jakby zrobic takie kolorowe ptasie mleczko (do jedzenia) w roznych kolorach / smakach..albo taki deser, jak to mydelko..w szklance deserowej..jaki fajny to daje efekt.. Mniam

Bronko, a Ty wiesz, ze Eskimos by to zjadl i sie tylko oblizal Rotfl co tam Eskimos..ja bym to pochlonela, jakby nie to info, ze to jednak mydelko... Zawstydzony
Odpowiedz
#38

A więc tak mydełko się pieni...nie rozpada się i pięknie pachnie...kawa działa jak peeling...w kuchni schnie już kolejne truskawkowo-kawowe...jak zdąże to dzisiaj wkleje...
Pełną parą ruszyłam z tworzeniem, ale nie będę Was zamęczać tym wszystkim bo to w końcu tarotowe forum a nie DIY Oczko
Odpowiedz
#39

No co Ty Bronko, wklejaj wszystko co stworzyłaś! Tak Pistacjowo-kawowe super Oklaski a czego użyłaś do zrobienia: Biały Jeleń, resztki z różnych mydełek? Jak zrobiłaś te zapachy pistacjowe i kawowe?

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#40

[Obrazek: file.php?id=17250]
One są z żeli pod prysznic LeCaro, zapach pistacjowy już był, dodałam tylko kawy i zółtego barwnika. Zamówie gliceryne to będzie już zupełnie inna bajka.
A tutaj truskawka kawa...na wierzchu lekko zaparzona żelatyną herbatka truskawkowa.
Jaka radość że człowiek się naumiał wklejania zdjęć  Rotfl
Odpowiedz
#41

perełka napisał(a):Ja jesienią lubię zbierać, liście, kasztany, jarzębinę. Co powiecie na róże z jesiennych liści. Pryskam je sprayem na srebrno, złoto i różniście. Są fajne do stroików na Wszystkich Świętych oraz Bożonarodzeniowych. W necie jest dużo kompozycji... Kotek
- Robie takie kwiaty z lisci,gotowa kompozycje , powinno sie spryskac lakierem do wlosow .
Odpowiedz
#42

Bronko fantastyczne te mydełka i takie apetyczne, gratuluje. Oklaski
Prełko widziałam taki bukiet jak twój w sklepie za 50 zł. Uśmiech
Macie dziewczyny talent.
"Jesteś utalentowany… A talent to… coś nieprzeciętnego. " Borys Pasternak
Odpowiedz
#43

Aniu a może czymś sie pochwalisz? Nigdy takich bukietów nie robiłam..
Ashes dziękuję ale myśle że Twoje bardziej praktyczne... zamawiam gliceryne, bo te żelkowe mnie nie przekonują...

A robiłyście keidyś czekoladki? Takie przepyszne z żurawiną, kokosem itp..
Odpowiedz
#44

Świetne te mydełka ! Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości