Rozkład "Słońce" (ocena samego siebie)
#1

Chciałam się z wami podzielić ciekawym rozkładem autorstwa p. A.A. Chrzanowskiej zaczerpnięty z książki pt. " Tarot a psychologia", należy go stawiać tylko z samych AW, odpowiadając sobie na tego typu pytania:
Jak wygląda Twoja samoocena? Czy potrafisz obiektywnie ocenić swoje możliwości, talenty, umiejętności? A może godzisz się na to, żeby Twoje życie było szare i bezbarwne? Jakie są Twoje życiowe aspiracje? Czy wierzysz w siebie? Czy znasz swoją wartość? A może pozwoliłeś/aś sobie wmówić, że do niczego się nie nadajesz?
Pytania, które się nasuwają po przez problemy sygnalizowane przez kartę XIX Słońce. Jeśli dręczą was takiego rodzaju pytania lub wątpliwości warto zastosować rozkład oparty na bazie karty Słońce, ponieważ umożliwi on ich dokładną analizę. Po wykonaniu tradycyjnych czynności wstępnych i wyjęciu karty XIX Słońce, jako Słońce – karta-sygnifikator problemu, należy wylosować siedem kart i ułożyć je w następujący sposób:
......1......................2......
.............XIX Słońce............
...3.....4................5....6....
..................7..................
1 – jak osoba pytająca ocenia samą siebie?
2 – czy osoba pytająca zna swoje najmocniejsze strony?
3 – jak wygląda w chwili obecnej życie osoby pytającej?
4 – jakie są aspiracje osoby pytającej?
5 – czy osoba pytająca wierzy w siebie?
6 – jak wygląda poczucie wartości własnej osoby pytającej?
7 – co należy zrobić, aby poprawić własny wizerunek osoby pytającej?

W moim odczuciu to jest rozkład nadający się do analizy problemów osób, które są bardzo nieśmiałe, nie wierzą we własne możliwości, talenty, obawiają się opinii innych ludzi, własnego otoczenia. Jestem ciekawa, jak wam się będzie z nim pracowało...  Buźki  Kotek
Odpowiedz
#2

O Basiu to coś dla mnie Uśmiech dziękuję Buźki
Odpowiedz
#3

Miło mi, że komuś może się ten rozkład przydać Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości