Uszkodzenie Chirona
#1

Zrobiłam sobie ostatnio kosmogram, przeczytałam co nieco o domach, położeniach planet itp. Mam pytanie odnośnie chirona, nie bardzo wiem jak to ugryźć. Jak rozpoznać czy chiron jest uszkodzony. Jeśli ktoś umie mi pomóc to prześle swój kosmogram. Uśmiech


Madrugado jeśli widzisz tu jeszcze coś ciekawego, to będę wdzięczna za odpowiedź. Buziak
Odpowiedz
#2

Wyślij mi proszę Uśmiech
Odpowiedz
#3

Ashes, w horoskopie kazdej osoby jest mnostwo ciekawych rzeczy, tak z kilka stron A4 wiec pytanie co tak naprawde Ciebie interesuje?

Jesli zaczynasz sie interesowac astrologia, to polecam zaczac wlasnie od analizy samej siebie, poprzez probe zrozumienia wlasnego kosmogramu. Zaczynajac od Ascendentu, Slonca i Ksiezyca, i tego jakie Tworza uklady, juz mozna znalezc wiele. U Ciebie naprzyklad rzuca sie w oczy rozlozenie prawie wszystkich planet w I i IV cwiartce, jak myslisz, co to moze oznaczac (przy wiekszosci osobistych w IV)

Pytasz sie o Chirona. A to akurat ta czesc horoskopu, ktoragdzies tam analizowana jest pod koniec (Chyba ze tworzy mocne uklady ze swiatlami np, wtedy jego waga wzrasta). Chiron w mitologii, jesli pamietasz, to byl lekarz, ktory leczac wszystkich dookola nie mogl uleczyc sam siebie. Wiec jego pozycja w horoskopie z zalozenia pokaze to miejsce gdzie pomoc mozemy innym, ale nasza "rana" jest gleboka. Chiron to takze iondywidulnosc, ale u CIebie nie jest on w zaden sposob polaczony z planeta osobista. Jesli bylby on w koniunkcji ze swiatlem, czy ASC wtedy jego wplyw na Twoj horoskop bylby wyczuwalny w sposob silny.

Jesli spojzysz sie na polozenie swojego Chirona, to on tak naprawde tylko tworzy Sekstyl ze Sloncem, i to slaby, bo Orba 3 dla sekstulu to w zasadzie prawie granica, ale poniewac to Slonce, to bym zaakceptowala. Opozycja z Uranem ma Orbe 5, ktora przy tych wolno poruszajacych sie planetach, jest dosyc duza, i nie bralabym jej pod uwage. Dodatkowo charakteryzyje ona caly rocznik, lub nawet 2. Ten sekstyl, moze u Ciebie jakby podkreslac to, ze jestes w stanie zaakceptowac odmiennosc innych, czy umiejetnosc wspolpracy. Takze tak jak Chiron lubic mozesz pomagac innym (przy Sloncu w Raku, jest to mocniej podkreslone) i swoim bliskim dawac duzo od siebie, czasami za duzo. Kazdy ma gdzies u siebie tego Chirona ale bym powiedziala, ze u Ciebie nie jest on jakas super istotna czescia horoskopu Uśmiech
Odpowiedz
#4

Dziękuje Ci serdecznie, właśnie o takie coś mi chodziło. Buziak Chciałabym mieć taką wiedzę, ale jak czytam o kosmogramie to widzę tylko oczywistości, nie mam do tego smykałki, wszystko wydaje się magiczne i nieodkryte Głupek Nie wiem co może oznaczać ułożenie w I i IV ćwiartce. Jedynie co mi przychodzi do głowy, że to są najważniejsze sfery mojego życia, na które mają wpływ planety. To jedynie moja intuicja, wiedzy niewiele. Jeszcze raz dziękuje Buźki
Odpowiedz
#5

Poszperałam w internecie i znalazłam co może oznaczać rozłożenie większości planet I i IV ćwiartce.

"Jeśli większość Twoich planet znajduje się w w I ćwiartce w domach 1,2,3 zatem mało siebie znasz. Masz nawyki i skłonności dziedziczne. Jest w Tobie silny instynkt radzenia sobie w życiu. Jesteś pochłonięty sobą, swoimi problemami, ideami i planami. Inni ludzie słabo go interesują.
W Twoim życiu najważniejsze wydarzenia zachodzą w dzieciństwie (do 21 roku życia). Okres dzieciństwa jest nadzwyczaj ważny dla Ciebie. Rodzice powinni zrobić wszystko, co możliwe dla rozwoju Twoich talentów i zdolności takiego dziecka, jako że to wpłynie bardzo mocno na całe Twoje dalsze życie. Jeśli tak się nie stanie, istnieje duże ryzyko, że będziesz infantylny i naiwny.

IV kwadrant zawiera domy X, XI, XII, wchodzące w skład Dziennej i Zachodniej Półsfery. Nazywany jest Kwadrantem Starości. Jeśli większość Twoich planet znajduje się w IV kwadrancie, wówczas umacniasz swoją pozycję w świecie zewnętrznym, ale nie uzgadniasz swoich celów z celami innych. Dzieje się tak nie dlatego, że to nie jest Ci potrzebne, lecz z tego względu, że lepiej wiesz, jak te cele osiągnąć. Jeśli większość Twoich planet znajduje się w w IV ćwiartce w domach 10, 11, 12 zatem poszukujesz odpowiedzi na pytanie kim jesteś, jesteś skupiony na sobie samym, swoich zdolnościach i wartościach duchowych. Dążysz do władzy, robisz karierę. Ludzie z większością planet w czwartym kwadrancie nawet w dzieciństwie wydają się dorosłymi i mądrymi. Najważniejsze wydarzenia w Twoim życiu zachodzą po 63 roku. Możesz czasami dość długo się rozkręcać, ale za to umiesz osiągać wyznaczone cele. Silnie obsadzona czwarta ćwiartka horoskopu wskazuje na wyższe zainteresowania i cele. Jest to sfera odpowiedzialna za rozwój duchowy, wyższe ideały i konieczność samorozwoju. Taka konfiguracja może nieść wielki postęp w Twoich działaniach, duże osiągnięcia, sukcesy, ale także może przynieść egotyzm, koncentrację wyłącznie na swoich sprawach, izolację i zamknięcie się na innych ludzi. W skrajnych przypadkach grozi to zimnym egoizmem i odcięciem się od świata i życia."
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/kurs-astrologii-dla-poczatkujacych-alabella/">http://www.solaris-rozwojosobisty.pl/ku ... -alabella/</a><!-- m -->
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości