Opętanie
#1

Wczoraj natkałam się na bardzo ciekawy dokument- gorąco polecam .
Przyznam szczerze ,że dał mi  do myślenia. Interesujące są argumenty mówiące za ingerencją szatana - ksiądz oraz bohaterka jak również psychoterapeutki,która przedstawia własną interpretacje zachowania dziewczyny.
http://player.pl/filmy-online/uwolnij-mn...56432.html
Ach ,na pewno oglądałyście wiele razy programy emitowane przez tvn, w godzinach nocnych "Nie do wiary" tam też wiele razy poruszano temat opętania, szatana, egzorcyzmu.
Pogadamy na ten temat ?
Odpowiedz
#2

U mnie w uniwersyteckim kościele doszło do opętania dziewczyny, która studiowała teologię. Zauważyłam, iż ludzie wierzący są bardziej podatni na takie rzeczy. Bardzo ciekawe zjawisko. Kiedyś uważałam to za kłamstwo ale po tym zdarzeniu stwierdziłam, że już na tym świecie może być wszystko...
Odpowiedz
#3

O matko....ale tak się objawia jak w tym dokumencie?możesz mieć rację z tą podatnością.Ja widziałam w kościele podczas modlitw jak kobieta krzyczy.wzbrania się- masakra to też podobno objaw opętania.Bardzo fajnie powiedziała na końcu ta dziewczyna.ze Bóg. Jest silniejszy i pogonił tego szaana.Mnie ten temat zawsze kojarzył się z chorobą psychiczna .ale to wiesz raczej z niewiedzy wynika hm
Odpowiedz
#4

Opętanie tz. possesione następuje  zazwyczaj  po przez dobrowolne oddanie się  Myśli  odbicie bogobojnego  to jest policzek dla stwórcy i ma szczególny charakter, tak samo jak godzina 3:15 rano.   Lepiej zdawac sobie sprawę o istnieniu tego bytu niż nie.
Odpowiedz
#5

Ogólnie mówi się iż Północ czyli godzina 24:00 jest godziną duchów, czyli 3:15 zwiększa się kilkukrotne aktywność paranormalna - ma to związek z godziną miłosierdzia która również jest po godzinie 3 popołudniu, czyli chwili konania Jezusa na krzyżu. Z kolei 3 w nocy jest godziną Antychrystusową. 

Opętanie, czyli possesione to z kolei kolejny stopień udręczania diabelskiego - następuje poprzez podpisania paktu z diabłem, i dobrowolnemu oddaniu się ciału.
Odpowiedz
#6

Ja nie byłam nigdy opętana ,ani nikt na szczęście z mojego otoczenia ,ale często zdarza się ,że w godzinach od 00:00 do 03:00 kiedy wychodzę gdzieś ze znajomymi bądź jestem sama odczuwam nieprzyjemną jakby" obecność" ciężko to wyjaśnić ,ale mam wrażenie jakby ktoś był i mnie obserwował,a czasami nawet dochodzi do tego,że odczuwam wrażenie jakby "to coś" mnie dusiło. Zaznaczę ,że 2 razy widziałam ducha i wierze w zjawiska paranormalne . Coś w tym wszystkim jest
Odpowiedz
#7

W skrócie  Rotfl  Chrystus konał według naszej rachuby czasy pomiędzy  9 - 12 godziną w dzień  czyli  3 - 6 według  ewangelii św. Marka  i  Jana... Określenie  dokładnych godzin to  kwestia podziału dnia i nocy stosowanej w owym czasie w  Palestynie oraz specyficzne określenia i nazwy czasu używane przez Izraelitów. Nie bez powodu określa się symbolicznie  największą aktywność bytów demonicznych na godzine 3 - 6 ranoUśmiech  Co do duchów i im podobnych... oni przebywają pomiędzy nami cały czas, ogólnie  nie sa nieszkodliwe aczkolwiek czasami manifestują swoja obecność po przez hałasowanie czy  pokazanie się  i potrafią umilić życie. A znowu przesuwanie przedmiotów, zwalanie, rzucanie etc. to juz nie ich robota  raczej. Ogólnie byty demoniczne mogą przejąć władze nad duchami do osiągnięcia swoich celów...                                                                                
Possesione   to jest nic innego jak wejscie demona w ciało ofiary , sa tu dwie drogi  - albo demon opusci ją dobrowolnie albo zabierze ze sobą podczas egzorcyzmów - jedynej drogi do całkowitego uwolnienia,  należy pamiętać ze   taki byt potrafi nie ujawniać sie tygodniami   od czasu   opętania.  Jak sie budzi  to ofiara nie pamieta nic co sie z nia działo w tym czasie.  Wskazane by było  zeby taka osoba wyraziła zgodę na egzorcyzm gdy jest świadoma.   Co do cyrografu, paktu... nie  musi byc podpisany...  wystarczy ze wrazisz nieświadomie zgodę czy to słownie czy w myślach  i...  jedziesz   Boi się
Odpowiedz
#8

No to też prawda, strach pomyśleć.
Odpowiedz
#9

za tym nie nadążysz... wszystko się zaciera w tych  czasach  Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości