Wierzysz w męsko-damską przyjaźń?
#45

Prawdziwa przyjażń jest bezinteresowna, wiesz że możesz liczyć na drugą osobę o każdej porze dnia i nocy.Wiesz że możesz wypłakać się w rękaw i możesz liczyć na pomoc.Jest po prostu piękna w swej postaci i może dlatego tak ciężko o nią. 
Jeżeli tak przyjażn zdarza się między kobietą i mężczyzna to....zdarza się niezwykle rzadko...albo... jedno coś czuje ale wie żę druga strona tego nie odwzajemnia i ktoś woli pozostac w dobrych stosunkach z drugą stroną nie chcąć jej stracić.

Zawsze będę ją kochał..ale wiem żę ona nie... wolę udawać przyjażń i pozostać w dobrych stosunkach niż wszystko spier....przez moje uczucie...choć w sercu się gotuje Uśmiech

Przyjaźń między kobietą i mężczyzna istnieje do pierwszego pocałunku
Odpowiedz
#46

tak kobieta moze nic nie czuc o kolegi
Odpowiedz
#47

Zdecydowanie istnieje takie zjawisko.  Nie jest tak ze przyjaźń dotyczy tylko mężczyzn lub tylko kobiet. To utarte przeświadczenie. A zdarza sie też inaczej. I cale szczęście, że tak jest. Facet to naprawdę przyjaciel dobre i złe. Życzę tylko takich przyjażni.
Odpowiedz
#48

Powiem szczerze że może istnieć przy pewnych warunkach np duża różnica wieku i tym samym niedopuszczanie możliwosci o byciu ze sobą ale i nawet to czasem pada jak domek z kart.Przyjaźń to fundament związku dlatego ciężko potem się nie zaangazowac skoro tyle wspólnego nas łączy.
Odpowiedz
#49

Wierzę, mam przyjaciół w gronie damskim, jak i męskim. Może to kwestia tego, że nie patrzę na człowieka przez pryzmat płci.
Odpowiedz
#50

nie wiem, rozum mówi jedno, serce drugie, ... 
sadze, że zależy trochę od charakterów.. 
Od przyjaźni do miłości cienka granica.. tylko czasem ta miłość jest jednostronna, a czasem kończy sie np, małżeństwem
Odpowiedz
#51

Nie wierzę zawsze jedna strona będzie chciała zakosztować tej drugiej i będzie podtekst
Odpowiedz
#52

Nie wierzę. W którymś momencie zostanie przekroczona cienka linia i jeśli obie osoby będą tego chciały i będą wolne to ok, może być z tego wspaniały związek. Gorzej jeśli nie są wolne albo tylko jedna strona zapragnie czegoś więcej...
Odpowiedz
#53

wierzę w taką przyjaźń pod warunkiem że się sobie nie podobają.
Choć jej nigdy nie doświadczyłam
Odpowiedz
#54

taka "czysta" bez większych oczekiwań jednej ze stron chyba nie zdarza się jednak często
Odpowiedz
#55

Miałam dwóch przyjaciół mężczyzn i obu po czasie przyznało ze się we mnie zakochali. Niestety nie można przyjaźnić się z mężczyzna bez uczuć. To wynika z mojego doswiadczenia
Odpowiedz
#56

Na krótko tak, jednak w perspektywie dłuższej prawdopodobnie jedna strona zacznie coś czuć, czy to zakocha się czy będzie to fizyczne przyciągnie. Mam koleżankę, która przyjaźniła się z facetem przez 8 długich lat, opowiadali sobie wszystko (!), aż doszli do wniosku że się kochają. Dziś mają ślub i dziecko Uśmiech
Odpowiedz
#57

Z moich doświadczeń wynika że nie, gdy któraś strona poczuje coś więcej, ktoś będzie poszkodowany i albo zaczyna się miłość albo koniec 'przyjaźni'
Odpowiedz
#58

Możliwe że takowa istnieje pomiędzy kobietą a mężczyzną, ciężko określić jeśli nie przeżyliśmy takiej przyjaźni a tylko ze słyszenia lub własnych przemyśleń. 
Uważam że istnieje lecz jak wiele koleżanek i kolegów tutaj, włącza aspekt seksualny pomiędzy obojga przyjaciół, owszem i jest i istnieje takowy, w końcu jesteśmy do tego stworzeni a przyjaźń jest bardzo szeroko pojmowana przez nas samych i w końcu nie wiadomo gdzie przyjaźń się zaczyna a gdzie pojawia miłość zrodzona z przyjaźni.

Bądź jak światło, które wędruje przez noc i po drodze zapala zgasłe gwiazdy. 
- Phil Bosmans
Odpowiedz
#59

Wierzę, że wyjątek potwierdza regułę Uśmiech Ale wiele osób z przyjaźni przeszło do miłości i znam takie sytuacje. Jeśli pan woli panów lub pani panie to jest prościej i mam takiego znajomego, że jest gejem i fajnie nam się rozmawia. 
Ogółem mam wielu znajomych mężczyzn, 3 przyjaciół i moge na nich liczyć. Jeden kiedys przekroczył granice i już nie ma przyjaźni. Pozostali są, więc to się sprawdza, ale sama nie wiem co tam w głowie mają do końca, bo póki ja mam męza, a oni poukładane życie to jest ok. Ale gdyby ktoś był sam?

Więc tak, można się przyjaźnić ale bywa to trudne gdy ktoś chce czegoś więcej. Dlatego jest to rzadkie, ale nie niemożliwe Uśmiech
Odpowiedz
#60

A ja wierzę. Mam takiego przyjaciela. Ale to chyba dlatego, że znamy się niemalże od dziecka i przyzwyczajenie zrobiło swoje, tzn. nie doszło dzięki niemu między nami do niczego więcej.
Odpowiedz
#61

Wierzę. 
Dlatego, iż istnieje wiele przykładów przyjaźni pomiędzy płciami i wiele osób twierdzi, że jest to możliwe i trwałe. Ważne jest, aby w każdej relacji, niezależnie od płci, istniały zaufanie, szczerość i wzajemne wsparcie.

'Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości." 
~ Graham Masterton ⭐

[Obrazek: LYmFzaWMtMTcwLWgyLTE0MzQ4MTMyMzcuOTA1LSM...er=1392018]
Odpowiedz
#62

Jest to możliwe, zwłaszcza przy dużej różnicy wieku. Bardzo często jednak kończy się na "friends with benefits" i po przyjaźni.
Odpowiedz
#63

Tak myśle że przyjażn damsko męska jest możliwa - Mam kolege który mi się nie podoba a on ma dziewczynę i bardzo dobrze nam się współpracuje ze sobą - choć to ja jestem organizacyjna a on często chodzi jako tło lub inaczej jako partner kolega obok .
Natomiast po 3 latach znajomości nie ma między nami iskier .
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości