Rozmowy o runach...
#45

mam pytanie i może jakaś dobra dusza zna odpowiedź..
Runami zajmowałam się przez blisko 2 lata, swój komplet dostałam od bliskiej mi osoby na święta. Własnoręcznie robionego kompletu się nie "dorobiłam" tamte służyły całkiem zacnie.

Niestety w tamtym roku zgubiłam kenaz w podróży... W komplecie dostałam oczywiście pustą runę, z której i tak nigdy nie korzystałam, opierając się na podstawowym systemie.
Zastanawiam się czy mogłabym dorobić nową kenaz (runy kryształowe, żal mi bardzo tego pięknego kompletu) czy też lepiej zakopać je i wyrobić nowy komplet?
Odpowiedz
#46

Starszy Futhark to 24 runy...bez tzw. Runy Portalowej....
W wielu taliach dołączona jest Runa Pusta/Portalowa, dodana przez Ralfa Bluma w XX wieku.
Decyzja czy chcesz jej używać, czy nie należy do ciebie.
Wiec sadzę, ze możesz pusty kryształ wykorzystać dla runy Kenaz... Uśmiech

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#47

Chciałam się dowiedzieć czy można mieć przy sobie więcej niż jeden skrypt runiczny np. skrypt na pracę oraz przyciąganie szczęścia i powodzenia.
Czy to raczej za dużo energii? Uśmiech
Odpowiedz
#48

Możesz nawet nosić przy sobie piętnaście Oczko karteczek ze skryptami...na wszystko...ale jeśli nie będziesz z nimi pracowała , wizualizowała, poznawała runy użyte do skryptu...będą to zwykłe karteczki...
A poważnie...czy w życiu chcesz załatwić wszystko od razu??/chciałoby się, ale jedna sytuacja, naprawienie jej , powoduje prawem domina następną sytuację , może jej naprawę...
Wiec jeden skrypt...i tak jak pisałam powyżej...praca ze skryptem na sprawę najważniejszą w tej chwili dla Ciebie...i zobaczysz co się będzie działo...

Runy to duże moce.. pojedyncze, czy użyte w skryptach, bindrunach... dają podpowiedź, impuls do twojego osobistego działania...
Jeśli zaprzyjaźnisz się z nimi wspomogą twoje działanie...aby to co chcesz zmieniło się w Twoim życiu...

Zachecam do poczytania, to, co mamy o runach pisane w Dziale Runy... Oczko
znaczenia run, medytacje z runami, mitologia i historia runiczna...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#49

Dziękuje, właśnie zaczynam wdrażać się w ten dział, bardzo mnie ciekawi działanie run i nie mogłam znaleźć odpowiedzi na to pytanie.
Z drugiej strony fajnie byłoby zamówić to czego w życiu brakuje Oczko
Mam jeszcze jedno pytanie. Czym się kierować w wyborze run, skryptów?
Odpowiedz
#50

Już Ci powyżej napisałam o tym...jeśli zapoznasz się ze znaczeniami poszczególnych run...znajdziesz odpowiednia dla siebie...
Polecam tutaj...<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=79">viewforum.php?f=79</a><!-- l -->
poczytaj o każdej runie...w ciszy i spokoju, tylko dla siebie spróbuj odpowiedzieć na pytania...jeśli będziesz miała problemy z odpowiedzią...warto lepiej poznać tę runę, popracować z nią , pomedytować...ale jak zaznaczyłam...nie wszystko od razu... Oczko
Masz cały dział do dyspozycji...
W tym tygodniu runa tygodnia ...jest Hagalaz...poczytaj...<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=98&t=15694">viewtopic.php?f=98&t=15694</a><!-- l -->
Sama musisz znaleźć swój sposób na poznanie run...powodzenia... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#51

Dziękuję Krystyno Buźki
Odpowiedz
#52

Wahałam się, czy rozpocząć nowy temat, ale skoro w tym wątku są rozmowy o runach, to chciałabym spytać o imię runiczne. Od razu chce wyjaśnić, że runy także mnie interesują, ale na razie nie chciałabym ich za bardzo zgłębiać, nie ma we mnie gotowości.
Wiem, że własne imię można zapisać runami i że każdej literze alfabetu odpowiada odpowiednia runa, więc moje imię można by zapisać Ansus - Laguz - Ansuz, jak można by było je zinterpretować?
A drugie pytanie to - słyszałam, że można wymyślić sobie imię runiczne w jaki sposób je tworzyć?
Czy tak stworzonego imienia warto używać jako nicku?
Z góry wielkie dzięki.
Odpowiedz
#53

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=78&t=1852">viewtopic.php?f=78&t=1852</a><!-- l -->
tutaj masz jak napisać skrypt runiczny swojego imienia...
Ale...jeśli nie znasz run, nie masz w tej chwili czasu, aby chociaż o nich poczytać...jak piszesz...nie jesteś jeszcze na runy gotowa....
bez sensu jest tworzyć skrypt runiczny swojego imienia, czy nick...
Na wszystko jest czas...może kiedyś będziesz gotowa poznać runy...wtedy dopiero pomyśl o skrypcie swojego imienia... Oczko

Wiem, ze kiedyś w Gwiazdy mówią...chyba E. Kulejewska opisywała skrypty popularnych imion...poszukaj, poszperaj...może w necie gdzieś odszukasz...
może i Twoje imię tez tam było... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#54

Dzięki Krystyno za odpowiedź.
Szperałam i tak jak napisałam, wiem, że można imie zapisać runami, chodziło mi jednak o imię, które (nie wiem jak to napisać) jest stworzone/przybrane z run. Mówiła kiedyś o tym chyba Rudja w tv.
Masz pewnie rację, że na razie lepiej się tym nie zajmować z doskoku, bo jak każda dziedzina ezoteryczna potrzebuje poświęcenia czasu i uwagi.
Dziekuję za linki. Przeczytałam. Jak zwykle ciekawie opisane. Uśmiech
Odpowiedz
#55

Noszę od jakiegoś czasu pewną runę w formie wisiorka. Na początku rzeczywiście poczułem energię tej runy w czakrze jej odpowiadającej. Po jakimś czasie nie widzę żadnej poprawy tego aspektu, która ta runa miała wspierać. Czy za mało z nią pracuję? 
Czytałem, że samo noszenie runy oddzialywuje na nas poprzez jej energię kształtu itp.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości