Wyklęty
#1

Niestety nie potrafie pisac wierszy ,bardziej uciekam w forme pisania piosenek ,Zwał jak zwał przeciez to jakas tworczość rowniez..

WYKLĘTY

Ja widzę czarne słońce
ja widze chmur zamęty
Wokół mnie gasną światła
Boże jam człek wyklęty...

Zabijam w sobie wiare
uczucia i pragnienia
widzę jak spadam na dno
szukając tam zbawienia...

W mej głowie slysze głosy
ktoś szapcze moje imie
na sobie czuje dotyk
to znak że chyba żyje..

Czuje że pękła ziemia
czuje jak pękło serce
w mych żyłach krew pulsuje
czy ja naprawde jestem??

I krzycze gdzieś przez cisze
choć słow nie slyszy nikt
me ciało jeszcze ciepłe
chodż ducha nie ma w nim...

Czy jestem tu za kare
czy byłem tu przez chwile
rozbijam pieścia lustro
ktoś inny we mnie żyje.....
Odpowiedz
#2

Nie moje klimaty niestetyOczko
Odpowiedz
#3

Ok, ale co ma na celu twoja twórczość?? Co chcesz przez nią osiągnąć ?? fanów i uwielbienie ... ? o takiej tematyce pisząc, fanów może i przyciągniesz, ale oni nie będą ci wierni... każdy kiedyś odbija się od dna i twoja twórczość w tym im nie pomoże, więc cię porzucą bez cienia żalu, a inni po prostu odchodzą "bezimiennie"... a ty nadal pozostaniesz w fazie złudnego upojenia własną twórczością, myśląc, że nikt cię nie rozumie ... na to sam się skazujesz, więc jeszcze raz się pytam, co masz na celu osiągnąć swoją twórczością?? sam siebie biczujesz ... ? po co??
Odpowiedz
#4

Mnie się podoba. Oklaski
Odpowiedz
#5

Wszedłem przez przypadek myśląc, że to o klątwie i sie pozytywnie zdziwiłem. Bardzo wspaniały wiersz, uwielbiam poezje. Powiedz mi kim jest podmiot liryczny? Na początku pomyślałem, że utwór jest o osobie, która cierpi. Słowa jak "wyklęty, zbawienie i ducha" nasuneły mi skojarzenie, ze to osoba, która nie żyje lub jest na pograniczy życia i śmierci. Ciało nie zdążyło ostygnąć, ale dusza już odleciała. Jednak sam koniec zmienił moje postrzeganie wers "ktoś inny we mnie żyje". Czy podmiot jest osobą, która nie potrafi sie uzewnętrznić. Każdy z nas kogoś po części udaje. Być możejego "ja" żyje gdzieś w mroku osobowści i dlatego jest kimś innym. Drogi autorze, czy możesz rozwiać moje wątpliwości, powiedzieć o czym dokładne jest wiersz i kim jest podmiot?
Odpowiedz
#6

nawet bardzo milo sie to czytało Uśmiech tak trzymaj
Odpowiedz
#7

Perełka. Kiedyś też dużo pisałam i właśnie głównie w takim klimacie -mrocznym, mglistym, niepewnym. Może poszukam i też coś wstawię..
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości