Mój portret psychologiczny
#1

1.Dzieciństwo i wczesna młodość XIII Śmierć
Karta transformacji i porzucanie przeszłosci. Odcinanie sie. Mam wrażenie, ze może to być zakończenie cyklu z porzedniego wcielenia. Kończe to czego nie dokończyłęm poprzednio.

2. Wiek średni IX Pustelnik
Odsune sie od życia społecznego na rzecz rozwoju wenętrzenego. Poszukiwania, porzemyślenia, rozwój umysłu. Ale też ucieczka w samotność.

3.Wiek dojrzały III Cesarzowa
Rozumiem, że zaczne rozwijać sie w kierunku uczuć. Mam na myśli powrót z samotności na łono rodziny. Wewnętrzne spełnienie i równowaga.

4. Podświadomość XXII Głupiec
Podświadomie poszukuje nowych wyzwań, ścieżek, przygód, doświadczeń, poznania nowych rzeczy. Coś ciągnie mnie daleko w nieznane.

5.Świadomość XII Wisielec
Poświęcanie się. Wyrzeczenia dla dobra innych. Stawiam siebie na n-tym miejscu. Nawet jak postanowie, że od teraz licze sie ja, to i tak zachwile z tego zrezygnuje.

6.Nadświadomość XII Wisielec
W pewnym sensie to co w punkcie 5.

7.Misja III Cesarzowa
Powiniennem nauczyć się kochać, wyrażać uczucia, żyć wspólnie z innymi, pielęgnować relacje rodzinne. Ta karta kojarzy mi sie również z płodnością i roślinami. Uwielbiam rośliny i może takie dawanie życia i dbanie o nie. ( Kiedy zasieje nasienie, cały czas musze sie nim zajmować, podlewać, ucze sie cierpliwości, czekając aż wzrośnie)

8.Środki do realizacji misji XXI Świat
Wyzwolenie? Spełnieie misji będzie możliwe tylko wtedy, jeżeli w pełni zakaceptuje sie. Jeżeli zrozumiem dualizm osobowości(w duszy mamy pierwiastek męski i żeński). Zrozumiem połączenia ciała i ducha. Wyzwole sie od wszystkiego co stare. Ogólnie musze odnależć harmonie między duszą a ciałem oraz sercem i rozumem. Być może musze zaakceptować w sobie cesarzową, która jest raczej kobiecą kartą.

9.Karma, kim byłem IV Cesarz
Byłem osobą osobą wysoko postawioną w życiu lub rodzinie. Twardo rządziłęm prawą ręką i kierowałem sie zasadami moralnymi. (może stąd misja cesarzowej, aby porzucić osobowość surowego władcy i nauczyć sie być taką kochającą matką)

10.Co robiłem VI Kochankowie
Myśle, że zajmowałem sie czymś zwiazanym z podejmowaiem decyzji. Ale nie szło mi to najlepiej, ponieważ ta karta zawsze łączy sie z dylematami. Myśle, ze musiałem też dla pracy porzucić coś co dla mnie ważne.

11.Lekcja II Kapłanka
Oprócz życia ziemskiego ważna jest również sfera duchowa.

12.Harmonia lomfort II Kapłanka
Osiągne harmonie tylko jeżeli zwróce uwage na własne wnętrzne. Zaczne zagłebiać sie we własne ja i rozwijać swój duchowy aspekt.

13.Wnętrze III Cesarzowa
Karta wskazuje na kobiece cechy osobowości jak troska, cierpliwość, wrażliwość.

14.Na zewnątrz V Kapłan
Ludzie postrzegają mnie jako osobę z pewnymi zasadami moralnymi i osobe głęboko wierzącą. Jestem postrzegany jako osoba zstawiająca na świat duchowy, a nie materialny.

15.Jak odrobić lekcje karmiczną IX Pustelnik
Dla mnie przesłanie jest proste. Pustelnik to osoba, która udaje sie w samotność, aby szuakać i znaleźć. Musze udać sie w samotność, gdzie oddam sie rozwoju wewnętrznemu.

16.Komfort karmy XIV Umiarkowanie
Musze znależć równowage w życiu. I ważać na dobra materialne.

17.Jak pracować z misją na obecne wcielenie I Mag
Stale sie uczyć i rozwijać. To jedyna droga


Bardzo prosze o poprawieni mnie i napisanie swoich spostrzeżeń.
Odpowiedz
#2

Dodam od siebie, ze to ze lubisz podlewac kwiatki itd, to wynika z kaplanki w pozycji komfortu. Kaplanka w systemie P. Crzanowskiej to wlasnie bliskosc z natura, czy bycie matka itd.
Z mojego doswiadczenia, to co pojawia sie w misji nie zawsze przycodzi nam z latwoscia. Cesarzowa to osoba wygodna, wiec tutaj pojawia sie dbanie o dobrobyt, piekno dookola siebie, to takze karta tworczosci (dziecko w przypadku cesarzowej to nie tyle macierzynstwo, co dzieckiem moze byc ksiazka, czy obraz czy cos). A wiec misja jest przynienie swiatu czegos pieknego, zainteresowanie sie sztuka, itd, i jako srodki do tego masz otwarcie sie na swiat, na innyc ludzil. Czyli jak pisac to nie o sobie, ale ot ym co widzisz, itd.

Kaplan to nie tyle wiara, xo ludzie postrzegaja ciebie jako osobe, ktora ma swoje zasady, czy poziomie etycznym, ale czasami moze surowego czy bioracego zycie zbyt powaznie, podczas gdy ty sam siebie postrzegasz jako wlasnie cesarzowa czyli osobe zadbana interesujaca, przy tyc dwoc artac bym uwazala aby poczucie wlasnej wartosci za bardzo nie wywindowalo sie w gore. Cesarzowa skromna nie jest, ale kaplanka w pozycji armonii i Wisielce dwa trosze Ciebie ratuja Uśmiech
Karma sie nie zajmuję Uśmiech
Odpowiedz
#3

Hmm ciekawe uwagi. Zwłaszcza o przyniesienu światu czegoś pięknego. Nigdy nie kojarzyłem Kapłana z kimś surowym i zimnym, ale teraz spojrze na to inaczej. Dziękuje
Odpowiedz
#4

TPP to system opracowany przez Pania Chrzanowska, a jej rozumienie kart jest czesto rozne od standardowego, dlatego polecam zapoznac sie z nim przy intereptacji portretu Uśmiech
Kaplan i Kaplanka w portrecie to Ojciec i Matka tak przy okazji w tym systemie - stad moze surowosc Uśmiech
Odpowiedz
#5

Jeszcze raz dziękuje. Faktycznie to może całkowicie odmienić znaczenie portretu.
Odpowiedz
#6

Chciałbym jeszcze raz zinterpretować swój portret, ponieważ troche czasu mineło, troche sie nauczyłem i moge spojrzeć na to głębiej.
Ale potrzebuje pomocy Uśmiech
1.Jeżeli w doniczce mam 2 Wisielce obok siebie, to odczytuje to tylko jako negatywy? (zbiega mi sie świadomość z nadświadomością)
2.Potrójne karty - odczytujemy je tylko w doniczce?
Odpowiedz
#7

Ad. 1. Z tego co czytałam u Chrzanowskiej, to czytamy je jako utrudnienia, bo wcale nie muszę się zrealizować negatywnie, natomiast na pewno jest to aspekt charakteru, nad którym trzeba więcej pracować niż nad innymi: "Realizacja takich podwójnych kart w toku życia bardzo mocno zależy od woli i charakteru jednostki, natomiast zawsze przynosi utrudnienia i można je odczytywać tak, jak kartę odwróconą". "Nie oznacza to absolutnie, że podwójne karty realizują się negatywnie. Sposoby ich przejawienia się w życiu zależą od nas samych". (Tarotowy Portret Psychologiczny)

Ad.2. Ja właśnie nie do końca wiem, ale wydaje mi się, że bierzemy je pod uwagę tylko w przypadku pozycji 1-6.

Wg Chrzanowskiej XII Wisielec oznacza problemy z emocjonalnością, zamykanie się w sobie, ale także skłonności do używek.

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#8

Dziękuje Ci bardzo Uśmiech
Teraz sie za to zabiore Uśmiech
Zwierzynianka napisał(a):Wg Chrzanowskiej XII Wisielec oznacza problemy z emocjonalnością, zamykanie się w sobie,

To sie zgadza w 10000000% Beczy
Odpowiedz
#9

1.Dzieciństwo i wczesna młodość Śmierć
Wg wyczytłem, ze pierwsze 3 karty dają ogólne możliwości i predyspozycje człowieka oraz to co będzie dominować w jego życiu.

Jestem elastyczny i bardzo łatwo mi sie dostosować do nowego środowiska. Również chętnie odcinałem sie od znanych mi środowisk jeżeli dana mi była taka możliwość. Powód zawsze był ten sam - odcinałem sie, aby zmienić zarówno środowisko jak i swój charakter. Próby częstej zmiany osobowości.
Jestem samotny(od dzieciństwa), dobrze czuje sie w towarzystwie starszych, jestem/byłem chorowity.
Myśle, ze Śmierć zrealizowała sie dając mi możliwości, aby zmieniać otoczenie.

WIele razy użyłem słowo zmieniać, bo tak ona sie u mnie realizuje jako zmiana, zmiana i jeszcze raz zmiana...
Choć przyznam, ze Śmierć nie odcina bezpowrotnie, zawsze mogłem wrócić gdybym chciał...
Co daje ta karta? Samotność i odcinanie sie
ALe Śmierć to również wyzwolenie sie - zobaczymy co mi przyniesie...

Punkt 2 i 3 będzie raczej zgadywanką, bo jestem jeszcze za młody, aby tam dotrzeć.
2. Wiek średni IX Pustelnik

Możliwe, że skierują swoje życie ku duchowej stronie. Moge poszukiwać prawdy/siebie - ogólnie poszukiwać.
Karta może również zrealizować sie jako samotność - tego sie boje.
Moge tez w tym okresie odnaleźć spokój, albo stać sie czyimś przewodnikiem.

3.Wiek dojrzały III Cesarzowa
Może odnajde sie na łonie rodziny. Moge mieć szanse na spełnienie w życiu. Myśle, ze będzie to dobry okres w życiu.
Moje działania staną sie w pełni świadome.

4. Podświadomość XXII Głupiec
Wg A.A.Chrzanowskiej Głupiec to problemy z czasów jakich nie pamiętamy od urodzenia do 7-8 lat.
Zahamowanie spontaniczności i lęk przed nowymi ludźmi/sytuacjami.
Niestety to prawda. Dodam jeszcze, ze głupiec mógł przyczynić sie do tego, że często coś zaczne, ale nie dokończe i zaczne coś nowego.

5.Świadomość XII Wisielec
Moje dążenia, moralność i etyka. Często sie poświęcam - nie mam na myśli jakiś ogromnych poświęceń zmieniających życie. Po prostu jest empatyczny, łagodny i chętnie ide na ugody.

6.Nadświadomość XII Wisielec
To moje uzdolniena i talenty - poświęcanie sie, cierpliwość

Podwójny WIsielec to utrunienia i karta do przepracowania. Co musze przepracować? Biernosć i zamknięcie sie w sobie. Może sie naucze, że aby cos zmienić wpierw musze zaakceptowac miejsce w jakim sie znajduje, a potem zaczynać działać.


C.D.N.
Odpowiedz
#10

Ciekawe jak to jest z tym lękiem przed nowymi ludźmi/sytuacjami w kontekście Śmierci, która, jak piszesz, daje Ci łatwość wchodzenia w nowe środowiska i nawet dążenie do ich zmieniania?
Co do IX Pustelnika, to mi się kojarzy (nie wiem czy dobrze) z dobrowolnym odsunięciem się od tłumów, samotnością jako wyborem, więc raczej nie czymś co boli i przeszkadza. A może po prostu zajmiesz się pracą naukową? Może jakąś mało popularną dziedziną, wymagającą dużego wkładu pracy?
A III Cesarzowa - może napiszesz książkę, jakąś ważną pracę naukową?

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#11

Hahaha to jest dobre pytanie, ale już Ci to wytłumacze Uśmiech

Naturalnie brzmi to sprzecznie, ale jeżeli zastanowimy sie w jaki sposób dostosowuje sie... Sposobów jest wiele. Nie chodziło mi o dążenie do nowego środowiska, ale raczej od odcięcia sie od istniejącego.

Wyobraź sobie, ze jestem szarą, cichą myszką - nikt mnie nie zauważał, nikt ze mną nie rozmawiał... Łatwo zmieniałem środowiska, nie wchodząc z ludźmi w kontakty.
To, ze nikt Cie nie widzi, nie znaczy, ze Cie nie ma w jakiejś społeczności Oczko
A co do samego lęku - to, ze on jest, nie znaczy, że sie jemu poddaje Uśmiech
Postarałem sie łatwo wytłumaczyć. Mam nadzieje, ze rozumiesz XD
Odpowiedz
#12

Pierwsze 3 karty mówią o charakterze i poprzednia wpływa na następną
1.Śmierć - łatwość zmian,
2.Pustelnik - uduchowienie. W połaćzeniu ze smiecią, może szukanie nowych religii, systemów. Odrzucanie przeszłych prawd na rzecz nowych.
3.Cesarzowa-delikatność i empatia. Z pustelnikiem - Może zamiłowanie do wygody i luksusu z jednoczesnym nie przywiązywaniem uwago do bogactw. (To tylko wydaje sie sprzeczne)
Doczytałem sie, ze oprócz kart na konkretnych pozycjach, trzeba brać jeszcze ich składowe.

4.Podświadomość XXII Głupiec (Śmierć+Pustelnik)
Na mój probem z otwartością rzutuje Pustelni, który karze sie wycofywać ze środowiska i żyć na jego uboczu.
Śmierć - problem z powrotem do rzeczy niedokończonych. Jak coś przestane robić to już do tego nie wróce.

5.Świadomość XII Wisielec (Pustelnik+Cesarzowa)
Jestem łagodny i empatycznym dzięki Cesarzowej.
Poświęcam sie z powodu obecnosci Pusteklnika, który karze ustapić i usunąć sie z drogi, a nie walczyć.

6.Nadświadomość XII Wisielec (Wisielec+Głupiec)
Zdolność do poświęcenia sie dzięki Wisielcowi.
Głupiec może pozwala mi znaleźć dobre strony w każdej sytuacji.

7.Misja III Cesarzowa (Śmierć+Wisielec)
Musze przynieść światu cos pięknego. Coś "urodzić"-stworzyć. No cóż dziecko odpada Rotfl
Znalzałem też misje dla mężczyzny jako odkrycie swojej prawdziwej orientacji seksualnej.
Moze, aby wypełnić misje będe musiał coś odrzucić(np:punkt widzenia) i znaleźć nowe rozwiązanie.

8.Środki do realizacji misji XXI Świat (Pustelnik+Wisielec)
Jestem otwarty na świat i tolerancyjny. Sttudiuje też język obcy.
Dogadanie sie z każdym - chętnie chodze na ugody.
Pustelnik może może dosłownie wpłynąć na poszukiwanie po świecie jakiś prawd... Poznawanie wszystkiego co nowe.
Wisielec to mój sposób patrzenia ma Świat. Myśle, ze postrzegam go inaczej niż inni - może rzeczywiscie patrze "do góry nogami" Rotfl
ALe daje mi to otwartość na to co nowe. Łatwo mi sie dostosować do różnych warunków.

12.Harmonia psychiczna II Kapłanka (Cesarzowa+Świat) lub (Głupiec+Wisielec+Wisielec) Te pierwsze połączenie pasuje bardziej
Harmonie osiągam pzrze kontakt z naturą i kontaktem z wiedzą tajemną.
Kocham rośliny i nawet je hoduje. Zawsze sadze roślinki z nasionka daje mi to komfort bycia "matką". Sadze je, patrze jak sie rozwija i troszcze sie o nie.
Świat może być to odkrywanie prawdy jaką daje mi ezoteryka. (właściwie to chyba po o sie nią zająłem)

13.Wnętrze III Cesarzowa (Śmierć+Głupiec+Wisielec)
Napewno nie uważam sie za piękną i wspaniałą osobe. mam kompleksy - Myśle, ze działa Wisielec
Jestem opiekuńczy i delikatny. Ktoś mi kiedyś powiedział, ze jestem delikatny, może na to wpływa Głupiec

14.Na zewnątrz V Kapłan (Cesarzowa+Wiselec+Wisielec)
Ludzi postrzegają mnie jako poważną, uczciwą i moralną osobe.
Mogą myśleć, ze mam zbyt poważne podejsćie do życia, albo, że jestem sztywny (wpływ Wisielca)
Cesarzowa może wpływać, na postrzeganie mnie jako silnej osobowości.


Mam nadzieje, ze ktoś mi pomoże Uśmiech
Odpowiedz
#13

Karta Wisielca na 6 pozycji pokazuje talenty, które po 40- tce się pojawiają. Wisielec daje talent muzyczny, chemiczny lub fotograficzny, Masz podwójnego Wisielca więc nie mam pojęcia jak to się realizuje. Moja ciotka ma podwójnego Wisielca i wiem że chemii nigdy nie lubiła co do muzyki i fotografii to nie wiem.
Dla mnie muzyka to odwrotność do ciszy, odwrotność chemii do czynności w kuchni, a fotografia to też obraz odwrócony jak się zdjęcia wywołuje. Kiedyś czytałam że połączenie kart Pustelnika i Wisielca daje talent ezoteryczny, ale Wisielec jest podwójny. Ja mam na odwrót podwójny Pustelnik i wisielec na pozycji prostej, ciągnie mnie do ezo. Pustelnik to też zawód np. górnika, marynarza, człowieka co w odosobnieniu będzie pracował albo też ezoteryka duchowego doradcę może psychologa.
Wisielec daje skłonności do zamykania w sobie i zycie w swoim własnym swiecie, a może daje też ugodowość jak myślicie w sensie takiego przystosowania i brak takiej swady i kłótliwości.
Moim zdaniem Cesarzowa na trzeciej pozycji dal mężczyzny oznacza że pojawi się w jego zyciu taka najważniejsza kobieta zona partnerka, a dla kobiety na tej trzeciej pozycji to po prostu że zostaniesz zoną matką dopiero w trzeciej części życia i dom na wysokim poziomie możesz prowadzić, mieć gust , wystrój wnętrz mnie się kojarzy, pielęgnacje kwiatów i pojawią się kobiety w twoim otoczeniu takie cesarzowe
Poniosło mnie trochę z tą interpretacją pozdrawiam
Odpowiedz
#14

Środki do realizacji misji karta Świat to jezyki obce zagranica otwarcie się na swiat nowe technologie internet może komunikacja
13 z dnia urodzenia daje karme pracy do przepracowania to z numerologii bardziej
Odpowiedz
#15

monia12345 napisał(a):Wisielec daje talent muzyczny, chemiczny lub fotograficzny,
Jeżeli oto chodzi, to ucze sie śpiewać Uśmiech Chyba mam talent muzyczny Uśmiech A dlaczego ten talent może sie objawić dopiero po 40 roku życia?
Mnie też ciągnie do Ezo, może to być zasługa Pustelnika i Wisielca, ale też Arcykapłanki na pozycji 12.
Samotnikiem jestem z natury. A zawód można podobno odczytać z pozycji 2 i 5 - czyli Pustelnik i WIesielec Uśmiech
Jak najbardziej Pustelnik wskazuje, ze bedzie to praca w samotności lub będe musiał sie wyciszyć. Wisielec może wskazywać na prace z wodą - więc marynarz pasuje XD
Tak jestem zamknięty w sobie i niestety mam tą nieszczęsną karme.
Dziękuje Ci bardzo Buziak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości