III Cesarzowa w odpowiedzi na pytanie "Co mogę dać ludziom od siebie?"
#1

Dzień dobry, nie jestem biegła w tarocie, choć mam i korzystam jedynie dla własnych potrzeb. Nurtuje mnie jedno i nie znajduję odpowiedzi. Uwielbiam kartę Cesarzowej i zawsze jak ją wyciągam wiem, że będzie dobrze. Generalnie jej znaczenie znam i sporo jest już wyjaśnione na forum. Jak natomiast tą kartę zinterpretować na moje pytanie tj. Co dobrego mogę dać ludziom od siebie, z jakim planem przyszłam na ten świat. Z imienia jestem 3, urodziłam się 21, a jak kiedyś zrobiłam sobie zestawienie numerologiczne to w moim portrecie nie mam żadnych trójek i czwórek - może to ma jakieś znaczenie??? Dziękuję z góry za każdą podpowiedż lub wskazówkę.
Odpowiedz
#2

Rozumiem, że Cesarzowa to karta, jaką wylosowałaś z talii na tak postawione pytanie? (tzn. nie jest to przenoszenie swojej daty urodzenia np. na system tarota itd.)

Pytania bardzo ogólne, wręcz filozoficzne, które „wymuszają” w pewnym sensie jakąś odpowiedź i sprowadzają tę odpowiedź do jednej karty tarota, chyba same w sobie raczej prowokują do zastanawiania się nad uzyskaną „odpowiedzią”, poszukiwania w sobie możliwych znaczeń tego symbolu, jaki się pokazał (w tym wypadku archetyp Cesarzowej).

W tak szerokich pytaniach można skupić się oczywiście na pryncypiach – ważna jest kobiecość. To jest naczelny kierunek, to z siebie dawaj. Może w kontekście macierzyństwa. Może w kontekście ciepła i kobiecej emanacji. Może w kontekście pracy nad tym, ponieważ być może Cesarzowa pokazała się jako pierwiastek nieharmonijny, nad którym obecnie powinnaś pracować, aby uwolnić się od jakiejś grupy problemów. Otworzyłaś firmę, postawiłaś na niezależność - to także pewien wymiar Cesarzowej.

Jedna karta, mająca w sobie streścić nieustanny proces „bycia”... Oczywiście, można bardzo dużo wyciągnąć z takiej karty, ale wydaje mi się, że tylko wówczas, kiedy sama będziesz do tego symbolu wracała poprzez swoje różne doświadczenia, jakim będziesz podlegać. Dopiero wtedy być może naprawdę dotrzesz do tego, co Twoje wnętrze chce wyrażać poprzez Cesarzową. Zapytałaś o „plan, z jakim przyszłaś na świat” – czyli za 10, 15, 20 lat ta karta nadal ma oddawać pewien priorytet. Masz więc dużo czasu, aby pogłębiać tę Cesarzową o kolejne wymiary, kolejne doświadczenia.

Co dobrego możesz dać ludziom od siebie? Można na to kłaść karty, ale czy nie lepiej po prostu dawać im z siebie to, co najlepsze...
Odpowiedz
#3

Witam, bardzo bardzo dziękuję. Nie pomyślałam o tym jak o "elemencie nieharmonijnym" i myślę, że to może być to, bo na różnych etapach życia dałam się "spacyfikować" i zaniedbałam różne rzeczy, i wiele mnie ominęło. A teraz pracuję, aby to odzyskać Uśmiech
A przy okazji podzielę się moim snem, który przyśnił mi się kilka lat temu. Otóż latałam w przepięknej krainie, ale tak pięknej, że nie da się tego opisać słowami. Wszystko migotało światłem. Ja unosiłam się w powietrzu i nie mogłam się nadziwić temu pięknu. W pewnym momencie zobaczyłam wąwóz i przez moment się zawahałam - nie wystraszyłam, tylko zawahałam czyli pomyślałam czy dam radę przelecieć nad nim. Jak tylko tak pomyślałam - stanęłam na ziemi; nic strasznego się nie wydarzyło, nie upadłam, nikt nie krzyczał, krajobraz nadal był piękny..., tylko pozostał, żal że już dalej nie polecę i nie zobaczę więcej. Tak sobie pomyślałam po przebudzeniu - nic odkrywczego - że strach bardzo nas ogranicza, że być może są możliwości, których nawet nie jesteśmy w stanie ogarnąć i ich sobie wyobrazić, a wątpliwości powodują tylko, że nic złego się nie dzieje, tylko nie możemy doświadczyć więcej...
Pozdrawiam i dziękuję.
Odpowiedz
#4

Moim zdaniem karta cesarzowej w tym przypadku może być, że Twoim celem jest opieka, stworzenie rodziny, bycie matka i atrakcyjna, pewna siebie partnerka.
Odpowiedz
#5

moim zdaniem - co mozesz dac ludziom - powinnas pomagac ludziom. masz zlote serce i powinnas to wykorzystac
Odpowiedz
#6

CLU3 nie poinformowałaś nas publicznie o tym, że otworzyłaś swoją firmę i postawiłaś na niezależność... 

Za to zapytałaś się cytuję: "Jak natomiast tą kartę zinterpretować na moje pytanie tj. Co dobrego mogę dać ludziom od siebie, z jakim planem przyszłam na ten świat."

To z jakim planem przyszłaś na ten świat, nie powiem ci na podstawie jednej karty i nawet jeśli siebie będziesz obserwować pod tym kątem w stosunku tylko do jednej karty III Cesarzowa, przez resztę swojego życia co ileś tam lat np. 5, 10, 15 ... też się nie wiele dowiesz. Ta karta w całym rozkładzie z całą pewnością korespondowała z innymi kartami, a więc na samym starcie może mówić o czymś zupełnie innym, np. w towarzystwie karty XV Diabeł ... no ale tego nie wiemy. 

Co możesz dawać dobrego innym z tej karty? - mądrość i zrozumienie. Energia III Cesarzowej łączy wiedzę z mądrością, aby zapewnić najwyższą kobiecą moc. A to wszystko w dość przykrych sytuacjach, gdzie przede wszystkim jest zachwiana pewna równowaga. Przy karcie III Cesarzowej mamy do czynienia z dawaniem, dzieleniem się, kompromis, piękno, miłość, współczucie i sztuka, a jeśli ty masz tego uczyć innych ludzi wokół siebie, to jak widać jest tutaj mocno zachwiana równowaga w podstawowych wartościach wychowawczych. Takimi ludźmi będziesz się otaczać, którzy tego od ciebie będą wymagać ... matkowanie? 
Cesarzowa oznacza "królową życia", idealną kobietę, z archetypów - matkę i  reprezentuje matriarchalną boginię, jest częścią natury, płodności, seksualności i sił rozrodczych, naturalne zmysły. 
Nie podałaś swojej daty urodzenia, ale przy znaku Wagi to tutaj może być nawet mowa o Matka Teresa z Kalkuty ... a gdzie ta seksualność?... zastąpiona jest intelektem, bo ta karta nie lubi braków ... 
A skoro nie rozumiesz tej karty, to być może też nie rozumiesz tego jak wielką masz moc oddziaływania na innych.
 
Jako III Cesarzowa możesz nie tylko same dobro dawać, możesz być powodem do skutecznego samobójstwa ...  
 
Generalnie ta kobieta nic wiele ci nie da ... lubi posiadać ... to ty sam musisz jej oddać hołd ...  Kotek moja kotka  Kotek
Odpowiedz
#7

Wypadła mi ta sama karta o podobne pytanie

moje pytanie brzmiało "w którym kierunku podążać aby najlepiej rozwijać się i być szczęśliwą"
Karty informują mnie o wszystkich elementach mojej natury
Kapłanka mówi o samodzielności, kobiecie nie zależnej która wpływa na swoje decyzje
Rycerz Dysków o pielęgnowaniu tego co się stworzyło, rodzina, praca
Cesarzowa atrybut kobiecości i siły która wpływa na innych
Mag abym ciągle uczyła się i rozwijała
Cesarzowa informuje mnie o tym że ludzie którzy mnie otaczają szukają we mnie atrybutów kobiety spełnionej. Widzę to w tym roku, jak mocno się zmieniłam, jak ludzie reagują na mnie gdy jestem silną i dbająca o siebie osobą. Ale to zbyt płytkie wyjaśnienie. Dla mnie Cesarzowa to dojrzenie do bycia kobietą która świetnie obraca się na wszystkich płaszczyznach życia. Jest matką, żoną, spełnioną osobą. Cały czas czegoś szuka, dąży do osiągnięcia najlepszych wyników. Tym bardziej że po jej prawej znajduje się MAG który informuje o potrzebie rozwijania się. Przed nią znajduje się rycerz dysków co wiąże się z dbaniem o rodzinę. Niezbyt mi ten zestaw z rycerzem leży, bo wolałbym dbać w inny sposób. Ale pytanie dotyczyło wskazówek dla mnie a nie czego ja chce. 
Czym jest kobiecość? Bycie matką, żoną, byciem kochaną przez innych? Ale to jest reakcja jak świat ciebie traktuje. A czym jest dla ciebie samej? Dla mnie to bycie dojrzałym i korzystanie z swoich talentów w najlepszy sposób aby je nie zgasić, to przekazywanie ciepła i opieki, to dbanie o siebie abyś budziła podziw w oczach. Cesarzowa to dążenie do ideału, zdobywanie po kolei cech które wyróżniają ciebie na tle innych kobiet. Możesz budzić nawet zazdrość u innych.
Odpowiedz
#8

Mozesz dac ludziom od siebie - Cesarzowa.
-wiecej komfortu psychicznego.
- a oni moga czuc sie przy tobie "wygodne emocjonalnie".
-takze mozesz im pokazac piekno "rozkwit kobiety".
Moze potrafilabys pokazac na przykladach, jak dbac o urode, piekno kobiece.
Odpowiedz
#9

Jeśli chcesz wiedzieć co możesz dac innym, po co jesteś, jaki jest cel Twojego życia to zapraszam Cię do mojego gabinetu na portret numerologiczny. W dacie urodzenia jest zawartych wiele informacji o tym po co jesteśmy i jaki jest sens naszego życia. Sama główna wibracja - u Ciebie 3 to zaledwie czubek góry lodowej, sa punkty zwrotne, wyzwania, wibracje imion, nazwisk - wiele, wiele tego Uśmiech

Jeśli zdecydujesz się do zapraszam Uśmiech

Wieczory Wróżb (dobrytarot.pl)


A co do karty Cesarzowej to ma ona nr 3 - jeśli jesteś numerologiczną 3 to masz dużo szczęścia w życiu, możliwe, że spadasz na cztery łapy Oczko Masz predyspozycje by być dobrą matką, żoną, kobietą spełnioną, która znajdzie swoje miejsce w świecie, bo masz wyobrażenie o tym czego chcesz i los sprzyja. Ale to zależy zawsze od wielu innych kwestii, liczb w portrecie. Jedna karta to jednak za mało. Ale ja kartę Cesarzowej lubię - ona bije na głowę wszystkie królowe Uśmiech Dla porównania w karcie Cesarza wiernego partnera, dobrego ojca, pracownika, statecznego faceta. Jeśli siebie widzisz w karcie Cesarzowej to dobry omen na przyszłość Uśmiech
Odpowiedz
#10

III cesarzowa to karta silnej pewnej siebie kobiety która dba o siebie jeśli chodzi o wygląd a w stosunku do siebie w przeciwieństwie do I Kapłanki jest bardziej egoistyczna.
Ja tak interpretuje tą kartę
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości