Synastira partnerska
#1

Witam
Chciałabym prosic o pomoc w interpretacji synastrii. Wklejam kółeczko (Moją osobę opisuje większe kółeczko)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/81ce758877378fca
Dodaję równiez aspekty
http://www.fotosik.pl/zdjecie/80411d0cb03713a3

A więc.. Mój księżyc leży na Dsc Pana. Na pewno jest to znaczący aspekt odnośnie partnerstwa, podobania się sobie. Szczególnie jeżeli chodzi o relację księżyc-dsc.
Trygon Jowisz-Saturn świadczy o pewnej stałosci relacji. ( Jezeli chodzi o moją osobę) U Pana skomplikowane położenie jowisza. Posiadamy kwadraturę wenus-mars czyli przyciąganie jest, ale czy nie świadczy ona o toksycznych relacjach? Ja nie wiem czy u Pana nie widac luźnego podejścia do związku. Duża obsada powietrza.

Dodatkowo, Pana Dsc jest we Lwie, moj księżyc we lwie. Jego 7 dom w Wadze, Pannie. Moj 1 dom czyli opisujący moją osobę Asc Panna29 oraz dom 1 w pannie wadze.
Mój Dsc w rybach, Pan ma Marsa w rybach. Mój 7 dom ryby, baran. Pan 1 dom ryby, baran.

Czy ktos może mi pomoc opisać horoskop porównawczy, na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę.
Na jakiej podstawie może działać dana relacja. Co jest szczególnie widoczne i ważne w tym horoskopie.
Co moze nas łączyć, a co dzielić

La Lune
Odpowiedz
#2

Podpowiem Tobie Lune, za zanim sie zabierzesz za wzajemne aspekty nalezy sie zastanowic jaka wage czy znaczenie maja poszczegolne planety w horoskopie prywatnym. Jesli zrozumiesz z jaka osoba masz do czynienia, jak funkcjonuje to latwiej bedzie Tobie jak Wasze energie beda razem funkcjonowac Uśmiech
Pisalas, ze interesuje Ciebie astrologia, najlepiej sie jej nauczyc wlasnie rozpracowujac takie horoskopy krok po kroku, aspekt po aspekcie.

Napewno duzo macie miedzy soba polaczen, co napewno wplywa dobrze na porozumienie szczegolnie na poczatku relacji. Zwrocilabym uwage na kwadrature Marsa ze Sloncem, ona potrafi wiele namieszac w relacjach miedzyludzkich. Nie zawraacalabym sobie narazie glowy aspektami pomiedzy planetami Jowisz i Saturn. Raczej zaczynaj od osobistych (do marsa) i ewentualnie jesli osobista ma jakis trudniejszy albo mocniejszy aspekt do pokoleniowych to wtedy tez nalezy zdecydowanie brac je pod uwage. Jowisz rozwija, Saturn hamuje.

Oprocz Synastrii wazny jest horoskop partnerski, w moim doswiadczeniu czesto wazniejszy jesli chodzi o wskazanie trwalosci relacji czy jej przebiegu.

Moge zajzec pod koniec przyszlego tygodnia dopiero, moze pozniej.. Moze LeStelle ma wiecej czasu Uśmiech
Odpowiedz
#3

madrugada napisał(a):Moze LeStelle ma wiecej czasu Uśmiech

Ale mnie podpuszcza Rotfl Lune, postaram się moje refleksje wrzucić w wolnej chwili, ale raczej sama jeszcze "badam" tę astrologię i ściągnęłam do tematu jak ćma, bo byłam ciekawa, co tutaj piszecie Oczko
Odpowiedz
#4

Dziękuję dziewczyny za cenne wskazówki Uśmiech. Spokojnie poczekam, nie piekli mi się.. Raczej traktuję to jako rekreację i wstępną tematykę ćwiczebną.

La Lune
Odpowiedz
#5

Chciałam się jeszcze dopytać, wg jakiej metody program wyliczył zakres domów? Do mnie najbardziej przemawia Placidus (na tym podziale sama poznaję astrologię) i najchętniej właśnie taki podział brałabym na warsztat Oczko
Odpowiedz
#6

Ojej Droga La Stelle, jestem laikiem w tym kierunku. Nawet nie zwracałam uwagi na taki aspekt, iż są różne podziały typologiczne wyliczania domów. To już świadczy na wstępie o mojej niewiedzy Uśmiech)
Powiem tak Uśmiech wykres robiłam w astrodienst... i najczęściej z niego korzystałam, gdyż trial na uranię mi się zakończył.. chociaż tez nie wiem czy jest tam wyliczanie wg Placidus'a

La Lune
Odpowiedz
#7

astrodiest domyslnie korzysta z placidusa Uśmiech
Odpowiedz
#8

Super Uśmiech Dzięki Madrugada!

La Lune
Odpowiedz
#9

Przyglądając się również wrzuconym diagramom, moje skojarzenia:

- występująca koniunkcja Słońc w Bliźniętach, razem z Wenus i Merkurym; patrzę tutaj na te planety kompleksowo, mimo że Twoja Wenus np. nie mieści się w przyjmowanych orbach do Słońca pana. Wzmacniająca się bliskość tych planet może dawać dużo zrozumienia, wzajemnej sympatii, przyjacielskości. Ponieważ Mars pana, położony w 1 domu, tworzy kwadraturę do tego układu - idę za lekcją Madrugady i szukałabym w tej planecie zwiastuna możliwych napięć i konfliktów. Ten Mars położony jest w Rybach, co może nieco modyfikować działanie tego Marsa u pana: klasycznie agresja Marsa jest gwałtowna, spontaniczna, aktywna, działanie jest gwałtowne, pospieszne, burzliwe w przebiegu. Mars z Ryb może stawać się bardziej Skorpioniczny, czyli niejasny i nieczytelny. Może objawiać się np. skłonnością do fochów, dopowiadania sobie czegoś, nadmierne urażanie się itp. Ten Mars położony jest w ogóle w 1 domu pana, czyli należałoby oczekiwać, że cechy reprezentowane przez Marsa będą miały wpływ na samopostrzeganie się pana; pan może być drażliwy na swoim punkcie, łatwo wywołać w nim jakieś emocje, które mogą w nim siedzieć, których nie "wykrzyczy", tylko schowa, albo się zatnie w milczeniu (Ryby, przez które wyraża się Mars).

- Słońce pana pojawia się przy Twoim MC, czyli może działać na Ciebie inspirująco jeśli chodzi o kierunek dążenia, karierę, ale i szerzej - to, w czym realizowałabyś swoje ambicje. Możecie mieć zbieżne poglądy w tym zakresie lub też on może być Twoją inspiracją na tym polu.

- z kolei Twoje Słońce leży niemal na osi IC pana, reprezentującej wartości rozumiane jako korzenie, nasz prywatny świat, czyli Twoja osoba może być dla niego interesująca pod kątem zarówno rozmówczyni, towarzyskim (Twoje Słońce położone jeszcze w jego 3 domu), jak i jeśli chodzi o Twoje wartości domowo-rodzinne; niewątpliwie możesz w jego oczach reprezentować pewien wzór kobiety, która buduje pewne ognisko domowe. Niekoniecznie jako aktywna partnerka, ale np. jako przyjaciółka, której pewne cechy chciałby widzieć w swojej partnerce.

Nie wiem, jaka relacja Was łączy, w jakim jesteście wieku, jaki jest realny potencjał Waszej znajomości. Sama na takie horoskopy bardziej patrzę pod kątem, co ktoś może wnieść w nasze życie, co my w jego; mniej szukam w nich prognozy na relację - bardziej koncentruję się na ważnych aspektach, jakie wzajemnie w swoje życie jako dwie osoby wnosimy. W tym przypadku na pewno pan intensyfikuje Twój dom IX, Ty wnosisz pewną energię w jego dom III i IV.

Na uwagę zasługuje także opozycja tych ważnych osi - Twoje MC blisko IC pana i odwrotnie.

Z chęcią przeczytam Twoje poszukiwania wzajemnych znaczeń aspektów, jakie wypisałaś - w końcu po to jest forum, aby dyskutować, wymieniać doświadczenia. Ty wiesz najwięcej o tej relacji, więc w ramach wymiany informacji - proszę napisz, o jakim w ogóle związku rozmawiamy i w jakiej formie dostrzegasz uobecnianie się wypunktowanych przez Ciebie w pierwszym poście aspektów:
lune napisał(a):Pana Dsc jest we Lwie, moj księżyc we lwie. Jego 7 dom w Wadze, Pannie. Moj 1 dom czyli opisujący moją osobę Asc Panna29 oraz dom 1 w pannie wadze.
Mój Dsc w rybach, Pan ma Marsa w rybach. Mój 7 dom ryby, baran. Pan 1 dom ryby, baran.

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#10

Dziękuję La Stelle.
Hmm co do Twojego pytaniam nie jestesmy parą. Jesteśmy w grupie wiekowej 24-28.
W tym przypadku na pewno pan intensyfikuje Twój dom IX Zgadza się... dom 9 to dom nauki/studiow/religii/ksztalcenia się.. ale takze kontaktów z obcokrajowcami. Razem studiujemy. A Pan jest mieszanką narodowościową. Wiec jak najbardziej, to wszystko rzutuje na dom 9.
Ty wnosisz pewną energię w jego dom III i IV. No tutaj jako kontakty, koleżeńskie..
Co do Marsa w Rybach.. Pan posiada ciche fochy, dni, jest zmienny... Czyli jak najbardziej opis pasuje
Jego mars wpada do mojego 6 domu.. a 6 dom mówi o środowisku pracy/samym podejściu to tego tematu.. wiec moze tyczyc sie wspolnego studiowania.
W sumie widać.. pewnien rodzaj porozumienia, koniunkcja słońca. Stellum planet w bliźniętach, jednak często nie potrafię się z Tą osobą dogadać. Nie wiem.. może to ta kwadratura wenus-mars. Totalne inne myślenie. Pan jest indywidualistą, o czym świadczy ciekawe polozenie urana.. A uran to również zmienność na każdej płaszczyznie, ciężko za taką osobą nadążyć.


Na uwagę zasługuje także opozycja tych ważnych osi - Twoje MC blisko IC pana i odwrotnie. Hmm i tutaj nie wiem jak mam to interpetować. W sumie Ic, okresla się jako.. dom duszy, emocji. I w sumie nie wiem jak to rozszyfrować..Na moim Ic, jest jego uran i neptun.. Nie wiem, może porozumienie/fascynacja wspolna tematami ezoteryki.. Heh glupoty pisze.

La Lune
Odpowiedz
#11

Fajnie, że trochę naświetliłaś temat. Napisałaś, że mimo pewnego zainteresowania jednocześnie nie potrafisz się z tą osobą porozumieć, inne myślenie, odbierasz go jako indywidualistę - być może tak manifestuje się m. in. ta opozycja, "odwrotność" waszych biegunów MC a IC, zwłaszcza przy koniunkcji Słońc - kiedy te różnice stają się bardziej widoczne, "oświetlone".

Wasza relacja w wymiarze Strzelec-Bliźnięta bazowałaby właśnie na opozycjach, Uran i Satrun pana na Twoim IC także to może jeszcze bardziej uwypuklać. Znaki u Was obojga są akcentowane planetami (jedynie Twój Strzelec nieobsadzony), czyli znowu wzmacnia nam się ta linia Waszej synastrii.

Strzelec i Bliźnięta łączy wymiar poznawania, zdobywania informacji i wiedzy, tylko Bliźnięta koncentrują się na tym, co blisko, szybko, na miejscu a Strzelec na tym, co odległe, rozległe, rozciągnięte w przestrzeni i czasie. Dlatego możecie działać na siebie poznawczo inspirująco, przybliżać sobie wzajemnie to, co odległe dla tej drugiej strony. Tak więc w moim toku analizowania tych układów największy potencjał Waszej relacji leży w obrębie komunikacji, wymiany intelektualnej, poszerzania horyzontów, wzajemnie. Pana dom IX "pochłonięty" przez Twój III, jego III przez Twój IX. Może to oznaczać (luźne skojarzenie moje), że możesz mieć skłonność do "dominowania" jego sposobu widzenia świata, jego kultury, jego wartości - być może z faktu, że to on w tym układzie jest "obcokrajowcem", to jego wartości zarówno rodzinne (IV) jak i religijno-światopoglądowe (IX) są w tej chwili "oderwane od korzeni", więc "osłabione". Ty natomiast jesteś "u siebie" (o ile jesteś w Pl Oczko ). W tym wymiarze może po prostu uobecniać się np. ta szerokość Twoich domów III i IX wobec jego zawężonych - oczywiście tylko w tym porównaniu.

Interesujące, że odwrotnie to wygląda jeśli chodzi o domy I i VII u pana, które są szerokie i "pochłaniają" Twoje domy VI i VII oraz XII i I. W tych osiach może mieć swoje źródło Twoje zainteresowanie panem, ponieważ jego autoekspresja, sposób bycia, to, jak go "widać", w jaki sposób nosi swoją "męskość" (ten Mars w I domu) może Cię fascynować, ponieważ "oglądasz" go z perspektywy domu VII. I tutaj właśnie wiązałabym też pana Marsa z Ryb z Twoim Dsc - jego sposób bycia w sposób "naturalny" wychwytywany jest przez jakiś wewnętrzny "radar", odbierany jako interesujący, warty nawiązania kontaktu, zawiązania jakiejś znajomości. Stosunek Twojego domu VII do jego I może oddawać siłę oddziaływania jego "ja" - tzn. może sugerować, że to dla Ciebie przede wszystkim ten mężczyzna jest intrygujący czy fascynujący.

Z kolei fakt, że posiadasz dom I "objęty" jego VII może powodować w Tobie pragnienie zwrócenia jego uwagi swoją osobą. Bardzo możliwe, że to Ty jesteś osobą aktywniejszą w tej znajomości (co potwierdzałyby Twoje szerokie domy związane z komunikacją). Władca - czy też współwładca - Twojego Asc leży na jego Słońcu, co znowu kojarzy mi się z podejmowaniem prób zwrócenia jego uwagi (Merkury "olśniony" Słońcem stara się zagadać, zwrócić uwagę, stworzyć "okoliczności". Masz w ogóle Merkurego ładnie położonego, w Bliźniętach, obok MC, w IX domu - myślę, że możesz być osobą, która nie ma problemów z nawiązywaniem przeróżnych znajomości, prawdopodobnie jesteś otwarta, komunikatywna, inni ludzie są raczej dla Ciebie przygodą poznawczą, nie przykrą koniecznością).
Odpowiedz
#12

A teraz zamieszczę La Stelle ciekawostkę. Synastria z moim aktualnym partnerem. Ma również Mars w rybach.. Chociaż obecność w 1 domu Barana, daje mu siłę działania i nie daje sobie kaszy dmuchać. Asc posiadają w tym samym znaku.. Wenus również w Blizniętach. Dsc Również we Lwie. A ja posiadam Księżyc w tym znaku.
Tutaj jest więcej harmonii.. Koniunkcja wenus wenus. Posiadamy w tym samym stopniu wenus 14 st bliźnięta. Ciekawe planety na naszych Dc- mars, księżyc. Tutaj się lepiej dogaduję z tą osobąUśmiech Podobne pasje.. Jednak tutaj jest związek na odległość. Wszyscy mieszkamy w Polsce. I podobna sytuacja z Panem opisywanym z góry jeżeli chodzi o Mc, IC.
Nie wiem... wydaje mi się, że dużo jest wspólnych cech pomiędzy Panami. Jednak mój aktualny partner dąży do stabilizacji/legalizacji związku. Jest rodzinny, konserwatywny. Na 1 miejscu stawia rodzinę. Ja mając urana/ neptuna w domu 4.. szukam podświadomie stabilności. Popatrz sama.. Na moim IC, leży jego saturn. Moje dzieciństwo, nie było stabilne. A ja szukam partnera silnego.. mądrego, bogatego w doświadczenia.. który się mną zaopiekuje. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/f963307b53f23e12">http://www.fotosik.pl/zdjecie/f963307b53f23e12</a><!-- m --> W tym przypadku moje kółeczko mniejsze, partnera większe. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/zdjecie/bb7888ad57840d3d">http://www.fotosik.pl/zdjecie/bb7888ad57840d3d</a><!-- m --> - aspekty

La Lune
Odpowiedz
#13

Skoro tak to odbierasz, niewątpliwie coś w tym jest... Chociaż czytanie Urana i Neptuna w IV domu jako pragnienie stabilności...? W tych planetach - osadzonych właśnie w IV domu - już prędzej widziałabym brak stabilnego dzieciństwa i noszenie w sobie energii burzącej strukturę domu, rodziny. Ponieważ domem IV rządzi u Ciebie Strzelec, możesz poszukiwać jakiegoś nowego, innego modelu...
Mam tylko nadzieję, że nie szukasz potwierdzeń swojego partnerstwa w zgraniu się astrologicznym Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości