Rycerz mieczy w pytaniu o uzdolnienia ezoteryczne
#1

Hej, co oznacza Rycerz mieczy, jako odpowiedź na pytanie: Jakie są moje uzdolnienia ezoteryczne?.
Ogólnie miecze to powietrze, więc jakieś praktyki wróżbiarskie chyba.
Odpowiedz
#2

Według mnie miecze wskazują bardziej na intelekt, podejście praktyczne, rycerz to poszukiwacz, charakteryzuje się dużą dynamiką, ruchliwością, lubi zgłębiać wiedzę. Wydaje mi się (ale to moje prywatne zdanie), że pytanie które zostało zadane jest zbyt ogólne i niejasne...inaczej podeszłabym do tego zagadnienia, choć ja nie czułabym potrzeby sprawdzania tego kartami, są inne sposoby i możliwości.
Odpowiedz
#3

Rycerz Mieczy ma zarówno swoje pozytywy jak i negatywy. Z pozytywów pokazuje inteligencję, szybkie przyswajanie wiedzy, bystrość umysłu ale jest to równiez karta chaosu, bałaganu, niecierpliwości i nerwowości. Myslę, że bardzo szybko mozesz przyswoic sobie wiedze o kartach ale pamietaj, że sama wiedza nie wystarczy - przy pracy z kartami czasami trzeba wylaczyc swoj intelekt i pozwolic przebic sie cichemu głosu intuicji Uśmiech Czytac karty obrazami, symbolami, skojarzeniami. I wlasnie w tej chwili przyszlo mi na mysl, że mozesz nie byc konsekwentny w nauce tarota, zawrocic z tej 'ezoterycznej drogi' Oczko


Odpowiedz
#4

Beata bardzo ładnie odpowiedziała Ci na pytanie, moja opinia jest w zasadzie podobna... Rycerz mieczy oprócz tego, że jest kartą nerwowości czy niekonsekwencji, jest też kartą nieprzewidywalności. Więc ja bym to zinterpretowała w ten sposób że karty nie chcą Ci w tej chwili udzielić jednoznacznej odpowiedzi... mówią raczej: "dlaczego chcesz to już teraz wiedzieć? bądź cierpliwy to z czasem sam się przekonasz".

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Fakt nauka o kartach nie przysparza mi dużych kłopotów. I tak samo jak rycerz mieczy chce już umieć wszystko tu i teraz, a tak sie nie da.
Bardzo wszystkim dziękuje
Odpowiedz
#6

Dodam tylko ze mozesz byc dobrym teoretykiem ale aby byc dobrym praktykiem trzeba szlifowac intuicje I byc bardzo cierpliwym, jest takie powiedzenie 'Idac wolniej dojdziesz szybciej' , wiec nie ma co tak pedzic 'Rycerzu' Oczko
Pozdrawiam serdecznie
Beata


Odpowiedz
#7

Hehe dziękuje. Postaram sie nie wojować tak mieczem.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości