XVI - Wieża (Wieża Boga)
#45

Każda relacja przechodzi pewne etapy, zmienia się, czas płynie, to co dziś wyszło w kartach, za pół roku może zupełnie inaczej wyglądać.
Wieża dla związku to nieciekawa karta, ale sama w sobie niewiele mówi co do rozstrzygnięcia czy związek przetrwa czy nie.
Odpowiedz
#46

Oczywiście, że może wyjść inna karta, tak jak Marika wyżej napisała, każdy związek przechodzi pewne, różne etapy, to, że dzisiaj jest tak, to nie oznacza, że za dwa miesiące będzie tak samo, ponieważ wszystko jest zależne od nas samych, jak budujemy ową relację, ile starań we wszystko wkładamy, uczuć itd.
Odpowiedz
#47

zgadzam sie z dziewczynami Ok
nawet po takim tapnieciu relacja potrafi sie odbudowac
Odpowiedz
#48

Wydaje mi się, że jak najbardziej. W związkach są wzloty i upadki, a Wieża nie tylko oznacza załamanie się czegoś i zburzenie, ale też może pokazywać przełamanie dotychczasowej relacji, po czym może być już tylko lepiej, bo znikną ograniczenia itp.
Zgadzam się z moimi poprzedniczkami - w rozkładzie za pół roku sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej, lepiej Uśmiech
Odpowiedz
#49

Witam wszystkich Boi się Nie wiem czy nie dostanę bury za wpis, a jeżeli jest nie na miejscu to proszę go usunąć.
A więc kiedyś jako kartę na dzień wyciągłam Wieże i przy okazji wypadła mi z talii karta Rydwan, myślę nie wesoło. Coś chyba się wydarzy nie ciekawego.
Otóż w ciągu dnia na ulicy widziałam płonący autobus, straż koło tego w akcji i pełno dymu. I jednak tak się sprawdziła karta Wieży i Rydwanu.

Pozdrawiam serdecznie Papa
Odpowiedz
#50

Wieża erotycznie  Oczko
Ostatnio dostałam pytanie: Czy D. przeżyje o...m z A. I co wyszło jako pierwsze? Wieża!
Moim skromnym zdaniem na plus, więc odpowiedziałam twierdząco Ok No, to jakby prąd ciała przechodził.
Na końcu Moc... no, no będzie czarowna noc Oczko Tali Erotica wymownie to obrazuje.
Czy ktoś robił takie rozkłady?
(Czemu obrazek się nie wkleił?)
http://taroteca.multiply.com/photos/albu...a#photo=17
Odpowiedz
#51

Witam serdecznie Oczko Chciałam coś dopisać w poprzednim moim, poście, ale nie bardzo wiedziałam jak. A więc może ja coś dorzucę jeszcze na temat Wieży. A że jestem początkująca, otóż kiedyś moja znajoma nosiła się z zamiarem kupna domu. I położyłam jej rozkład z trzech kart i była tam między innymi Wieża. Potem okazało się, że i owszem kupili dom ale do remontu.

Jednak ta Wieża z domem ma coś wspólnego.
Pozdrawiam Luzik
Odpowiedz
#52

A karta na dzis zapowiedziala mi zajecia na ... strzelnicy!
Odpowiedz
#53

Wieża , z doswiadczenia wiem, że zmienia sie moje życie ,uklady gdy wyciagne sobie wieże
Odpowiedz
#54

"w życiu zawodowym- Wieża zapowiada, że zostaniemy wyrwani z ograniczających nas układów lub działań dążących jedynie do poczucia bezpieczeństwa, po to aby nieskrepowanie rozwinąć się w bardziej inspirującym otoczeniu. Przełomowy charakter tej karty wyraża się tutaj w większości przypadków wypowiedzeniem, które albo złożyliśmy sami, albo zostanie nam złożone. Karta ta może przepowiadać upadek jakiegoś przedsięwzięcia lub w mniej znaczących przypadkach spalenie na panewce prawie pewnych nadziei. Pomimo że to bezpośrednie przeżycie wydaje się nam groźne, skoro tylko pozbieramy się z rzekomego nieszczęścia, odetchniemy z ulgą i poczujemy, że wyrwaliśmy się z co prawda znajomego, niemniej jednak, więzienia.

Na poziomie świadomości-- karta ta zapowiada nagłe, częściowo wstrząsające rozpoznania, które zachwieją lub nawet obalą dotychczasowe, mocno zakorzenione wyobrażenia, przekonania, może nawet cały nasz światopogląd. Często chodzi tu na początku o nieakceptowane przez nas poglądy, które być może już od dłuższego czasu nosiliśmy w sobie. Uważaliśmy, że są "złe", ale świetnie udawało się nam je stłumić. Teraz, kiedy siłą wdzierającą się do naszej świadomości, rozsadzają zatwardziałe wyobrażenia, których kurczowo się trzymaliśmy- z dotychczasowego konceptu na bezpieczeństwo pozostaje kupa gruzu. Często dopiero gdy popatrzymy wstecz, staje się jasne, że faza ta spowodowała przełom na drodze prowadzącej do rzeczywiście własnego i inspirującego spojrzenia na świat, do wolności.(...) Ponadto Wieża może wyrażać radykalnie zmieniająca się świadomość, często też przeżycie olśnienia, gdy nagle znajdujemy się właściwe rozwiązanie problemu, z który, długo nie potrafiliśmy sobie poradzić.

W związkach osobistych-wybuchowa siła tej katy ma w sobie często, ale niekoniecznie, coś niszczącego. Wskazuje na zmiany w związku, w którym jesteśmy z powodu źle zrozumianych względów bezpieczeństwa i który przez to stał się w końcu więzieniem. Może jednak oznaczać, że ukryliśmy się za murem oziębłości, uporu i niedostępności, a teraz otwieramy się nagle- głęboko poruszeni, mimo że pełni obaw- na nowy związek."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.

" Wątpię, więc jestem."
Odpowiedz
#55

Mi wieża jako karta dnia zrealizowała się jako napad którego stałam się ofiarą i po którym byłam totalnie zdruzgotana emocjonalnie Smutny
Odpowiedz
#56

Dla mnie Wieża to fundamentalny przełom. I to przełom totalny - rozłam, decyzja o kursie życia, rozdroże - jak droga życia przełamana na pół!
Piorun rozłupał ją aż po fundamenty.
Odpowiedz
#57

U mnie wież byłą zapowiedzią totalnego wręcz przewartościowania na każdej plaszczyznie życia. Charkteryzując przeżycia, sporo bólu, ale też i pewna radość z nowych mozliwości i z nowego sposobu postrzegania świata. Karta ta ma dla mnie pozytywny wydżwięk poniewaz, mimo poniesianych strat z porzuconych iluzji pojawiają się przed nami nowe możliwości i inna jakość życia.

Innym razem pokazala mi się przed rozpoczęciem nowej pracy i po kilku latach znowu pojawiła sie przed podjęciem decyzji o odejściu z tej samej pracy.

Jestem ciekawa jak zinterpretowalibyści Wieże jako obraz karmy albo tego kim się było. Wyskoczyła mi ona w portrecie numerologicznym i nie wiem jak się za nią zabrać ? Uśmiech
Odpowiedz
#58

Wiadomość która, rujnuje wszelkie plany, spada jak grom z jasnego nieba, czujemy się zdruzgotani.
Odpowiedz
#59

Mnie ta karta raz ogromnie zaskoczyła. jako odpowiedź na przebieg kariery sportowej na dany rok (jako jedna karta) sprawdziła się bardzo pozytywnie, osoba osiągneła maximum powodzenia i popularności, rezulaty o jakich nawet nie marzyła i jakich konkurencja by się nie spodziewała. Wielkie BUUM Uśmiech
Odpowiedz
#60

Mnie przytrafila sie niespodzianka w interpretacji kart wieza + moc. Takie Karty wyciagnela kobieta na pytanie jak potoczy sie jej opera ja u dr. Wczesniej nie widzieli sie z dr. Oczywiscie zinterpretowalam to , ze moze Okazac sie na konsultacji przedoperacyjnej , ze jej problem zdrowotny jest innej natury.
Jakie bylo moje zdziwienia gdy klienta zadzwonila I zdala relacje. Operacja sie od byla a jakze bez problemu ale zakochali sie z dr od 1 wejrzenia . Piorun sycylijski jak pisal Mario Puzo w " Ojcu chrzestnym". Rozwalilo to zwiazek mojej klientki z owczesnym towarzyszem zycia. Kobieta jak twierdzi miala samoczynne orgazmy przez kilka pierwszych m-cy po poznaniu dr. Wystarczylo ze zamknela oczy I o nim pomyslala . Byla nawet u psychiatry. Niszczaca sila namietnosci , zriunowala jej dotychczasowe zycie.
Odpowiedz
#61

Zgadza się, bo Wieża to nagły przełom, totalna zmiana życiowa. Przy nowych znajomościach często oznacza miłość od pierwszego wejrzenia czyli jak to się mawia spadło na nich jak grom z jasnego nieba. W dodatku z Mocą, która jest bardzo seksualna. Poza tym tarot nierzadko odpowiada na inne pytanie niż było zadane. Uśmiech
Odpowiedz
#62

Iwona napisał(a):z doświadczenia - przy wieży psują, padają komputery, elektryka, wszystko co jest związane z prądem, napięciem (...)

Jakiś czas temu wyciągnęłam ją sobie jako kartę dnia. Pierwsze o czym pomyślałam to samochód. Tego dnia miałam jechać w krótka trasę i przyznam, że lekko się zaniepokoiłam bo auto stało na parkingu od blisko dwóch tygodni a pogoda nie wróżyła dobrze. O dziwo samochód odpalił ale... po raz pierwszy w życiu zawiodła nawigacja Smutny Nie była w stanie zlokalizować żadnego z podanych punktów. Włączyłam wiec drugą w telefonie komórkowym. Na szczęście zawiesiła się jak już byłam prawie u celu mojej podróży Oczko
Odpowiedz
#63

Kiedyś pytałem czy przesyłka dojdzie przed świętami. Wyszła Wieża. Pomyślałem - a to na pewno nie, bo Wieża rozwala wszystkie plany. Przesyłka przyszła tego samego dnia Zawstydzony
Ta karta wydaje się bardzo burzliwa, pełna energii, może sugerować zmiany, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, pobytu (jak widać nie tylko ludzi).
Odpowiedz
#64

Wieża a choroby:
Schorzenia kości, stawów, reumatyzm, łamliwość kości, gruźlica kości. Wszelkie schorzenia kręgosłupa, skoliozy, rozszczep, urazy, zapalenia rdzenia.
Odpowiedz
#65

W pozycji prawidłowej:Nagły zwrot wypadków. Niespodziewana zmiana. Wypadek. Wyzwolenie z opresji. Zmiana opinii. Ruina. Utrata stabilizacji życiowej. Strata pieniędzy, domu, rodziny, bezpieczeństwa. Strata miłości. Ryzyko poważnej choroby. Frustracja. Paniczny lęk. Wstrząs psychiczny. Rozpacz spowodowana katastrofą życiową. Projekt nie do zrealizowania. Utrata domu lub jakieś własności.

Karta Odwrócona: Ustawicze kłopoty. Nieudana próba ratowania czegoś. Monotonne życie. Niemożność dokonania zmiany. Trwanie. Stagnacja. Całkowita przegrana. Wstyd. Klęska. Przyłapanie na gorącym uczynku .

Jan Witold Suliga ( Tarot dla początkujących )
Odpowiedz
#66

Mi czesto pokazuje tez wyjawienie pewnych informacji, ktore zmieniaja postac sprawy, nie zawsze pokazuje rozstania czy odejscia. Impakt jakby tego jest inny w przypadku pozycji prostej i odwroconej. Pozycje prosta traktuje jako podejscie konstruktywne do tego co sie stalo, czesto wybawienie nawet z chorej sytuacji. Przy pozycji odw. nastepuje niechec do zaakceptowania zmiany i przez to tkwienie w niekorzystnej sytuacji lub tak totalna rozpierdolke, ze tej no sie osobie pozbierac i takze gdzies przez jaki czas tkwi mentalnie w tym co sie zawalilo i sklada sobie wszystko do kupy.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości