XVIII - Księżyc
#45

A jak widzicie Księżyc co do kontaktu, czy to poprzez wiadomość, telefon, spotkanie?
Odpowiedz
#46

Karta Księżyca nie pokazuje kontaktu - wręcz przeciwnie, jest to karta samotności. Tak więc jeżeli na pytanie o kontakt z kimś wyszła ta właśnie karta, to zinterpretowałabym tak, że jeśli liczymy na kontakt z tą osobą to niepotrzebnie się łudzimy... Ale interpretacja zależy jeszcze jak zwykle od kart sąsiadujących i od tego jak zadane zostało pytanie, bo np. Księżyc może też pokazywać wieczór, noc, zaciemnione miejsce (np. kino) - jako okoliczności spotkania.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#47

Jako odpowiedź jednokartowa XVIII Księżyc zazwyczaj odpowiada "wątpliwe" lub "łudzisz się". Czyli na 99,9% "nie". Aczkolwiek jak pisze Jednorożec, może odpowiadać "tak, wieczorem, w nocy, jak będzie ciemno". Raz tak pytałem o to czy kurier do mnie dotrze danego dnia. Dotarł koło godz 21 (po swoich godzinach pracy), było już ciemno...
Niemniej kontaktu telefonicznego w tej karcie raczej nie widać... Spotkanie wieczorową porą możliwe, ale to znaczenie byłoby bardziej prawdopodobne gdyby Księżyc był kartą dodatkową, wyjaśniającą, a nie główną odpowiadającą.
Odpowiedz
#48

VIII Księżyc + księżniczka kielichów
Wypadła mi ta karta na pytanie czy w tym roku (2015) zajdę w ciążę. Zaszłam w maju ?

Piękne karty do pytania o ciążę, czekałam rok aż zajdę i nic, chciałam już zaczynać kurację hormonalną aby się udało. Jak zobaczyłam księżyc i księżniczkę z światłem na kartach Thota, w grudniu, wiedziałam od razu i już spokojniejsza byłam na sercu Piękny widok dla spragnionych oczów przyszłej mamusi Uśmiech
Odpowiedz
#49

Lubię się tej karcie przyglądać, ale nie lubię być w lunarnej energii. Przyciąga mnie i jednocześnie odpycha. Sam obraz w tradycyjnych taliach przypomina mi aurę i zdarzenia pewnej dramatycznej lipcowej nocy lata temu - nocy, gdy walczyłam o życie w Morzu Czarnym. Granatowe niebo, gwiazdy i księżyc w pełni oraz gładka tafla wody... Było tak pięknie! Jakże złudne okazało się to piękno, jak iluzoryczny był ten spokój! 
O tym, że XVIII WA może oznaczać iluzję i pozory, sporo już tutaj napisano. Dla mnie to także karta wątpliwości, niejasnych spraw, tajemnic, niepokojących przeczuć oraz intuicji. Może obrazować napięcie, lęk, oczekiwanie na wyjaśnienie sytuacji. W kwestii uczuć często pokazuje mi wielką tęsknotę. Taką, która absorbuje myśli, zaburza sen, prowadzi do "bezbrzeżnego smutku". Pokazuje mi również ludzi cierpiących na bezsenność, melancholików i neurasteników, osoby pracujące na nocną zmianę oraz tzw. "nocnych Marków" i ludzi, którzy dużo czasu spędzają w domu, są w nim niejako zamknięci. 

W ostatnim roku Księżyc w moich rozkładach pokazał m.in.: pisarza, który tworzy głównie nocami i który od lat walczy z depresją; wykonywanie przez długi czas pracy zawodowej z domu; zaburzenia cyklu u kobiety i problemy z jajnikami; nerwowe i przedłużające się oczekiwanie na wynik testu (covid); rozwój intuicji i skierowanie się "do wewnątrz"; randkowanie wdowca, który ukrywał przed swoimi córkami i resztą rodziny, że niedługo po śmierci żony zaczął spotykać się z inną kobietą. 

Gdybym 12 lat temu zajmowała się tarotem, pewnie właśnie ta karta wraz z Wieżą lub/i Śmiercią ostrzegłaby mnie przed groźbą utonięcia...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości