Depresja...jak sobie radzić...

Jeżeli chodzi o depresję warto zbadać poziom pierwiastków,takich jak Wit d3,magnez,witaminy z grupy B itp.Lekarze nie zlecają takich badań... A często przyczyną jest niedobór... Tak jak było u mnie.Polecam trening relaksacyjny,kąpiele w chlorku magnezu które super rozluzniają ciało (3 razy w tyg-wsypać szklankę czystego chlorku magnezu do wanny ciepłej wody i moczyć się przez minimum 30 min Uśmiech ciało opłukać woda i tyle Uśmiech bardzo pomagaUśmiechDodatkowo warto zadbać o zdrowe odżywianie które też ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie Oczko
Odpowiedz

Podobno super właściwości antydepresyjne mają olejki eteryczne. Można je dodać do kąpieli, użyć podczas masażu albo posmarować skronie. Tylko trzeba wczesniej próbę uczuleniową wykonać. I nie są drogie, naprawdę. A jest ich multum, bergamotka i lawenda podobno koją świetnie stany lękowe. Warto spróbować Oczko
Odpowiedz

Depresja to ciężka sprawa, ciężko to opanować.
Zamiast truć się psychotropami, warto sięgnąć po Niacynę - Witaminę B3, która pobudza ośrodki dopaminergiczne - łatwo ją znaleźć na allegro, polecam Swanson 500mg Uśmiech również pomaga przy leczeniu nerwicy natręctw. Brałem 3 lata i polecam Uśmiech

Warto też sprawdzić, czy depresja nie jest wynikiem, jak ktoś wyżej napisał, klątw bądź uroków. Niewiele osób o tym myśli w ten sposób, ale to często może być główna przyczyna.
Odpowiedz

Przede wszystkim najpierw należy znaleźć przyczynę depresji. I dopiero wtedy zacząć walkę z ta chorobą... wg mnie najlepszą opcją jest psychoterapia, bardzo rzadko kiedy osobie chorej udaje się ją przezwyciężyć samej, bez pomocy. Ostatecznością jest leczenie depresji farmakologicznie, aczkolwiek zależy od stanu pacjenta. Ja uważam, że psychoterapia jest dobrą formą wyjścia z tego stanu. Czasami przyczyną depresji są ...inni ludzie-to może być matka, partner - oczywiście w tym przypadku należy odizolować się od bodźca powodującego zły stan psychiczny. Powtórzę się-przyczyna-jest punktem wyjścia-dużo zależy od tego co dalej.
Odpowiedz

Oj ktoś powinien dostać nagrodę "Złota łopata: Język
    No ale jak już temat po tylu latach odkopany to jak najbardziej podpisuję się pod postem Aggaty. Ter-ra-pia. To klucz i początek wszystkiegoUśmiech Czy to problem z uzależnieniem, właśnie depresją, syndromem DDA itp. każda taka sytuacja powinna być prawidłowo rozpoznana i prowadzona.
Odpowiedz

Izolacja od innych osób to nie taka prosta sprawa, bo każdy może mieć różne sytuacje... materialne itd. Ale najważniejsze DOBRY TERAPEUTA! Dodatkowo uważam,że ciężka praca nad samym sobą czytałam ostatnio książkę JAK BYC SZCZESLIWYM. zgadzam się,że to schemat powodują myslenie, no ale trzeba też wykluczyć biologie.Jak z biologią OK TO psychika jak najbardziej. PRACA nad samym sobą to ciężka sprawa... ale do zrobienia.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości