Mój kosmogram- Prośba
#1

Czy mogłabym poprosić o Kosmogram. (Chociaż pobieżnie) Chciałabym dowiedzieć się jakie mam talenty jakie predyspozycje zawodowe,. Jakie są moje mocne strony, czego unikać. Przyznam, że nie wiele potrafię i bardzo chciałabym zasięgnąć opinii fachowców.
To jest pytanie wstępne dlatego nie podaje więcej szczegółów.
Jeśli ktoś zgodzi sie na spojrzenie w mój Kosmogram to podam dokładną datę urodzenia oczywiście w tym wątku.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#2

kosmogram wykonaj sama...są specjalne programy...poszperaj w necie...

W zainteresowaniach piszesz, ze interesujesz się astrologią, więc....

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#3

Wiec czekam na dalej.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#4

Nie bardzo rozumiem...co dalej...
Jeśli przedstawisz swój kosmogram na forum, to osoby znające się zerkną i pomogą ci wyczytać /zinterpretować to co Cię interesuje...
Gotowców raczej na forum nie wykonujemy...tutaj uczymy się nawzajem...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#5

Rozumiem
Dziękuje za informacje.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#6

Basiowa, ja chcąc poznać swój kosmogram osobiście korzystałem z tej strony (na pewno są inne źródła):
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=xx687474703a2f2f7777772e617374726f2e636f6d2f6367692f63686172742e6367693f72733d333b627479703d77326174&lang=e&rs=3&btyp=w2at">http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=x ... &btyp=w2at</a><!-- m -->

Musisz znać datę i godzinę swojego urodzenia oraz podać miejsce urodzenia (program podpowiada dane geograficzne). To o tyle istotne, że układ gwiazd i planet jest nieco inny w zależności od tych danych. Taki kosmogram potem możesz tutaj wkleić jako załącznik. Ok
Wtedy zapewne ktoś z astropasjonatów coś podpowie.
Odpowiedz
#7

Luks, dziękuje.
Korzystam z tego programu ale nie chciałam nachalnie wklejać lików.

Wklejam mój kosmogram.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2at_03_barbara_barbara.40574.61359.gif&res=63">http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?la ... gif&res=63</a><!-- m -->

Dziękuje wszystkim którzy zechcą na niego spojrzeć i coś w temacie napisać.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#8

Wydaje mi się, że nikt tego nie odczyta, link wygasł ^^
Lepiej zapisz kosmogram jako obraz na komputerze i wrzuć jako załącznik. Ok
Odpowiedz
#9

Basiowa - po tym, jak zrobisz to, co radzi Luks Oczko - napisz chociaż próbną interpretację swojego horoskopu... Tak to już działa, zawsze chętniej rozmawia się kimś, kto sam stara zrozumieć, poznać. Forum jest przestrzenią dyskusyjną, więc my, użytkownicy, lubimy się czuć zachęceni do dyskusji Uśmiech
Prośba o analizę horoskopu to bardzo duża prośba i bez zaangażowania własnego się nie obejdzie. Więc samo "czekam dalej" to trochę mało....
Odpowiedz
#10

Ascendent w Raku
Descendent w Koziorożcu
Immum coeli w Pannie
Mediium Coeli Ryby

I, II, III domu horoskopowym nie posiadam planet
Jest to kwadrat dzieciństwa. Jeśli w tym kwadracie jest dużo planet to osoba ma nawyki i skłonności dziedziczne. Posiada silny instynkt radzenia sobie w życiu. Jesteś pochłonięty sobą, swoimi problemami, ideami i planami. Inni ludzie słabo go interesują.

IV,V,VI som horoskopowy zwany Kwadrat Młodości:
IV dom- Księżyc,
V dom- Pluton
VI dom- Saturn, Uran , Neptun
Jeśli większość planet znajduje się w w II ćwiartce w domach 4,5,6 zatem duży wpływ wywiera otoczenie z okresu młodości, głównie są to wpływy domu rodzinnego, nauczycieli, towarzyszy zabaw aż do okresu osiągnięcia dojrzałości. Osoba jest emocjonalna emocjonalny, w życiu
kieruje się silnymi sympatiami i antypatiami w kontaktach z innymi.

VII,VIII,IX Dom horoskopowy to Kwadrat Dojrzałości
VII dom - -
VIII dom –Jowisz
IX dom - -

W tym czasie dla człowieka ważne jest miejsce, jakie zajmuje w świecie zewnętrznym. To czas umacniania się w nim, dążenia do popularności, poszukiwań współpracowników, zajmowania się sprawami społecznymi. Jeśli dużo jest planet w tym kwadracie to osoba poszukuje możliwości współżycia oraz radzenia sobie z innymi w celu znalezienia swojego miejsca w grupie. Ja nie posiadam dużo Planet w tym kwadracie.

X, XI, XII dom –Kwadrant Starości
X dom- Słońce, Markury
XI dom –Mars i Wenus
XII dom - -
Jeśli dużo planet znajduje się w tym kwadracie oznacza to, że umacniasz swoją pozycje w świecie zewnętrznym. Poszukujesz odpowiedzi na to kim jesteś. Jesteś skupiony na swojej duchowości i na swoich zdolnościach. Silnie obsadzona czwarta ćwiartka horoskopu wskazuje na wyższe zainteresowania i cele. Jest to sfera odpowiedzialna za rozwój duchowy, wyższe ideały i konieczność samorozwoju. Taka konfiguracja może nieść wielki postęp w Twoich działaniach, duże osiągnięcia, sukcesy, ale także może przynieść egotyzm.

Najwięcej Planet w poszczególnych domach :

Dom VI -3 planety –Saturn, Uran, Neptun
Dom XI – 2 Planety - Mars , Wenus
Dom X- 2 Planety- Słońce, Merkury

Jeśli większość Twoich planet znajduje się w domu 6 zatem ważna jest dla Ciebie walka o byt. Chcesz przebić się, sprawdzić się w pracy. Chętnie służysz innym. Łatwo ulegasz uzależnieniom i często chorujesz. Czeka Cię zmienny los, sukcesy i klęski. Poniesiesz konsekwencje za brak rozsądku.

Planety w znakach:
Ilość planet w znakach aktywnych i pasywnych:
Znaki aktywne: Baran, Lew, Strzelec, Bliźnięta, Waga, Wodnik

Baran Mars, Wenus
Strzelec: Saturn Uran
Wodnik: Jowisz

Znaki pasywne: Byk, Panna, Koziorożec, Rak, Skorpion, Ryby
Panna: Ksieżyc,
Koziorożec: Neptun
Skorpion –Pluton
Ryby- Słońce, Merkury

Znaków aktywnych: 5
Znaków pasywnych: 5

Ilość Planet w znakach uniwersalnych i indywidualnych:
Znaki uniwersalne: Bliźnięta, Waga, Wodnik, Rak, Skorpion, Ryby

4 planety

Znaki indywidualne: Baran, Lew, Strzelec, Byk, Panna, Koziorożec

6 planet

Jeśli większość Twoich planet jest w znakach indywidualnych (konkretnych),zatem łączysz w sobie siłę intelektu z praktyczną umiejętnością realizacji celów. Jesteś praktyczny, pełen inwencji, rozwagi, logiki. Potrafisz patrzeć z dystansem. Działasz rozsądnie, nie pod wpływem błahych impulsów czy emocji. Jesteś dobrym szefem, organizatorem, wydajnym pracownikiem umysłowym.

Ilość Planet w znakach intelektualnych i emocjonalnych:

Znaki intelektualne: Bliźnięta, Waga, Wodnik, Byk, Panna, Koziorożec
Znaki emocjonalne: Rak, Skorpion, Ryby, Baran, Lew, Strzelec

Znaki intelektualne: 3
Znaki emocjonalne: 7

Jeśli większość Twoich planet jest w znakach emocjonalnych, zatem cechuje Cię duża emocjonalność, podniecenie i impulsywność. Masz swoje sympatie i antypatie, niekiedy bywasz w tym chaotyczny.
Jesteś przewrażliwiony na swoim punkcie. Jest w Tobie duża dawka emocji, które powinieneś
kontrolować, ponieważ to prowadzi do silnych huśtawek nastroju. Możesz miewać konflikty wewnętrzne między potrzebą wolności a przywiązaniem. Masz tendencje do wybuchowości, nieprzewidywalności i frustracji. W sprzyjających okolicznościach potrafisz być opiekuńczy, zdolny do pomagania innym. Twoje cechy charakteru są przydatne w zawodach związanych z biznesem
i rozrywką.

Ilość Planet w żywiołach:
Żywioł Ziemi: Byk, Panna, Koziorożec
2 Planety
Żywioł Wody: Rak, Skorpion, Ryby
2 Planety
Planety żywiołu ognia: Baran, Lew, Strzelec
5 Planet
Żywioł Powietrza : Bliźnięta, Waga, Wodnik
1 Planeta

Jeśli większość Twoich planet jest w żywiole ognia,
czyli w znakach zatem cechuje Cię silna wola, stanowczość, niezależność, samodzielność,
pionierstwo, zapał, namiętność, zdolności twórcze, żarliwość, nadgorliwość, umiejętność przekonywania i niecierpliwość. Charakteryzuje Cię żywiołowość, ruchliwość, szybki sposób
działania, entuzjazm, masz cechy przywódcze oraz romantyzm. Koncentrujesz się na sobie. Jest w Tobie dużo radości, wiary w siebie, entuzjazmu, niewyczerpanej energii i szczerości.
Zdarza Ci się popełniać błędy nie z powodu złych intencji ale z powodu braku samokontroli oraz małej wrażliwości. Cechuje Cię również nadmierna aktywność, nie potrafisz usiedzieć w miejscu. Możesz mieć problemy w kontaktach interpersonalnych z innymi z powodu nieczułości oraz szorstkiego
podejścia do ludzi. W niekorzystnym okresie możesz okazać się buntowniczy i ekstrawagancki, możesz działać z przesadą, lekkomyślnie, pobłażać sobie. Możesz również stać się zarozumiałym, próżnym, szpanującym pyszałkiem. W sprzyjających okolicznościach potrafisz realizować duże projekty i przedsięwzięcia wymagające od Ciebie olbrzymiej odwagi oraz energii, ale potrafisz doskonale dać sobie z tym radę.

Określenie w którym typie domów jest najwięcej planet.
Typ domów ognistych: I,V,IX, -1planeta
Typ Domów powietrznych: VII,XI,III -2 planety
Typ Domów ziemnych: X,II,VI -5 planet
Typ domów wodnych: IV,VIII,XII -2 planety



Jeśli większość planet masz w typach domów ziemnych, ważna jest dla Ciebie realizacja swoich potrzeb związanych z ambicjami, karierą i pracą zawodową. Sprawy kluczowe dla Ciebie to zaspakajanie podstawowych potrzeb natury praktycznej, materialnej: własność, pieniądze, praca, zdrowie, reputacja itp. Ważny jest dla Ciebie rozwój społeczny i wartość własna.


Teraz określ, w których typach domów – pod kątem jakości jest najwięcej planet.

ilość planet w domach kontowo narożnych: I,IV,VII,X – 3planety
ilość planet w domach następujących, sukcendentnych, czyli w domach: II,V,VIII,XI – 4Planety
Ilośc planet domach upadających lub kadentnych : VI,IX,XII – 3 Planety


Jeśli większość Twoich planet jest w domach następujących, sukcendentnych, zatem ważne są dla Ciebie pragnienia. Chcesz sprawować kontrolę i władzę, co wynika z potrzeby bezpieczeństwa.
Ważne jest przeznaczenie, przeżywanie doświadczeń, utrwalanie i umacnianie tego co się ma. Rozwój osobowości następuje w wyniku pójścia drogą samooddania, pobożności. Twoim mottem jest stabilizacja i konsolidacja tego co już się zdobyło. Ludzie, w których horoskopie są one wyróżnione, oszczędzają siły, długo dochodzą do celu, powoli angażują się w działalność, trwale „zakotwiczają” się na każdym etapie. Gdy osiągniesz wyznaczony cel, zachowujesz status quo mocno i niewzruszenie,
trudno Cię sprowadzić z obranej drogi. Zdarzenia w życiu nie są może zbyt jaskrawe ale „solidne”. Czasami zostajesz wciągnięty w zdarzenia wbrew swojej woli ale i wtedy potrafisz umocnić swoją pozycję. Ogólnie ten krzyż domów pokazuje w jaki sposób człowiek, wykorzystując środki zarówno samodzielnie zapracowane jak i przyciągając obce, w oparciu o swoje twórcze możliwości, jest w stanie zrealizować własne plany i projekty. Przyjęto uważać, że planety w domach sukcendentnych przejawiają swój wpływ się raczej „skąpo”, skrótowo, mało precyzyjnie w realizacji celu.

Żywioły w których nie ma planet:
Żywioły niezaakcentowane wskazują na obszary dziedzin życia, z którymi nie jesteś w świadomym kontakcie, ukazują więc te obszary życia, które powinieneś świadomie rozwijać. Tutaj można odnaleźć tzw. życiowy problem, który prześladuje Cię przez całe lata w wyniku nie doceniania potrzeb związanych z danym żywiołem.
Bliźnieta(powietrza), Lew(ogień), Byk(ziemia), Rak(woda), Waga(powietrze), Skorpion (Woda)
Powietrze-2
Woda-2
Ogień- 1
ziemia- 1

W Twoim horoskopie brakuje planet w żywiole powietrza Możesz wykazywać mniejszą wrażliwość lub bystrość umysłową. Masz swoisty sposób komunikowania się, odbiegający od przeciętnego, na przykład poprzez swój talent (o ile go posiadasz), przez słowo pisane zamiast werbalizmu itp. Prawdopodobnie przy tych brakach jesteś bardziej subiektywny, a w Twoim postępowaniu czy ocenie faktów mogą brać górę emocje. Zbyt mocno zaprzątasz sobie głowę działaniami, uczuciami lub troskami materialnymi. Przy braku zdolności do przemyślenia swego życia sprawy te stają się źródłem wielu problemów. Borykasz się ze zobowiązaniami, z których nie możesz się wywiązać. Nie potrafisz współpracować z innymi, masz trudności z zaakceptowaniem nowych idei, nowych ludzi, nie rozumiesz ich, co może prowadzić do choroby lub nieoczekiwanego, niezrozumiałego
dla otoczenia wybuchu. Jeśli masz słabo obsadzone powietrze, świadczy to o pewnych trudnościach związanych z brakiem dobrego kontaktu z ludźmi. Możesz mieć trudności z właściwym wyrażaniem swoich intencji i pragnień. To także trudność w dogadaniu się z najbliższymi. Na płaszczyźnie intelektualnej słabe powietrze daje trudność w płynnym, jasnym i otwartym sposobie wyrażania myśli i mówieniu. Nie oznacza braku inteligencji, lecz trudności w jej wykorzystaniu. Możesz być geniuszem, ale trudno Ci będzie zabłysnąć przed innymi swoją erudycją, wiedzą i intelektem, a jest on nie mały, o czym później. Oznacza to także pewne zahamowania w wyrażaniu siebie i kompleksy, szczególnie we wczesnej młodości.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#11

Ważne oczywiście jest też to jakie planety są w poszczególnych domach.Wszystko dopisze a do chwili obecnej, wygląda to tak. Prosze kogoś życzliwego o klikniecie w linka spojrzenie na to co napisałam i zweryfikowanie.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#12

Basiu, Twoj link nie dziala. A to co wkleilas chyba nie jest Twoja interpretacja, wnioskujac z tego w jaki sposob jest napisane ("W Twoim horoskopie"). Moze wartoby chociaz podac link do strony, gdzie mozna uzyskac taka interpretacje, znajda sie byc moze inne zainteresowane tym osoby.
Odpowiedz
#13

Wszystko sama opisałam ale przepisałam to co tyczy się mnie np : Obliczyłam sobie, że mam największa ilość planet w domach sukcendentnych w tych a nie innych bo mam w nim 4 Planety no i tutaj przepisałam co to dla mnie oznacza. Nie przepisywałam wszystkiego tylko to co tyczyło by sie bezpośrednio mnie. Nie mam takiej dużej wiedzy, żeby pisać z pamięci. Dopiero sie uczę wiec dla mnie to i tak było dobre ćwiczenie. Nie chciałam wypisywać też na suchych faktów ale doszukać sie znaczenia. No i dlatego te opisy. Przyznam, że zastanawiałam sie czy je tu umieszczać.
Bardzo pomogła mi książka Pronay von Alexander "Zarys astrologii urodzeniowej" Była też jedna ciekawa strona internetowa ale nie mogę sie jej teraz doszukać. Znajdę i oczywiście wkleje link dla wszystkich zainteresowanych.
Madrugada- proszę wklejam link ponownie mam nadzieje, że teraz wejdziesz bez problemu.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3;btyp=w2gw&nhor=3">http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3 ... 2gw&nhor=3</a><!-- m -->

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#14

Nie, nie dziala. Moze lepiej zapisz i dodaj jako zalacznik.

Z tym wyliczaniem gdzie i ile jakich planet jest to dalabym sobie spokoj. Bo jak masz np. Ksiezyc i Slonce w ognistych, a Plutona, Neptuna i Urana w Wodnych (choc to raczej niemozliwe!) to jednak jestes bardziej ognista niz wodna, poniewaz te dwie pierwsze to planety osobiste, a w zasadzie Swiatla, ktore maja najwieksza wartosc w Twoim horoskopie.

Z tymi obstawieniami po polowkach, czy cwiartkach, to faktycznie ladnie sie to sprawdza i daje jakies spojzenie na to jaki czlowiek jest, ale jedna planeta po przeciwnej stronie ciagnaca cala rzesze planet na drugiej polowce jest w stanie juz bardzo duzo zmienic w obrazie czlowieka, a wiec trzeba chwilke pomyslec.

Tak jak pisalismy wyzej, za Ciebie nikt tutaj nie zrobi kosmogramu ale z checia wykonamy go Z TOBA, poprzez np. zadawanie pytan, czy doprecyzowywanie Twoich mysli. Zwlaszcza, ze z doswiadczenia, naprawde robienie tego samemu to znakomita forma nie tylko nauki astrologii ale i zrozumienia samego siebie.

Zawsze najlepiej analize wlasnego kosmogramu zaczac po prostu od swiatel (zadaj sobie pytanie gdzie sa polozone, w jakim znaku? W ktorych obszarach zycia odczuwasz ich energie najbardziej? Jakie planety na nie wplywaja?). Nastepny w kolejce jest ASC.

Jesli chodzi o prace, to jest to sprawa rowniez zlozona. Cos takiego jak predyspozycje, to sprawa dosyc skomplikowana, i nalezy sie spojzec na MC na dom 6ty w jakims stopniu, jakie planety sa w tych znakach na Marsa, Slonce, Jowisza ...
Odpowiedz
#15

Z linku, który podał Ci Luks...albo swojego
wklej taki kosmogram...jak wklejają osoby w tym dziale, podpatrz inne watki...np. ten
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=44&t=15541#p295320">viewtopic.php?f=44&t=15541#p295320</a><!-- l -->

i opisz go konkretnie, a nie zamieściłaś masę informacji, którą nie można skonfrontować z Twoim kosmogramem...
i dopiero opisuj/dopytuj...

To co do tego czasu przedstawiłaś, jest po prostu nieczytelne i wątpię, aby ktoś do tego zasiadł...
Tak jak Le Stelle pisze, to jest ogrom pracy i w pierwszej kolejności...jeśli Cie to interesuje...Ty dokonaj analizy/interpretacji...
Tutaj, również, jak w innych działach, wzajemnie się uczymy i nie wykonujemy gotowców...
Zachecam...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#16

Dobra to rozejrzę sie jak to wszystko wygląda na innych watkach i się dostosuje.
Dziękuje Pani Krystyno za wskazówki
Nie mniej bardzo sie starałam Uśmiech

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#17

[Obrazek: 201kqt.gif]

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#18

Madrugada Jak ja Ci dziękuje za to co napisałaś!
Teraz wiem jak sie za to zabrać! Ja bardzo dziwnie funkcjonuje jak jest pełnia. Mogę nie spać pół nocy a jak zasnę to zawsze kiedy jest pełnia to sie budzę i mam dziwne sny na jawie. Czasem ta pełnia mnie przeraża.
Opisze wszystko tak jak mi podpowiadacie. Bede zadawac pytania i zrobimy to wspólnieUśmiech
Prosze też o wyrozumiałość szczególnie Panią Krystyne której już chyba działam na nerwy ciągłymi błędami w temacie.

"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt"
Odpowiedz
#19

Bardzo prosze Uśmiech

Jak tylko cos wymyslisz, to od razu wrzucaj, bedziemy dyskutowac Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości