Astrologia, a uzdolnienia muzyczne
#1

Dzień dobry,
Czy można odczytać z kosmogramu uzdolnienia muzyczne? Jakie planety, znaki, aspekty... mogą o tym świadczyć?
Odpowiedz
#2

Nastku, tak jak Tobie pisalam, jesli Ciebie interesuje ten temat - jak sie uzdolnienia muzyczne pokazuja w horoskopie, proponuje Tobie zajzec na Astrodata bank: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/astro-databank/Main_Page">http://www.astro.com/astro-databank/Main_Page</a><!-- m --> . Tam masz baze danych horoskopow znanych i nieznanych ludzi, sa rozne kategorie. Mozesz tutaj wrzucac horoskopy tych osob, i razem sie zastanowimy jaki uklad w ich horoskopie wplynal na ich kariere. Czasami wynikajaca z talentu faktycznie, czasami z charyzmy. Takze i rozglos te osoby zyskiwaly czasami z powodu znakomitych tekstow a czasami faktycznie niesamowitego glosu.

Tego typu szczegolowe analizy wymagaja pracy, wiec do roboty Oczko))

Dla przykladu, Leonard Cohen (lub tez wybierz kogos, kogo tworczosc jest Tobie znana)

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#3

Dziekuje za link, bo nic nie mogłem znaleźć.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Luciano Pavarotti


[ATTACHMENT NOT FOUND]
Andrea Bocelli


[ATTACHMENT NOT FOUND]
Cecilia Bartoli

Wstawiłem śpiewaków operowych, ponieważ to mnie dokładnie interesuje.
Odpowiedz
#4

No i co, cos przychodzi do glowy jak sie na nie patrzysz? Uśmiech
Odpowiedz
#5

Echh nie za bardzo umiem to czytać, ale mężczyźni mają Wenus w znaku Panny.
Odpowiedz
#6

To chyba za malo aby ocenic zdolnosci do spiewu operowego (Wenus) Uśmiech

Wszyscy maja Wenus w znaku ziemskim zreszta, ale tez nie sadze aby to bylo to. Ja nic nie widze, szczerze mowiac. Podejzewam, ze takie rzeczy byc moze nie sa w horoskopie widoczne, moze dlatego ze nie sadze aby bycie spiewakiem operowym wplywalo na sume doswiadczen jako czlowieka? Znaczy chodzi mi o to, ze te same doswiadczenia moglyby byc naszym udzialem przy innym zawodzie wykonywamym? Szczerze mowiac jakos mnie to nie zaskakuje. Spiew, czy kazde uzdolnienie jest tylko uzdolnieniem i wcale nie wplywa na to ze zostanie ono doprowadzone do kunsztu reprezentowanego przez wymienione przez Ciebie osoby, a wiec poszczegolne planety i ic uklady moga naprzyklad pokazac upor danej osoby czy jej nastawienie, chec odniesienia sukcesu, a niekoniecznie sam talent. Z tego co pamietam spiew mozna wycwiczyc, ton glosu juz nie, ale to czy znajdzie on odbior wsrod publicznosci to juz inna sprawa. Co do opery, nie wiem jak to wyglada, czy te osoby juz od mlodego cwicza? Moze to tak jak w przypadku gry na skrzypcach, istotny jest czas poswiecony na nauke.

To tak jak ja, mam powiedzmy wg moich przyjaciol oraz nieznajomych talent do gotowania, i za nic nie wiem co w moim horoskopie za to odpowiada Oczko Moja przyjaciolka i jej chlopak sa np. artystami i wiele razy zdarzylo nam sie dyskutowac, ze w zasadzie procesy tworzenia obrazu i potrawy sa bardzo podobne. A jednak jakos tak sie trafilo ze oni maluja (mi to jakos nie idzie, jako dziecko w miare szlo, ale nie poszlam w ta strone) a ja gotuje Uśmiech

A tez i kazde z nas moglo sobie to co robi robic do poduchy i byc czescia bezpiecznego korporacyjnego systemu Uśmiech))

EDIT: Natomiast ciekawe chyba byloby spojzenie sie na horoskop A. Bocielliego, z tego co czytam, to z wyksztaucenia prawnikiem, nie pochodzi jak Pavarotii, z rodziny spiewakow. Ciekawe na ile na rozwoj talentu mogla wplynac utrata wzroku? Mowi sie, ze przy zatracie jednego ze zmyslow, czesto rozwija sie inny (sluch).
Odpowiedz
#7

Czytałem w internecie, ze o uzdolnieniach artystycznych może świadczyć Wenus w raku.
Szkoda. Myślałem, ze z astrologii można odczytać uzdolnienia człowieka i jego talenty.

Przy grze na instrumencie owszem jest potrzebny czas, ale także liczy sie talent. Osoba, która uczyła sie gry przez 10 lat może grać gorzej od osoby, która uczy sie 3 lata, ale ma talent.
Ogólnie wszystkiego można sie nauczyć śpiewać, rysować i gotować. Jednak talentu sie nie nauczysz. Z tym sie człowiek rodzi.
Odpowiedz
#8

Temu nie przecze Uśmiech

Jednoczesnie talent czesto tez nie wystarczy Uśmiech

Akurat mi sie wydaje, ze to dobrze, ze nie widac takich rzeczy (jesli faktycznie nie widac, byc moze astrolog, ktory badal to przez lata zaulwazyl jakies powtorzenia). Wydaje mi sie, ze czescia naszej drogi jako czlowieka czesto jest wlasnie odkrywanie i cwiczenie swoich talentow, i szkodaby bylo aby to wszyskto mozna bylo od tak wyczytac z kosmogramu. Mysle, ze byloby to pojsciem na latwizne.
Odpowiedz
#9

No, ale spójrz. Człowiek ma wiele talentów. Uważam, ze gdyby był widoczny jakiś główny talent to byłoby pomocne. Wiedzielibyśmy w jakim kierunku sie rozwijać. To by wcale nie przeczyło odkrywaniu siebie, ponieważ moglibyśmy odkrywać pozostałe, te których nie widać.
Odpowiedz
#10

Nie wydaje mi sie Nastku. Nie mysle, ze zycie ma polegac na odbieraniu rozwiazan na tacy, ale wlasnie na probie odkrywania siebie. Akurat to co mowisz, mnie nie dziwi, bo widac u Ciebie takie tendencje do szukania latwych rozwiazan (w tarocie tez). Horoskop pomaga Tobie w odkryciu siebie, tylko nie wiem dlaczego akurat skupiasz sie na takich jego punktach jak wyglad czy talent? To wglad bardziej psychologiczny. W horoskopach tych osob jest widocznych wiele mozliwosci i talentow, moze nie tak doslownych jak cydowny glos, ale jednak ktore posiadali, tylko nie ten ktory ty chcesz zobaczyc.

Ale, nie, nie chcialabym sie urodzic w rzeczywistosci, w ktorej moj talent jest od dziecka znany - czulabym sie niczym laleczka odgrywajaca wyznaczana mi od malego w horoskopie role, podczas kiedy ja mysle, ze podroz w nieznane z mapa, albo bez, moze byc znacznie bardziej odkrywcza i moge sie znacznie wiecej nauczyc po drodze niz idac jakims wyznaczonym szlakiem. Zycie jest przygoda a nie wyznaczona trasa Uśmiech
Tak wygladalo moje zycie, i mam wrazene, ze wiecej sie uczymy w akich sytuacjach niz jak mamy rozwiazania podane na tacy.

Co do samych talentow, znam ludzi, ktorzy od dziecka wiedzieli do czego maja talent (czy tez co chca robic i co rozwijac) a mi naprawde sie zeszlo do 30stki. I widac taka miala byc moja droga (mocno zaznaczony Saturn w horoskopie) i nie zamienilabym jej na inna - czyli dajmy na to podana mojej mamie przez astrologia - ona ma talent do gotowania i niech idzie ta droga. Pol zycia mojego bym stracila Uśmiech)
Odpowiedz
#11

Ja rozumiem o co ci chodzi. Uśmiech Jak najbardziej gdybyśmy dostali rozpiske w punktach o naszej osobowości to nie byłoby potrzeby rozwoju.
Nie skupiam sie na talencie, to mnie po prostu ciekawi. Interesuje mnie jakie poszczególne znaki dają wygląd, albo jakie mogą dać uzdolnienia. Nie widze w tym nic złego.

Nie szukam nigdzie łatwych rozwiązań. Chyba chodzi Ci o to, ze bardzo dużo o wszystko pytam. To akurat jest fakt, ale nie pytam o to samo, ale o różne aspekty mojego życia. Cudownych rozwiązań nie dostałem i nie dostane, każda rada opiera sie na pracy nad sobą, więc raczej nie szukam prostej drogi. Doskonale wiem, ze Tarot nie pokazuje drogi najprostszej, ale najlepszą dla mnie.

Ten talent - ja mam na myśli tendencje. To jest naturalnie niemożliwe, aby każdy miał ten sam talent. Chodziło mi o to, ze byłoby interesująco jakby z horoskopu można było odczytać jakiś kierunek, w którym mamy uzdolnienia. To by nie przeczyło twoim poglądom. Mogłabyć rozwijać sie w innym kierunku i pójść z mapą w nieznaną trase. Ale mogłabyś to odkrywać nieznane i kształcić to co pewne. NIe ma tu żadnych sprzeczności. Człowiek ma wolną wole.
Odpowiedz
#12

Ale ja wyzej napisalam, ze wiele rzeczy z horoskopu mozna wyczytac, ale jak widac nie glos. Przykladowo, ktos z duzym obstawieniem V domu horoskopu i MC we Lwie, az krzyczy o talencie do pracy z dziecmi czy kreatywnosci posiadacza. Ale czy to znaczy, ze to bedzie nowy Beksinski? Nie... Moze miec talent do rysowania albo i nie. Choc kreatywnosci takiemu czlowiekowi nie odmowisz. Czy moze byc znakomitym nauczycielem ktory wychowa nam nowego Beksinskiego? Jak najbardziej Uśmiech
Odpowiedz
#13

madrugada napisał(a):Przykladowo, ktos z duzym obstawieniem V domu horoskopu i MC we Lwie, az krzyczy o talencie do pracy z dziecmi czy kreatywnosci posiadacza.
O i mi właśnie o takie coś chodziło Uśmiech
To jest naturalne, ze nie kazdy z jakimiś tam określonymi cechami w kosmogramie będzie miał ten sam talent. Ale będą takie predyspozycje do czego może mieć zdolności.
Odpowiedz
#14

No to zupelnie Ciebie nie zrozumialam wobec tego, bo od poczatku mi sie zdawalo ze mowisz konkretnie o glosie. Ja od poczatku pisalam, ze wiele cech charakteru mozna wyczytac, a te jak wiadomo wplywaja na nasza "przydatnosc" do danego zawodu czy tez pokazuja ciagoty w jakims kierunku ale od razu Tobie powiem ze on nie jest okreslony. MC w Skorpionie dajmy na to, to takie tendencje do wybierania zawodow, w ktorych mozemy pogrzebac, dociekac, czy wyciagac sprawy na wierzch. Ale to moze byc i detektyw i psycholog, a takze chirurg, albo archeolog Uśmiech

Dlatego pisalam, ze mozna wyczytac tego duzo, a wybor nadal pozostanie nasz. Niewiele z nas ma jeden okreslony talent, o czym probowalam napisac od poczatku.

Moze zle okreslilam to jako szukanie latwych rozwiazan, ale przypomniala mi ta dyskusja inna ktora mielismy niedawno odnosnie znaczenia kart. Ja pisze o mnogosci i o koniecznosci odczytu dwohc kart w zaleznosci od kontekstu i ze nie mozna im przypisac jednego znaczenia. Tutaj GLOS czy jak to okresliles Talent jest takim jednym przypisanym znaczeniem (tak jak 3 bulaw przypisales jedno znaczenie). Tutaj musisz sie spojzec na cale kolko, i wtedy przy odczycie wielu jego punktow mozna sie domyslac w jakim zawodzie sie on sprawdzi Uśmiech
A w przypadku znakomitej wiekszosci mialbys liste 30 zawodow Uśmiech))

Ale ja np. za cholere nie wiem gdzie u mnie siedzi talent do gotowania, a pomimo, ze mecze moich gosci z prosba o komentarze co mogloby byc zrobione lepiej, to jedyne co potrafia powiedziec, to ze naprawde mam talent. Byc moze to mocno obstawiona Waga daje taka umiejernosc balansowania przyprawami czy skladnikami, tak aby tworzyly one zgrana calosc: ale to znow mogloby sie sprawdzic w innych zawodach gdzieolwiek wymagana jest umiejetnosc wywazenia. A 9ty dom w Strzelcu to poszukiwanie nowych smakow. NIemniej znow, to polaczenie mogloby nakierowac moje zainteresowania w kierunku prawa miedzynarodowego, czy polityki.
Odpowiedz
#15

Znaczy zrobiło sie już zamieszanie Uśmiech Na początku pisałem, czy można odczytać w jakiś sposób talent do śpiewu. Ale potem w naszej syskusji napisałem o co mi chodzi dokładnie.

No te łatwe rozwiązania zrozumiałem z chodzeniem na łatwizne gdzie sie da. A o tej 3 buław to Ci mówiłem, że nie przypisuje jej tylko jednego znaczenia. Kart uczyłem sie skojarzeniowo i kiedy ktoś rzuci słowa 3 buław to pojawia mi sie skojarzenie. ALe wiem, że ta karta ma inne znaczenia i stosuje je.

Zazdroszcze talentu Uśmiech Nie ma go w hprpskopie, bo masz go w duszy Uśmiech
A kto wie? Może okaze sie, ze jeszcze zostaniesz wybitnym politologiem Uśmiech
Odpowiedz
#16

Raczej nie, bo polityka sie brzydze Uśmiech
Odpowiedz
#17

Ja bym zwróciła uwagę na planetę Neptun ... Koniunkcja Wenus z Neptunem w horoskopie Luciana Pavarottiego pokazuje, że ten wybitny włoski tenor, w prawdzie również ma ascendent w Lwie (Słońce w Wadze), to Wenus i Neptun znajdują się w Pannie. W znaku tym Wenus jest słaba, co nie znaczy, że Pavarotti nie był utalentowany. W tym wypadku Neptun bardzo wzmocnił Wenus i sprawił, że śpiewak uwodził i wzruszał wspaniałym głosem ludzi na całym świecie. Znak skromnej Panny zrealizował się w ten sposób, że Pavarotti chciał dotrzeć również do mniej wymagającego odbiorcy, który nie interesuje się operą, dlatego nie bał się nagrać płyty zacierającej granice między muzyką operową a popem. Ponadto udzielał się charytatywnie, współpracując z artystami. W dzisiejszych czasach za skandalistkę uchodzi Miley Cyrus, młodziutka piosenkarka i aktorka, która w swoim horoskopie ma koniunkcję Wenus z Neptunem w Koziorożcu.Wenus z Neptunem, ma również Bill Clinton. W jego horoskopie koniunkcja ta znajduje się w znaku Wagi, ale należy dodać, że Wenus jest na ascendencie i tworzy koniunkcję również z Jowiszem i Marsem. Nic dziwnego, że były prezydent miał nieposkromiony apetyt na miłosne przygody, a położenie tylu planet w pierwszym domu, przyczyniło się do tego, że o jego romansie ze stażystką Monicą Lewinsky dowiedział się cały świat. Neptun sprawił, że Clinton nie potrafił zapanować nad swoimi erotycznymi przygodami, ale obdarzył go również umiejętnością sprytnej manipulacji faktami i przekonywania do swoich racji. Bill Clinton ma także talent muzyczny (gra na saksofonie).
To tyle ode mnie Kotek
Odpowiedz
#18

Ooo, czyli jednak da sie coś wyczytać Uśmiech
Z tego co piszesz dużą role odgrywa Neptun. Znajduje sie on zawsze w znaku ziemskim. Ciekawe Uśmiech
W wyżej podanych przykładach: Andrea Bocelii i Celilia Bartoli również mają Neptun w Pannie.
Odpowiedz
#19

To nie jest tak, Nastku... Neptun w Pannie jest 14 lat *aczkolwiek oni maja Neptuna w Skorpionie), czy wszystkie osoby ktore maja podlaczenie do wenus w przeciagu 14 lat maja uzdolnienia muzyczne? Wiesz jakie to beda numery? Acha no i w Pannie nie bedzie przez blisko 200 lat, to co w tym czasie nie bedzie zupelnie uzgolnien artystycznych?

U Andrea i Celili w podanych przez Ciebie przykladach, Neptun nie odgrywa waznej roli w horoskopie.

Moj facet gra na kilku instrumentach, i jest uzdolniony muzycznie (ma sluch muzyczny, lapie akcenty itd..) i podobnie, Neptun u niego w horoskopie nie robi nic. NP. u Mobiego, ktory rowniez gra na kilku instrumentach, Neptun owszem tworzy sekstyl do Slonca z Uranem i Plutonem, w 6tym domu, ze Skorpiona, i jak posluchasz jego muzyki, to zaulwazysz wplyw tych 3 planet. 6 dom odpowiada Pannie. Panna dla mnie to faktycznie znak, ktory sluzy artystom, ale nie tylko Panna. Natomiast czy ma on wybitny glos? No moze nie Uśmiech)

Basia ma racje, podlaczenie Neptuna do Wenus zwiazane jest ze swego rodzaju wrazliwoscia na piekno, sztuke, ale nie jest wymagane do pojawienia sie talentu muzycznego u osoby, natomiast zdecydowanie jest pomocne. Mozna to okreslic jako aspekt wspierajacy pojawienie sie tego typu talentu u czlowieka, cos sugerujacego "artystyczna dusze". Ale wiele osob, u ktorych sie ono pojawi moze byc np. bardziej wrazliwe na obraz, czy zapach. Nie jest to zwiazane konkretnie z dzwiekiem. Niekoniecznie pokaze to tez talent, moze zwyczajnie sie pojawic u osoby kolekcjonujaca sztuke, albo zajmujaca sie jej historiam, itd... Uśmiech
Odpowiedz
#20

nastek96 napisał(a):Ooo, czyli jednak da sie coś wyczytać Uśmiech
Z tego co piszesz dużą role odgrywa Neptun. Znajduje sie on zawsze w znaku ziemskim. Ciekawe Uśmiech
W wyżej podanych przykładach: Andrea Bocelii i Celilia Bartoli również mają Neptun w Pannie.

Wiesz, trzeba patrzeć bardziej całościowo ... Kiedyś czytałam, że Słońce pokazuje muzykę, a Księżyc instrumenty Uśmiech
Ktoś utalentowany, będzie np. malował obrazy przy jakieś muzyce, która będzie dla niego stanowić inspirację ... generalnie jednak myślę, iż jak najbardziej, da się wyczytać z astrologii to, czy ktoś jest uzdolniony, ma artystyczny talent, który może nawet być odkryty w późnym wieku u jakieś osoby. Z pewnością istnieją jakieś "punkty zaczepienia", wystarczy wiedzieć jak realizują się pewne połączenia, wpływy znaków, planet względem siebie. Kotek
Odpowiedz
#21

Oj troche głupot palnąłem. nie znam sie na astrologii dlatego radziłem sie innych. Co do faceta, jeżeli pójdzie na kształcenie głosu to może sie okazać, że ma wybitny Uśmiech

Bardzo dziękuje. Kiedyś jak ogarne astrologie to znajde te punkty zaczepienia Uśmiech
Odpowiedz
#22

Wiem Nastku, jakie byly przyczyny zadania przez Ciebie tego pytania. Po prostu staram sie przekazac, ze nie ma zwyczajnie jednej planety, czy jednego polaczenia ktore moze taki talent pokazacUśmiech)) Nalezy spojzec na calosc horoskopu, i np. Uran nakieruje nas na nowatorstwo, Neptun na wrazliwosc, a Pluton na swego rodzaju glebie.

Facet umie spiewac, i nie falszuje, ale po prostu jego glos nie ma wybitnej barwy. Zreszta on akurat kocha sie w rytmie, wiec skupia sie na perkusji Uśmiech A i musze tutaj podac rowniez przyklad jednego z bardziej utalentowanych artystow w miare popularnych, czyli Mike Patton, "wyposazony" w baryton o skali 6 oktaw.


[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości