Warsztat 141 Znaleziony obraz
#23

Wow, LeCaro, jestem pod wrażeniem...
Odpowiedz
#24

MAG napisał(a):
Luks napisał(a):Zastanawiające tylko czemu karty sugerowały Wam portret.:
Kompozycja jest nietypowa jak na pejzaż: centralna i zamknięta, jak w portrecie. Na portret naprowadził mnie król pałek jako karta pierwsza, trzyma on buławę, gdyby był as buław to bym obstawiała drzewo. 2 kielichy na drugim miejscu, pięknie zobrazowały drugi plan i sady. Paź kielichów to zapewne kolory. Fajne miałam karty :--)
Dzięki za ćwiczenie.

Gratulacje Farfalla :--)
No właśnie, to mnie dziwi, że wypadło tyle figur dworskich. U Ciebie i Joany były one bardzo zbliżone król i królowa buław odpowiednio. Na pewno pojawienie się figury dworskiej jako pierwszej karty sugeruje portret... Tylko czemu tak wyszło... U Perełki też figury dworskie...
Ale fakt - kielichowo karty próbowały naprowadzić.
Dzięki za udział i za krótką analizę Uśmiech


barbara40 napisał(a):Dziękuję za udany warsztat ... faktycznie te skrzydła mogły mi podpowiedzieć, że chodzi o lekkość, pejzaż ... karty IV Cesarz i XIII Śmierć w tym przypadku odebrałam zbyt poważnie, a już sama karta XIII Śmierć mogła mnie też naprowadzić że to jakaś pora roku ...

Gratulacje dla Farfalli
Hm no mnie by było ciężko odebrać Cesarza i Śmierć jako wiosenny pejzaż. Ale każdy ma swój system odczytu. No i jak piszesz, w Twojej talii były te skrzydła. Ale to też można było różnie odczytać.
Dzięki za udział i za krótką analizę Uśmiech


Jednorożec LeCaro napisał(a):A ja zamiast tego centralnego drzewa widziałam szczupłą kobietę.Oczko ...Bo przyznam się teraz, że pomimo iż wyciągnęłam karty to wyjątkowo nie oparłam się na nich, ale po raz pierwszy zrobiłam eksperyment: zamknęłam oczy i czekałam jaka wizja mi się pojawi... zobaczyłam szczupłą postać w ciemnozielonej lub granatowej sukni i jasne tło, ciemniejsze brzegi obrazu - w sumie więc byłam blisko.Oczko
Ciekawa technika. Blisko byłaś.
Dzięki za udział i za krótką analizę Uśmiech


Dziękuję jeszcze raz wszystkim za udział. No i czekamy na warsztat Farfalli ^^
Odpowiedz
#25

Luks napisał(a):
barbara40 napisał(a):Dziękuję za udany warsztat ... faktycznie te skrzydła mogły mi podpowiedzieć, że chodzi o lekkość, pejzaż ... karty IV Cesarz i XIII Śmierć w tym przypadku odebrałam zbyt poważnie, a już sama karta XIII Śmierć mogła mnie też naprowadzić że to jakaś pora roku ...

Gratulacje dla Farfalli
Hm no mnie by było ciężko odebrać Cesarza i Śmierć jako wiosenny pejzaż. Ale każdy ma swój system odczytu. No i jak piszesz, w Twojej talii były te skrzydła. Ale to też można było różnie odczytać.
Dzięki za udział i za krótką analizę Uśmiech

Mogłam tutaj dopisać, że ta lekkość i pejzaż ... ale w karcie XIV Umiarkowanie. Karta IV Cesarz nadała tu dużej powagi, a jak widać chodziło o autora tego dzieła ... tak myślę Myśli
Odpowiedz
#26

Tak bardzo możliwe, że Cesarz odnosił się do malarza.
Odpowiedzi kart chyba nigdy nie przestaną mnie zadziwiać. Tak
Odpowiedz
#27

Luks, a zauważyłeś, że tam na drugim planie jest ludzik i chyba motyką coś dziubie na tym polu - może malarz siebie przedstawił. Trudno czasami powiedzieć co autor miał na myśli, a karty są mądre i czasami pokazują to czego sami nie dostrzegamy...
Odpowiedz
#28

Jest tam jakiś "rolnik", to prawda. Ale nie podejrzewam van Gogha o pracę w sadzie. Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości