Warsztat 144 - Biblioteka
#1

Zapisałem się do pewnej biblioteki lingwistycznej. Uśmiech
  • W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki.
  • Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.

Rozwiązanie w Niedzielę 11 Grudnia.

Zapraszam!
Odpowiedz
#2

W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki.
paź kubków/ XI Sprawiedliwość/ XV Diabeł

Język lekki, płynny, jest językiem urzędowym w wielu krajach, ciepłych krajach - może chodzić o español/ english.

Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.
10 buław/ królowa buław/ As mieczy

Historyczny. Bohaterką jest kobieta - przywódca, która poprzez ciężką pracę osiągnęła coś wielkiego.
Uparta, ambitna, piękna. Jej sukces mógł stać się dla nie jej ciężarem. W negatywie mogła mieć destrukcyjny wpływ na innych.
Typuję: Joanna Dar'c, Kleopatra, Elżbieta I Tudor

Tu mam małą zagwozdkę, bo nie pasuje mi, aby taka literatura była w języku hiszpańskim, a do tego dość ciężka pozycja jak na pierwszą wypożyczoną, no chyba, że już świetnie władasz tym językiem. Dlatego myślę, że chodzi o język angielski.

Czekam na rozwiązanie :--)
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział Mag. Kwiatek
Odpowiedz
#4

1. W jakim języku są utwory z tej biblioteki? Paź pałeczek
Stawiam na francuski, hiszpański lub któryś z języków bałkańskich.
2. Charakterystyka książki: Król Monet, 4 buław, 8 mieczy
Powieść historyczna, może wojenna. Na przykład o Wielkiej Rewolucji Francuskiej i śmierci Ludwika XVI albo o wybuchu I wojny światowej i zamachu w Sarajewie. Może to być też książka o dynastiach. Albo może "Gra o tron"?

Dziękuję za warsztat!
Odpowiedz
#5

Dziękuję za udział Farfalla. Kwiatek
Odpowiedz
#6

Uuuu trudny temat wybrałeś. No nic, spróbuję. Uśmiech

W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki:
4 buław, 7 kielichów
Myślę, że to język dosyć bliski polskiemu, bo 4 buław to karta m.in. domu. 7 kielichów bardzo barwna jak kopuły soboru w Moskwie. Może więc to rosyjski. To może być też język bajkopisarzy, hm może duński. Trzecia opcja angielski (bo 4 buław kojarzy mi się z obyciem, a jest to dość popularny język). Francuski ze względu na 7 kielichów też by mi pasował.
Wydaje się, że to przyjemny dla ucha język. Powiem szczerze, że zdziwiłbym się gdyby to był niemiecki (tego nie obstawiam).

Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.
W tytuły się nie bawię, niech to będzie gatunek... 8 kielichów, 5 mieczy, 8 denarów
To raczej "ciężkie", smutne książki z zaznaczonym motywem krzywdy lub trudnych decyzji oraz opisami szarej codzienności i ciężkiej pracy. Pojawiają się tam łzy. Pasują tu książki o tematyce wojennej, kryminały, powieści obyczajowe, ewentualnie tragedie. Może coś w stylu Tristan i Izoldy. Takie klimaty chyba najbardziej. Akcja może się rozgrywać w czasach średniowiecza, trochę później lub wcześniej, w każdym bądź razie to jeszcze nie nowoczesność. Są to duże objętościowo książki.
Trochę mnie to zdziwiło, bo młodzież zwykle woli fantasy. Choć akurat wspomniana Grao Tron trochę by tu pasowała. Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#7

Dziękuje Luks za udział w Warsztacie. Uśmiech
Odpowiedz
#8

W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki.- 3 Buławy(-)

Wydaje mi się , ze jest to język któregos z naszych trzech sąsiadów...myślę , że albo w rosyjskim albo w niemieckim

Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.- Mag(-) 3 Puchary

Jest to ksiązka , ktora została zfilmowana . Głownym bohaterem jest postać ,która ma związek ze światem ezoteryki, może byc magiem, wiedźminem. czarnoksiężnikiem...Akcja ksiązki umiejscowiona jest w przeszłości..ksiązka może mieć elementy historyczne i fantystyczne..jest przeplatana tematami związanymi z magią...manipulacją...To może byc ksiązka o jakims władcy, mającym nadprzyrodzone moce..
Odpowiedz
#9

Dziękuję za udział Lady of Dreams. Kwiatek
Odpowiedz
#10

Czy ktoś jeszcze chciałby wziąć udział w Warsztacie? - Dziś po 22 rozwiązanie. Uśmiech
Odpowiedz
#11

Luks napisał(a):Uuuu trudny temat wybrałeś. No nic, spróbuję. Uśmiech

W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki:
4 buław, 7 kielichów
Myślę, że to język dosyć bliski polskiemu, bo 4 buław to karta m.in. domu. 7 kielichów bardzo barwna jak kopuły soboru w Moskwie. Może więc to rosyjski. To może być też język bajkopisarzy, hm może duński. Trzecia opcja angielski (bo 4 buław kojarzy mi się z obyciem, a jest to dość popularny język). Francuski ze względu na 7 kielichów też by mi pasował.
Wydaje się, że to przyjemny dla ucha język. Powiem szczerze, że zdziwiłbym się gdyby to był niemiecki (tego nie obstawiam).

Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.
W tytuły się nie bawię, niech to będzie gatunek... 8 kielichów, 5 mieczy, 8 denarów
To raczej "ciężkie", smutne książki z zaznaczonym motywem krzywdy lub trudnych decyzji oraz opisami szarej codzienności i ciężkiej pracy. Pojawiają się tam łzy. Pasują tu książki o tematyce wojennej, kryminały, powieści obyczajowe, ewentualnie tragedie. Może coś w stylu Tristan i Izoldy. Takie klimaty chyba najbardziej. Akcja może się rozgrywać w czasach średniowiecza, trochę później lub wcześniej, w każdym bądź razie to jeszcze nie nowoczesność. Są to duże objętościowo książki.
Trochę mnie to zdziwiło, bo młodzież zwykle woli fantasy. Choć akurat wspomniana Grao Tron trochę by tu pasowała. Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Lady of Dreams napisał(a):W jakim języku są wypożyczane publikacje, utwory z Biblioteki.- 3 Buławy(-)

Wydaje mi się , ze jest to język któregos z naszych trzech sąsiadów...myślę , że albo w rosyjskim albo w niemieckim

   Jaki jest gatunek, charakterystyka, tytuł pierwszej książki którą obecnie czytam.- Mag(-) 3 Puchary

Jest to ksiązka , ktora została zfilmowana . Głownym bohaterem jest postać ,która ma związek ze światem ezoteryki, może byc magiem, wiedźminem. czarnoksiężnikiem...Akcja ksiązki umiejscowiona jest w przeszłości..ksiązka może mieć elementy historyczne i fantystyczne..jest przeplatana tematami związanymi z magią...manipulacją...To może byc ksiązka o jakims władcy, mającym nadprzyrodzone moce..

Dziękuje jeszcze raz za wzięcie udziału w Warsztacie Kwiatek
Rozwiązaniem ćwiczenia jest Książka niemieckojęzyczna. Tytuł utworu to ,,Im Wald" ( W lesie) i to powieść kryminalna. Książka jest objętościowa, posiada aż 556 stron, obecnie przeczytałem 170 stron.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Najwięcej szczegółów podał Luks, ale również Lady of Dreams otrzymuje wyróżnienie.  Uśmiech

Gratulacje Luks...  Oklaski
Odpowiedz
#12

Dziękuję za warsztat. Gratuluję wszystkim uczestnikom i zwycięzcy!
Odpowiedz
#13

Również dziękuje Lady... Uśmiech
Odpowiedz
#14

Niemieckojęzyczna?! Jaja sobie robisz? Rotfl
Dzięki za ciekawy warsztat. Ambitnie, że tak czytasz w obcym języku.
Podziękowania dla wszystkich uczestników. Kwiatek
Hm na nowy warsztat musicie poczekać... Myślę, że do wtorku coś wrzucę.
Odpowiedz
#15

Taka prawda Luks... dobrze ci intuicja podpowiadała... Uśmiech
Również czekam z niecierpliwością na kolejny twój warsztat.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości