Warsztat 145 - Niespodziewana wizyta
#1

Witajcie.

Wczoraj odwiedziła mnie koleżanka, z którą łączy mnie wieloletnia znajomość od czasów szkoły podstawowej. Ostatnio rzadko się widywaliśmy, stąd też było wiele do opowiadania. Jedna sprawa jednak była najważniejsza - wyjeżdża wraz z mężem za granicę. Pytania:

1. Dokąd wyjeżdża - co to za kraj?
Proszę Was o podanie maksymalnie 2 krajów. Przy czym można też podać grupę krajów jako odpowiedź jeśli są one bardzo zbliżone do siebie np. zamiast pisać Szwecja lub Norwegia (taka odp to 2 kraje) lepiej określić 'kraje skandynawskie' (wtedy liczy się to jako 1 kraj). Wskazany jest też opis kart - dlaczego sądzicie, że to ten kraj, co Was na to naprowadza (nie jest to punktowane, ale myślę, że po to są warsztaty by rozwijać takie rzeczy).
2. Jaki jest powód wyjazdu?

Rozwiązanie w niedzielę.

Powodzenia! Ok
Odpowiedz
#2

Gratulacje Luks,

idę na pierwszy ogień.
Trudny jest Twój warsztat, czuję się przyblokowana, ale spróbuję:

1. Dokąd wyjeżdża - co to za kraj?
As kielichów/ 4 kielichy/ 8 mieczy (tło: XVIII Księżyc/ XII Wisielec/ królowa pałek)

Kraj mały, zamknięty, spokojny, może na wodzie, to może być wyspa. Z deszczową pogodą.
Dzieli nas woda: rzeka, morze. Widzę Pałac Westminsterski, dlatego obstawiam Wielką Brytanię.
Może chodzić o kraje Beneluxu, inaczej Niderlandy - zwarta, piętrząca się architektura na wodą, mosty, kamieniczki, wyspy.

2. Jaki jest powód wyjazdu?
As Monet/ As buław/ 4 denary (tło: król denarów/ 7 pałek/ XVI Wieża)

Jest to wyjazd na stałe, zaczną tam wszystko od nowa. Wynajmą/ kupią małe lokum. Podejmą pracę, a może nawet urodzą tam dziecko.
Myślę, że mąż mógł stracić pracę lub na przekór wszystkim i wszystkiemu postanowił zmienić pracę. Sytuacja go zaskoczyła, wydawać by się mogło, że wyjazd to nagłe i nieprzemyślane działanie... Towarzyszy temu frustracja, a nawet niemoc, wyjazd jest „na siłę".

Czekam na rozwiązanie.
Odpowiedz
#3

Dziękuję MAG za Twoją odpowiedź Kwiatek
Proszę nie programujcie się, że trudny warsztat - przy prawie każdym moim warsztacie tak ktoś pisze, a potem się okazuje, że niekoniecznie tak jest Uśmiech Do odważnych świat należy!
Odpowiedz
#4

Dobry Wieczór Luks, może spróbuję, chociaż ja z geografii to cienka jestem he he. Oczko

1. Jaki to Kraj?
Królowa Pentakli, dwa miecze, As buław
Kraj wyspiarski, który niedawno wszedł na nową drogę i w którym sprawuje władzę królowa? Rotfl No to by było za proste - Wielka Brytania...
Ale ponieważ mogę jeszcze coś dodać - w każdym razie najprawdopodobniej jest to wyspa, półwysep, no kraj mający wiele wody dookoła (2 miecze), raczej zamożny i dobrze się rozwijający, mający dobre perspektywy (Królowa Pentakli, As buław). Drugim więc moim typem jest kontynent Ameryki Północnej... nie wiem czy tak to mogę opisać, bo mówiłeś o "grupie państw" - wiadomo o które dwa państwa mi tam chodzi.Oczko

2. Powód podróży...
10 mieczy, 9 pentakli, As kielichów
Mamy tu drugiego asa... więc powiedziałabym że karty ewidentnie chcą zwrócić uwagę na zakończenie jakiegoś cyklu i rozpoczęcie czegoś nowego...
9 pentakli to karta samotności, teoretycznie więc rzecz biorąc w tym zestawie mogłoby to oznaczać zamknięcie jakiegoś trudnego okresu lub rozstanie z kimś lub z czymś... coś się definitywnie skończyło, coś nowego się zaczyna. Mam takie wrażenie, że Twoja koleżanka ma sporo obaw co do tego wyjazdu i nie jedzie z lekkim sercem, a jednak rysują się przed nią dobre perspektywy... Biorąc pod uwagę też tę Królową Pentakli wskazałabym na powody finansowe, związane z pracą, chociaż mam przeczucie że to raczej nie to... Ten as kielichów na zamknięciu... - to niesłychanie uczuciowa karta, z kolei Królowa Pentakli na otwarciu wskazywałaby na rodzinę Myśli - może więc wyjazd wiąże się z bliskim członkiem rodziny, nawet dzieckiem... albo wyjeżdżają w zaległą podróż poślubną? Uśmiech

Serdecznie Cię pozdrawiam, jestem ciekawa rozwiązania.Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Jednorożcu dziękuję Ci za odpowiedź Kwiatek

Zapraszam chętnych do udziału w warsztacie Uśmiech
Odpowiedz
#6

Ad. 1
Król Mieczy
Chodzi o kraj stabilny, bezpieczny.
Mieszkańcy są praktyczni, mają pracę.
Są wysocy, szczupli, jasnej karnacji, surowi, eleganccy, proporcjonalni.
Przed krajem czeka ważna, trudna decyzja.
Ma dostęp do gór i morza.
Myślę, że chodzi o Niemcy.
Drugi typ to: Stany Zjednoczone.

Ad. 2
10 pucharów
Osiedlenie się tam na stałe, pomoc rodziny, wyjazd do rodziny, do korzeni.
Jako, że jest to też karta partnerstwa, może to być delegacja do oddziału firm lub jej innego punktu na świecie, wyjazd z zapewnieniem mieszkania dla rodziny pracownika.
10 kielichów to też pochlebstwo, dlatego uważam, że może to być nagroda z firmy w postaci awansu międzynarodowego.
Odpowiedz
#7

Laurka dziękuję za Twoją odpowiedź Kwiatek
Odpowiedz
#8

Jutro rozwiązanie. Jeśli ktoś jeszcze chce spróbować swoich sił w warsztacie, to zapraszam Uśmiech
Odpowiedz
#9

Rozwiązanie:

Koleżanka z mężem wyjechali (on wyjechał, ona już tam była przez chwilę, z powodów zdrowotnych i rodzinnych wróciła na chwilę do kraju, ale po świętach wraca za granicę już na stałe) do Anglii (UK). Mieszka i pracuje tam długoletnia koleżanka męża mojej kumpeli. Więc mają już jakieś zaczepienie.
Powód: Brak stałej pracy, kiepskie warunki finansowe. Chcą zarobić na mieszkanie i może (?) wrócić. Ze względu na obecne zawirowania w UK możliwe, że zmienią jeszcze swoją lokalizację - jeśli Anglia wyjdzie z UE, a Szkocja się odłączy, to zapewne padnie na Szkocję.

Czyli w zasadzie nudne i przewidywalne - Anglia, za pracą i kasą.


Wzieła udział garstka, więc krótko podsumuję Wasze wypowiedzi.

Laurka zobaczyłaś cenne rzeczy takie jak, że kraj otoczony jest dużą wodą i ma dostęp do terenów górzystych. Prawda, że przed nimi ważna decyzja.

MAG i Jednorożec, obie wskazałyście na UK i obie wskazałyście na powody zawodowe i finansowe. Dlatego zajmujecie podium ex aequo. Chciałbym żebyście ustaliły między sobą, która poprowadzi kolejny warsztat Uśmiech

Gratulacje dla wszystkich, bo wszystkie 3 byłyście bliskie prawdy i zobaczyłyście wiele szczegółów.
Odpowiedz
#10

Dziękuję Luks, gratuluję Wam dziewczyny. Uśmiech Kwiatek
Poczekajmy wobec tego na MAG i zobaczymy co ona powie. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Dzięki za warsztat Luks :--)
Dzięki za zabawę dziewczyny :--)
LeCaro, jeśli masz ochotę możesz poprowadzić kolejny warsztat...
Odpowiedz
#12

Witaj! Uśmiech
Pytanie pierwsze -Dokąd wyjezdza twoja kolezanka z mężem?-6 Kielichow,9 Monet,4 Buław-
powiedzialabym tutaj,ze jest to dość odlegly kraj,nie wiem dlaczego ale nasunely mi sie na myśl Stany Zjednoczone lub Australia...,znajomi twoi mają sentyment do tego kraju ,możliwe ,ze wcześniej tam bywali,karta 4 Bulaw mowi mi ,ze jest to cieply kraj,bogaty,.
Jaki jest powod wyjazdu?-Wieza,5 Kielichow,9 Moneti i wypadla mi karta 10 Monet-
z tych kart powiedziałabym,ze chcą zacząć wszystko od nowa,w nowym miejscu chcą zbudować swoj dom,możliwe ,ze ona lub on pracowała/l tam byl sam ,samotny odczuwał taki brak bliskiej mu osoby więc doszli do wniosku ,że wyjadą i zalożą tam dom.
To tyle z mojej strony,dzięki za warsztat. Uśmiech aż sama jestem ciekawa,ktora odpowiedz będzie najbardziej trafną Uśmiech pozdrawiam

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#13

Izydo, troszkę się spóźniłaś... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#14

och! tak ,ale ze mnie gapa Zawstydzony Głupek

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#15

Ale to tylko sugeruje, że potrzebny jest nowy warsztat. W okresie okołoświątecznym raczej nie było sensu niczego wrzucać, ale liczę, że niedługo któraś ze zwyciężczyń otworzy warsztat 146 Uśmiech
Odpowiedz
#16

OK. Skoro nie ma odzewu od LeCaro, to ja sie zaopiekuję kolejnym warsztatem. Zapraszam :--)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości