Warsztat 148 - Skarb
#1

Cześć,
zapraszam do nowego warsztatu.

Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.
1. Co jest tym skarbem?
2. Gdzie znaleźli ten skarb?

Rozwiązanie podam we wtorek,
powodzenia :--)
Odpowiedz
#2

MAG napisał(a):Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.
1. Co jest tym skarbem?
2. Gdzie znaleźli ten skarb?
No dobrze, to idę na pierwszy ogień.
1. Arcykapłan i królowa kielichów
Hmm trudna sprawa, ten skarb odnosi się do jakiś wyższych wartości, może nawet idei miłości lub przebaczenia. Ten skarb w jakiś sposób oświeca i wzbogaca, ale wewnętrznie - intelektualnie lub emocjonalnie. Zastanawiam się czy skarbem nie jest konkretna osoba. Może tym skarbem jest znalezienie siebie nawzajem, ślub. Jeśli nie to hmm papież i królowa kielichów - może to jakiś kielich, no chyba nie św Graal; albo tron.

Do czego służy ten skarb - Kochankowie...
No nic, podtrzymuję powyższą wersję.

2. 6 denarów i as mieczy
To raczej ogrodzone, sztuczne miejsce (w sensie urbanizacji), niewykluczone, że można tam otrzymać pomoc np. biuro, urząd, szpital, uczelnia, bank, może w miejscu pracy albo u psychoterapeuty. Względnie jakieś zimne miejsce np wysokie góry, Arktyka itp.

Ciekawe jak bardzo popłynąłem, bo takie dziwne mi się to wydaje xD

Dzięki za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#3

1. Co jest tym skarbem? - 2 kielichy, 5 buław

To coś bardzo cennego i misternie wykonanego, budzi duże emocje, pożądanie, może być przedmiotem sporów. Może to być jakiś wspaniały pierścień (kojarzy mi się z Władcą Pierścieni).

2. Gdzie znaleźli ten skarb? - królowa buław, 6 buław

Znaleźli to w drodze do domu, możliwe, że przy bramie domu jakiejś bogatej, popularnej osoby lub przed wejściem do gmachu poważnej, szanowanej instytucji. To jakiś budynek z kolumnami, możliwe, że ogrodzony wysokim płotem. Może sąd albo bank.

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#4

! Co to jest za skarb?- Rycerz Monet
Pieniądze, biżuteria, insygnia władzy (korona, berło, pieczęć) kamień szlachetny, , pierścień, złoto

2. Gdzie ten skarb znaleziono?- 9 Mieczy
W jakimś odosobnionym miejscu, ciemnym, odosobnionym pomieszczeniu, pokoju , sypialni, piwnicy, jaskini, domu, zamku. Miejsce napawające lękiem.

Pozdrawiam i dziękuję za warsztat.
Odpowiedz
#5

Luks, dziękuję za udział :--)
Zwierzynianka, dziękuję za udział :--)
Lady of Dreams, dziękuję za udział :--)

Cała czas czytam książkę (800 stron), to powinno Wam pomóc w przekazie energii ;--)
Odpowiedz
#6

Jeszcze zdążę Uśmiech

Co to jest za skarb ?
I Mag, As mieczy, 4 denary

Myślę, że to skarb nie tyle materialny, a raczej wiedza jaką zawiera. Stary manuskrypt, mapa prowadząca do odkrycia skarbu, księga prowadząca do poznania tajemnicy, może tajny kod, trudny do rozszyfrowania przez postronne osoby, notatka w starej księdze. Kto rozszyfruje zagadkę posiądzie skarb, odkryje tajemnicę.. Myślę, że ten skarb jest jakoś "opakowany" stara skrzynia, może sejf, sarkofag, schron- jest bardzo zabezpieczony przed odkryciem przez niepowołane osoby.

Gdzie ten skarb znaleziono ?
10 mieczy, IX Pustelnik, 2 mieczy

Na pewno miejsce ciemne, gdzie trzeba się udać ze świeczką, latarką, ostrożnie stąpając. To przywodzi mi na myśl piwnice, tunele, może katakumby. Karta 10 mieczy kojarzy mi się z czymś zburzonym, zniszczonym, opustoszałym i bardzo ciemnym. Może skarb znaleziono podczas wyburzania domu, coś zamurowanego w ścianie budynku, albo wydobytego na wierzch podczas kopania w ziemi. Może to labirynt z którego trudno znaleźć wyjście. Miejsce zamknięte i bardzo trudno do niego dotrzeć.
Odpowiedz
#7

Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.

1. Co jest tym skarbem?


6 mieczy, Głupiec, 8 mieczy

Hm... Ponieważ łódka na mojej karcie 6 mieczy zdobiona jest w ważki obstawiam, że ten skarb jest przedmiotem, który nie jest złotem, biżuterią itd, ale pewną wartością intelektualną na przykład jest to jakaś księga, tabliczka z inskrypcją, może czymś w rodzaju biblii, jest to coś co dla ludzi niezorientowanych nie ma żadnego znaczenia, coś co jest ważne dla zamkniętego kręgu ludzi o pewnych, określonych zainteresowaniach. Ważka to także symbol wtajemniczenia, może coś związanego z ezoteryką? Kultem diabła? Pradawną wiedzą?


2. Gdzie znaleźli ten skarb?


XVIII Księżyc, VII Rydwan, 4 puchary

Może to być miejsce przypadkiem odsłonięte w czasie budowy albo lochy na zamku, stara tajna biblioteka, albo opuszczona stacja metra, miejsce kiedyś ruchliwe, ale współcześnie martwe. Na mojej karcie Księżyca kobieta trzyma pochodnię, więc może miejsce ciemne i niedostępne.

Dzięki MAG za warsztat. Uśmiech Kwiatek
Odpowiedz
#8

PS. Nigdy nie czytam wcześniejszych odpowiedzi, by się nie zasugerować pisząc własną, po wrzuceniu teraz swojej przeczytałam Wasze no i rozdziawiło mnie ze zdziwienia. Szok
Odpowiedz
#9

MAG napisał(a):Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.
1. Co jest tym skarbem?
2. Gdzie znaleźli ten skarb?

No ciekawe, ciekawe Oczko ...to co oni potem robią przez te 800 stron?? Rotfl
Więc tak na szybko złapałam karty, i:

1. Co jest tym skarbem?
VII RYDWAN, 4 denary
W zasadzie karty przeciwstawne - przyszło mi więc na myśl, że jest to coś co umożliwia przeniesienie się, jakąś zmianę, ruch... postaci, czasu, miejsca - albo dosłownie, albo w przenośni (np. przy czytaniu o czymś odległym w czasie). Przedmiot może mieć podłużny kształt, (np. laska, berło, miecz/inna broń lub jakieś pismo zwinięte w zwój). Z racji karty Rydwanu i tych sfinksów, skojarzyło mi się z Egiptem, być może z jakimś starym/starożytnym miastem... Skarb i historia jego ukrycia może się wiązać z czyjąś nagłą śmiercią, albo zburzeniem miasta... natomiast odnalezienie go może się wiązać z jakąś nagłą zmianą okoliczności, wytrąceniem z równowagi, podróżą, odwróceniem sytuacji...

2. Gdzie znaleźli ten skarb?
Paź Kielichów, 6 mieczy
Może gdzieś w pobliżu wody (morze, jezioro,ocean), lub wewnątrz przedmiotu/miejsca, który kojarzy się z wodą lub został przez nią wydrążony (np. łódź, dzban, piasek, kamyki, jaskinia). Możliwe, że ktoś pływał, albo się o coś potknął, coś się rozbiło - i w ten sposób trafił na tę rzecz.... lub też woda coś wymyła, wypłukała... Skarb mogło odnaleźć też dziecko, albo młoda osoba/para która się przeprowadzała w nowe miejsce.

Pozdrawiam Cię serdecznie MAG, ciekawa jestem odpowiedzi... Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Przepraszam za spóźnienie.

Rozwiązanie:

Książką, którą skończyłam czytać w poniedziałek jest: "Sedinum. Wiadomość z podziemi" Leszeka Hermana
[Obrazek: sedinum-wiadomosc-z-podziemi-u-iext41756184.jpg]
A zaczyna się tak:
Piątek wieczór. W centrum Szczecina, zupełnie niespodziewanie, zapada się parking nowego biurowca, odsłaniając tajemniczy tunel, na którego końcu znajduje się komnata z ciężarówką z okresu II wojny światowej. Za jej kierownicą znajdują się zwłoki żołnierza, a na pace spoczywa misternie rzeźbiony z czarnego dębu sarkofag Barnima IX.
Tajemnicza ciężarówka i jeszcze bardziej niezwykły ładunek, szybko stają się obiektem zainteresowania sporego grona osób, które to związane są ze Szczecinem. Miasto to jest zresztą punktem, wokół którego kręci się cała akcja książki. Teraz muszę odwiedzić Szczecin, bo tam mnie jeszcze nie było ;--)

Podkreśliłam trafne odpowiedzi:

Luks napisał(a):No dobrze, to idę na pierwszy ogień.
1. Arcykapłan i królowa kielichów
Hmm trudna sprawa, ten skarb odnosi się do jakiś wyższych wartości, może nawet idei miłości lub przebaczenia. Ten skarb w jakiś sposób oświeca i wzbogaca, ale wewnętrznie - intelektualnie lub emocjonalnie. Zastanawiam się czy skarbem nie jest konkretna osoba. Może tym skarbem jest znalezienie siebie nawzajem, ślub. Jeśli nie to hmm papież i królowa kielichów - może to jakiś kielich, no chyba nie św Graal; albo tron.

Do czego służy ten skarb - Kochankowie...
No nic, podtrzymuję powyższą wersję.

2. 6 denarów i as mieczy
To raczej ogrodzone, sztuczne miejsce (w sensie urbanizacji), niewykluczone, że można tam otrzymać pomoc np. biuro, urząd, szpital, uczelnia, bank, może w miejscu pracy albo u psychoterapeuty. Względnie jakieś zimne miejsce np wysokie góry, Arktyka itp.

Ciekawe jak bardzo popłynąłem, bo takie dziwne mi się to wydaje xD

Dzięki za warsztat Uśmiech
Miejsce to podziemia nad którymi stoi biurowiec - czyli zgadza się :--).
Sarkofag razem z zawartością, czyli trupem księcia, pięknie przedstawiła karta Papieża.
Tron, który zobaczyłeś bezpośrednio wiązał się z tytułem nieboszczyka, ale też jako przedmiot jest bardzo ozdobny, sarkofag był misternie rzeźbiony w czarnym dębie - kunszt sztuki mogła pokazać królowa pucharów.
Sarkofag niesie inne tajemnice i zagadki, które próbują odkryć bohaterowie.


Zwierzynianka napisał(a):1. Co jest tym skarbem? - 2 kielichy, 5 buław

To coś bardzo cennego i misternie wykonanego, budzi duże emocje, pożądanie, może być przedmiotem sporów. Może to być jakiś wspaniały pierścień (kojarzy mi się z Władcą Pierścieni).

2. Gdzie znaleźli ten skarb? - królowa buław, 6 buław

Znaleźli to w drodze do domu, możliwe, że przy bramie domu jakiejś bogatej, popularnej osoby lub przed wejściem do poważnej, szanowanej instytucji. To jakiś budynek z kolumnami, możliwe, że ogrodzony wysokim płotem. Może sąd albo bank.
Zwierzynianka, bardzo dobry opis sarkofagu, zobaczyłaś też budynek, który się zawalił i pod którym znajdowały się tunele z tajemniczym odkryciem.

Lady of Dreams napisał(a):! Co to jest za skarb?- Rycerz Monet
Pieniądze, biżuteria, insygnia władzy (korona, berło, pieczęć) kamień szlachetny, , pierścień, złoto

2. Gdzie ten skarb znaleziono?- 9 Mieczy
W jakimś odosobnionym miejscu, ciemnym, odosobnionym pomieszczeniu, pokoju , sypialni, piwnicy, jaskini, domu, zamku. Miejsce napawające lękiem.

Pozdrawiam i dziękuję za warsztat.
Bez wątpienia sarkofag był drogocenny ze względu na swój wiek. Korona i berło to atrybuty zmarłego. Nie napisano czy wewnątrz sarkofagu były precjoza księcia. Możemy się tylko domyślać, że tak, ale nie była to cenna informacja w dalszej treści książki.

Joana napisał(a):Jeszcze zdążę Uśmiech

Co to jest za skarb ?
I Mag, As mieczy, 4 denary

Myślę, że to skarb nie tyle materialny, a raczej wiedza jaką zawiera. Stary manuskrypt, mapa prowadząca do odkrycia skarbu, księga prowadząca do poznania tajemnicy, może tajny kod, trudny do rozszyfrowania przez postronne osoby, notatka w starej księdze. Kto rozszyfruje zagadkę posiądzie skarb, odkryje tajemnicę.. Myślę, że ten skarb jest jakoś "opakowany" stara skrzynia, może sejf, sarkofag, schron- jest bardzo zabezpieczony przed odkryciem przez niepowołane osoby.

Gdzie ten skarb znaleziono ?
10 mieczy, IX Pustelnik, 2 mieczy

Na pewno miejsce ciemne, gdzie trzeba się udać ze świeczką, latarką, ostrożnie stąpając. To przywodzi mi na myśl piwnice, tunele, może katakumby. Karta 10 mieczy kojarzy mi się z czymś zburzonym, zniszczonym, opustoszałym i bardzo ciemnym. Może skarb znaleziono podczas wyburzania domu, coś zamurowanego w ścianie budynku, albo wydobytego na wierzch podczas kopania w ziemi. Może to labirynt z którego trudno znaleźć wyjście. Miejsce zamknięte i bardzo trudno do niego dotrzeć.
Joana, czemu tak rzadko bierzesz udział w warsztatach. Po Twoim opisie mogę podejrzewać, że czytałaś tę książkę ;--)
Zobaczyłaś sarkofag i tajemnice w nim zakodowane. Świetne karty: 4 denary - trumna, Mag i as - tajemnica, trup.
Pod Szczecinem jest mnóstwo korytarzy, podziemnych przejść, tuneli, autor wykorzystał tajemnice miasta do ciekawej opowieści.

Anlana napisał(a):Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.

1. Co jest tym skarbem?


6 mieczy, Głupiec, 8 mieczy

Hm... Ponieważ łódka na mojej karcie 6 mieczy zdobiona jest w ważki obstawiam, że ten skarb jest przedmiotem, który nie jest złotem, biżuterią itd, ale pewną wartością intelektualną na przykład jest to jakaś księga, tabliczka z inskrypcją, może czymś w rodzaju biblii, jest to coś co dla ludzi niezorientowanych nie ma żadnego znaczenia, coś co jest ważne dla zamkniętego kręgu ludzi o pewnych, określonych zainteresowaniach. Ważka to także symbol wtajemniczenia, może coś związanego z ezoteryką? Kultem diabła? Pradawną wiedzą?


2. Gdzie znaleźli ten skarb?


XVIII Księżyc, VII Rydwan, 4 puchary

Może to być miejsce przypadkiem odsłonięte w czasie budowy albo lochy na zamku, stara tajna biblioteka, albo opuszczona stacja metra, miejsce kiedyś ruchliwe, ale współcześnie martwe. Na mojej karcie Księżyca kobieta trzyma pochodnię, więc może miejsce ciemne i niedostępne.

Dzięki MAG za warsztat. Uśmiech Kwiatek
Anlana, dawno Cie nie było. Fajnie, że zawitałaś w moim warsztacie.
Świetna interpretacja, sarkofag posiadał zaszyfrowaną informację, ukrytą mapę i tajemnice... (w książkę wkręcono masonizm, znaki egipskie i inne)
Trafnie zobaczyłaś podziemia, dobre skojarzenia z metrem, jeździły tym korytarzami samochody.


Jednorożec LeCaro napisał(a):
MAG napisał(a):Obecnie czytam książkę, której bohaterowie, już na początku książki, znajdują skarb.
1. Co jest tym skarbem?
2. Gdzie znaleźli ten skarb?

No ciekawe, ciekawe Oczko ...to co oni potem robią przez te 800 stron?? Rotfl
Więc tak na szybko złapałam karty, i:

1. Co jest tym skarbem?
VII RYDWAN, 4 denary
W zasadzie karty przeciwstawne - przyszło mi więc na myśl, że jest to coś co umożliwia przeniesienie się, jakąś zmianę, ruch... postaci, czasu, miejsca - albo dosłownie, albo w przenośni (np. przy czytaniu o czymś odległym w czasie). Przedmiot może mieć [u]podłużny kształt[/u], (np. laska, berło, miecz/inna broń lub jakieś pismo zwinięte w zwój). Z racji karty Rydwanu i tych sfinksów, skojarzyło mi się z Egiptem, być może z jakimś starym/starożytnym miastem... Skarb i historia jego ukrycia może się wiązać z czyjąś nagłą śmiercią, albo zburzeniem miasta... natomiast odnalezienie go może się wiązać z jakąś nagłą zmianą okoliczności, wytrąceniem z równowagi, podróżą, odwróceniem sytuacji...

2. Gdzie znaleźli ten skarb?
Paź Kielichów, 6 mieczy
Może gdzieś w pobliżu wody (morze, jezioro,ocean), lub wewnątrz przedmiotu/miejsca, który kojarzy się z wodą lub został przez nią wydrążony (np. łódź, dzban, piasek, kamyki, jaskinia). Możliwe, że ktoś pływał, albo się o coś potknął, coś się rozbiło - i w ten sposób trafił na tę rzecz.... lub też woda coś wymyła, wypłukała... Skarb mogło odnaleźć też dziecko, albo młoda osoba/para która się przeprowadzała w nowe miejsce.

Pozdrawiam Cię serdecznie MAG, ciekawa jestem odpowiedzi... Buziak

Buziak LeCaro :--*
Przez kolejne 800 stron, próbują rozwikłać tajemnice sarkofagu i kodów, informacji tam ukrytych. Książka jest wielowątkowa. Dużo osób jest zainteresowanych tym odkryciem. Wszystko sięga historii tej bliskiej (II wojna światowa) i tej dalekiej... ale nie chcę zdradzać jak dalekiej, bo może ktoś będzie zainteresowany przeczytaniem. Ja sama była troszkę rozczarowana finałem.

Masz super karty: Rydwan - poniemiecka furgonetka w tunelu, a na niej sarkofag - 4 denary.
Historia nie sięga Egiptu, ale są tam znaki masonów, którzy lubując się w starożytności używali ich symboli.
W drugim pytaniu: Szczecin jest w pobliżu wody ;--) więc się zgadza.

_____________________________________________________________________________________________________________
Drogie wróżki i wróżbito, zobaczyliście bardzo dużo szczegółów, dzięki kartom przeczytaliście 1/3 książki ;--)
wszystkim należą się gratulacje, ale wygrana jest tylko jedna i wędruje do JOANY, gratulacje! :happy-wavemulticolor:
Zobaczyła sarkofag i szyfry na nim, mapę, list kierowcy, a wszystko to w tunelach, które odkryto przypadkowo przez osunięcie się budynku.
Dodatkowo chciałam wyróżnić Anlanę i LeCaro.

Dziękuję serdecznie za zabawę :--)
Odpowiedz
#11

Mag dziękuję bardzo Buziak , biorę czasami udział w warsztatach, ale rzadko udaje mi się coś odgadnąć Uśmiech Nie czytałam książki, o której piszesz, ale z opisu wynika że to ciekawa pozycja. Zaskoczona jestem że to polski autor, bo karty kojarzyły mi się z innym pisarzem... Czytałam Dana Browna- "Kod Leonardo da Vinci" i "Anioły i demony", więc karty jakie wyciągnęłam skojarzyły mi się ze starym drukiem, tajemnicą, szyfrem. Samo miejsce w moich kartach było tak mroczne, że w grę wchodziły podziemia albo grobowce.
Inni odgadli bardzo wiele, więc jestem zaskoczona że wybrałaś mnie na zwyciężczynię. Dziękuję za bardzo ciekawy warsztat, teraz moja kolej by zadać zagadkę...
Odpowiedz
#12

Dziękuję, Mag, za bardzo ciekawy warsztat Uśmiech A Tobie Joano gratuluję rozszyfrowania zagadki Uśmiech Czekam na kolejny warsztat!

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#13

Dziękuję za super warsztat i wyróżnienie Buźki , gratulacje dla Joanny - szacunek, naprawdę! Oklaski Oklaski
A jak teraz spojrzeć, to faktycznie miałam super karty - Rydwan jako pojazd po prostu, a do tego 4 denary jako sarkofag - tym bardziej że na mojej karcie 4 denarów jest kostucha z kosą Rotfl No a miejsce - Szczecin, czyli miasto portowe, kanał - wszystko się zgadza. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Joana gratulacje, zobaczyłaś tyle szczegółów Oklaski Oklaski Oklaski
Gratulacje również dla Anlany i Jednorożca LeCaro Oklaski

MAG, a Tobie dziękuję za ciekawy warsztat. Intrygująca książka. Teraz bardziej rozumiem swoje karty Uśmiech
Odpowiedz
#15

Serdecznie gratuluję Joanno!
Dziękuję za warsztat.
Odpowiedz
#16

Gratulacje Joana! Oklaski Kwiatek Uśmiech
A ja bardzo dziękuję za wyróżnienie i gratulacje. Buźki

MAG Buziak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości