Merkury w retrogradacji w horoskopie urodzeniowym
#1

Powszechnie panuje przekonanie, że gdy planeta w horoskopie natywnym jest w retrogradacji, to jej energia ulega osłabieniu. Jednak wielu ludzi mądrych, wykształconych, a także pisarzy, posiada w swoim horoskopie urodzeniowym Merkurego w ruchu wstecznym. Jak widać, natalny Merkury w retrogradacji nie utrudnia zdolności porozumiewania się. A przynajmniej nie zawsze. Raczej powoduje skierowanie wysiłku umysłu jego właściciela do wewnątrz, pogłębia go, wzmaga potrzebę refleksji, powoduje, że bardziej przejmuje się on stylem, w jakim się wyraża. Pisarze z takim położeniem Merkurego, prawdopodobnie spędzają więcej czasu rozważając i przeglądając wyniki własnej pracy.
Retrogradujący Merkury sprawia, że łatwiej jest się wyrazić w piśmie niż w mowie, a procesy myślowe stają się głębsze. Taka osoba staje się wrażliwsza i łatwiej wczuwa się w położenie innych, co sprawia że staje się mniej pochopna w ocenie innych ludzi. Może również powodować zamykanie się w sobie i trudności wyrażaniu siebie za pomocą mowy.
Odpowiedz
#2

Merkury w retro to jest coś pięknego. Kwieciste opisy itd.
Ja ogólnie posiadając Merkurego w retro lubie pisać, pomaga mi to ukoić ból. Jest jak terapia. Posiadam bogate życie wewnętrzne i wyobraźnie. Ale nie mam też problemów z mową. Potrafie się dobrze i zgrabnie wypowiadać. Jedyny mój problem to ograniczenia w głowie odnośnie mówienia w języku obcym. Mam barie która nie pozwala mi się swobodnie wypowiadać mino znajomości języka.

Wszechświat nie ma obowiązku być dla Ciebie zrozumiałym.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości