Warsztat 156 - Wielkanocny
#1

Witajcie  w nowym warsztacie, związanym z obecnymi Świętami Wielkanocnymi Uśmiech
Mam dla Was następujące pytania:

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?

2. Jaka była wtedy pogoda?

Poproszę o opisanie miejsca, pogody, a może w bonusie zgadniecie ile było osób?

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w warsztacie, także nowe osoby na naszym forum. Kwiatek

[Obrazek: easter-bunny-clip-art-eventsstyle_com_805.png]
Pogodnej i spokojnej Wielkanocy

Rozwiązanie w przyszłą niedzielę, wieczorem.
Odpowiedz
#2

Witaj,

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?
(Szkoda, że nie podałaś roku. Czuję, że pytanie nie jest sprecyzowane.)
9 pałek/ 10 kielichów/ as buław
- dziwne miejsce, nietypowe,
- z dala od hałasu, daleko od świata, od innych ludzi, odizolowani,
- możliwie, że było tam niewygodnie, ciasno, ale na pewno oryginalnie,
Piszę w liczbie mnogiej, bo uważam, że byliście większą paczką. Dobrzy znajomi jak rodzina, razem biesiadowaliście.
To mógł być obóz przetrwania, albo jakiś domek w lesie, nad wodą. Mogliście utknąć na lotnisku.
Mogliście mieć do pokonania rzekę, most, wodę, spędziliście ten czas na łonie natury. Roztaczał się tam piękny widok.
(To co widziałaś wyglądało jak Wielki Kanion, Giewont, Czerwone Wierchy - nocleg w jakimś schronisku, wędrowanie po górach lub widok na Dolinę Pięciu Stawów, Niagara, Most Westminsterski lub Tower Bridge.)

2. Jaka była wtedy pogoda?
5 buław/ IV Cesarz/ 9 monet
Były burze, wyładowania, grzmoty, deszcz. Potem spokój i cisza. Pojawiło się słońce, a razem z nim tęcza. Śpiew ptaków i budząca się do życia przyroda.

3. Ile było osób?
Z początku widziałam większą brygadę.
Pojechałaś tam jako singiel.
Ty, jakaś para i pies.

Czekam na rozwiązanie. Pozdro
Odpowiedz
#3

Dziękuję ślicznie MAG za odpowiedź Buziak Kwiatek
PS. Roku podać nie mogłam, bo można znaleźć jaka była pogoda. Język
Odpowiedz
#4

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?

2. Jaka była wtedy pogoda?

Poproszę o opisanie miejsca, pogody, a może w bonusie zgadniecie ile było osób?


1. Król mieczy, Rycerz kielichów, As denarów.

Wydaje mi się, że razem z grupą znajomych z pracy, kolegów i koleżanek z uczelni pojechałaś w góry. Miejsce zachęca do wspinaczek, spacerów. Może odpoczywałaś w otoczeniu jezior, nad rzeką, w urokliwym miejscu. Obstawiam też sanatorium, albo inne miejsce odnowy biologicznej- spa. Może wyjechałaś na szkolenie... As denarów podpowiada mi że mogłaś zaprosić znajomych do nowo zakupionego mieszkania, bądź Ciebie zaproszono w takie miejsce. Spędzałaś świeta w miejscu w którym nigdy wczesniej nie byłaś. Święta to uroczystości religijne, ale i czas ślubów, chrzcin- może byłaś gościem na takiej uroczystości.

2. XII Wisielec, 4 denary, IX Pustelnik

Wydaje się, że wszystko było na opak, spodziewalaś się słońca i ciepła a pogoda spłatała psikusa. Nie popsuło to nastroju i spacerował mimo to. Te karty potwierdzają mi góry, więc taka kapryśna pogoda jest tam na porządku dziennym. Na mojej karcie XII Wisielca świeci słońce ale  może być wietrznie. Na pewno było już zielono, ale zaczął padać śnieg i niebo pokryły ciemne chmury. Sądzę że warstwa śniegu pokrywała ziemię, w mojej talii IX Pustelnik spaceruje w zimowej scenerii.  Gdy pogoda była naprawdę zła czas spędzałaś  w pomieszczeniach- schronisko, knajpka, hotel. Te 4 denary kojarzą mi się też z zamkiem. Nocleg albo zwiedzanie.

Myślę że towarzystwo było mieszane, panowie i panie. Wydaje mi się, że niezbyt liczne grono 4- 6 osób. Karta XII Pustelnika wskazuje na jedną osobę, więc może pojechałaś sama Uśmiech

Anlana dziękuję bardzo za warsztat Buziak
Odpowiedz
#5

1. 9 buław, 9 kielichów, XIII Śmierć
Gdzieś gdzie było tłoczno. Może miejscowość położona nad wodą - nad Morzem albo na Mazurach. 
2. XI Sprawiedliwość, XII Wisielec, 0 Głupiec
Myślę, że była burza. Mógł padać śnieg. 

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#6

Nie bardzo wiem, jak ugryźć te karty, ale spróbuję. Klimat z kart zupełnie nieświąteczny, jak dla mnie ;/

1. Gdzie kilka lat temu Anlana spędzała Wielkanoc? - 5 pucharów, 3 miecze

To było jakieś odludne miejsce, nie przygotowane do tego, żeby tam świętować. Raczej surowe, zapuszczone, gdzieś poza miastem. Załamałaś ręce jak zobaczyłaś to miejsce i ile trzeba będzie pracy w nie włożyć, żeby coś z niego wykrzesać


2. Jaka była wtedy pogoda? - Rycerz mieczy, 7 buław


Wygląda na to, że szykowaliście się na jakiś kataklizm. Niespodziewane warunki pogodowe, powiedziałabym, że szalejące żywioły, najpierw śnieg, a potem gwałtowne ocieplenie i roztopy.


Dziękuję za warsztat i jestem zaintrygowana rozwiązaniem (zwłaszcza po tym, jakie wyciągnęłam karty)!

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#7

Joana, Farfalla, Zwierzynianka, ślicznie dziękuję Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#8

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?

VIII Kielichów, IV Cesarz 

W górach, choć była tam chyba też jakaś rzeka/potok, trochę takie odludzie mi to przypominaUśmiech

2. Jaka była wtedy pogoda?

IX Eremita, V Mieczy

Pochmurna, może jakaś mgła, wiatr, wilgoć

Poproszę o opisanie miejsca, pogody, a może w bonusie zgadniecie ile było osób?

X Denarów
Wydaje mi się, że byłaś z najbliższymi Ci osobami, partner, rodzice.

Kwiatek
Odpowiedz
#9

Essa pięknie dziękuję za udział w warsztacie. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#10

Witaj! Uśmiech  
1-Gdzie kilka lat temu spędzilaś Wielkanoc?-
6 monet,Walet Monet,Słonce-
Powiedziałabym ,ze w jakiejs restauracji, na zamku,gdzie dookoła jest duzo ciszy i spokoju,duzo zieleni pokazuja mi sie tutaj łąki,lasy słowem natura-przyjemna ciepla atmosfera-zapytam czy to nie było 6 lat temu.
Ile był osób?
Walet Monet,Świat,7 monet
Powiedziałabym ,ze 7 ,calkiem mozliwe ze były osoby z zagranicy.
Jaka była pogoda?
5 buław,Rycerz monet,Mag-
Myślę,ze zmienna utrzymywała sie przez dłuższy czas....popołudniu zmieniła się na bardziej słoneczną.
 
Dzięki za warsztat Kwiatek 

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#11

Izydo ślicznie dziękuję za udział w warsztacie. Kwiatek Buziak
Odpowiedz
#12

MAG

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?
(Szkoda, że nie podałaś roku. Czuję, że pytanie nie jest sprecyzowane.)
9 pałek/ 10 kielichów/ as buław
- dziwne miejsce, nietypowe,
- z dala od hałasu, daleko od świata, od innych ludzi, odizolowani,
- możliwie, że było tam niewygodnie, ciasno, ale na pewno oryginalnie,
Piszę w liczbie mnogiej, bo uważam, że byliście większą paczką. Dobrzy znajomi jak rodzina, razem biesiadowaliście.
To mógł być obóz przetrwania, albo jakiś domek w lesie, nad wodą. Mogliście utknąć na lotnisku.
Mogliście mieć do pokonania rzekę, most, wodę, spędziliście ten czas na łonie natury. Roztaczał się tam piękny widok.
(To co widziałaś wyglądało jak Wielki Kanion, Giewont, Czerwone Wierchy - nocleg w jakimś schronisku, wędrowanie po górach lub widok na Dolinę Pięciu Stawów, Niagara, Most Westminsterski lub Tower Bridge.)

2. Jaka była wtedy pogoda?
5 buław/ IV Cesarz/ 9 monet
Były burze, wyładowania, grzmoty, deszcz. Potem spokój i cisza. Pojawiło się słońce, a razem z nim tęcza. Śpiew ptaków i budząca się do życia przyroda.

3. Ile było osób?
Z początku widziałam większą brygadę.
Pojechałaś tam jako singiel.
Ty, jakaś para i pies.


Joana

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?

2. Jaka była wtedy pogoda?

Poproszę o opisanie miejsca, pogody, a może w bonusie zgadniecie ile było osób?

1. Król mieczy, Rycerz kielichów, As denarów.

Wydaje mi się, że razem z grupą znajomych z pracy, kolegów i koleżanek z uczelni pojechałaś w góry. Miejsce zachęca do wspinaczek, spacerów. Może odpoczywałaś w otoczeniu jezior, nad rzeką, w urokliwym miejscu. Obstawiam też sanatorium, albo inne miejsce odnowy biologicznej- spa. Może wyjechałaś na szkolenie... As denarów podpowiada mi że mogłaś zaprosić znajomych do nowo zakupionego mieszkania, bądź Ciebie zaproszono w takie miejsce. Spędzałaś świeta w miejscu w którym nigdy wczesniej nie byłaś. Święta to uroczystości religijne, ale i czas ślubów, chrzcin- może byłaś gościem na takiej uroczystości.

2. XII Wisielec, 4 denary, IX Pustelnik

Wydaje się, że wszystko było na opak, spodziewalaś się słońca i ciepła a pogoda spłatała psikusa. Nie popsuło to nastroju i spacerował mimo to. Te karty potwierdzają mi góry, więc taka kapryśna pogoda jest tam na porządku dziennym. Na mojej karcie XII Wisielca świeci słońce ale  może być wietrznie. Na pewno było już zielono, ale zaczął padać śnieg i niebo pokryły ciemne chmury. Sądzę że warstwa śniegu pokrywała ziemię, w mojej talii IX Pustelnik spaceruje w zimowej scenerii.  Gdy pogoda była naprawdę zła czas spędzałaś  w pomieszczeniach- schronisko, knajpka, hotel. Te 4 denary kojarzą mi się też z zamkiem. Nocleg albo zwiedzanie.

Myślę że towarzystwo było mieszane, panowie i panie. Wydaje mi się, że niezbyt liczne grono 4- 6 osób. Karta XII Pustelnika wskazuje na jedną osobę, więc może pojechałaś sama


Farfalla

1. 9 buław, 9 kielichów, XIII Śmierć
Gdzieś gdzie było tłoczno. Może miejscowość położona nad wodą - nad Morzem albo na Mazurach.
2. XI Sprawiedliwość, XII Wisielec, 0 Głupiec
Myślę, że była burza. Mógł padać śnieg.


Zwierzynianka

1. Gdzie kilka lat temu Anlana spędzała Wielkanoc? - 5 pucharów, 3 miecze

To było jakieś odludne miejsce, nie przygotowane do tego, żeby tam świętować. Raczej surowe, zapuszczone, gdzieś poza miastem. Załamałaś ręce jak zobaczyłaś to miejsce i ile trzeba będzie pracy w nie włożyć, żeby coś z niego wykrzesać

2. Jaka była wtedy pogoda? - Rycerz mieczy, 7 buław

Wygląda na to, że szykowaliście się na jakiś kataklizm. Niespodziewane warunki pogodowe, powiedziałabym, że szalejące żywioły, najpierw śnieg, a potem gwałtowne ocieplenie i roztopy.


Essa

1. Gdzie kilka lat temu spędzałam Wielkanoc?

VIII Kielichów, IV Cesarz

W górach, choć była tam chyba też jakaś rzeka/potok, trochę takie odludzie mi to przypomina

2. Jaka była wtedy pogoda?

IX Eremita, V Mieczy

Pochmurna, może jakaś mgła, wiatr, wilgoć

Poproszę o opisanie miejsca, pogody, a może w bonusie zgadniecie ile było osób?

X Denarów
Wydaje mi się, że byłaś z najbliższymi Ci osobami, partner, rodzice.


Izyda

1-Gdzie kilka lat temu spędzilaś Wielkanoc?-
6 monet,Walet Monet,Słonce-
Powiedziałabym ,ze w jakiejs restauracji, na zamku,gdzie dookoła jest duzo ciszy i spokoju,duzo zieleni pokazuja mi sie tutaj łąki,lasy słowem natura-przyjemna ciepla atmosfera-zapytam czy to nie było 6 lat temu.
Ile był osób?
Walet Monet,Świat,7 monet
Powiedziałabym ,ze 7 ,calkiem mozliwe ze były osoby z zagranicy.
Jaka była pogoda?
5 buław,Rycerz monet,Mag-
Myślę,ze zmienna utrzymywała sie przez dłuższy czas....popołudniu zmieniła się na bardziej słoneczną.


Rozwiązanie jest następujące: Pewnego razu, 4 lata temu, kiedy jak zwykle planowaliśmy rodzinnie święta (kto co ma ugotować i przynieść oraz kto do kogo), kuzynka rzuciła pomysł, by spędzić je całą rodziną (18 osób i 3 psy) w wynajętym na te okoliczność małym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym, który poza sezonem stoi pusty. To coś w rodzaju sporego domku, z wygodnymi pokojami, ogólną salą z kominkiem i dobrze wyposażoną kuchnią. Domek znajduje się na odludziu, na obrzeżach Kazimierza Dolnego n/Wisłą i jest całkiem dobrą bazą wypadową do spacerów. Jak wygląda to miejsce każdy z nas dobrze wie, senne miasteczko położone wysoko na skarpie, po drugiej stronie Wisły również wysoka skarpa z zamkiem w Janowcu. Może dlatego MAG skojarzyło się z kanionem, bo rzeczywiście okolica może go przypominać. Zaznaczyłam w Waszych odpowiedziach góry, bo rzeczywiście teren jest górzysty, choć to nie są typowe góry, liczne pofałdowania z  wąwozami i jarami. 
W połowie drogi do Kazimierza zaczęła się regularna zawieja śnieżna i kiedy dojechaliśmy na miejsce śniegu było niemal po kolana. Było pochmurno i mgliście, tylko jednego dnia świeciło słońce, ale przeważnie padał śnieg i deszcz. Bardzo zimowe Święta Wielkanocne mieliśmy tego roku. Oczko

Jeszcze raz ślicznie Wam dziękuję za udział w warsztacie, a zwyciężczynią ogłaszam... Tadam...

MAG Kwiatek Oklaski

Wyróżnienie przyznaję Joanie, za dobry opis pogody. Oklaski  Ok

W sumie wszystkie zobaczyłyście sporo istotnych szczegółów.

Gratulacje także dla debiutującej w naszych warsztatach Essy. Oklaski

Jeszcze raz wielkie dzięki.
A wtedy wyglądało to tak.

   

Tam gdzieś niżej widać moje spodnie i pałętającego się pod nogami psa. Oczko

   
Odpowiedz
#13

Anlana , dziękuję za wyróżnienie i ciekawy warsztat Buziak

MAG gratulacje  Oklaski , czekam na kolejny warsztat.
Odpowiedz
#14

Gratulacje, dziewczyny! Uśmiech

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#15

Dzięki :--) Jak się człowiek nie spodziewa, to wygrywa warsztat ;--)
Jestem zadowolona, że tak dużo udało mi się zobaczyć: ukształtowanie terenu, opady, psa!
Nie zapomniane święta, pamiętam te śniegi.
Nie wpadłam na to, że znając rok, mogłabym sprawdzić pogodę w internecie.
Joasiu, również gratuluję.
Zaraz obmyślę dla Was kolejny warsztat...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości