Interpretacja kart - intuicja kontra wiedza książkowa
#1

Interpretacja  danej  Kart Tarota  ( rozkładu Kart  ) - zależy od zadanego   pytania -  przez osobę proszącą o wróżbę.
Ta sama Karta ( w zależności  od rodzaju pytania ) - we wróżbie -  może mieć różne - zupełnie inne znaczenie ( ! ).
Dlatego wciąż powtarzam : umiejętność wróżenia z Kart Tarota - polega mniej więcej - w 50 %  na znajomości znaczenia poszczególnej  Karty , a drugie 50 % - na intuicji osoby wróżącej ( tego   -  nie docenia się ...  ).
I to jest cały Tarot ...

Gdyby było tak , że interpretacja Kart ( ( rozkładu Kart ) na dane pytanie polegałaby tylko na dosłownym ich znaczeniu ( w/g np. jakiejś książki ) - to by dzieci z klasy - III "b" - Szkoły Podstawowej  - mogłyby każdemu wróżyć, po wcześniejszej nauce  - przez 1 semestr - przez młodą nauczycielkę ...- Wyśmiewacz
Dlatego, te wszystkie odpowiedzi  ( poniżej ) , dotyczące znaczenia poszczególnej Karty Tarota - dla mnie są zupełnie bez sensu.
Sorry ... ale tak właśnie jest  i praktyce   sprawdza się to  - co piszę.

Mikesz
Odpowiedz
#2

Mikesz, poproś Krystynę by przeniosła Twój post, bo chyba Ci się wątki pomyliły.
Odpowiedz
#3

Anlana - masz rację, faktycznie swoją wypowiedź zamieściłem w nie właściwym miejscu ... ( post nr. 611 na str. 28 )
Już zwróciłem się do Krystyny o przeniesienie go w inne miejsce - Uśmiech

Dla mnie Karta - Gwiazda  ( Arkana Wielkie )  - jako tylko nadzieja, bez spełniania w życiu w praktyce.
Ta Karta ( pomimo pięknej nazwy ) mnie jakby rozczarowuje od samego początku mojego wróżenia.

Mikesz
Odpowiedz
#4

Posty przeniesione z Gry i zabawy Tarotowe -Skojarzenia tarotowe

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#5

Mikesz - drugi wątek też bym przeniosła do działu ETYKA - pisałeś w nim o ludziach podających fałszywe dane do wróżby.

ETYKA
Odpowiedz
#6

OK.
To niech ewentualnie Krystyna o tym zdecyduje ... - Uśmiech 

MIkesz
Odpowiedz
#7

(21-04-2017, 12:55)Mikesz napisał(a):  Dlatego, te wszystkie odpowiedzi  ( poniżej ) , dotyczące znaczenia poszczególnej Karty Tarota - dla mnie są zupełnie bez sensu.
Sorry ... ale tak właśnie jest  i praktyce   sprawdza się to  - co piszę.

Mikesz

Mikesz... czy mógłbyś wyjaśnić do jakich konkretnie wypowiedzi (w jakim temacie) chciałeś się odnieść w tym poście? Bo Krysia przeniosła Twoje posty, ale teraz nie wiadomo do czego do których postów odnosiła się Twoja odpowiedź, jest jakby wyrwana z kontekstu... z kolei dalej jest Twój post o znaczeniu Gwiazdy - czy to miało być w temacie dotyczącym tej karty?... Przyznam że się pogubiłam, proszę wyjaśnij jak to miało być, żebym mogła to uporządkować.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Trochę się pomieszało ...
Może dlatego, że są dwa takie same tytuły ( tematy ) - "Skojarzenia tarotowe" na forum ...
Proponuję zlikwidować ten wątek z 8 postami, zostawić oczywiście  ten główny - pierwszy " Skojarzenia tarotowe ", a mój post nr.1  przenieść do innego działu lub go całkiem wykasować ... - Smutny 

Mikesz
Odpowiedz
#9

Mikesz, no wiesz - nie będę kasować żadnych postów, tym bardziej że podjąłeś ciekawy temat wart dyskusji... zmieniłam tylko tytuł, żeby się nie myliło ze "Skojarzeniami". Tak

Ile w naszych wróżbach jest wiedzy a ile intuicji? Co jest ważniejsze? Czy w stawianiu kart można się kierować wyłącznie intuicją, albo wyłącznie wiedzą? Jak u Was to wygląda?
Co cenicie bardziej - wiedzę czy intuicję? Czy wiedza bez intuicji jest coś warta? Czy intuicja nie podparta wiedzą wystarczy do wróżenia? Albo - czy zdarza się Wam często interpretować jakąś kartę całkiem wbrew wiedzy książkowej... np. czy jest jakaś karta która zawsze pokazuje Wam jakąś rzecz/zdarzenie/osobę, która teoretycznie (wg teorii) nie ma z nią żadnego związku, a jednak intuicja podpowiada Wam inne znaczenie...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Jednorożec LeCaro poruszyłaś bardzo ciekawe zagadnienie. Ja zaczęłam od książek, ale początkowe rozkłady musiały się opierać  w większości na mojej intuicji, bo wiedzę dopiero systematyzowałam. Teraz zdać się całkowicie na intuicję nie mogę, bo już znam znaczenia, mam wyrobione  swoje skojarzenia. Myślę że łączę jedno z drugim, jak większość z nas. Wiedza ma spore znaczenie i bez niej trudno rozwijać swoje zdolności. Sama intuicja czy wystaczy do wróżenia ? Nie mam pojęcia... Czy sama wiedza pozwoli nam trafnie odczytywać karty ? Zdecydowanie tak, ale intuicja odgrywa niebagatelną rolę. Sprawdzić by to można chyba w jeden sposób, dając karty do ręki osobie która nic o nich nie wie, ale ma przeczucia i pewien wrodzony dar.
Gdy zaczynałam swoją przygodę z kartami robiłam sobie krótkie ćwiczebne rozkłady. W pytaniach na TAK- NIE, odpowiedź negatywną oznaczała zawsze jedna karta. Była tym słowem niczym więcej, XVI Wieża- NIE.
Odpowiedz
#11

Chyba zawsze bardziej ceniłam własną intuicję, a karty traktowałam jako narzędzie do jej rozwoju.
Wiedza podstawowa, jako punkt zaczepienia, owszem, jest potrzebna. Natomiast często te książkowe znaczenia zupełnie odbiegały od tego jak widziałam daną kartę i jak się realizowała.
Odpowiedz
#12

Zgadzam się z pierwsza wypowiedzią Mikesza w tym temacie ... pozwolę sobie go zacytować : 
"Gdyby było tak , że interpretacja Kart ( ( rozkładu Kart ) na dane pytanie polegałaby tylko na dosłownym ich znaczeniu ( w/g np. jakiejś książki ) - to by dzieci z klasy - III "b" - Szkoły Podstawowej  - mogłyby każdemu wróżyć, po wcześniejszej nauce  - przez 1 semestr - przez młodą nauczycielkę ..."  - jednak myślę, że nie jest tak do końca ...
Kolejne dość istotne pytania zadała LeCaro cytuję : 
"Ile w naszych wróżbach jest wiedzy a ile intuicji? Co jest ważniejsze? Czy w stawianiu kart można się kierować wyłącznie intuicją, albo wyłącznie wiedzą? Jak u Was to wygląda?
Co cenicie bardziej - wiedzę czy intuicję? Czy wiedza bez intuicji jest coś warta? Czy intuicja nie podparta wiedzą wystarczy do wróżenia?"


W stwierdzeniu Mikesza, dopatruję się jednej rzeczy ... że uczeń nie może przerosnąć mistrza ... ja myślę, że może być odwrotnie. 
Fakt, przyznaję mu rację, że wiedza książkowa to połowa drogi do sukcesu ... 
Myślę, że intuicyjnie wybieramy to co nas interesuje, to co nas może wzbogacić, to co nas popchnie do przodu z wiedzą i świadomością - myślę, że ciężko jest rozgraniczyć te dwie kwestie - co jest ważniejsze? -  oba te czynniki, wiedza i intuicja, mając wiedzę potrafimy sobie ją podporządkować. Dlaczego tak uważam?, ponieważ myślę, że intuicja to są sądy oraz przekonania pojawiające się bezpośrednio, niebędące świadomym operowaniem przesłankami, rozumowanie bez uświadamiania procesu dochodzenia do rozwiązania problemu. Niektórzy twierdzą, że intuicja nie ma nic wspólnego z wiedzą czy rozumem. Spotkałam się nawet z opinią, że intuicja to głos anioła stróża bądź efekt działania jakiejś tajemniczej mocy we wnętrzu człowieka. Dla mnie jednak intuicja to całkowicie naturalna umiejętność. Nie ma w niej magii ani wielkiej tajemnicy. Jest częścią psychiki każdej żyjącej istoty (również zwierzęta ją mają). Intuicja jest mechanizmem – logicznym i prostym. Dlatego też każdy może z niej korzystać; wystarczy wsłuchać się w siebie. 
Jeśli świadomie pochylamy się nad kartami, rozkładamy je wcześniej przygotowując się odpowiednio, to gdzie jest tutaj wówczas mowa, o tym nieświadomym odbieraniu obrazu płynącym np. z kart? Intuicja sprawia, że bez procesu uświadamiania sobie, bez dochodzenia do zaistniałej sytuacji, robimy coś, czego nie znamy później wyniku, konsekwencji ...  po prostu "coś" wiemy ... 
Intuicja sama w sobie jest mi bardzo potrzebna, ale ja nie potrafię przywołać jej na zamówienie o określonym czasie ... najczęściej ona działa w nieoczekiwanych sytuacjach. 
„Intuicja to zdolność przenikania przez barierę pomiędzy świadomością  i podświadomością. Podświadomość podłączona jest do Uniwersalnej Świadomości. Intuicja pomaga nawiązać kontakt z podświadomością i tym samym, uzyskać dostęp do źródła wiedzy.”
G. Szypow
Ten człowiek w praktyce udowodnił swoją teorię. Zmysły przekazują informacje do mózgu – dane są rejestrowane na dwóch poziomach: świadomym i nieświadomym. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy nawet z połowy rzeczy, które rejestrują nasze zmysły. Do tego dochodzi postrzeganie pozazmysłowe, tzw. trzecie oko. Na podstawie katalogu posiadanych informacji mózg tworzy swoistą mapę rzeczywistości – całościowy obraz wzorców zachowań, zjawisk i zdarzeń. Mózg przechowuje również informacje, które zmysły rejestrują bez udziału naszej świadomości. O tym zjawisku my wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, a więc ... 
 Wyobraźnia pozwala nam "zobaczyć" wiarygodny model danej sytuacji bez efektywnego obserwowania go. Logiczne rozumowanie pozwala przewidywać nieuniknione konsekwencje akcji i sytuacji. Indukcja pozwala na połączenie przyczyny z konsekwencjami, co jest fundamentem każdej prognozy. Taka zdolność do posiadania chociażby szczątkowej wiedzy o tym, co prawdopodobnie się wydarzy, jest znaczącym elementem w ewolucji człowieka. 
Pytanie dla mnie nasuwa się jedno, do czego siebie samą mogę "nastrajać", jeśli przed rozłożeniem kart wykonuję jakieś czynności, abym mogła poczuć się komfortowo i dokonać odczytu z kart? ... skoro moja intuicja zwykle działa w sytuacjach nie do przewidzenia ... ?
Mam świetną wyobraźnię?, umiem logicznie myśleć? czy też indukcyjnie staram się karty odczytywać ... ?
Patrząc na obrazek, mogę wyćwiczyć swoją wyobraźnię ... i snuć różne historie z nim związane, czyjeś słowo może być wówczas bardzo pomocne, ale czy to akurat pomaga mi zrozumieć energię zawartą w danej karcie ... ? moim zdaniem nie ... odpłynąć bardzo łatwo tutaj można. Logiczne rozumowanie też nie wydaje się zbytnio pomocne, ponieważ w moim odczuciu bazujemy tylko i wyłącznie na czyiś doświadczeniach (wiedza), no bo jeśli komuś się sprawdza, to i u mnie też musi? ... nie koniecznie, dodatkowo sami tym "logicznym rozumowaniem" dominujemy przekaz np. sam ponury obraz z kart, obraz - tutaj mam na myśli dominację negatywnych kart, może przysłonić radę lub optymistyczną i korzystną możliwość do wykorzystania w danej sytuacji... no bo czego pozytywnego tutaj się doszukiwać ... wówczas zaczynamy udzielać pocieszenia i doradzać tak, jak każda jedna osoba, która jest nam bliska - a nie koniecznie jest to wróżka (każdy ma taką osobę w swoim bliskim otoczeniu, gorzej jest, kiedy wróżka stara się zastąpić taką osobę). 
Oczywiście są osoby samotne, mało udzielające się społecznie, nie śmiałe, nie ufne do swojego otoczenia, odgradzające się od bliskich i szukają tego emocjonalnego i duchowego wsparcia ... Jednak my tarociści nie powinniśmy im zastępować tej realnej więzi z bliskimi. 
Dlaczego o tym piszę?, ponieważ kolejny aspekt w tej kwestii jest Indukcja, która pozwala na połączenie przyczyny z konsekwencjami, te konsekwencje czasami lub nawet często są "wróżbą". 
Ok, temat dotyczy się tego czy intuicja jest ważna od wiedzy, czy też odwrotnie lub trzeba pogodzić jedno z drugim ...
Ja znów upieram się na jednym stwierdzeniu - Holizm, o czym wcześniej w innych tematach pisałam.  
Holizm – pogląd, według którego wszelkie zjawiska tworzą układy całościowe, podlegające swoistym prawidłowościom, których nie można wywnioskować na podstawie wiedzy o prawidłowościach rządzących ich składnikamiCałości nie da się sprowadzić do sumy jej składników.
 Ja to rozumiem tak, że każda karta Tarota w rozkładzie jest tym trybikiem, który tworzy wspólnie z innymi kartami całość przekazu, ale jednocześnie, każda karta Tarota ma swój "napęd" i to, jak całość odczytu jest obrazem, jak funkcjonuje ten obraz, nie mogę opierać ja jednej z tych kart, na jednym z tych trybików ... Dlaczego? zjawisko to można zauważyć tutaj na forum w dziale "ćwiczenia z 2 lub 3 kart" lub też w temacie "warsztaty" W wyciągniętych losowo kartach, przez różne osoby, mamy różne karty, które zawsze składają się na odpowiedź ... Analizując to, widzimy, że wszystkie wylosowane karty, dają jeden i ten sam obraz .... odczyt. 
Zrozumienie danego przekazu - obrazu z kart, jest też uzależnione od nas samych, jak bardzo jest silna nasza więź z kartami, jak wiele mamy wiedzy na temat jednej karty, jak rozumiemy to, jaką energię zawiera w sobie dana karta. W innym przypadku nie byłoby wręcz możliwe, odczytywanie cudzych, wylosowanych przez kogoś kart. Wątek pt. "Nasze wróżby", gdzie sami robimy rozkłady i je interpretujemy, nie miałby sensu...
Nie uprościłabym tego tak bardzo, do jednego zdania, jak to zrobił Mikesz, choć to wydaje się naprawdę bardzo sensowne...
Wiem jedno, jeśli po przez tylko "suchą" wiedzę, zdominujemy nasz mózg, wówczas i nasza intuicja zawsze w jakimś momencie się odezwie, jednak my jej sami nigdy nie będziemy wstanie wywołać jakimiś czynnościami, powiedzieć sobie ok teraz działaj ... (to nie jest wróżba) 
Z drugiej strony, mając wiedzę na temat danej karty, wiedzę, którą sami przepracowaliśmy, nie z książki, nie z innych "suchych" faktów (które moim zdaniem są tylko i wyłącznie czyimś doświadczeniem, nigdy moim, z całym szacunkiem dla większych ode mnie w tym temacie), co wcale nie musi się sprawdzać w moim przypadku, to jednak stanowi nasz największy skarb. Tego nikt nie jest wstanie podważyć, a wszelka dostępna wiedza powinna być traktowana jako kolejna możliwość ... nic więcej. 
Rytuały jakie wykonujemy, aby rozłożyć karty, sprowadzają nas tylko do jednego - zmiany naszej świadomości. Obojętne jest wówczas co robimy, czy skomplikowane działania, czy też po prostu stwierdzamy, że siadamy za stół i rozkładamy karty. Sam proces przyswajania znajomości tych kart, wyrobił w nas samych pewne uwarunkowania, świadomie lub też i nie. Jest to swojego rodzaju taki przełącznik, jak wprowadzanie siebie w trans po przez medytacje, sen lub zapalenie świec do jakiegoś rytuału. A skoro wprowadzamy siebie świadomie w taki stan, to gdzie jest tutaj miejsce na intuicję? na zdawanie się losowi, na wsłuchiwanie się w siebie? Przed stresującymi wyzwaniami pożuj przez chwile gumę. Nasz mózg przyzwyczajony jest do jedzenia w chwilach, gdy nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo. Jeśli więc zaczniesz rzuć cokolwiek, mózg odbierze to jako sygnał, że znajdujesz się w komfortowej sytuacji – to pomaga uspokoić się w trudnych chwilach... a wiec po co nam świece i cały towarzyszący nam nastój? bo komuś tak się sprawdza, bo komuś to pomaga? Ok ja nie chcę tutaj tych czynności w żaden sposób negować i twierdzić iż są złe ... jedynie chcę pokazać to, iż jesteśmy wstanie "przełączyć się". Intuicja objawia się w postaci nagłego przebłysku myślowego, w którym dostrzega się myśl, obraz, rozwiązanie problemu lub odpowiedź na nurtujące pytanie, ale nie jest wstanie pokazać nam tej przyszłości, którą mamy widzieć w kartach. Te "powiadomienia" wynikające z naszej intuicji, są jak niektóre informacje oraz wypływające z nich wnioski, które otrzymują "priorytet" – są bowiem niezwykle ważne (np. śmiertelne zagrożenie) – wówczas są przekazywane do świadomości w formie przebłysku intuicji. Mniej ważne zjawiska nie wymagają natychmiastowej interwencji, więc mają niski priorytet. Intuicja często mylona jest z przeczuciem o podłożu emocjonalnym, a natura intuicji wynika z tego, że jest ona procesem podświadomym, którego nie można kontrolować, można jedynie dopuszczać lub odrzucać podawane rozwiązania.  
Myślę, że już sama styczność z kartami powinna być takim "przełącznikiem" i wówczas należałoby się skupić na słowie - Prekognicja.
W parapsychologii zjawisko paranormalne, oznaczające wiedzę o zdarzeniach w przyszłości, której nie można wywieść z bieżącego stanu wiedzy, co odróżnia je od przewidywania, czy prognozowania. Pojęcie jest związane z jasnowidzeniem, jednakże nie powinno się go z nim utożsamiać, gdyż we współczesnej parapsychologii jasnowidzenie traktuje się bardziej jako wiedzę o tym, co dzieje się w innej przestrzeni, lecz w tym samym czasie, a prekognicja oprócz psychotronicznej "podróży" w przestrzeni, daje dostęp do wiedz o przyszłych zdarzeniach. Powtarzam się ... 
Jeśli zdobywamy wiedzę, to tylko od najlepszych, a i tak z uwarunkowaniem, że to są czyjeś zdobyte doświadczenia, niekoniecznie one muszą się pokrywać z naszymi i jeśli słuchamy się naszej intuicji ... nie potrzeba nam czyjeś wiedzy i kart do wróżenia ... cały świat jest malowany symbolami... 
Odpowiedz
#13

Basiu... chylę czoła przed wiedzą, czasem, starannością jakie wkładasz w udowodnienie swoich racji podczas dyskusji - naprawdę chapeau bas!  Tak Oklaski

Od siebie napiszę że zastanowiłabym się...
1). co kierowało ludźmi którzy stworzyli pierwsze karty tarota... i określili ich znaczenie... co mieli na myśli?
2). czy znaczenie jakie przypisali tym kartom to kanon... czy też podstawa do której każdy z nas może coś wnieść?...

I odpowiadając na pytanie które sama zadałam - ja uważam że każdy może wnieść coś do znaczenia kart tarota... tym samym ważniejsza staje się intuicja niż wiedza książkowa. Z drugiej strony jednak... wiedza to takie ABC od którego startujemy, więc każdy powinien je mieć w tyle głowy interpretując karty - nawet opierając się głównie na własnej intuicji.  Oczko Tak więc... moim zdaniem -  pól na pół.  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Znaczna większość osób, która uczy się używać takiego np. tarota (czy jakichkolwiek innych kart: lenormand, kipper, runicznych, klasycznych, ogham, etc.), sięga po materiały przedstawiające znaczenia kart. Wkuwa je, a potem, mając rozkład, przypomina sobie nauczone znaczenia, i w ten sposób interpretuje karty.

Dla każdego co innego, wiadomo, i są ludzie, którzy właśnie taki styl kochają, którzy w takim właśnie stylu interpretowania kart czują się wygodnie.

Myślę jednak, że w temacie interpretowania kart powinno się więcej mówić o faktycznym interpretowaniu samych kart, tego co jest na kartach, a nie tylko o uczeniu się ustalonych znaczeń i przypominaniu ich sobie przy interpretacji.
To nie tyle kwestia "lepsze/gorsze" – ale są ludzie, którym na przykład problem sprawia zapamiętanie znaczeń kart, albo którzy... wolą coś innego. Mniej, można to nazwać, matematycznego, bardziej kreatywnego.

Parę lat temu zdarzyło mi się obejrzeć pewien film: Tarology – https://www.snagfilms.com/films/title/tarology.
I właśnie na niego chcę tu zwrócić uwagę. Żeby więcej osób miało możliwość zapoznania się z nim. W filmie tym widzimy pewnego człowieka – Enrique Enriquez – przechadzającego się po zakątkach Nowego Jorku z talią tarota w dłoni, pokazującego, jakie bogactwo można odkryć w samych obrazach, jeżeli tylko umie się odpowiednio na nie spojrzeć.

Zapomnij, co wiesz, i patrz świeżym okiem – to jedno z haseł kluczowych tego filmu.

Wiadomo, każdy inny jest, inny ma styl, itd., i pewnie nie każdemu styl interpretowania przedstawiony w owym filmie przypadnie do gustu. Niech po prostu każdy sobie weźmie to, co mu pasuje.
Osobiście, uważam ten materiał za świetną inspirację – dla każdego m.in. karciarza, niezależnie od tego, jakiego rodzaju talii używa. Bo w końcu talia kart to talia kart.  Nie karty, systemy, znaczenia są skuteczne bądź nie, tylko ten, kto ich używa.

Poza tym, niejako w ramach ciągu dalszego owego filmu, wywiadzik: https://imparlabilescriversi.wordpress.c...riquez_en/
Troszkę o samym tarocie, ale przede wszystkim, o interpretowaniu w ogóle. Ze szczególnym skupieniem na... słowach, akurat.

Otwierających oczy materiałów nigdy za wiele.

Btw, Enriquez wydał też cztery książki, o ile się orientuję ("Tarology", "Linguistick", "Ex Itent Er", "En Terex It"). Żadnej jednak nie posiadam, nie znam ich zawartości, więc nie mogę się co do nich wypowiedzieć, ale wspominam przy okazji, jeśli ktoś by chciał sobie zerknąć.
Odpowiedz
#15

Karolina, ja się akurat całkowicie z tobą zgadzam. Rzeczywiście jest tak, że ludzie zaczynają od nauki znaczeń. Trudno się zresztą dziwić, w końcu kart jest tyle!!!!!!.  Ja sama też tak zaczynałam. Dopiero później zaczęłam czytać karty intuicyjnie, czasem niezgodnie z ich "faktycznym znaczeniem". Są jednak też i tacy, którzy od razu czytają intuicyjnie i nie sięgają po "odpowiednią" literaturę.
Myślę też, że nieważne jak ktoś odczytuje karty, intuicyjnie, czy nie, ważne, żeby robił to uczciwie i z chęcią pomocy osobie, dla której te karty rozkłada.
A w ogóle to przecież każda karta posiada tyle znaczeń, że i tak trzeba posłuchać intuicji, które z tych znaczeń akurat pasuje Uśmiech 
Chętnie obejrzę film, który polecasz i podzielę się wrażeniami.
Odpowiedz
#16

Heh, ja nawet się znaczeń uczyć nie zaczęłam: za dużo mi było tego, gdy sobie spojrzałam, ile jest kart. A zresztą myślę sobie: "hej. Są przecież na tych kartach obrazki. Chyba nie od parady, tylko żeby ładnie było, ale do używania, co nie?", i tak wyszło, że w sumie nigdy mnie już znaczenia kart nie zainteresowały. Może przy systemach innych niż tarot trafiły się fazy na znaczenia, ale ostatecznie, to co na kartach to była – i w dalszym ciągu jest – dla mnie co najmniej podstawa, a teraz i od jakiegoś czasu już, wyłączność.

Jak raz, lenistwo wyszło mi na dobre. Rotfl

To jak tam wrażenia? Obejrzałaś film? Coś ciekawego wniósł?
Odpowiedz
#17

Gdy zaczynałem swoją przygodę z tarotem, starałem się sięgać do gotowych interpretacji. Często okazywało się, że są one sprzeczne z moją intuicją, ale też poszczególne interpretacje niekoniecznie się ze sobą pokrywają.
Obecnie, gdy wróżę sobie lub znajomym, koncentruję się na samych kartach, które traktuję jako klucz do intuicji i przeczuć. Wylosować kartę i sprawdzić znaczenie w Internecie każdy sobie może, a chyba nie po to ludzie pytają nas o radę. Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości