Warsztat 158 - Zaklinaczka duchów
#1

Pewnie znacie ten serial, w którym główna bohaterka Melinda pomaga duchom przejść na drugą stronę, więc pomyślałam, że to co przytrafiało się mojej Mamie mogłoby posłużyć za scenariusz do tego filmu i postanowiłam uczynić z tego temat warsztatu, który dedykuję właśnie mojej Mamie, osobie ciepłej, wrażliwej, mądrej, kochanej... 

A teraz pytania dotyczące jednego z takich wydarzeń:

1. Kim była za życia ta osoba?
2. W jaki sposób odeszła?

Rozwiązanie warsztatu w niedzielę wieczorem.
Odpowiedz
#2

Ruszam na pierwszy ogień! ;--)
 
1. Kim była za życia ta osoba?
9 kielichów/ XII Wisielec/ XXI Świat
Człowiek z pasywną postawą wobec losu. Zmęczony emocjonalnie, zrezygnowany akceptował swoją beznadzieję. Mężczyzna samotny lub zdradzony, apatyczny. Może dźwigał na sobie obciążenia z dzieciństwa. Psychiczny ból mógł uśmierzać  alkoholem (9 kielichów), prochami albo uciekał w świat fantazji (karta Świat), ogólnie uzależnienie (Wisielec). Posiadał liczne nieudane związki, bo na partnera zrzucał odpowiedzialność za swoje niepowodzenie. Mogła miotać nim zazdrość.
Po kartach mogę też przypuszczać, że była to osoba sławna, zawieszona w swoich obowiązkach, osoba, która spadła z jakiś przyczyn (przyczyn nałogowych) z piedestale. Wszystkie te cechy utożsamiam z artystą. Ktoś, kto jest na świeczniku. Atrakcyjny, wrażliwy, nieustannie szukający poklasku.
Wszechstronne zahamowania mogły przyczynić się do końca jego życia. Zobaczymy jak zginęła ta osoba…
 
2. W jaki sposób odeszła?
7 Buław – w obronie czegoś, kogoś, siebie, jakieś idei.
To był odruch, działanie spontaniczne, nieprzemyślane.  Pośpiech.  Samoobrona. Utrata życia przez agresję, przemoc, frustrację. Towarzyszyły temu duże emocje, konflikt, bunt, presja otoczenia, impas z którego trudno wyjść. 
Przez swoje idee, jako osoba zasłużona, sławna, okrzyknięta, oddano jej cześć po śmierci.
Tą osobę mogła zgubić wrażliwość, wrażliwość na świat, otoczenia, przemoc wobec innych.
Łatwo było ją urazić, a tym samym wytrącić z równowagi i sprowokować.
Mogła zginąć podczas kłótni , wojny, w walce z przeciwnikiem, gwałtu.
Na pewno była poszkodowana .
Chciała zwyciężyć za wszelką cenę, poświęciła życie. 

Pozdrawiam :--)
Odpowiedz
#3

MAG śliczne dzięki za udział w warsztacie. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#4

1. Kim była za życia ta osoba? Paź mieczy, 9 mieczy, XVII Gwiazda
Była dobrym mówcą. Wykonywała pracę umysłową, wymagającą jednak kreatywności i elastyczności. Angażowała się w pomoc innym - rozwiązywanie zawiłych problemow. To wymagało umiejętności mediacyjnych i empatii. Mogła być prawnikiem, psychologiem, pracownikiem socjalnym, ratownikiem albo dziennikarzem. 
2. Jak odeszła? Król monet, III Cesarzowa, IV Cesarz
Prawdopodobnie śmierć spotkała ją w domu, ewentualnie w pracy - w miejscu, które dobrze zna. Może miała zawał lub umarła w wyniku przewlekłej choroby - raka. Prawdopodobnie długo się wcześniej hospitalizowała i leczyła. Rodzina była przy niej. 

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#5

Farfalla dziękuję pięknie Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#6

(02-05-2017, 15:21)Anlana napisał(a):  Pewnie znacie ten serial, w którym główna bohaterka Melinda pomaga duchom przejść na drugą stronę, więc pomyślałam, że to co przytrafiało się mojej Mamie mogłoby posłużyć za scenariusz do tego filmu i postanowiłam uczynić z tego temat warsztatu, który dedykuję właśnie mojej Mamie, osobie ciepłej, wrażliwej, mądrej, kochanej... 

A teraz pytania dotyczące jednego z takich wydarzeń:

1. Kim była za życia ta osoba?
2. W jaki sposób odeszła?

Rozwiązanie warsztatu w niedzielę wieczorem.

Anlana... czy mogłabym poprosić Cię o pewne wyjaśnienie... Rozumiem że ktoś umarł, i pytasz tu o tę właśnie osobę - ale co wspólnego ze śmiercią tej osoby miała Twoja Mama?... Piszesz "to co przytrafiło się mojej Mamie" - to znaczy co? Czy mogłabyś to opisać w dwóch zdaniach?... Tak żeby każdy wiedział o co chodzi, nawet jak nie zna serialu...  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

LeCaro, wydawało mi się, że "serial, w którym główna bohaterka Melinda pomaga duchom przejść na drugą stronę" wystarczy za wprowadzenie do warsztatu, ale skoro nie... Oczko

Moja Mama miała pewne zdolności mediumiczne, które pozwalały jej widzieć duchy, tak jak Melindzie z serialu "Zaklinaczka duchów", warsztat dotyczy pewnego zdarzenia, kiedy Mama pomogła duchowi "załatwić" pewną sprawę dotyczącą rodziny tej osoby, co pozwoliło duchowi przejść na drugą stronę lub jak kto woli odzyskać spokój duszy. 
Mam nadzieję, że to już naprawdę wystarczy. Ciąg dalszy historii w rozwiązaniu warsztatu.. Smutny
Odpowiedz
#8

1. Kim była za życia ta osoba?
5 buław + Kochankowie + 9 denarów
Myślę, że była to osoba bogata, kłótliwa. Mogła być skłócona z ukochaną osobą/rodziną o pieniądze. Mogła zostać osamotniona w wyniku kłótni o pieniądze, zostać z nimi sama, a rodzina zostawiła tą osobę.

2. W jaki sposób odeszła?
Rycerz denarów + 6 mieczy + Paź buław
Mogła zginąć w podróży służbowej, raczej poza miejscem zamieszkania. Będąc na wyjeździe dostała wiadomość, która dosłownie ją zabiła. Bądź spiesząc się zginęła, np. w wypadku drogowym, przez potrącenie, w ruchu, w biegu.
Odpowiedz
#9

Adrianna, ślicznie dziękuję za udział w warsztacie. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#10

Ad. 1
5 pałek + 8 mieczy
Ofiara depresyjna, zakrzyczana, nie walcząca, bojąca się. Podporządkowana komuś lub czemuś. Z domu dziecka lub z przemocą w rodzinie, molestowana. Po odsiadce w więzieniu. Kaleka. Ktoś zadłużony. Psychicznie i fizycznie wyczerpany.

Ad. 2
Koło + 7 pucharów
Zapił się lub przedawkował leki, narkotyki.
Zmarł we śnie, podczas narkozy, operacji.
Odpowiedz
#11

1. paź mieczy 5 pent głupiec
Jakąś młodą osobą z ostrym językiem, z problemami finansowymi albo z lekkomyslnym podejściem do pieniędz
2. Wisiał 9 buł ryc denarow
albo ta osoba się powiesila albo została związana i wywieziona do lasu
Odpowiedz
#12

Laurka i Wildwood pięknie dziękuję za udział w warsztacie. Kwiatek Buziak
Odpowiedz
#13

Przede wszystkim jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za udział w warsztacie, który dotyczył dość trudnej sprawy, czyli tego, co się dzieje z nami po śmierci, a także w dużej mierze tego jak bliscy radzą sobie po odejściu kochanej osoby.
A teraz o wydarzeniu, którego dotyczyły pytania warsztatu.
Było to dawno temu, kiedy jeszcze byłam nie całkiem duża. W naszym bloku mieszkała pewna rodzina, która po trzech synach doczekała się córki, ślicznej i rezolutnej dziewczynki Elżuni, która stała się ulubienicą wszystkich mieszkańców. W tamtych czasach dzieciaki nie siedziały w domu przed kompem, a uganiały się po podwórkach i spędzały czas na zabawie na świeżym (dosłownie) powietrzu, czasem pod okiem swoich matek, które zalegając na ławeczkach oddawały się przeważnie plotkowaniu... Oczko
Kiedy to się stało Ela miała ok. 5 lat, szukając swojej mamy przebiegła podwórko, na którym jej nie znalazła i prawdopodobnie myśląc, że jest w pobliskim pawilonie na zakupach postanowiła jej tam poszukać. Wbiegła na ulicę i wpadła pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Zginęła na miejscu.
Jej matka wpadła w rozpacz i całe dnie spędzała na cmentarzu płacząc i omal leżąc na grobie Eli. Wtedy duch dziewczynki zaczął "przychodzić" do mojej Mamy. Tak jak wcześniej napisałam, moja Mama była osobą wrażliwą i ciepłą, miała niesamowitą wyobraźnię, która pozwalała jej tworzyć bajkowe opowieści, uwielbiała dzieciaki, a one odpłacały jej tym samym. Bardzo lubiła Elżunię, więc gdy zaczęła się jej "pokazywać" postanowiła jej pomóc. Duch prosił by przekazać mamie Eli, że jest mu dobrze i żeby więcej nie przychodziła na cmentarz, bo jest ciężko kiedy mama Eli płacze leżąc na grobie. Mama poszła do sąsiadki i przekazała prośbę Elżuni, mimo oporów sąsiadka w końcu uwierzyła, a potem uspokoiła się wiedząc, że to może jej ukochanej córeczce odzyskać spokój duszy i tak się stało, Ela przestała przychodzić do mojej Mamy...
Są takie rzeczy w niebie i na ziemi, o których się nie śniło filozofom - Hamlet W. Shakespeare.


 MAG

1. Kim była za życia ta osoba?
9 kielichów/ XII Wisielec/ XXI Świat
Człowiek z pasywną postawą wobec losu. Zmęczony emocjonalnie, zrezygnowany akceptował swoją beznadzieję. Mężczyzna samotny lub zdradzony, apatyczny. Może dźwigał na sobie obciążenia z dzieciństwa. Psychiczny ból mógł uśmierzać  alkoholem (9 kielichów), prochami albo uciekał w świat fantazji (karta Świat), ogólnie uzależnienie (Wisielec). Posiadał liczne nieudane związki, bo na partnera zrzucał odpowiedzialność za swoje niepowodzenie. Mogła miotać nim zazdrość.
Po kartach mogę też przypuszczać, że była to osoba sławna, zawieszona w swoich obowiązkach, osoba, która spadła z jakiś przyczyn (przyczyn nałogowych) z piedestale. Wszystkie te cechy utożsamiam z artystą. Ktoś, kto jest na świeczniku. Atrakcyjny, wrażliwy, nieustannie szukający poklasku.
Wszechstronne zahamowania mogły przyczynić się do końca jego życia. Zobaczymy jak zginęła ta osoba…
 
2. W jaki sposób odeszła?
7 Buław – w obronie czegoś, kogoś, siebie, jakieś idei.
To był odruch, działanie spontaniczne, nieprzemyślane.  Pośpiech.  Samoobrona. Utrata życia przez agresję, przemoc, frustrację. Towarzyszyły temu duże emocje, konflikt, bunt, presja otoczenia, impas z którego trudno wyjść.
Przez swoje idee, jako osoba zasłużona, sławna, okrzyknięta, oddano jej cześć po śmierci.
Tą osobę mogła zgubić wrażliwość, wrażliwość na świat, otoczenia, przemoc wobec innych.
Łatwo było ją urazić, a tym samym wytrącić z równowagi i sprowokować.
Mogła zginąć podczas kłótni , wojny, w walce z przeciwnikiem, gwałtu.
Na pewno była poszkodowana .
Chciała zwyciężyć za wszelką cenę, poświęciła życie.
Kotek

Farfalla

1. Kim była za życia ta osoba? Paź mieczy, 9 mieczy, XVII Gwiazda
Była dobrym mówcą. Wykonywała pracę umysłową, wymagającą jednak kreatywności i elastyczności. Angażowała się w pomoc innym - rozwiązywanie zawiłych problemow. To wymagało umiejętności mediacyjnych i empatii. Mogła być prawnikiem, psychologiem, pracownikiem socjalnym, ratownikiem albo dziennikarzem.
2. Jak odeszła? Król monet, III Cesarzowa, IV Cesarz
Prawdopodobnie śmierć spotkała ją w domu, ewentualnie w pracy - w miejscu, które dobrze zna. Może miała zawał lub umarła w wyniku przewlekłej choroby - raka. Prawdopodobnie długo się wcześniej hospitalizowała i leczyła. Rodzina była przy niej.
Kotek

Adrianna

1. Kim była za życia ta osoba?
5 buław + Kochankowie + 9 denarów
Myślę, że była to osoba bogata, kłótliwa. Mogła być skłócona z ukochaną osobą/rodziną o pieniądze. Mogła zostać osamotniona w wyniku kłótni o pieniądze, zostać z nimi sama, a rodzina zostawiła tą osobę.

2. W jaki sposób odeszła?
Rycerz denarów + 6 mieczy + Paź buław
Mogła zginąć w podróży służbowej, raczej poza miejscem zamieszkania. Będąc na wyjeździe dostała wiadomość, która dosłownie ją zabiła. Bądź spiesząc się zginęła, np. w wypadku drogowym, przez potrącenie, w ruchu, w biegu.
Kotek

Laurka

Ad. 1
5 pałek + 8 mieczy
Ofiara depresyjna, zakrzyczana, nie walcząca, bojąca się. Podporządkowana komuś lub czemuś. Z domu dziecka lub z przemocą w rodzinie, molestowana. Po odsiadce w więzieniu. Kaleka. Ktoś zadłużony. Psychicznie i fizycznie wyczerpany.

Ad. 2
Koło + 7 pucharów
Zapił się lub przedawkował leki, narkotyki.
Zmarł we śnie, podczas narkozy, operacji.
Kotek

Wildwood

1. paź mieczy 5 pent głupiec
Jakąś młodą osobą z ostrym językiem, z problemami finansowymi albo z lekkomyslnym podejściem do pieniędzy.

2. Wisiał 9 buł ryc denarow

albo ta osoba się powiesila albo została związana i wywieziona do lasu
Kotek

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, a zwyciężczynią warsztatu ogłaszam...

Adriannę Oklaski Kwiatek Ok

Gratulacje i czekamy na Twój warsztat.
Odpowiedz
#14

Głupia ja. Wszystko jest na moich kartach narysowane. Ciekawa historia. Gratulacje dla Adrianny.
Odpowiedz
#15

Bardzo smutna historia.
W moich kartach nie pokazało się dziecko, ale miałam myśli o dziecku. 7 bulaw pasuje na wypadek.
Dziękuję za warsztat.
Gratulacje do Adrianny. Czekamy na kolejny warsztat.
Odpowiedz
#16

Dziękuję za warsztat! Gratulacje dla zwyciężczyni  Oklaski
Odpowiedz
#17

Bardzo dziękuję Uśmiech juz myślę nad warsztatem. Gratuluje pozostałym uczestnikom  Oklaski
Odpowiedz
#18

Wildwood, po to są warsztaty by doskonalić swoje umiejętności. Uśmiech  Ja je bardzo lubię.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości