Kobieta pokazana w męskich kartach
#1

Mam nietypowy problem, nie natchnęłam się jeszcze na ten temat na forach.. Kiedy pytam  Tarot o siebie.. Kim jestem? Lub robię rozkład.. w miejscu gdzie jest moja osoba pojawiają się często karty symbolizujące męską energię.. np cesarz, rycerz mieczy, król mieczy,  rycerz kielichów. Czy mam je odczytać tak samo jakby dotyczyły mężczyzny? Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2

Przywitaj się z nami tutaj...http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=31

Zapoznaj się z forum, z naszymi opracowaniami  w działach tarotowych...Tarot w praktyce, Tarot w teorii
Być może znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytania...
Nie wiemy w jakim stopniu znasz tarota...napisz nam o tym....
Przy nicku masz liczbę 98...czy to jest rok Twojego urodzenia...?

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#3

Na forum jestem od dzisiaj Uśmiech Tak, jest to mój rocznik. Niedawno skończyłam 19 lat. Wróżę odkąd skończyłam 16. Tak jak większość babek w mojej rodzinie. Poświęcam temu bardzo dużo uwagi i czasu, ale wróżyć można uczyć się całe życie.. Nadal są rzeczy które mnie w tych kartach zadziwiają Oczko z przyjemnością dowiem się więcej dlatego dołączyłam do forum.
Odpowiedz
#4

(25-08-2017, 23:31)paulina98z napisał(a):  Mam nietypowy problem, nie natchnęłam się jeszcze na ten temat na forach.. Kiedy pytam  Tarot o siebie.. Kim jestem? Lub robię rozkład.. w miejscu gdzie jest moja osoba pojawiają się często karty symbolizujące męską energię.. np cesarz, rycerz mieczy, król mieczy,  rycerz kielichów. Czy mam je odczytać tak samo jakby dotyczyły mężczyzny? Co o tym sądzicie?

Wiesz, trudno odpowiedzieć na to pytanie nie znając konkretnych rozkładów czy pozycji kart: w jakiej sytuacji one się pojawiły, do czego się odnosiły... Twoje podejście do kart, odczucia - zresztą tak jak u każdego wróżącego - są subiektywne. Dlatego żeby ktoś inny mógł obiektywnie ocenić dlaczego te a nie inne karty Ci się pokazały na pewnych pozycjach, musiałby znać konkretne rozkłady i pytania do kart.  Bezradny Karty dworskie MA, czy też karty WA prezentujące męską energię - nie zawsze przecież pokazują konkretną osobę, mogą pokazać cechy osobowości, podejście, okoliczności itd. ... Przyznam też, że nie bardzo rozumiem to co napisałaś: "Kiedy pytam  Tarot o siebie.. Kim jestem? Lub robię rozkład.. w miejscu gdzie jest moja osoba pojawiają się często karty symbolizujące męską energię.". W jakim sensie pytasz karty "kim jestem?"... i jakie to jest miejsce, gdzie jest Twoja osoba? Masz na myśli sygnifikator?...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Owszem mam na myśli sygnifikator mojej osoby np w niektórych rozkładach partnerskich. A zadaje pytanie o treści ,, Kim jestem?" bo używam kart do medytacji i poznawania siebie i swojej podświadomości. Co jakiś czas to sprawdzam np. żeby sprawdzić czy mam z nimi połączenie. Pokazuje się w różnych kartach najczęściej w Kapłance i Królowej Mieczy ale ostatnio jestem przedstawiana jako cesarz :) czasem też pytam jak dana osoba mnie widzi.. również często Tarot pokazuje cesarza. (Ps. Nie wiem jeszcze jak korzystać z forum i nie umiem robić cytatów do konkretnych komentarzy :p więc musicie mi wybaczyć)
Odpowiedz
#6

Karty, które przedstawiłaś nam dla przykładu  - w swym pierwszym swoim poście - wcale nie muszą oznaczać mężczyzny czy "męskiej energii ..." - tak jak piszesz ... - Uśmiech
Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią  - Jednorożec LeCaro : np. " ... nie zawsze przecież pokazują konkretną osobę, mogą pokazać cechy osobowości, podejście, okoliczności itp. ...itp ..."
Widzę, że przedstawiłaś nam Karty tylko z Arkan Wielkich. Czy tylko z tych Kart wróżysz ( używasz ) ... ?

Karty typu - Cesarz, Król Mieczy, Rycerz Mieczy , Arcykapłanka  - na pewno w tym wypadku  - pokazują jakąś Twoją siłę ( solidne podstawy ) do czegoś ... - Uśmiech 
I może to właśnie Tarot chciał Ci zakomunikować ... ?
Pozdrawiam - Ok 

Mildyn.
Odpowiedz
#7

Karty z Arkan Wielkich niekoniecznie pokazują płeć... Dałaś za przykład Cesarza - zastanów się jaka jest różnica w charakterze, postępowaniu pomiędzy Cesarzową a Cesarzem i poznasz odpowiedź na swoje pytanie.  Uśmiech Tak bardzo to upraszczając: Tarot nie chce pokazać Ci że jesteś powiedzmy opiekuńcza, nastawiona na zostanie żoną i matką, kokieteryjna, ale - bez urazy - że jesteś bardzo wymagająca, krytyczna, radykalna (akurat tak to działa - w tym przypadku wyciągane są na wierzch te mniej pozytywne cechy Cesarza, raczej cień tej karty). Można więc w skrócie powiedzieć że kobieta przedstawiona w karcie męskiej ma cechy takie, które czynią ją twardszą ale niekoniecznie są pozytywne i dobrze odbierane przez otoczenie... może właśnie na to Tarot chce Ci zwrócić uwagę?  Uśmiech ...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Wróżę z arkan wielkich i małych nie rozdzielam ich zazwyczaj. Domyślałam się, że mogą pokazywać moje mniej kobiece cechy osobowości.. Ale wolałam przeczytać to od bardziej doświadczonych osób. Mam dużo męskich zainteresowań, wiem że mam silną osobowość i lubię dominować. Tata mnie tak wychował. Ale mimo wszystko wyglądam jak kobieta i nią jestem. Dziękuje wam za przedstawienie swojego punktu widzenia. Przeanalizuje jeszcze raz karty które mnie opisują pod kątem cech charakteru :p
Odpowiedz
#9

Jeśli wróżysz sobie sama na pytanie o swoje cechy charakteru, zawsze jest obawa, ze będzie to wróżba życzeniowa...tzn, tak jak Ty sama  siebie widzisz, czy też chcesz widzieć...

I jeszcze jedno...różne cechy Twojego charakteru możesz zaobserwować ...bez kart...w różnych sytuacjach....
np. przebojowość...w jakich sytuacjach...a w jakich sytuacjach,  nie...chociażby intuicja podpowiadała ci takie działanie...
czyli charakter i nasze zachowania to dość skomplikowana materia...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#10

Zgadzam się. Chciałabym poznać siebie taką jaka jestem naprawdę a nie tak jak się widzę ja czy tak jak mnie widzą inni. Gdybym sama miała się opisać znalazło by się kilka większych wad i kilka większych zalet.. Ale mam złożoną osobowość, której sama czasami nie potrafię zrozumieć. Bo z jednej strony potrafię być opiekuńcza, wrażliwa, czuła ale zdecydowanie częściej odczówam ogromną blokadę w okazywaniu tych uczuć i robię dokładnie na odwrót . Kiedy chcę być np. ,,królową kielichów'' górę nademną bierze królowa mieczy (Przekładając to na karty zaoszczędzę słów)
Chciałabym wiedzieć skąd u mnie takie zachamowania. Komuś wróżyć potrafię a sobie najwidoczniej nie. Dlatego zależy mi na tym żeby poświęcić najpierw trochę czasu na poznanie samej siebie. Chciałabym w przyszłości tak jak moja Babcia wróżyć i pomagać ludziom ale jak mogę pomagać innym skoro sama sobie nie potrafię.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości