Warsztat 173 - Kradzież
#1

Oto kolejny warsztat:

Rok temu zostałam okradziona.
1. Co mi skradziono?

Kradzież zgłosiłam na policję.
2. Co to dało?

Tarotowi detektywi, do dzieła! 
Finał za tydzień w czwartek.
Odpowiedz
#2

Cześć, może spróbuje? Chociaż trudny warsztat Kwiatek

1.Co skradziono?
Rycerz kielichów
klucze do samochodu, może bilet miesięczny, bądź jakieś ważne dokumenty, legitymacja, papiery np. z ubezpieczenia...

2.Co to dało?
II Kapłanka 
Myślę, że to raczej więcej stresu i poznania siebie z tej strony zamartwiania się i emocjonalności..  Myślę, że to szybko się odnalazło...

Pozdrawiam i dziękuję za warsztat  Buziak
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział  Kwiatek
Odpowiedz
#4

Rok temu zostałam okradziona.
1. Co mi skradziono?
As kielichów - to było coś, co miało dla Ciebie znaczenie sentymentalne, jakaś pamiątka? Może chodzi o pierścionek/łańcuszek czy jakąkolwiek inną biżuterię.

Kradzież zgłosiłam na policję.
2. Co to dało?
Paź buław+9 kielichów - działania zostały podjęte. Prawdopodobnie utracona rzecz została odzyskana przez Ciebie. Kwiatek
Odpowiedz
#5

Aggato, dziękuję za udział  Kwiatek
Odpowiedz
#6

1. Co skradziono?
Świat
Czyli coś co łączy nas ze światem. Stawiam na telefon, smartfon, lub inna elektronikę.

2. Co to dało?
Kochankowie + Księżyc.
Policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. Jednak pojawił się nowy wątek, prawdopodobnie podobna kradzież u kogoś innego miała miejsce. W tej chwili działania policji stoją w miejscu, są mgliste (Księżyc). Sprawa zawieszona lub umorzona.
Odpowiedz
#7

Dziękuję za udział w warsztacie, jutro rozwiązanie.
Odpowiedz
#8

MAG, ciekawy warsztat! Kwiatek 
To spróbuję...  Typing

Rok temu zostałam okradziona.
1. Co mi skradziono?
Królowa buław, Rycerz pentakli, VIII Siła
Królowa buław to niewątpliwie Ty... karty na pierwszy rzut oka kojarzą mi się z jakimś przedmiotem, który pozwalał Ci coś kontrolować, nad czymś panować, czymś co było Ci niezbędne na co dzień by sprawnie "funkcjonować", potrzebne Ci było w pracy, albo czymś co dawało Ci poczucie satysfakcji, było bardzo przez Ciebie lubiane (Królowa trzyma na kolanach kotka, którego obejmuje ręką, Rycerz z szacunkiem i uwagą trzyma w dłoni denar, kobieta na karcie Siły niemal z czułością obejmuje lwa). Wszystko to przywodzi mi na myśl że przedmiot który Ci ukradziono był dla Ciebie bardzo ważny i bardzo go żałowałaś...
Możliwe że był to środek transportu (samochód, rower), jakiś pamiątkowy przedmiot który był w Twojej rodzinie lub u Ciebie już od dawna (być może coś unikatowego), aparat fotograficzny (wiem że fotografia daje Ci mnóstwo satysfakcji  Oczko ), laptop/tablet, no i oczywiście ze względu na obecność Rycerza denarów przy Sile - mogły to być też pieniądze lub portfel z kartami kredytowymi.

Kradzież zgłosiłam na policję.
2. Co to dało?
XVIII Księżyc, Król buław, 6 pentakli
Księżyc na wstępie hehehe...  Icon_e_biggrin No co mogło dać - obstawiam że niewiele dało, mogło nawet nic nie dać... przynajmniej na początku...  Myśli No ale potem mam tu Króla buław i 6 pentakli przy nim, a poza tym Księżyc wskazywałby że przedmiot nie opuścił na zawsze Twojej okolicy - więc wydaje się że wrócił jednak w końcu do Ciebie, a zawdzięczasz to chyba swojemu Mężowi, ewentualnie Tacie...  Myśli No nie wiem... dosyć to mało prawdopodobne, ale na to mi wychodzi. Głupek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

LeCaro dziękuję za udział i wszystkim chętnym również dziękuję.

Rozwiązanie:
Ukradziono kurtkę, czapkę i szalik. Stało się to w centrum handlowym. Nie było to miłe, bo na dworze było już bardzo zimno, a ja zostałam bez ubrania. Byłam zmuszona od razu kupić nową.
Kradzież zgłosiłam w centrum informacji, rozmawiałam z menadżerem. Prosił mnie, abym sprawę zgłosiła na policję. Wyznał, że kradzieże są nagminne i nie mogą sobie poradzić. Powiedział, że mają dobre zdjęcia z monitoringu i mogę pomóc w sprawie.
Szkoda mi było czasu, tym bardziej, że jak pół roku wcześniej okradli mi dom, to sprawę umorzono po dwóch dniach, a sprawca zostawił dowody zemsty. Mimo wszystko podjęłam zgłoszenie.
Po 4 miesiącach dostałam list, że złapano złodzieja. Odbyło się kilka rozpraw sądowych.
Nie odzyskałam kurtki, ani jej wartości. Chłoptaś dostał pouczenie, bo był nieletni.
Policja zaniżyła wartość skradzionych rzeczy na jego korzyść, w moich zeznaniach i przedłożonych rachunkach były inne kwoty.
Po raz kolejny przekonałam się, że zło wygrywa. Można niszczyć i wyrządzać krzywdę innym.

Warsztat okazał się trudnym. Nikomu nie udało się wskazać przedmiotu, a sprawa, mimo pojmania złodzieja, nie przyniosła pozytywnego rozwiązania, tylko smutny morał.

Kolejny warsztat poprowadzi nasz nowicjusz Patrix, bo zobaczył w kartach, cytuję "Policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie. Jednak pojawił się nowy wątek, prawdopodobnie podobna kradzież u kogoś innego miała miejsce." - tak, liczne kradzieże tej szajki, pozwoliły na pojmanie jednego z nich. Myślę, że karta Księżyca pokazała również nieczyste działania policji w tym kierunku.


Dzięki i czekam na kolejną zabawę.
Odpowiedz
#10

Oj, to przykre  Smutny ...zresztą, która kradzież nie jest - wydaje mi się że dużo większe poczucie krzywdy powoduje w takim wypadku  bezkarność złodziei i bezradność policji, niż sam fakt kradzieży.  Uoeee

Gratulacje, Patrix!  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Spóźniłam się, właśnie pisałam odpowiedź...  Uoeee

Pierwszego pytania bym za Chiny nie odgadła, bo wyszły mi same karty pucharowe (10, 8, 6, 2), że niby coś ciepłego?  Celowałam w oszustwo emocjonalne.

A drugie możliwe, że coś by było, bo mi wyszły małolaty, oszustwo i brak postępu, zaniechanie. (XIV Umiar, ryc. buław, paź mieczy, paź denarów i król mieczy.

Trudno i ciekawie było.

Gratulacje dla Patrixa.  Kotek  Oklaski
Odpowiedz
#12

Niemiernie mi miło że udało się wstrzelić choć w jedną informację. Uśmiech
Odpowiedz
#13

Nieprzyjemna sprawa.. Takim zawsze się upiecze...
Oby więcej się takich rzeczy już nie było...
Jak można...  Nerwus
Odpowiedz
#14

Przykro mi z powodu tak niemiłego zdarzenia Mag...Mam nadzieję, że te kradzieżę skończą się... Nagromadzenie ich w krótkim odstępie czasowym to jakis znak dla Ciebie od losu.
Odpowiedz
#15

Lady, znak od losu? Nie tłumaczyłam tak tego. 
Co to może być za znak?
Może powinnam na to zrobić rozkład, hm? ;--)
Odpowiedz
#16

To bardzo dobry pomysł Magu...zrób rozkład na te kradzieże...dowiesz się dlaczego Ci się przytrafiają, jaką masz lekcję do przepracowania...
Zawsze zwracam uwagę na wydarzenia, które przychodzą do mnie w sposób zwielokotniony i maja jakiś wspólny mianownik. One coś chcą zakomunikować.
Odpowiedz
#17

Czy może masz pomysł na taki rozkład?
Niestety nasz dział "Rozkłady tarota" jest pusty, a kiedy było tyle postów... :--(
Odpowiedz
#18

(22-10-2017, 21:19)MAG napisał(a):  Niestety nasz dział "Rozkłady tarota" jest pusty, a kiedy było tyle postów... :--(

Jak to pusty, nie rozumiem?...  Przecież rozkładów jest tam "jak psów", jak to mówią.  Rotfl
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=7

Może ten byłby dobry? ...
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=137

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#19

Rozkład zaproponowany przez Jednorożca jest bardzo fajny.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości