Wyjasnienie symboliki
#1

Witam,

Proszę o interpretację następującego symbolu.
Trójkąt równoboczny z pełnymi kulami na wierzchołkach, czy dany symbol ma jakieś konkretne znaczenie i z jakiej kultury może się wywodzić?
Jakie niesie z sobą przesłanie ?
mam nadzieję że ktoś się wypowie, wszak Tarot to jedna wielka symbolika Oczko
Pozdrawiam Serdecznie
Iwona
Odpowiedz
#2

Jeśli nie odszukałas takiego symbolu w necie...narysuj go ręcznie i taki rysunek zamieść w tym watku...
łatwiej będzie odpowiednio go nazwać/ napisać cos na ten temat...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#3

plik w załączeniu Oczko


Załączone pliki
.pdf Dok1.pdf Rozmiar: 140,53 KB  Pobrań: 222
Odpowiedz
#4

Ale opisz go dokładniej...kolorystyka też...gdzie go widziałaś..i dlaczego wiążesz go z tarotem...
więcej informacji...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#5

Nie koniecznie związane z tarotem to była tylko mała dygresja. Po prostu znajomość symboliki jest niezwykle istotna a u osób które na codzień współpracuja z tarotem wręcz wymagana, no i czytelna poprzez częściowe postrzeganie otoczenia przez jej wymiar. Nie wiem gdzie mogłam zobaczy ten symbol, gdzieś na pewno bo inaczej nie powielalabym go bezmyślnie. Może nic nie znaczy a może  jest  ważny. Tego nie wiem. Nie ma określonej kolorystyki.
Odpowiedz
#6

Jest trochę w necie opisów trójkąta jako symbolu magicznego...np. tutaj...
http://ezoteryka.blog.pl/2009/12/15/symbole-trojkat/
https://demonology.pl.tl/Symbole.htm
https://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_opatrzno%C5%9Bci
poczytaj...poszperaj...i możesz nam potem napisać o tym...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#7

(26-10-2017, 20:35)Iweta123 napisał(a):  Po prostu znajomość symboliki jest niezwykle istotna a u osób które na codzień współpracuja z tarotem wręcz wymagana, no i czytelna poprzez częściowe postrzeganie otoczenia przez jej wymiar.

O... a dlaczego tak uważasz?  Myśli ...Nie sądzę żeby zbyt wielu tarocistów współpracujących na co dzień z kartami znało jakoś szczególnie symbole alchemiczne... i postrzegało otoczenie (?) czy też karty tarota poprzez ich symbolikę.

[Obrazek: d8PvzAZ.jpg]

[Obrazek: easr2Bo.png]


Jeśli zaś chodzi o ten symbol - nie mam pojęcia gdzie go znalazłaś... musiałaś go chyba widzieć niedawno, skoro tak Cię zainteresował?...
Jeszcze najbliższe to jest językowi Indian z kanadyjskiego plemienia Cree...  Icon_e_wink

[Obrazek: Dnld8Ie.gif]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

witaj Lecaro
Pytasz dlaczego tak uważam... ponieważ zapis karty to odwoływanie się do skojarzeń, oczywiście możemy się posiłkować słowem pisanym , które znajdziemy w wyjaśnieniach opisujących daną kartę ale pamiętany ze nie jest to znaczenie uniwersale, to nadal jest czyjaś interpretacja Oczko. Nie twierdzę że cudze doświadczenia są złe, ale czasami potrafia nas mocno ograniczać i nie pozwalać na rozwój.
A to jak widzimy obrazy,gesty, symbole, kolory, w połączeniu z intuicją, mądrością życiową, zbiorem doświadczeń pozwalają na prawidłowy odczyt.
Dziękuje za wklejenie symboli alchemicznych, bardzo mnie zaciekawiły, niestety nie widzę tego swojego Oczko
Odpowiedz
#9

Iweta.troszke własnej kreatywności...
Nie wystarczy rzucić cos na Forum...jeśli sama nie wiesz o co chcesz zapytać... i czekać na gotowe podpowiedzi...

Jeśli mnie cos ciekawi...przekopuje net, inne opracowania np. szukam w księgarniach różne opracowania...zaglądam do biblioteki...różnie......i wtedy wiem..  "co to jest i z czym to się je..."

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#10

Krystyna Uśmiech A czyż tego nie nazwiesz kreatywnością ? Oczko ufam że na forum są osoby które chętnie podzielą się swoją wiedzą Oczko czasami prościej zapytać przechodnia o drogę niż pozycjonować kilka stron w internecie korzystają z wielu aplikacji,
im prostszy przekaz tym mniej niewiadomych
Odpowiedz
#11

Iweta123 ten symbol jakiego wizerunek podałaś to wg mnie część tzw tetraktydy.

Teraktys – figura triangularna ułożona z dziesięciu punktów rozmieszczonych w strukturze piramidy o boku 4 punktów, opisywana w tekstach Pitagorystów lub nawet Pitagorejczyków. Według Porfiriusza miałaby mieć znaczenie kultowe i być stosowana w czasie przysięgi Pitagorejczyków

Przysięgam na tego, który naszym duszom dał tetraktys,
Mający w sobie korzenie i źródło wiecznej natury. 

Symbolika Tetraktysu może być taka, jak dziesiątki uznawanej wówczas za doskonałą, a każda inna jest raczej nadawana tej figurze przez współczesnych


   

Źródło - Wikipedia

Mi ten symbol kojarzy się z tetraktydą jako symbolem 10. 
Malkuth, Dekada, dziesięciornia, dekagrama. Boski początek i koniec, powrót jedynki do zera wyprowadzany z 1+2+3+4. 
Występuje w czterech postaciach:
- dekada dziesięciokątna 10 sefirot.
- podwójny pięciokąt: dekagrama alchemicznych triad
- dekagrama rysowana jedną linią, przejawienie się sefirod w naturze
- dziesięcioramienna gwiazda: dwa pentagramy, żywioły i symbol ducha w dwóch wariantach (jang-in)
Dziesięć nóg. Skorupiaki jako mieszkańcy wód. Podwójny pentagram i Drzewo życia jako podstawa rozkładów osobowości. 
Dziesiątka jest również liczbą trójkątną gdyż daje tetraktydę.

   

Ten symbol znam z książki Jewgenija Kolesowa "Wprowadzenie do magii" i stąd pochodzą informacje podane powyżej. Symbol o który pytasz może być elementem tej figury.
Odpowiedz
#12

Joana Oczko dziękuję
Odpowiedz
#13

Właśnie trafiłam na wyżej opisany symbol w internecie, jest to składowa Enneagramu z liczbami na szczytach 3,6,9. Prawdopodobnie to drogowskaz dla mnie, czuję że do czegoś jestem przygotowywana. Nic więcej nie jestem teraz w stanie napisać.
Miłego Uśmiech
Odpowiedz
#14

To może byś chociaż wrzuciła link do strony gdzie to znalazłaś?... Wypadałoby.  Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

Jasne, już wrzucamUśmiech Uśmiech gapa ze mnie
http://enneagram.pl/magazyn/
Odpowiedz
#16

Iweta rzuciłaś temat...my ze swej strony podsuwamy Ci linki z opracowaniem, chociaż w paru zdaniach...wiec proszę tak samo...skoro zainteresowałaś się tym symbolem...napisz nam o tym symbolu wiecej...rzucasz link i uważasz, ze sprawa zakończona...

dlaczego akurat na niego zwróciłaś uwagę...dlaczego to jest drogowskaz dla Ciebie...radziłaś się kogoś...czy to tylko tak od siebie czujesz...
Symbole owszem mogą nam doradzać, służyć jako talizman, amulet...ale trzeba dogłębnie wiedzieć co i jak...bo stosowany wogóle, a może niezgodnie z przeznaczeniem ...może spowodować tylko szkodę...albo nie zadziałać wogóle
Poczytaj trochę o symbolach, talizmanach, amuletach....

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#17

Znalazłam ciekawy artykuł

https://bigthink.com/surprising-science/...belltitem2

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości