Warsztat 175 - Filmiki na YouTube
#1

Warsztat taki jakby dwu-częściowy...  Uśmiech

Od paru tygodni oglądam na YouTube filmiki pewnej przesympatycznej kobiety - Amerykanki, która zamieszkała kilka lat temu w Polsce. Uśmiech 
Pod wpływem jednego z jej filmików postanowiłam nawet sobie coś kupić - tzn. pewien przedmiot... Przedmiot ten służy do przechowywania rzeczy o której mówił filmik (a przy okazji ładnie wygląda w kuchni lub w jadalni).  Oczko

A o czym mówił ten filmik? Był on można powiedzieć "hymnem pochwalnym" na temat pewnego produktu, rzeczy, którą prawie wszyscy spożywamy często, a nawet bardzo często (choć niektórzy nie spożywają wcale) - jak się z nią obchodzić, co zrobić by dobrze smakowała, jakie są korzyści z jej spożywania itp.... Oczko 


No to pytania:

1). Kobieta nagrywająca te filmiki jest bardzo charakterystyczna... wyróżnia się wyglądem, sposobem życia, a także - historią tego jak to się stało, że ostatecznie zamieszkała w Polsce.  Uśmiech 

Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
Dodam, że zmiana stylu życia była naprawdę diametralna.  Oczko

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? 
Jeżeli uda się Wam to odgadnąć, to na pewno domyślicie się też co sobie teraz zamierzam kupić.  Oczko

Serdecznie zapraszam na warsztat  Kwiatek ...rozwiązanie - w następną sobotę.  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?...
Dodam, że zmiana stylu życia była naprawdę diametralna. - 2 Buławy

Przyjechała z powodu związku, partnerstwa. zakochała się w kimś lub coś ją w Polsce zafascynowało. coś co było jej zupełnie nowe.

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? - Koło Fortuny Pustelnik
Jeżeli uda się Wam to odgadnąć, to na pewno domyślicie się też co sobie teraz zamierzam kupić

Tematem filmiku jest jakiś produkt , który ma zbawcze działanie dla organizmu, może podkręcac metabolizm, działać odmładzająco, odchudzająco. Efekty jego działania mogą zaskakiwać, uszczęśliwiać. Tu moze chodzic o cos co jest w postaci sypkiej lub płynnej. Jakieś zioło, przyprawa, herbatka coś co ma działanie lecznicze. Kolor żółty, złoty, to cos jest okrągłe lub będziesz to trzymać w okrągłym pojemniku...może to miód?
Odpowiedz
#3

Serdecznie dziękuję za Twoje odpowiedzi, Lady.  Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Bardzo trudny dla mnie warsztat.

1) Dlaczego Amerykanka, o której pisała Le Caro osiedliła się w Polsce? - 6 mieczy, 3 puchary

6 mieczy wskazuje, że była to świadoma emigracja. Miejsce, gdzie mieszkała, przestało spełniać jej oczekiwania, było jej tam źle, nie miała tam bodźców do rozwoju, w związku z czym, nie do końca chętnie, ale postanowiła poszukać stymulacji intelektualnej gdzie indziej. Myślę, że do Polski trafiła albo dla tego, że znajdowało się tutaj coś, co było ośrodkiem jej zainteresowań (np. jakieś siedlisko ptaków, które chciała badać), albo została zaproszona przez znajomych, rodzinę na jakąś uroczystość - obstawiam chrzciny albo jakąś inną uroczystość religijną. Ewentualnie będąc tutaj zaszła w ciążę. Widać, że poprzednie miejsce było dla niej jałowe pod pewnym względem, a tutaj znalazła jakieś bogactwo, pełnię, znalazła tu coś czego jej wcześniej brakowało.

2) Co było tematem filmiku? - O Głupiec, Królowa pucharów

Może jajka? Albo jakaś przyprawa? Np. sól - jest tyle jej odmian - może sól czarna (ona nadaje potrawom posmak jajek)?

Dziękuję za warsztat i z niecierpliwością czekam na rozwiązanie!

"Every wall is a door". (R.W. Emerson)
Odpowiedz
#5

Serdecznie dziękuję za udział, Zwierzynianko!  Kwiatek Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Ad. 1
7 monet + 6 buław + Świat
Wypaliła się w miejscu, którym była. Zakończyła nieudany interes, inwestycję.
Inna możliwość przyjechała do Polski na urlop, wakacje. Kupiła tani bilet w tym kierunku. Zauważyła tu potencjał.
Znalazła jakąś wąską dziedzinę zainteresowań, możliwość na dalszy rozwój. Co to za specjalność? Analiza, statystyka, badania, ciekawy nowy kierunek studiów w Polsce, może własnie chodzi o blog lub te filmiki youtube. Branża w której trzeba czekać na efekty pracy: rolnik, ogrodnik, kucharz, rekonwalescencja, zdrowie, zioła.
Jest to osoba skromna, ambitna, rzetelna. Niewyróżniająca się. Za mała reklama? Jest niedoceniona. Dobrze się czuje na stanowisku jednoosobowym. To co robi daje jej przed wszystkim satysfakcję, mniejsze pieniądze, ale jej to nie przeszkadza. Cieszy się, że jest tu i teraz.
W tych kartach widzę też ciążę, spotkała tu miłość i założyła rodzinę w Polsce.

Ad.2
Kapłanka + królowa pałek + Diabeł
Dla kobiet. Rozgrzewające, ostre, czerwone, pomarańczowe.
Chodzi o przyprawę, nalewki, alkohol, grzane wino.
Lekarstwa: sok z brzozy, sok z czarnego bzu (rozgrzewający), sok z żurawiny.
Łagodzi choroby, bóle kobiece, ginekologiczne.
Przyśpiesza metabolizm, nie zatrzymuje wody w organizmie.
Na choroby psychosomatyczne.
Na niskie ciśnienie.

Dziękuję za warsztat.
Odpowiedz
#7

1. Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
 
XI Sprawiedliwość, II Kapłanka, XIX Słońce
Choć kładłam z całej talii, wyjęłam same AW. To wskazuje mi, że zmiana jaka zaszła w bohaterce filmików była bardzo gwałtowna i radykalna. Mogła całkowicie zmienić swoje poglądy i zapatrywania, zmiana religii, światopoglądu, stylu życia. Zmiana w sposobie myślenia ale i wyglądzie bohaterki. Myślę że przyjechała do Polski dla kogoś, partnera, męża i tutaj zdecydowała się tworzyć swoją przestrzeń. Została mamą i skupiła się na rodzinie a nie karierze. Wejście w gląb siebie i duże samopoznanie prawdopodobnie przyczyniło się do odnalezienia nowej drogi życiowej, doradza ludziom, zajmuje się bioenergoterapią, ezoteryką, duchowością. Zaleca ziołolecznictwo, naturalne produkty w profilaktyce chorób. Może propaguje zdrowy styl życia, układa diety. Wierzy w naturalną zdolność organizmu do samoregeneracji. 

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? 

3 kielichy, 8 denarów, 8 buław
Najpierw skojarzyło mi się ze sporej wielkości miską albo małą beczułką. Na mojej karcie 3 kielichy dziewczęta ubijają nogami kiście winogron. Może przedmiot służy do wyciskania. Przy tych kartach możliwe jest wino, soki a także miód, herbata- (zielona, czerwona, czarna), sól, kawa, cukier trzcinowy, brązowy, pieprz, egzotyczna przyprawa, zioła. Być może chodzi o pojemnik na ten przedmiot- stojak na butelki z winem, specjalne pudełko dla tego przedmiotu- kasetka. Imbryczek do parzenia herbaty, być może wraz z filiżankami. Młynek, moździeż- coś co rozdrabnia ten produkt. Przedmiot zdobiony, ręcznie malowany. Możliwe że wykonane z drewna, bądź innych surowców naturalnych. Ten przedmiot Ci się spodobał i pierwszym impulsem była chęć zakupu. Jest ozdobny i funkcjonalny, chyba to Cie urzekło Uśmiech 

Myślę że bohaterka filmików sprowadza zza granicy tą rzecz, a może sama ją wytwarza czy ozdabia. 

Dziękuję za ciekawy warsztat Kwiatek
Odpowiedz
#8

Laurko, Joano - dziękuję Wam serdecznie dziewczyny za udział i tak szczegółowe opisy!  Uśmiech Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Warsztat przedłużam do poniedziałku - serdecznie zapraszam do udziału!  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Dlaczego przyjechała do Polski?
To pytanie rozłożę na dwa pomocnicze.rozkłady

Jak wyglądało jej życie w Ameryce?
Rycerz monet - perfekcyjnie zaplanowane, monotonne, stabilne

Czym się tam zajmowała?
7 denarów - myślę, że mogła być geodetą, architektem, ekonomistą

Co wpłynęło na jej decyzje o zmianie miejsca zamieszkania?
5 mieczy - mogła wypalić się zawodowo, poczynić złe inwestycje, zbankrutować

Jak wygląda jej życie w Polsce?
XIV Umiarkowanie - jest stabilne. Myślę, że w dużej mierze stawia na zdrowy tryb życia: zdrowe odżywianie, ruch, styl życia.
Może właśnie w naturze, klimacie, zbiorach, hodowli zwierząt zobaczyła potencjał idei jaką chciała wprowadzić. Zmiana mogła być podyktowana zdrowiem. 

Czym się tu zajmuje?
3 kielichy - organizuje eventy, przyjęcia, wesela. To może być katering, okazjonalny wystrój wnętrz, suknie ślubne. Prowadzi restaurację, knajpkę. Może w tej karcie zawiera się jej działalność blogerki youtuberki.

Co wpłynęło na jej decyzje o pozostaniu w Polsce?
As mieczy - pierścionek zaręczynowy.


Jakiego produktu dot. filmik?
XXI Świat - coś bardzo pospolitego, oczywistego, wszechobecnego

Jak wygląda?
XIV Umiarkowanie - jest w postaci płynnej. Czyli: woda, sok, herbata, kawa

Jak smakuje?
XVIII Księżyc - znów woda, czarna noc - czarna kawa/ herbata, czarny sok.
Smak cierpki lub gorzki, trudny, bolący, szczypiący w język, mętny, coś może tam pływać.

Jak jest przyrządzane?
paź pałek - na gorąco

Działanie?
XI Sprawiedliwość - oczywiste, działa na układ moczowy, nerki, miedniczki, pęcherz.

To wszystko łączy się w całość. Myślę, że chodzi o herbatę albo kawę. Bardziej się skłaniam ku kawie.


Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie ;--)
Odpowiedz
#11

Pięknie to rozłożyłaś na osobne pytania, serdecznie Ci dziękuję za udział, MAG!  Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

(03-11-2017, 03:27)Jednorożec LeCaro napisał(a):  1). Kobieta nagrywająca te filmiki jest bardzo charakterystyczna... wyróżnia się wyglądem, sposobem życia, a także - historią tego jak to się stało, że ostatecznie zamieszkała w Polsce.  Uśmiech 

Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
Dodam, że zmiana stylu życia była naprawdę diametralna.  Oczko

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? 
Jeżeli uda się Wam to odgadnąć, to na pewno domyślicie się też co sobie teraz zamierzam kupić.  Oczko

Serdecznie zapraszam na warsztat  Kwiatek ...rozwiązanie - w następną sobotę.  Buźki

Ad. 1. Wyszła mi XVI Wieża, jako, że kładłam jedynie AW.
Wieża oznacza tutaj, że Pani ta mogła wyjechać z kraju ze względu na bardzo duże zmiany w życiu osobistym, poczucie zwątpienia z powodu braku zmiany niekorzystnej sytuacji. Jednak napisałaś, że "zrezygnowała ze swojego wspaniałego życia w Ameryce", a zatem, może zadecydowała tutaj ogromna zmiana w światopoglądzie, postrzeganiu kogoś lub czegoś, być może także rozpad związku, rozwód. Na pewno wpływ miała tutaj zdolność do rezygnacji z dotychczasowych postaw i stylu życia, porzucenie przesądów, skostniałych zasad. Olśnienie poprzedzone zniszczeniem; najpierw coś straciła, a potem uświadomiła sobie, że zmiana jest dla niej korzystna. Karta może oznaczać oświecenie, osiągnięcie wysokiego lub najwyższego szczebla świadomości.
Być może osiągnęła już wszystko w swojej pracy, dziedzinie życia, osiągnęła szczyt w zawodzie i stwierdziła, że pragnie przewartościować pewne sprawy. Porzuciła wszystko dla przygody, zmiany na lepsze- ale zmiany duchowej, a nie materialnej. Przychodzi mi także na myśl miłość - zmiana dotychczasowego miejsca życia ze względu na zakochanie. Nie uważam, że upadła, bo na karcie ludzie lecą, a nie leżą pod wieżą, więc powodem wcale nie musi być negatywne wydarzenie.


Ad. 2. Wyszedł mi IV Cesarz.
Cesarz trzyma w dłoniach pewne atrybuty. Pierwsza myśl, która się pojawiła skojarzyła mi się z kawiarką, pojemnikiem na cukier. Ewentualnie coś związanego z pojemnikiem na herbatę, młynek. Pojemniczek na przyprawy, coś eleganckiego, może element ładnej zastawy. A w związku z tym moja odpowiedź - herbata, kawa albo wino Ok
Odpowiedz
#13

Jeśli kopiujesz jakiś tekst i wklejasz go do swojego postu, proszę wcześniej usunąć formatowanie..jest taka ikonka widoczna przy pisaniu postu, powyżej , na stylu Ingigo wygląda jak komórka...

bo tekst jest nieczytelny/niewidoczny...
Proszę się tego nauczyć...tym razem  poprawiłam...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#14

Pauluniaa1, dziękuję Ci bardzo za udział.  Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

No to czas na rozwiązanie.  Uśmiech

Warsztat uznałyście za trudny, tymczasem w Waszych odpowiedziach pojawiło się wiele rzeczy zgodnych z prawdą lub co najmniej bardzo bliskich prawdy Icon_e_wink ... mówię Wam, aż byłam zaskoczona ile wyciągnęłyście z kart!  Oklaski

A więc do rzeczy:

1). Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
Davina, bo tak ma na imię nasza bohaterka, jest młodą, piękną i bardzo sympatyczną kobietą - Miss Nowego Yorku z 2010 roku, która pracowała w Stanach jako modelka i prowadziła tam na pozór życie jak z bajki.
Pozory jednakże mylą, bo pomimo uśmiechu na zewnątrz, wewnętrznie Davina - wychowana przez samotnego ojca i nie mająca oparcia w rodzinie - miała bardzo kruchą psychikę, była pełna lęków i kompleksów, a życie jakie prowadziła wcale nie sprawiało, że była szczęśliwa. I w tamtym okresie - chcąc zmienić swój sposób odżywiania (wydawało jej się że jest za gruba!) trafiła z polecenia jakiegoś tam znajomego, do Irka. Irek w Nowym Yorku pomagał osobom które go zatrudniały w tym, by zaczęły prowadzić zdrowe życie, ćwiczyły, układał im indywidualny program odżywiania (oparty na weganizmie), uważając że jedzenie ma kolosalny wpływ na nasze samopoczucie, prowadził z nimi rozmowy... można powiedzieć że uzdrawiał ich życie, był jakby po trosze trenerem, dietetykiem i psychoterapeutą. 
Na Davinie, jak sama wspominała, Irek sprawił początkowo wrażenie dziwaka - był od niej sporo starszy, a z powodu jego sposobu ubierania, zachowania - uważała go też za geja...  Oczko Jednak o dziwo jego metody zaczęły wywierać ogromnie pozytywny wpływ na jej wygląd, samopoczucie, psychikę. No a potem... potem już pojawiła się miłość - i to o niej możecie posłuchać na poniższym filmiku, gdzie wspominają oboje jak do tego doszło:

Davina mówi wprost, że Irek uzdrowił jej ciało, jej duszę, i że nigdy w życiu nie była tak szczęśliwa jak jest teraz, gdy mieszka z Irkiem i trójką ich dzieci w starym klimatycznym domu pod Wałbrzychem, wśród drzew i zieleni.
Jak się znaleźli w Polsce?
Po kilku latach wspólnego życia w Stanach oboje stwierdzili, że nie chcą już mieszkać w mieście, że miejsce do życia i tworzenia rodziny nie powinno tak wyglądać i tak źle wpływać na ciało i psychikę... I wtedy właśnie postanowili przyjechać do Polski, gdzie zamieszkali w rodzinnym domu Irka (razem z jego rodzicami). Davina szybko nauczyła się polskiego (choć posługuje się nim w bardzo zabawny sposób), urodziło im się troje dzieci (dwóch chłopców i dziewczynka), prowadzą prosty proekologiczny tryb życia (polecam obejrzenie filmiku, na którym Davina myje włosy Oczko ), blisko przyrody, ćwiczą jogę, cała rodzina jest wegańska... są wszyscy szczęśliwi, to widać. Tak

Z czego się utrzymują? Razem wychowują dzieci i zajmują się domem, ale poza tym publikują filmiki na YouTube, w którym oprócz pokazywania swojego życia, promują też zdrowe żywienie, Irek gotuje jako "kucharz terapeutyczny" (oboje promują leczenie jedzeniem), prowadzą warsztaty i turnusy również z tym związane, sprzedają ekologiczne produkty itp. Na pewno ich życie nie jest życiem luksusowym, nie przelewa im się - ale też są ludźmi, którzy prowadząc taki tryb życia jaki prowadzą, nie mają dużych wymagań materialnych.
Uwielbiam oglądać ich filmiki, bo od Daviny bije taki uśmiech i dobra energia, z kolei od Irka niesamowity spokój i opanowanie - że można sobie podładować akumulatory i pogodniej zacząć myśleć o życiu.  Tak Polecam Wam - i aż się dziwię, że ich filmiki nie są bardziej popularne... A zawsze na początku Davina tak zabawnie mówi "Therapeutic Mama tutaj".  Icon_e_biggrin


Davina - jako modelka i Miss New York 2010:


I dziś - szczęśliwa matka, żona, Polka, mieszkanka polskiej wsi... czyż jej życie nie nadaje się na film?  Oczko







2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? 
Jeżeli uda się Wam to odgadnąć, to na pewno domyślicie się też co sobie teraz zamierzam kupić. Uśmiech   
Tematem tego filmiku była... wodaUśmiech
Od kiedy go obejrzałam, już więcej nie kupiłam butelki z wodą mineralną i w ogóle nabrałam większego szacunku do wody jako takiej. Tak
Zaopatrzyłam się w karafkę na wodę z korkiem, a w wodzie zanurzony jest cały czas kawałek węgla aktywnego, który po kilku godzinach ją oczyszcza i wzbogaca jej skład (jako że mieszkam w mieście, to niestety nie mam dostępu do wody źródlanej)... Nawet nie wiedziałam, że taki sposób filtrowania wody od dawien dawna był już stosowany w Japonii...  proste i sprytne.  Uśmiech  
https://www.filtry-do-wody.info/wegiel-a...doskonala/
O, a tak wygląda moja karafka:
[Obrazek: 9q2K4VF.jpg]

A to filmik, o którym pisałam:



No tak... to poniżej zaznaczyłam na zielono w Waszych odpowiedziach to co się zgadza lub jest bardzo bliskie prawdy:

Lady:
Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
Dodam, że zmiana stylu życia była naprawdę diametralna. - 2 Buławy

Przyjechała z powodu związku, partnerstwa. zakochała się w kimś lub coś ją w Polsce zafascynowało. coś co było jej zupełnie nowe. 

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? - Koło Fortuny Pustelnik
Jeżeli uda się Wam to odgadnąć, to na pewno domyślicie się też co sobie teraz zamierzam kupić

Tematem filmiku jest jakiś produkt , który ma zbawcze działanie dla organizmu, może podkręcac metabolizm, działać odmładzająco, odchudzająco. Efekty jego działania mogą zaskakiwać, uszczęśliwiać. Tu moze chodzic o cos co jest w postaci sypkiej lub płynnej. Jakieś zioło, przyprawa, herbatka coś co ma działanie lecznicze. Kolor żółty, złoty, to cos jest okrągłe lub będziesz to trzymać w okrągłym pojemniku...może to miód?

Zwierzynianka:
1) Dlaczego Amerykanka, o której pisała Le Caro osiedliła się w Polsce? - 6 mieczy, 3 puchary

6 mieczy wskazuje, że była to świadoma emigracja. Miejsce, gdzie mieszkała, przestało spełniać jej oczekiwania, było jej tam źle, nie miała tam bodźców do rozwoju, w związku z czym, nie do końca chętnie, ale postanowiła poszukać stymulacji intelektualnej gdzie indziej. Myślę, że do Polski trafiła albo dla tego, że znajdowało się tutaj coś, co było ośrodkiem jej zainteresowań (np. jakieś siedlisko ptaków, które chciała badać), albo została zaproszona przez znajomych, rodzinę na jakąś uroczystość - obstawiam chrzciny albo jakąś inną uroczystość religijną. Ewentualnie będąc tutaj zaszła w ciążę. Widać, że poprzednie miejsce było dla niej jałowe pod pewnym względem, a tutaj znalazła jakieś bogactwo, pełnię, znalazła tu coś czego jej wcześniej brakowało.

2) Co było tematem filmiku? - O Głupiec, Królowa pucharów

Może jajka? Albo jakaś przyprawa? Np. sól - jest tyle jej odmian - może sól czarna (ona nadaje potrawom posmak jajek)?

(nawiasem mówiąc - miałaś super karty wskazujące na wodę... Głupiec - zero, źródło, początek wszystkiego, i Królowa pucharów - woda, płyn  Tak )

Laurka:
Ad. 1
7 monet + 6 buław + Świat
Wypaliła się w miejscu, którym była. Zakończyła nieudany interes, inwestycję.
Inna możliwość przyjechała do Polski na urlop, wakacje. Kupiła tani bilet w tym kierunku. Zauważyła tu potencjał.
Znalazła jakąś wąską dziedzinę zainteresowań, możliwość na dalszy rozwój. Co to za specjalność? Analiza, statystyka, badania, ciekawy nowy kierunek studiów w Polsce, może własnie chodzi o blog lub te filmiki youtube. Branża w której trzeba czekać na efekty pracy: rolnik, ogrodnik, kucharz, rekonwalescencja, zdrowie, zioła. 
Jest to osoba skromna, ambitna, rzetelna. Niewyróżniająca się. Za mała reklama? Jest niedoceniona. Dobrze się czuje na stanowisku jednoosobowym. To co robi daje jej przed wszystkim satysfakcję, mniejsze pieniądze, ale jej to nie przeszkadza. Cieszy się, że jest tu i teraz.
W tych kartach widzę też ciążę, spotkała tu miłość i założyła rodzinę w Polsce.

Ad.2
Kapłanka + królowa pałek + Diabeł
Dla kobiet. Rozgrzewające, ostre, czerwone, pomarańczowe.
Chodzi o przyprawę, nalewki, alkohol, grzane wino. 
Lekarstwa: sok z brzozy, sok z czarnego bzu (rozgrzewający), sok z żurawiny.
Łagodzi choroby, bóle kobiece, ginekologiczne.
Przyśpiesza metabolizm, nie zatrzymuje wody w organizmie.
Na choroby psychosomatyczne. 
Na niskie ciśnienie.

Joana:
1. Z jakiego to powodu kobieta o której piszę porzuciła swoje wspaniałe życie w Ameryce i przyjechała do Polski - dlaczego/jak to się stało?... 
 
XI Sprawiedliwość, II Kapłanka, XIX Słońce
Choć kładłam z całej talii, wyjęłam same AW. To wskazuje mi, że zmiana jaka zaszła w bohaterce filmików była bardzo gwałtowna i radykalna. Mogła całkowicie zmienić swoje poglądy i zapatrywania, zmiana religii, światopoglądu, stylu życia. Zmiana w sposobie myślenia ale i wyglądzie bohaterki. Myślę że przyjechała do Polski dla kogoś, partnera, męża i tutaj zdecydowała się tworzyć swoją przestrzeń. Została mamą i skupiła się na rodzinie a nie karierze. Wejście w gląb siebie i duże samopoznanie prawdopodobnie przyczyniło się do odnalezienia nowej drogi życiowej, doradza ludziom, zajmuje się bioenergoterapią, ezoteryką, duchowością. Zaleca ziołolecznictwo, naturalne produkty w profilaktyce chorób. Może propaguje zdrowy styl życia, układa diety. Wierzy w naturalną zdolność organizmu do samoregeneracji. 

2). Co (jest to jedna konkretna rzecz) było tematem filmiku który tak mnie zaintrygował? 

3 kielichy, 8 denarów, 8 buław
Najpierw skojarzyło mi się ze sporej wielkości miską albo małą beczułką. Na mojej karcie 3 kielichy dziewczęta ubijają nogami kiście winogron. Może przedmiot służy do wyciskania. Przy tych kartach możliwe jest wino, soki a także miód, herbata- (zielona, czerwona, czarna), sól, kawa, cukier trzcinowy, brązowy, pieprz, egzotyczna przyprawa, zioła. Być może chodzi o pojemnik na ten przedmiot- stojak na butelki z winem, specjalne pudełko dla tego przedmiotu- kasetka. Imbryczek do parzenia herbaty, być może wraz z filiżankami. Młynek, moździeż- coś co rozdrabnia ten produkt. Przedmiot zdobiony, ręcznie malowany. Możliwe że wykonane z drewna, bądź innych surowców naturalnych. Ten przedmiot Ci się spodobał i pierwszym impulsem była chęć zakupu. Jest ozdobny i funkcjonalny, chyba to Cie urzekło [Obrazek: usmiech.gif] 

Myślę że bohaterka filmików sprowadza zza granicy tą rzecz, a może sama ją wytwarza czy ozdabia. 

(Joano, cały czas krążyłaś bliziutko - i różne płyny wymieniłaś, i pojemniki na nie... miskę, butelkę...  Tak )

MAG:
Dlaczego przyjechała do Polski?
To pytanie rozłożę na dwa pomocnicze.rozkłady

Jak wyglądało jej życie w Ameryce?
Rycerz monet - perfekcyjnie zaplanowane, monotonne, stabilne

Czym się tam zajmowała?
7 denarów - myślę, że mogła być geodetą, architektem, ekonomistą

Co wpłynęło na jej decyzje o zmianie miejsca zamieszkania?
5 mieczy - mogła wypalić się zawodowo, poczynić złe inwestycje, zbankrutować

Jak wygląda jej życie w Polsce?
XIV Umiarkowanie - jest stabilne. Myślę, że w dużej mierze stawia na zdrowy tryb życia: zdrowe odżywianie, ruch, styl życia.
Może właśnie w naturze, klimacie, zbiorach, hodowli zwierząt zobaczyła potencjał idei jaką chciała wprowadzić. Zmiana mogła być podyktowana zdrowiem. 

Czym się tu zajmuje?
3 kielichy - organizuje eventy, przyjęcia, wesela. To może być katering, okazjonalny wystrój wnętrz, suknie ślubne. Prowadzi restaurację, knajpkę. Może w tej karcie zawiera się jej działalność blogerki youtuberki.

Co wpłynęło na jej decyzje o pozostaniu w Polsce?
As mieczy - pierścionek zaręczynowy.


Jakiego produktu dot. filmik?
XXI Świat - coś bardzo pospolitego, oczywistego, wszechobecnego (brawo!!! Oklaski )

Jak wygląda?
XIV Umiarkowanie - jest w postaci płynnej. Czyli: woda, sok, herbata, kawa

Jak smakuje?
XVIII Księżyc - znów woda, czarna noc - czarna kawa/ herbata, czarny sok.
Smak cierpki lub gorzki, trudny, bolący, szczypiący w język, mętny, coś może tam pływać.

Jak jest przyrządzane?
paź pałek - na gorąco

Działanie?
XI Sprawiedliwość - oczywiste, działa na układ moczowy, nerki, miedniczki, pęcherz.

To wszystko łączy się w całość. Myślę, że chodzi o herbatę albo kawę. Bardziej się skłaniam ku kawie.

pauluniaa1:
Ad. 1. Wyszła mi XVI Wieża, jako, że kładłam jedynie AW.
Wieża oznacza tutaj, że Pani ta mogła wyjechać z kraju ze względu na bardzo duże zmiany w życiu osobistym, poczucie zwątpienia z powodu braku zmiany niekorzystnej sytuacji. Jednak napisałaś, że "zrezygnowała ze swojego wspaniałego życia w Ameryce", a zatem, może zadecydowała tutaj ogromna zmiana w światopoglądzie, postrzeganiu kogoś lub czegoś, być może także rozpad związku, rozwód. Na pewno wpływ miała tutaj zdolność do rezygnacji z dotychczasowych postaw i stylu życia, porzucenie przesądów, skostniałych zasad. Olśnienie poprzedzone zniszczeniem; najpierw coś straciła, a potem uświadomiła sobie, że zmiana jest dla niej korzystna. Karta może oznaczać oświecenie, osiągnięcie wysokiego lub najwyższego szczebla świadomości.
Być może osiągnęła już wszystko w swojej pracy, dziedzinie życia, osiągnęła szczyt w zawodzie i stwierdziła, że pragnie przewartościować pewne sprawy. Porzuciła wszystko dla przygody, zmiany na lepsze- ale zmiany duchowej, a nie materialnej. Przychodzi mi także na myśl miłość - zmiana dotychczasowego miejsca życia ze względu na zakochanie. Nie uważam, że upadła, bo na karcie ludzie lecą, a nie leżą pod wieżą, więc powodem wcale nie musi być negatywne wydarzenie.


Ad. 2. Wyszedł mi IV Cesarz.
Cesarz trzyma w dłoniach pewne atrybuty. Pierwsza myśl, która się pojawiła skojarzyła mi się z kawiarką, pojemnikiem na cukier. Ewentualnie coś związanego z pojemnikiem na herbatę, młynek. Pojemniczek na przyprawy, coś eleganckiego, może element ładnej zastawy. A w związku z tym moja odpowiedź - herbata, kawa albo wino [Obrazek: okok.gif]

***********

Dziewczyny... bardzo, bardzo trudno wskazać mi zwyciężczynię... jestem pełna uznania dla Was wszystkich, zawarłyście w swoich odpowiedziach dużo rzeczy po prostu trafionych w punkt - wszystkim serdecznie dziękuję i podziwiam!  Oklaski

Ale jako że zwycięzca musi być - więc zostaje nim osoba która w pierwszym pytaniu odgadła sporo faktów dotyczących bohaterki, a w odpowiedzi na drugie pytanie jako jedyna (dwukrotnie) wspomniała o wodzie... a nawet jeszcze, że coś w niej pływa (węgiel)!!
 - brawo MAG!!! Clapyellow

Specjalne wyróżnienie dla Laurki i Joany, które pomimo że nie podały prawidłowej odpowiedzi na drugie pytanie, to fantastycznie opisały istotę zmian jakie zaszły w życiu głównej bohaterki przed i po wyjeździe ze Stanów.  Buźki Kwiatek Oklaski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

Jednorożec LeCaro bardzo dziękuję za wyróżnienie w warsztacie Buziak Najprostsza odpowiedź w przypadku kart kielichowych- woda nie przyszła mi do głowy... Karafka przepiękna, gratuluję zakupu. Na pewno obejrzę te filmiki, zaintrygowałaś mnie Uśmiech

Mag wielkie gratulacje Oklaski
Odpowiedz
#17

Świetna wiadomość Le Caro Uśmiech Znowu udało mi się troszkę "wstrzelić" z odpowiedziami na Twoje pytania.
Świetny warsztat i cudowna historia - zapisze sobie kanał tej Pani, bo wydaje się być bardzo ciekawy.
Gratulacje dla zwyciężczyni!
Odpowiedz
#18

Dziękuję za wyróżnienie.
Warsztat dużo nauczył. Niestety linki nie udostępniają mi filmu.
Odpowiedz
#19

O, to nie wiem dlaczego nie możesz zobaczyć filmików...  Myśli W takim razie wpisz sobie na YouTube "Therapeutic mama" i powinnaś trafić na jej kanał.  Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#20

Dziękuję. Bardzo mi się podoba Uśmiech
Odpowiedz
#21

Cieszę się bardzo. Co tu pisać, nieskromnie, rozłożyłam ten warsztat na łopatki ;--)
Och, LeCaro, długo się zbierałam do tego warsztatu. Wydawał mi się trudny, stąd pytania pomocnicze.
Nie zawiodłam się co do karty Umiarkowanie, po raz kolejny naprowadziła mnie na zdrowie. 3 kielichy znów pokazały mi branżę spożywczą. 
Usilnie doszukiwałam się koloru czarnego, tu mój pomysł na kawę, a chodziło o węgiel. Najwięcej medytowałam z kartą Księżyca i to ona mnie utwierdziła i naprowadziła na prawidłową odpowiedź.
Bardzo fajny warsztat i fajna rodzinka.

Zaraz wymyślę dla Was coś nowego...
Odpowiedz
#22

Tak MAGu, fantastycznie Ci poszło!  Oklaski 
Ale pozostałe dziewczyny też wiele odgadły - dziękuję serdecznie Wam wszystkim za udział!  Kwiatek Buźki Grouphug

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości