Brak konkretnej odpowiedzi w kartach
#1

Czy zdarza Wam się, że karty nie wskazują odpowiedzi na zadane pytanie. 
Niedawno stawiałam karty koleżance i na dość konkretne pytanie nie potrafiłam odczytać z rozkładu odpowiedzi. Zaczęłam się nad tym zastanawiać i zauważyłam, że czasem mi się tak zdarza, że utykam w martwym punkcie i nie wiem czy dociągać karty czy próbować zadawać pytanie inaczej czy może w danym momencie nie ma na takie pytanie odpowiedzi. 
Dla zobrazowania sytuacji, o którą mi chodzi przytoczę przykład wróżby, którą znalazłam w swoim dzienniczku i którą stawiałam kiedyś dla siebie. 
Zadałam pytanie czy pan X jest mną zainteresowany i zrobiłam rozkład na 3 karty. 
Wylosowałam Koło Fortuny / 2 denarów / 4 mieczy. 
Zinterpretowałam to w ten sposób, że pan X chce zmian w swoim życiu ale stoi przed dylematem wyboru (być może ma na oku jeszcze inna kobietę) jednak 4 mieczy mówi o braku jakiegokolwiek ruchu, konieczności przemyśleń i wycofaniu się z podejmowania jakichkolwiek decyzji. 
Z tego rozkładu tak na prawdę wciąż nie umiałam odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest mną zainteresowany czy jednak nie. 
Jak radzić sobie z taką sytuacją?
Odpowiedz
#2

Elpis z moich doświadczeń wynika, że Tarot odpowiada prawidłowo, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odczytać rozkład. Z Twojego rozkładu
X Koło fortuny, 2 denary i 4 miecze wynika jasno, że ten pan obecnie nie zainteresowany zawarciem znajomości z Tobą. Twój odczyt jest jak najbardziej prawidłowy. Zapytałaś jasno- czy jest zainteresowany ? Natomiast karty pokazały jego obecne rozterki, wahania i bezczynność ale i brak gotowości do wejścia w relację. Na tak zadane pytanie otrzymałaś odpowiedź negatywną- nie jest zainteresowany.  
Jeżeli nie rozumiałam ucząc się odpowiedzi kart robiłam tzw rozkład na kartę którą nie rozumiem. Co ona oznacza. W sytuacjach naprawdę wyjątkowych kładłam drugi rozkład, ale nie ten sam. Na tym zazwyczaj poprzestawałam. Jak doradza Jewgienij Kolesow w "Podstawach magii" możemy zapytać się o daną rzecz 3 razy. Nie ma sensu pytać 4 raz bo skoro nie zrozumieliśmy nic z 3 rozkładów, jesteśmy głupcami.
Warto zapisać rozkład i zweryfikować jego przesłanie na podstawie wydarzeń jakie nadejdą. Rzadko, ale zdarza się również że karty nie odpowiadają na moje pytanie, za to pokazują inną ważną rzecz jaka się wydarzy. Osoba pyta o nowo poznanego partnera a pokazuje się niespodziewany wyjazd itp. Ja staram się z kartami nie dyskutować Uśmiech bo przekonalam się że najlepiej wiedzą co mają nam do przekazania. Nie zawsze warto pytać na siłę.
Odpowiedz
#3

Podłączę się pod temat, czy zdarza Wam się ze karty pokazują absurdalnie nierealistyczne odpowiedzi na pytania bardziej obrazujące Wasz nastrój i przeświadczenia niż faktyczna odpowiedz?

A co do zadanego przez Ciebie pytania, ja bym te karty odczytała tak : zdarzyło się coś kluczowego po czym zmienił zdanie i odciął się. Czyli jak napisała Joana - nie jest. Przynajmniej nie obecnie
Odpowiedz
#4

No właśnie tak sądziłam, że gdzieś muszę popełniać błąd w interpretacji. Bardziej zasugerowałam się takim brakiem konkretów z 2 denarów. Zresztą 4 mieczy też w moim odczuciu nie jest jednoznaczną odmową a jedynie potrzebą przemyślenia tematu. Stąd u mnie takie odczucia tego rozkładu niejednoznaczne "trochę tak, trochę nie ale jeszcze muszę pomyśleć"
W tamtym czasie stawiałam dużo rozkładów nawet na błahe historie dla ćwiczeń i tego przykładu nie jestem w stanie zweryfikować.
Odpowiedz
#5

Temat jest taki - "Brak konkretnej odpowiedzi w kartach" . Ok, a potem czytam kolejne wypowiedzi, które próbują coś wytłumaczyć i popieram te wszelkie wskazówki.  
Elpis Napisałaś tak ... 

Zadałam pytanie czy pan X jest mną zainteresowany i zrobiłam rozkład na 3 karty. 

Wylosowałam Koło Fortuny / 2 denarów / 4 mieczy. "  
Zinterpretowałam to w ten sposób, że pan X chce zmian w swoim życiu ale stoi przed dylematem wyboru (być może ma na oku jeszcze inna kobietę) jednak 4 mieczy mówi o braku jakiegokolwiek ruchu, konieczności przemyśleń i wycofaniu się z podejmowania jakichkolwiek decyzji. 

Z tego rozkładu tak na prawdę wciąż nie umiałam odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest mną zainteresowany czy jednak nie. 



Z tego rozkładu ja centralnie widzę, że NIE jest i NIE był tobą zainteresowany ... i co tu dalej gdybać?? nie wiem ... Masz odpowiedź na swoje pytanie ... 
Nikt nie chce zmian w swoim życiu pod warunkiem jeśli ich nie wyczekuje ... 
Karta X Koło Fortuny pokazuje czynnik nieprzewidywalności - czyli NIE planował zmiany ... on ich Nie chciał, po mimo tego, że być może musiał stawić im czoła .... To jednak zawsze dążył do stabilizacji, najbliżsi dla niego byli najważniejsi .. wszelkie podejmowane decyzje wiązały się ze stabilnością i wygodnictwem oraz chęcią zabezpieczenia bliskich ... 2 Denarów i 4 Mieczy  to nic innego jak dbanie tylko i wyłącznie o własne potrzeby, własne interesy ...
Odpowiedz
#6

Nie ma czegoś takiego jak brak odpowiedzi.... Ona zawsze jest ... tylko trzeba ją :
 - zobaczyć
- przekazać
- zaakceptować 
Prawdziwy Wróżbita musi zmierzyć się z tym ...  Kotek
Odpowiedz
#7

(20-11-2017, 01:04)Barbara napisał(a):  Z tego rozkładu ja centralnie widzę, że NIE jest i NIE był tobą zainteresowany ... i co tu dalej gdybać?? nie wiem ... Masz odpowiedź na swoje pytanie ... 
Nikt nie chce zmian w swoim życiu pod warunkiem jeśli ich nie wyczekuje ... 
Karta X Koło Fortuny pokazuje czynnik nieprzewidywalności - czyli NIE planował zmiany ... on ich Nie chciał, po mimo tego, że być może musiał stawić im czoła .... To jednak zawsze dążył do stabilizacji, najbliżsi dla niego byli najważniejsi .. wszelkie podejmowane decyzje wiązały się ze stabilnością i wygodnictwem oraz chęcią zabezpieczenia bliskich ... 2 Denarów i 4 Mieczy  to nic innego jak dbanie tylko i wyłącznie o własne potrzeby, własne interesy ...

Zaciekawiła mnie Twoja interpretacja Barbaro czy mogłabyś ją dla mnie rozwinąć? Ja osobiście z wylosowanych kart przy tym pytaniu nie dostrzegłam aspektu rodziny ani dążenia do stabilizacji i bardzo mnie to zastanowiło.
Odpowiedz
#8

Jak sama piszesz, rozkład ten stawiałaś dla siebie kiedyś...po prostu zrób weryfikacje ...w swoim dzienniczku na chwilę obecną...i pod tym kontem oceń swoja interpretację...zapisując swoje przemyślenia...

Stawianie kart dla siebie, w sytuacji, że stawiasz karty na ten sam problem kilkakrotnie może w konsekwencji być życzeniówką, lub Twoja interpretacja tez pójdzie w stronę tej życzeniówki...
Ale wszystko jest kwestią nauki...i  właściwego podchodzenia do wróżb, do interpretacji...a ta nauka trwa ciągle o ile jesteś nią zainteresowana...
Zapraszam do naszych watków Gry i zabawy z tarotem, czy Warsztatów...tam można wiele się nauczyć/wykazać/zrozumieć...

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości