Brak konkretnej odpowiedzi w kartach
#1
Czy zdarza Wam się, że karty nie wskazują odpowiedzi na zadane pytanie. 
Niedawno stawiałam karty koleżance i na dość konkretne pytanie nie potrafiłam odczytać z rozkładu odpowiedzi. Zaczęłam się nad tym zastanawiać i zauważyłam, że czasem mi się tak zdarza, że utykam w martwym punkcie i nie wiem czy dociągać karty czy próbować zadawać pytanie inaczej czy może w danym momencie nie ma na takie pytanie odpowiedzi. 
Dla zobrazowania sytuacji, o którą mi chodzi przytoczę przykład wróżby, którą znalazłam w swoim dzienniczku i którą stawiałam kiedyś dla siebie. 
Zadałam pytanie czy pan X jest mną zainteresowany i zrobiłam rozkład na 3 karty. 
Wylosowałam Koło Fortuny / 2 denarów / 4 mieczy. 
Zinterpretowałam to w ten sposób, że pan X chce zmian w swoim życiu ale stoi przed dylematem wyboru (być może ma na oku jeszcze inna kobietę) jednak 4 mieczy mówi o braku jakiegokolwiek ruchu, konieczności przemyśleń i wycofaniu się z podejmowania jakichkolwiek decyzji. 
Z tego rozkładu tak na prawdę wciąż nie umiałam odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest mną zainteresowany czy jednak nie. 
Jak radzić sobie z taką sytuacją?
Cytuj
#2
Elpis z moich doświadczeń wynika, że Tarot odpowiada prawidłowo, niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odczytać rozkład. Z Twojego rozkładu
X Koło fortuny, 2 denary i 4 miecze wynika jasno, że ten pan obecnie nie zainteresowany zawarciem znajomości z Tobą. Twój odczyt jest jak najbardziej prawidłowy. Zapytałaś jasno- czy jest zainteresowany ? Natomiast karty pokazały jego obecne rozterki, wahania i bezczynność ale i brak gotowości do wejścia w relację. Na tak zadane pytanie otrzymałaś odpowiedź negatywną- nie jest zainteresowany.  
Jeżeli nie rozumiałam ucząc się odpowiedzi kart robiłam tzw rozkład na kartę którą nie rozumiem. Co ona oznacza. W sytuacjach naprawdę wyjątkowych kładłam drugi rozkład, ale nie ten sam. Na tym zazwyczaj poprzestawałam. Jak doradza Jewgienij Kolesow w "Podstawach magii" możemy zapytać się o daną rzecz 3 razy. Nie ma sensu pytać 4 raz bo skoro nie zrozumieliśmy nic z 3 rozkładów, jesteśmy głupcami.
Warto zapisać rozkład i zweryfikować jego przesłanie na podstawie wydarzeń jakie nadejdą. Rzadko, ale zdarza się również że karty nie odpowiadają na moje pytanie, za to pokazują inną ważną rzecz jaka się wydarzy. Osoba pyta o nowo poznanego partnera a pokazuje się niespodziewany wyjazd itp. Ja staram się z kartami nie dyskutować Uśmiech bo przekonalam się że najlepiej wiedzą co mają nam do przekazania. Nie zawsze warto pytać na siłę.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Cytuj
#3
Podłączę się pod temat, czy zdarza Wam się ze karty pokazują absurdalnie nierealistyczne odpowiedzi na pytania bardziej obrazujące Wasz nastrój i przeświadczenia niż faktyczna odpowiedz?

A co do zadanego przez Ciebie pytania, ja bym te karty odczytała tak : zdarzyło się coś kluczowego po czym zmienił zdanie i odciął się. Czyli jak napisała Joana - nie jest. Przynajmniej nie obecnie
Cytuj
#4
No właśnie tak sądziłam, że gdzieś muszę popełniać błąd w interpretacji. Bardziej zasugerowałam się takim brakiem konkretów z 2 denarów. Zresztą 4 mieczy też w moim odczuciu nie jest jednoznaczną odmową a jedynie potrzebą przemyślenia tematu. Stąd u mnie takie odczucia tego rozkładu niejednoznaczne "trochę tak, trochę nie ale jeszcze muszę pomyśleć"
W tamtym czasie stawiałam dużo rozkładów nawet na błahe historie dla ćwiczeń i tego przykładu nie jestem w stanie zweryfikować.
Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości