9 Mieczy - Initiatory of Golden Dawn

grupa dyskusyjna Studium Indywidualnej Talii
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

9 Mieczy - Initiatory of Golden Dawn

Postautor: Zib » sobota 18 sie 2012, 14:12

Moje ulubione karty z tali Initiatory - Dziewiątka Mieczy
Kolejna wzruszająca karta to 9 Mieczy.
Obrazek
Artysta pokazuje tu zakrwawione pole bitwy, ciała i miecze rozrzucone tu i tam, miasto płonące w oddali. Na pierwszym planie, przykucnięty obok leżących wokół ciał, siwowłosa staruszka trzyma zakrwawiony miecz i płacze. Instrukcja sugeruje znaczenie "Desperacja. Przygnębienie. Depresja. Poczucie straty". Rzeczywiście.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Natka

Re: 9 Mieczy - Initiatory of Golden Dawn

Postautor: Natka » sobota 18 sie 2012, 14:18

Karta ta jest o wiele bardziej wymowna, niż u Waite`a, żal ściska serce, gdy patrzy się na tę staruszkę, której nie zostało nic, a przede wszystkim nikt.... wszyscy odeszli...
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
Peciak

Postautor: Peciak » sobota 18 sie 2012, 14:50

A wiecie co, a ja widzę starego wojownika (ON nie ona), który szkolił tych poległych w kwiecie wieku, kiedy byli jeszcze młodzikami i kiedy on sam miał wiecej sił i mógł jeszcze unieść miecz.
Widzę że jest załamany, bo jego strategie i taktyki wojenne, które przekazywał młodemu pokoleniu zawiodły. Legły w gruzach nie tylko jego plany życiowe, ale również praca, dobytek (i materialny i intelektualny) jego życia.
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » sobota 18 sie 2012, 15:53

Wszystko możliwe. Ciekawe widzenie :ok:
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Żubrówka

Postautor: Żubrówka » sobota 18 sie 2012, 16:10

Zgadzam się z Peciak.
Jak się dokładnie przyjrzeć, to można dostrzec siwe wąsy na twarzy starego człowieka.
wiolo

Postautor: wiolo » wtorek 17 mar 2015, 09:29

On myśli: gdybym wtedy nauczyl ich tego albo powiedział to albo pokazal inne taktyki, to tetaz by tego nie było. Zamartwia się , i widzi tylko trupy a zadnej drogi wyjscia. Bo jak po ciałach?
wiolo

Postautor: wiolo » wtorek 17 mar 2015, 09:31

Ale tam daleko się przejasnia niebo. Duzo wysiłku będzie go to kosztowało zeby tam dojsc ale nadzieja jest.
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » wtorek 07 kwie 2015, 23:39

Tylko dlaczego ona trzyma zakrwawiony miecz...nie wygląda jakby należał do kogoś z poległych...mi się kojarzy, że taka bez winy to ona do końca nie jest ;) a teraz się sumienie obudziło :rotfl: nie dajcie się zwieść :violence-blades: :violence-blades: :violence-blades:
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » wtorek 07 kwie 2015, 23:45

A smutna może wcale nie jest...zmęczyła się i odpoczywa...usta otwarte ciężko oddycha, w końcu ma swoje lata... się napracowała, a na końcu miasto podpaliła ;) (przepraszam nie mogłam się powstrzymać)...
Co do talii to jest świetna zastanawiam się nad jej kupnem...
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 14 kwie 2015, 18:34

Wcale nie widac po stroju, aby ta postac brala udzial w walce. Moze tylko ma poczucie winy.
wiolo

Postautor: wiolo » piątek 01 maja 2015, 11:02

Witam. A co powiecie z tej karty na temat wyglądu zew mężczyzny? Na zadane pytanie jak wygląda, wyszla mi własnie 9 mieczy.
Ukrywa twarz? Cos nie tak z nią? Moze nie za przystojny,co jeszcze??
wiolo

Postautor: wiolo » piątek 01 maja 2015, 11:09

Moze byc tak ze miecze z krwią znaczą tatuaze? Tak mi pasuje.
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » sobota 02 maja 2015, 10:01

Ja również myślę, że to sędziwy wojownik, mistrz który przygotowywał poległych do walki. W swoim poczuciu zawiódł ich zaufanie, być może poprowadził ich na pewną śmierć, ma poczucie winy, że nie przewidział wyniku bitwy, myślał, że jego wiedza i doświadczenie przekazane młodym rycerzom wystarczy aby pokonać wroga. Niestety intuicja go zawiodła, być może zgubiła go pewność siebie. Wzniosłe idee legły w gruzach, pozostała bezsilność.
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Karty dnia, tygodnia, miesiąca :) https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-renata
Zachęcam do kontaktu, tel., mail, czat - dane kontaktowe znajdziecie na moim blogu :kotek:
marksa

Postautor: marksa » poniedziałek 07 gru 2015, 22:11

A ja powiem , ze mimo , ze jestem poczatkujaca , to posiadam ta talie i oprocz dworu bardzo silnie ja czuje.
Dla mnie jedyna negatywna karta to chyba 5 i 3 mieczy :( Nienawidze ich z calego serca.
Ale 9 mieczy kojarzy mi sie osobiscie , z nie tyle bolem , co maxymalnym zmeczeniem po wygranej bitwie. TA osoba (mezczyzna ja mysle) sama pokonala tyle osob i moim zdaniem to byl wysilek nadludzki ale wymagajacy zachowania przez naszego samuraja zycia. Mysle ze ubrania tez nie sa przypadkowe. NA ziemi leza rycerze a nasz wojownik najwurazniej pasuje do japonskiej ideologi jak dla mnie.
Osoba honorowa , ktora pokonala smiertelnych wrogow, ale moze po prostu ubolewa nad tym , ze musialo zginac tylu ludzi ?

Wróć do „Initiatory Tarot of Golden Dawn”