2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn

grupa dyskusyjna Studium Indywidualnej Talii
Awatar użytkownika
Hajja
Posty: 68
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 15:19

2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn

Postautor: Hajja » wtorek 21 sie 2012, 13:07

2 kielichów

Obrazek

W mitach australijskich istnieją legendy traktujące o tym, że delfiny przybyły z gwiazdozbioru Syriusza, aby nauczyć ludzi radości i spontaniczności. Istnieje pewna legenda o delfinie, który przybył na Ziemię:http://marektaran.pl/symbolika.html.
Tam można przeczytać: "Była to ceremonia witania nowego życia, przepełniona pięknym hołdem, jaki składali ludzie przed nowym członkiem swojej społeczności. Kiedy wieczór przechodził w noc do tego hołdu przyłączały się delfiny, ocean, gwiazdy, Księżyc i Ziemia oraz Słońce, uśpione gdzieś w toniach oceanu."

W kulturze greckiej i rzymskiej delfin uchodził za istotę podobną bogom. Był symbolem światła, najczystszej miłości i zmysłowości (delfin zawiózł zrodzoną z piany morskiej Afrodytę na ląd). Dwa złączone delfiny, to symbol przemiany, miłości, inteligencji i pełni.

Zauważono również, że delfiny często ratowały ludzi tonących lub chroniły ich przed atakiem rekinów, dlatego zaczęto uważać je również za symbol bezinteresowności i poświęcenia.

Na karcie widzimy androgyniczną postać (zjednoczenie sił żeńskich i męskich)
Należy zwrócić uwagę na połączone dwa koła (srebrne i złote) na białej tunice (symbolizującej z kolei czystość i nowy początek) oraz na dwa delfiny: srebrnego – Księżyc (siła żeńska) i złotego – Słońce (siła męska).
Na karcie widzimy żywioły wody, powietrza, ziemi, a ogniem mogą być "iskry życia", z których powstają delfiny.
Kwiaty w pucharach to (według mnie) lilie, które są symbolem świata duchowego, czystości, nadziei. Delfiny były też w starożytności uważane za przewodników dusz zmarłych i łączników między światem materialnym, a metafizycznym.Ja w swoich interpretacjach nie korzystam z żadnych skryptów dołączanych do kart (bo i takich nie posiadam). Interpretując szukam potrzebnych mi informacji odnoście symboliki. Co wygrzebałam składam w (miarę) logiczną i sensowną całość, dlatego każda uwaga jest tutaj cenna. :oczko:
Awatar użytkownika
Peciak
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:05
Lokalizacja: Wuthering Heights

Re: 2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn

Postautor: Peciak » wtorek 21 sie 2012, 13:59

Wielu badaczy obserwujących delfiny, wskazuje na dużą rolę seksu w ich życiu społecznym.
Awatar użytkownika
Bronka
Posty: 778
Rejestracja: wtorek 27 sty 2015, 14:23

Re: 2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn

Postautor: Bronka » niedziela 26 kwie 2015, 23:24

Pierwsze moje skojarzenie to łączenie przeciwieństw, harmonijne współistnienie, trochę takie yin i yang...."to siły wzajemnie zależne, bezustannie na siebie oddziałujace i potencjalnie zamienne"...
marksa

Re: 2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn

Postautor: marksa » wtorek 08 gru 2015, 18:16

Dla mnie rowniez yin yang jest najbardziej odpowiednim opisem :)
Takze wymiana energii , laczenie sie w calosc , dwie osobne sily , ktore wspolpracuja razem.Ale jesli chodzi o zwiazki to mysle, ze karta krucha , mowi o delikatnosci uczuc ale nie o stalosci (jeszcze). Moze sie myle ale ja to odczuwam jako delikatna radosna energie dobre przyciaganie ;) Dobra karma.

Wróć do „Initiatory Tarot of Golden Dawn”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość