I Egzystencja

Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

I Egzystencja

Postautor: Sophia » sobota 15 lut 2014, 21:18

Obrazek

Nie jesteś tutaj przypadkiem. Egzystencja cię potrzebuje. Bez ciebie Egzystencji będzie czegoś, brakować i nikt nie będzie w stanie wypełnić tej luki. Całej Egzystencji brakowałoby ciebie i to właśnie nadaje ci godność. Gwiazdy, słońce i księżyc, drzewa, ptaki i ziemia - wszystko w całym Wszechświecie czułoby pustkę w tym małym miejscu, którego nikt prócz ciebie nie może wypełnić. Twoje połączenie z Egzystencją daje ci wielką radość i satysfakcję, a ona troszczy się o ciebie. Gdy będziesz już czysty, zobaczysz ogromną miłość spływającą na ciebie ze wszystkich stron.

Komentarz do karty: Na lotosowym liściu doskonałości siedzi naga postać wpatrująca się w piękno nocnego nieba. Wie, że "domem" nie jest jakieś fizyczne miejsce w świecie zewnętrznym, lecz wewnętrzna cecha odprężenia i akceptacji. Gwiazdy, skały, drzewa, kwiaty, ryby i ptaki - to nasi bracia i siostry w tym tańcu życia. My, ludzie, łatwo o tym zapominamy, wypełniając swe codzienne plany życiowe, wierzymy, że musimy walczyć o to, czego potrzebujemy. W ostatecznym rozrachunku nasze poczucie oddzielności to jednak tylko iluzja powstała w wyniku zajęcia umysłu małymi sprawami. * Nadszedł czas, by sprawdzić czy pozwalasz sobie na przyjęcie niezwykłego daru czucia się „w domu" wszędzie tam, gdzie jesteś. Jeśli tak, korzystaj z tego czasu i delektuj się tym uczuciem, by zapadło w tobie i pozostało. Jeśli jednak masz poczucie, że świat na ciebie czyha, zrób sobie przerwę. Wyjdź dziś w nocy z domu i popatrz na gwiazdy.

Osho Zen Tarot
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: I Egzystencja

Postautor: Sophia » wtorek 25 lut 2014, 15:05

Odpowiednik Maga.


"tak jak na górze, tak i na dole" te słowa często padają przy opisie karty Maga. tu też możemy je zastosować. liść - na którym siedzi postać, jest łącznikiem "góry" z "dołem". liść lotosu ma również głęboką symbolikę. Wskazuje on na osobę uduchowioną, oświeconą, świadomą swoich możliwości i ograniczeń wynikających z charakteru oraz zdobytej wiedzy. Symbolizuje on również erotyzm, kobiece piękno, zmysłowość, delikatność.
Inteligencja oraz wiedza również jest przez niego symbolizowana.
Postać siedząca na liści jest naga. pokazuje to jej czystość i nieskrępowanie. nie wstydzi się swojego człowieczeństwa a "nic co ludzkie nie jest jej obce".
teraz połączyła się ze swoim jestestwem i doświadcza głębi bycia.
gwiazdy natomiast symbolizują nadzieję, nieskończoność i bezkres, czystość i moc. również sukces.
nad postacią możemy dostrzec gwiazdę "przewodnika" która wskazuje kierunek dla naszej drogi.
postać siedząca harmonizuje się z tym wszystkim na poziomie mentalny, by po zejściu z liścia na ziemię przełożyć ten spokój i opanowanie na swoje działania. dzięki temu to ona kontroluje sytuację a nie sytuacja nią.
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/

Wróć do „Osho Zen Tarot”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość