II Wewnętrzny głos

Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

II Wewnętrzny głos

Postautor: Sophia » sobota 15 lut 2014, 21:19

Obrazek

Gdy odnalazłeś prawdę w sobie, nie masz już czego szukać w całej egzystencji. Prawda żyje przez ciebie. Otwierasz oczy, to ona je otwiera. Zamykasz oczy, to prawda je zamyka. To wspaniała medytacja. Jeśli zrozumiesz, jak to działa, nie musisz niczego robić, cokolwiek czynisz, jest czynione przez prawdę. Idziesz - to prawda idzie, śpisz - to prawda odpoczywa; mówisz - to prawda przemawia; milczysz – to prawda milczy. To jedna z najprostszych technik medytacyjnych. Stopniowo wszystko dzięki niej reguluje się, a potem nie trzeba żadnej techniki. Gdy jesteś uzdrowiony, odrzucasz medytację, lekarstwo. Żyjesz wtedy jako prawda: żywy, promienny, zadowolony, szczęśliwy, sam z siebie będąc pieśnią. Całe twe życie staje się modlitwą bez słów, a raczej stanem bycia w ciągłej modlitwie, wdziękiem, pięknem, które nie należy do tego światowego życia, promykiem światła wnikającym Stamtąd w ciemność naszego świata.

Komentarz do karty: Wewnętrzny Głos nie przemawia słowami, lecz bezsłownym językiem serca. Jest jak wyrocznia mówiąca tylko prawdę. Gdyby miał twarz, byłaby ona podobna do twarzy w centrum karty: czujna, obserwująca, gotowa przyjąć ciemność i światło, co symbolizują dwie dłonie trzymające kryształ. Kryształ symbolizuje jasność wynikającą z wyjścia poza wszelkie dualizmy. Wewnętrzny Głos umie też cieszyć się, gdyż zanurza się głęboko w uczucia i wyłania się z nich, by wzbić się wysoko ku niebu, niczym dwa delfiny tańczące w wodach życia. Poprzez pół-księżycową koronę połączony jest z kosmosem. Jego połączenie z ziemią symbolizują zielone liście na kimonie okrywającym postać. W życiu każdego człowieka bywa tak, że zbyt wiele głosów zdaje się nas ciągnąć w tę czy tamtą stronę. Samo zamieszanie w tych sytuacjach jest wołaniem o poszukiwanie ciszy i potrzeba koncentracji na wnętrzu. Tylko wtedy zdołamy usłyszeć swą własną prawdę.

Osho Zen Tarot
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: II Wewnętrzny głos

Postautor: Sophia » niedziela 23 mar 2014, 00:25

Odpowiednik karty Kapłanki.

Kobieta siedzi w wodzie, trzymając w dłoniach kryształ. "Wyrasta" ona z twarzy. Na głowie ma koronę w kształcie sierpa księżyca.
Drugi taki jest napełniony wodą w której siedzi kobieta.
Otaczają ją dwa delfiny.
Kobieta jest spokojna, doświadcza głębszych odczuć płynących z jej wnętrza. Jest połączona z Wszechświatem poprzez koronę z której wypływają fale skierowane ku górze.
Druga twarz, która zajmuje centrum karty, nazwana jest tutaj Wewnętrznym Głosem. Symbolizuje ona naszą podświadomość, naszego ducha. To jego powinniśmy słuchać i nie ignorować jego uwag.
My świadomie nie jesteśmy w stanie wszystkiego dostrzec, natomiast nasze wnętrze rejestruje wszystko i podsuwa nam odpowiedzi, o ile wsłuchujemy się w siebie.
Symbolem kobiecości jest tutaj drugi sierp księżyca, wypełniony wodą. Woda to również symbol życia, płodności, odrodzenia ciała i ducha, oczyszczenia.
Delfiny symbolizują harmonię, silnie rozwiniętą podświadomość, jasnowidzenie. Są opiekunami zagubionych i wskazują im drogę dalszej podróży.
Jedna dłoń kobiety jest czarna a druga biała - dwie ścierające się siły, które razem się uzupełniają. swoiste ying i yang.
zapewniają one spójność w działaniu oraz myśleniu.
Trzymany kryształ wskazuje mi na "wzmacniacz" naszych działań oraz intencji.
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/

Wróć do „Osho Zen Tarot”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość