3 ogień - Przeżywanie

Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: 3 ogień - Przeżywanie

Postautor: Sophia » niedziela 16 lut 2014, 21:39

Obrazek

Po prostu rozejrzyj się, spójrz w oczy dziecka lub swej ukochanej osoby, matki, przyjaciela... albo obejmij drzewo. Czy przytulałeś kiedyś drzewo? Obejmij drzewo, a pewnego dnia zrozumiesz, że nie tylko ty je obejmujesz, lecz ono reaguje i ciebie obejmuje także. Po raz pierwszy w życiu będziesz w stanie zrozumieć, że drzewo to nie tylko forma, nie tylko gatunek, o jakim mówią botanicy, lecz nieznany Bóg – tak zielony w twym ogrodzie, pełen kwiatów, tak bliski ciebie, machający do ciebie, raz
po raz nawołujący cię.

Komentarz do karty: Doświadczenie to coś, co można zapisać w notesie lub uchwycić na filmie i wkleić do albumu. Doświadczanie to uczucie cudu, dreszcz komunii, delikatny dotyk naszego połączenia ze wszystkim, co nas otacza. Kobieta z tej karty nie tylko dotyka drzewa, ale jest z nim w komunii, niemalże stała się z nim jednością. Stare drzewo wiele przeżyło. Jej dotyk jest delikatny, pełen czci, a biały kolor wnętrza peleryny odzwierciedla czystość jej serca. Jest pokorna, skromna - tak właśnie należy zbliżać się do natury. Natura nie bije w bębny, gdy kwitnie, ani nie gra żałobnych melodii, gdy drzewa pozbywają się liści jesienią. Gdy zbliżymy się do niej z właściwym nastawieniem, podzieli się z nami wieloma sekretami. Jeśli nie słyszałeś ostatnio natury szepczącej do ciebie, teraz nadszedł dobry moment, by dać jej tę sposobność.


Osho
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Żubrówka
Posty: 2123
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 18:59

Re: 3 ogień - Przeżywanie

Postautor: Żubrówka » piątek 20 cze 2014, 18:01

Ta karta jest przepiękna. Kojarzy mi się ze starymi chińskimi rysunkami, które uwielbiam.
W tradycyjnych taliach, 3 buław to podjęcie działania.
Tu, mamy postać tulącą się do drzewa. Stoi nieruchomo, z zamkniętymi oczami, choć za chwilę mogą ją ogarnąć płomienie z gorejących liści.

Wróć do „Osho Zen Tarot”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość