Kraje - ćwiczenia

Tarot na wesoło, wspólna nauka intuicji i czasem nietypowych interpretacji
Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
MAG

Re: Kraje - ćwiczenia

Postautor: MAG » wtorek 03 sty 2017, 18:12

:--)

Bohaterka książki, którą ostatnio przeczytałam, przybywa do posiadłości swoich przodków. W jakim państwie toczy się akcja książki?
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » wtorek 03 sty 2017, 18:37

Ukształtowanie terenu 4 Monet - dużo wąwozów, jarów, dołów
Dostęp do wody XVIII Księżyc - dużo wody albo rozległa woda
Klimat IV Papież - chłodny, często trzeba przebywać w zamkniętych pomieszczeniach
Mentalność ludzi tam mieszkających XV Diabeł - często ulegają pokusom, knują intrygi, popadają w uzależnienia, zamknięci w sobie
Bogactwo tego państwa 7 Kielichów - przeminęło lub jest nienależycie wykorzystywane
Ustrój polityczny VII Rydwan - rozchwiany, niestabilny

Po 3 pierwszych odpowiedziach nasunęły mi się Norwegia i Islandia, ale po wszystkich 6 kartach odpowiem, że jest to Rosja.
Awatar użytkownika
MAG

Postautor: MAG » wtorek 03 sty 2017, 19:16

Podkreśliłam to co się zgadza:

Ukształtowanie terenu 4 Monet - dużo wąwozów, jarów, dołów
Dostęp do wody XVIII Księżyc - dużo wody albo rozległa woda
Klimat IV Papież - chłodny, często trzeba przebywać w zamkniętych pomieszczeniach (więcej miesięcy chłodniejszych)
Mentalność ludzi tam mieszkających XV Diabeł - często ulegają pokusom, knują intrygi, popadają w uzależnienia, zamknięci w sobie (to pokazuje książka)
Bogactwo tego państwa 7 Kielichów - przeminęło lub jest nienależycie wykorzystywane
Ustrój polityczny VII Rydwan - rozchwiany, niestabilny

To nie jest żaden z wymienionych przez Ciebie krajów.
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » wtorek 03 sty 2017, 19:30

Dziękuję Mag.
Dociągnęłam jeszcze kartę na pytanie "jakie stosunki łączą ten kraj z Polską" - wyszedł Król Mieczy który pasuje mi do Szwajcarii i Austrii.
Awatar użytkownika
MAG

Postautor: MAG » wtorek 03 sty 2017, 19:47

Jesteś blisko, ale to nie są te kraje. Oni nas nie lubią ;--)
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » wtorek 03 sty 2017, 20:05

Magu - a kto nas lubi :rotfl:
Awatar użytkownika
Farfalla

Postautor: Farfalla » czwartek 05 sty 2017, 13:45

4 kielichy
Państwo z dostępem do morza. Niezbyt zadowolone ze swojej pozycji w Europie. Raczej mały kraj z wielkimi ambicjami. Może Litwa?
Awatar użytkownika
yagagauganek

Postautor: yagagauganek » piątek 06 sty 2017, 22:48

XVI Wieża - górzyste, raczej małe państwo obecnie, mogą tam mieć jakąś burzliwą sytuację. To ostatnie mi nie pasuje, bo chciałam obstawić Czechy, ale może jeszcze Ukraina?
Awatar użytkownika
MAG

Postautor: MAG » piątek 06 sty 2017, 23:58

Yagagauganek, gratulacje! Ten kraj to Czechy, a książeczka to "Ostatnia arystokratka", polecam! Można się uśmiać :--)
Awatar użytkownika
yagagauganek

Postautor: yagagauganek » sobota 07 sty 2017, 10:53

Ale mi to zrobiło poranek :) Dziękuję.
Z chęcią przeczytam :) Kto jest autorem?

To chyba teraz moja kolej? :P

W drugiej połowie 2015 roku przez niecałe dwa miesiące pracowałam i pomieszkiwałam w pewnym kraju. Jaki to był kraj?
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » sobota 07 sty 2017, 17:42

Yagagauganek:

Ukształtowanie terenu
XIII Śmierć - bardzo zróżnicowane i/lub ulega częstym zmianom (podtopienia, wichury i/lub tornada); może być dużo zakładów przemysłowych, fabryk.
Dostęp do wody
Król Kielichów - dużo wody albo rozległa woda.
Klimat
II Kapłanka - chłodny, często trzeba przebywać w zamkniętych pomieszczeniach.
Mentalność ludzi tam mieszkających
2 Kielichów - lubią się bawić, spotykać ze sobą, zawierać nowe znajomości, flirtować.
Bogactwo tego państwa
XVIII Księżyc - nie ma zbyt dużo bogactw naturalnych, znaczną rolę odgrywa nastawienie do pracy mieszkańców i ich zdolności; duż rolę w społeczeństwie odgrywają kobiety.
Jakie stosunki łączą to państwo z Polską
I Mag - jakieś sztuczki-kruczki dyplomatyczne, oni uważają się za lepszych, mądrzejszych; kontakty dość ożywione, więc stawiam na kraj w Europie.

Czy byłaś może w Holandii?
Awatar użytkownika
yagagauganek

Postautor: yagagauganek » sobota 07 sty 2017, 19:01

Klepko, podobnie jak wcześniej MAG podkreśliłam te rzeczy, które się zgadzają.

Ukształtowanie terenu
XIII Śmierć - bardzo zróżnicowane i/lub ulega częstym zmianom (podtopienia, wichury i/lub tornada); może być dużo zakładów przemysłowych, fabryk.
Dostęp do wody
Król Kielichów - dużo wody albo rozległa woda.
Klimat
II Kapłanka - chłodny, często trzeba przebywać w zamkniętych pomieszczeniach.
Mentalność ludzi tam mieszkających
2 Kielichów - lubią się bawić, spotykać ze sobą, zawierać nowe znajomości, flirtować.
Bogactwo tego państwa
XVIII Księżyc - nie ma zbyt dużo bogactw naturalnych, znaczną rolę odgrywa nastawienie do pracy mieszkańców i ich zdolności; duż rolę w społeczeństwie odgrywają kobiety.
Jakie stosunki łączą to państwo z Polską
I Mag - jakieś sztuczki-kruczki dyplomatyczne, oni uważają się za lepszych, mądrzejszych; kontakty dość ożywione, więc stawiam na kraj w Europie.

Niestety, nie jest to Holandia.
Awatar użytkownika
Farfalla

Postautor: Farfalla » piątek 20 sty 2017, 19:41

Królowa Kielichów, 3 monety

Kraj z dostępem do morza, a być może otoczony wodą. Ludzie są tam pracowici, a rynek dynamicznie się rozwija. Możliwe, że to państwo atrakcyjne turystycznie bądź utrzymujące się z turystyki. Moje typy:
- Wielka Brytania,
- Hiszpania
- Chorwacja
Awatar użytkownika
yagagauganek

Postautor: yagagauganek » piątek 20 sty 2017, 21:52

Kraj z dostępem do morza, a być może otoczony wodą. Ludzie są tam pracowici, a rynek dynamicznie się rozwija. Możliwe, że to państwo atrakcyjne turystycznie bądź utrzymujące się z turystyki. Moje typy:
- Wielka Brytania,
- Hiszpania
- Chorwacja

Znowu podkreśliłam to co się zgadza. Niestety nie są to wymienione przez Ciebie kraje ;) Ale już jest bliżej. Kto da więcej? ;P
Awatar użytkownika
Adrianna

Postautor: Adrianna » piątek 20 sty 2017, 22:36

6 kielichów, 6 mieczy, 7 kielichów.
Widzę podróź przez wielką wodę. Może kraj jest marzeniem wielu ludzi, ale kryje w sobie też możliwość dużego zawodu. Taka sielanka, póki tam nie dotrzesz i nie przekonasz się jak to wygląda. Raczej jest tam ciepło, może deszczowo lub wilgotno?
Stawiam na USA lub Japonię :)
Awatar użytkownika
yagagauganek

Postautor: yagagauganek » niedziela 22 sty 2017, 20:44

Nie jest to ani USA ani Japonia, ale co ciekawe myślałam tam o tym, ze w następnym roku wrócę na cały sezon, żeby zarobić na wyjazd do Stanów. Jest tam ciepło, nawet bardzo. Było trochę deszczowo, ale dopiero pod koniec mojego pobytu, przełom października, listopada. Kraj nie jest położony za wielką wodą, ale woda jest tu slowem-kluczem.
Awatar użytkownika
Anlana

Postautor: Anlana » środa 08 lut 2017, 23:54

Wylosowałam 10 mieczy, 8 buław, VII Rydwan.
Kraj ludzi o bardzo luźnym podejściu do życia, tak jakby mało co się liczyło, sprawy materialne nie są na pierwszym miejscu, ale ludzie są przywiązani do tradycji. Kraj flirciarzy i czasem gwałtownych, zapalczywych ludzi. Na karcie 8 buław mam teren ze wzniesieniami i wodą, rydwan z kolei kojarzy mi się z antykiem, więc obstawiam Grecję lub Włochy.

Wróć do „Gry i zabawy z tarotem”