7 Wąż

Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

7 Wąż

Postautor: barbara40 » czwartek 03 gru 2015, 14:13

Obrazek

Karta ta ma wizerunek węża, niekiedy jest on umieszczony na ziemi, a czasem np. na drzewie, nie ma to jednak żadnego znaczenia jeśli chodzi o przekaz tej karty. Jest to karta osobowa, ale może też mówić o pewnych sytuacjach, zdarzeniach. Karta Wąż należy do kart, które mają negatywny wydźwięk i jedynie w opisie np. budynków, przedmiotów ma neutralne przekazy. Nie ważne w jakiej jest pozycji, zawsze mówi o czym zdradliwym. Wąż ma wiele w swej konotacji widocznych już w historii, od mądrości i wiedzy do zdrady i oszustwa, lubi oczarowywać i zwodzić. Karta ta zapowiada, stratę, przeciwności, zazdrość, oszustwa, niewygodne sytuacje, sprzeczki, zdradę. Najlepiej jest kiedy zrozumiemy dwie sytuacje, pierwsza to, jakie emocje nami kierują jak zauważymy węża na swojej drodze np. w lesie, jakie uczucia wówczas nad nami panują, kiedy widzimy, że szykuje się on do ataku i jakie mogą być z tego konsekwencje, a druga czy potrafimy się jakby wczuć w rolę tego węża, jego sposób myślenia, taktyka, wytrwałość, przebiegłość itp. to może nam pomóc odnaleźć wskazówkę jak sobie poradzić w jakieś sytuacji. Nie zmienia to faktu, że kiedy pojawia się ta karta powinniśmy brać pod uwagę jakieś zagrożenie, o którym więcej powiedzą nam inne karty w sąsiedztwie, negatywne będą mówić o dużym zagrożeniu, a pozytywne o małym zagrożeniu. Karta Wąż zaciemnia pozytywne karty, a neutralne zmienia je na negatywne, jedynie karta Klucz za tą kartą jest silna i mówi tu o uporaniu się z kłopotami, które będą lub już istnieją. Informuje również o zagrożeniu chorobą, inne karty ją zdefiniują oraz określą jej czas trwania. Jedynie pozytywnym aspektem tej karty jest to, że jeśli wiesz już skąd idzie zagrożenie, możesz go ominąć, oddalić się od niego, zrezygnować z jakiegoś zamiaru, ale nie walczyć z nim… przegrasz.
Osoby: kuszące, sugestywne, hipnotyzujące swym urokiem, złośliwe, obleśne, dwulicowe, kłamcy, plotkarze, nierzetelne, często zawodzą, sprytny, zwinny, hipokryci, chłodni, chytry.
Praca i finanse: wpadka, uważaj na swoje czyny, zwracaj uwagę na to co dzieje się za twoimi plecami, utrata stanowiska, szkopuł, komplikacja, nielegalne dochody lub praktyki, nieuczciwość, złe inwestycje, konto w banku na minusie.
Miłość: zazdrośnik, nieuczciwość, zdrada, związek oparty na kłamstwach, oszustwo.
Zdrowie: kłopoty z jelitami, okrężnica, układ trawienny.
Ptaki + Wąż = jadowite słowa, złośliwe plotki, oszczerstwa
Pani + Wąż = grypa
Drzewo + Wąż = ktoś z bliskiego otoczenia, rodziny ma problem z brzuchem, skurcze jelit, ból
Wąż + Ptaki = kłótliwa para, kłamstwa, nie dotarcie na spotkanie
Wąż + Lilie = zwodniczy, zdradliwy starszy mężczyzna, zdrada, odkrycie hipokryzji u kogoś z bliskiego otoczenia, fałszywy guru,
Wąż + Słońce = nadejdzie harmonia, ale po przeżytym smutku, rozczarowaniu, bólu
Słońce + Wąż = nie ciesz się tak bardzo, to jeszcze nie jest koniec twoich kłopotów.
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Beata
Posty: 1803
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 11:41
Lokalizacja: United Kingdom
Kontaktowanie:

Re: 7 Wąż

Postautor: Beata » czwartek 03 gru 2015, 14:28

Fajnie, że zamieszczasz te karty Basia :) Wąż kojarzy mi się z 7 Mieczy, możesz wyjaśnić kiedy ta karta jest kluczem? Kiedy wyciągniemy ją z całej talii np. jako ogólną prognozę na określony czas czy wtedy kiedy leży w centrum rozkładu? I czy ma jakiś przyporządkowany czas? Trefle kojarzą mi się z jesienią...:)
Miłosna Wróżba Walentynkowa: : https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/beata-fortuna
Moja strona: http://www.divinetarot.ulotka.org/ Zapraszam!
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 7 Wąż

Postautor: barbara40 » czwartek 03 gru 2015, 14:58

Cieszę się również, będę w miarę mojego czasu coś tu wrzucać...
Jeśli chodzi o twoje pytania to: możesz wyjaśnić kiedy ta karta jest kluczem? - jest kluczem wówczas, jeśli losujesz ją dodatkowo do danego rozkładu np z 3 lub 9 kart (można też losować dodatkowe karty nawet jeśli się rozłożyło WT, ale nie tu będę o tym mówić) z kartami Lenormand jest tak, że nie losuje się jednej karty z talii, aby uzyskać wskazówkę, radę, do tego potrzeba minimum 2 kart, a więc jeśli np. robisz sobie takie ćwiczenie co dzień jedna karta, to tylko w tarocie, tu na to ćwiczenie wyciągasz 2 karty.
Kiedy wyciągniemy ją z całej talii np. jako ogólną prognozę na określony czas czy wtedy kiedy leży w centrum rozkładu? - jeśli wyciągniemy ją jako problem syg., to wówczas powinno się położyć po jej lewej stronie 2 karty i po jej prawej stronie 2 karty i wówczas odczytujemy je, można dodatkowo losować karty i kłaść je po prawej stronie, ale moim zdaniem max jeszcze 2 karty i to naprawdę w drodze wyjątku, można również wylosowane karty kłaść na górę, na dół, wówczas będzie mowa co jest do opanowania, nad czym masz władzę, a nad czym nie masz kontroli, co cię przytłacza.... ale to już najlepiej wyjaśnić na jakimś przykładzie, teraz nic mi nie przychodzi do głowy... Na WT kiedy widzimy tę kartę, to ważne jest w jakim ona domu leży i jak daleko jest od kart Pan i Pani, im dalej tym lepiej a jeszcze najlepiej, jeśli leży po stronie przeszłości.
I czy ma jakiś przyporządkowany czas? - z czasem w tych kartach jest dokładnie tak samo jak i w tarocie :szok: z reguły najlepiej jest się umówić z kartami na jakiś czas. Tak ta karta ma przyporządkowany sobie czas, zapomniałam go dopisać i już to robię teraz ...

Czas: 7 dni, tygodni, miesięcy, Lipiec, siódmego miesiąca, ale trzeba również brać pod uwagę sąsiadujące karty i ich przewagę należało by brać pod uwagę np karta List mówi tylko o 27 dniach i + karta Wąż, można powiedzieć, że 27 lipca... lub drugi przykład: 27 (dnia) i siódmego miesiąca, więc licząc może nam wyjść któryś jesiennych miesięcy ...
Mam nadzieję, że to jakoś wyjaśniłam :)

P.S. mam już taki przykład, ale myślę, że to jest osobny temat, więc założę taki wątek, ale naprawdę nie dziś ... nie mogę teraz dokładnie powiedzieć kiedy, ale obiecuję, że postaram się jak najszybciej tylko będę mogła ... Jest pewien sposób, o którym mówi również p. Rana George znana i posiadająca ogromną wiedzę, od 30 lat zajmująca się Tarotem, również kartami Lenormand ...
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Beata
Posty: 1803
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 11:41
Lokalizacja: United Kingdom
Kontaktowanie:

Re: 7 Wąż

Postautor: Beata » czwartek 03 gru 2015, 15:29

DziękI za wyjaśnienie :) Ja niedawno kupiłam sobie Mistycznego Kipperka :D Poznajemy się póki co :D

W Kipprtze jest tak, że mozesz rozkładac karty jak tarota ale w Lenormand chyba nie bardzo :)
Miłosna Wróżba Walentynkowa: : https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/beata-fortuna
Moja strona: http://www.divinetarot.ulotka.org/ Zapraszam!
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 7 Wąż

Postautor: barbara40 » czwartek 03 gru 2015, 16:48

Nie... Tarot, a Lenormand to tak jakby porównywać wróżenie z wosku do wróżenia z fusów po np. kawie ... :rotfl:
Owocnej pracy ci życzę z tymi kartami :)
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Skinnyks
Posty: 11
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 23:46

Re: 7 Wąż

Postautor: Skinnyks » sobota 07 maja 2016, 10:31

Zauważyłam też, że żmija pokazuje w niektórych przypadkach osoby, które potrafią dostosować się do otoczenia. Żmija w końcu sama porusza się w różnych środowiskach, ziemia, woda, drzewa, jest elastyczna. Jest dostosowana do różnych warunków. Tak więc może pokazywać osobę, która nie radzi sobie na różnych płaszczyznach lub też odwrotnie. Wszystko zależy jak się rozkład pokaże :)

Wróć do „Karty Lenormand”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość