Talia dla początkującego

Shira85

Re: proszę o pomoc w wyborze

Postautor: Shira85 » czwartek 07 mar 2013, 17:36

Ja wybralam karty ogladajac rozne rodzaje az mnie cos tchnelo wewnatrz i mam dzis Marsylskie
sibut

Postautor: sibut » piątek 08 mar 2013, 17:02

ja jednak wybrałam Rider Waite'a na początek :usmiech:
Shira85

Postautor: Shira85 » piątek 08 mar 2013, 17:26

To jestedne z najczesciej wybierane odprcz Marsylskiego ktorego ja mam i Crowleya ktore maja jak dla mnie dziwna energie:)
I jak sie karty podobaja?Poczulas cos wewnatrz wybierajac?
Gratuluje zakupu :usmiech:
Awatar użytkownika
Dagaa

Postautor: Dagaa » sobota 09 mar 2013, 00:18

sibut gratuluję bardzo dobrego wyboru :ok:
sibut

Postautor: sibut » sobota 09 mar 2013, 12:46

dzięki :usmiech: jak już się zdecydowałam, to po prostu nie miałam żadnych wątpliwości, czy dobrze wybrałam (a często jak dokonuję wyborów, to później się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam), poczułam, że to powinny być te i że się zrozumiemy :oczko: i na razie jestem zadowolona z naszej współpracy baaardzo :usmiech:
Shira85

Postautor: Shira85 » sobota 09 mar 2013, 15:08

Ja mowie ze to one Cie wybrały:)
Garuluje i zycze owosnej pracy z nimi:)
Moje tez poprostu mnie tchnely nie zaluje mimo ze tak jak Ty czasem zaluje swych wyborow
Chyba oto chodzi o to "coś: w wyborze a potem magii i wiezi z nimi
Awatar użytkownika
Karolina 11
Kontaktowanie:

Re: Jak zaczynaliście naukę tarota?

Postautor: Karolina 11 » sobota 20 kwie 2013, 01:10

A ja zaczynałam kompletnie intuicyjnie i do tej pory jest to moja główna metoda. Szczerze mówiąc to dlatego, że na początku nie chciało mi się uczyć na pamięć, więc spróbowałam jak mi wyjdzie, tak po prostu- jak odczytam, zinterpretuję, jak to w ogóle jest wróżyć z kart tarota. Okazało się, że łatwo, więc robiłam dalej to, co wtedy. Jakoś łatwo mi to przyszło.
Jestem kreatorem swojej rzeczywistości.

Zapraszam na mojego bloga: http://ezoterycznie-blog.blogspot.com :)
Awatar użytkownika
Agnieshka

Postautor: Agnieshka » sobota 20 kwie 2013, 11:10

po malu a ze jestem w goracej wodzie kapana -duzo czytalam i duzo cwiczylam -dalej sie ucze . dzien po dniu . zawsze cos nowego albo i zadziwiajacego
NIC sie nie stalo-bedziesz zyc -powiedzial rozum do serca !
vadis29

Postautor: vadis29 » wtorek 28 maja 2013, 16:34

Pracując z tarotem trzy lata dalej się go uczę.Początki były trudne robiłam rozkłady na podstawie książki interpretując bardzo dosłownie to co było napisane.Ba byłam tak ambitna,że nawet przepisałam sobie książkę :usmiech: do magicznego zeszytu bez którego nigdzie nie jadę, potem postanowiłam spróbować normalnie i jakoś poszło
Awatar użytkownika
Katty

Postautor: Katty » wtorek 16 lip 2013, 16:15

Swoją pierwszą talię R.W. nabyłam ponad 2 lata temu, wybrała mi ją moja koleżanka . Początkowo tak jak Vadis przepisywałam do swojego specjalnego zeszytu każdą interpretację i ślęczałam nad jednym rozkładem około pół godziny by zrozumieć to co mój tarot chce mi powiedzieć. Z czasem nauczyłam się książki na pamięć i bardziej skupiłam się na samych kartach niż na książce do interpretacji. Aktualnie wcale nie podpieram się w interpretacji żadną książką tylko idę na "czuja".
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Kasha
Kontaktowanie:

Postautor: Kasha » wtorek 16 lip 2013, 16:53

żebyście nie pomyśleli, że to już koniec nauki :boisie: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

nauczyłeś się 1 książki na pamięć ... ale druga książka okazała się inna, interesująca i wnosząca więcej do tematu ...
a potem była książka 3, potem 4 i 5 ... potem kolejna książka , inna talia po drodze i inne książki do niej ...
za moment masz małą biblioteczkę w domu, ... a potem sam szukasz a co by tu jeszcze nowego się dowiedzieć

Wiecie - Mistrz uczy się do końca życia, nie zaprzestaje nauki w momencie, kiedy go określą Mistrzem;
Mistrz będzie unikał tego słowa i będzie uważał, że każdego dnia można się nauczyć czegoś nowego

nie pamiętam tego przysłowia ... ale szło jakoś tak, że tylko głupi kończy edukację w momencie kiedy wydaje mu się, że wie już wszystko!

miłej nauki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
Katty

Postautor: Katty » wtorek 16 lip 2013, 16:58

Dzięki :) . Cały dzień szperam po forum i znajduje co raz to nowsze i ciekawsze rzeczy. Cieszę się, że na nie trafiłam. Aktualnie mam już 3 talię- pagan cats tarot, jest bardzo ciekawa i dobrze mi się na niej pracuję.
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Dzina

Pierwsza talia dla laika

Postautor: Dzina » wtorek 10 cze 2014, 12:54

Witajcie.Pomyślałam,że może warto kupić własną talię i popróbować samej
Nie wiem jak mam się do tego zabrać,w internecie propozycji jest mnóstwo droższych,tańszych....ja wypatrzyłam coś http://allegro.pl/tarot-karty-ksiazka-z ... 20832.html takiego,może ktoś doradzi,podpowie....
Awatar użytkownika
Afercia

Re: Pierwsza talia dla laika

Postautor: Afercia » wtorek 10 cze 2014, 12:59

Ja kierowałam się tym co mi się podobało, kupiłam piękną talię chociaż wymagającą ale nie żałuję bo jej urok wynagradza mi pracę nad zrozumieniem jej :rotfl: talia ma być Twoja więc idź za głosem intuicji :)
Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Awatar użytkownika
Dzina

Postautor: Dzina » wtorek 10 cze 2014, 13:06

no tak wiesz dużo tego ,opisy na allegro niestety nie bardzo do mnie trafiają,a ta jakoś mi od razu w oko wpadła więc chyba postawię właśnie na nią i mam nadzieję,że się nauczę odczytywać rozkłady heh dziękuję za odp
Awatar użytkownika
Afercia

Postautor: Afercia » wtorek 10 cze 2014, 14:02

Najlepiej pójdź do sklepu ezoterycznego. Popatrz na rozmiar pudełko pooglądaj obrazki. Na allegro wszędzie będą zachwalać :)
Na pewno mojego tarota odradzają początkującym ale zaczęłam właśnie od niego, bo mi się podobał. Zmuszanie się bo ktoś coś radzi nic nie da :buziak:
Możesz zasugerować jakąś szukasz wtedy chyba łatwiej byłoby Ci pomóc :) ja często korzystam z tej strony http://www.aeclectic.net/
Ja bardzo długo szukałam talii za nim anielski się przykleił :kotek:
Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 10 cze 2014, 14:16

Najlepsze na początek są karty tradycyjne z obrazkami, czyli talia Rider-Waite-Smith. Kiedy przy jej pomocy zrozumiesz i poczujesz podstawy to wtedy możesz kupując nową talię iść wtedy za głosem intuicji.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Masław

Postautor: Masław » wtorek 10 cze 2014, 21:49

Ewentualnie karty z opisem.
Awatar użytkownika
Kasha
Kontaktowanie:

Postautor: Kasha » wtorek 10 cze 2014, 22:12

co do kart z opisem to odradzam, gdyż zazwyczaj takie opisy "rozleniwiają" nas i intuicję ... i człowiek patrząc w karty chciał nie chciał bazuje na opisach - bo szybciej, bo łatwiej , bo ... są!
później trudno się odzwyczaić od korzystania z takiej ściagawki ... a wiemy, że karty mają o wiele więcej znaczeń niż wymienionych kilka ( 3-4 ) na karcie :kotek:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
Dzina

Postautor: Dzina » środa 11 cze 2014, 08:47

no właśnie też myślałam , o kartach z opisem,ale wiem,że wtedy pójdę na łatwiznę przeczytam ,wpuszczę wypuszczę
dlatego wiem,że to nie dla mnie,bo w tym temacie trzeba troszkę pomyśleć
sklepu ezoterycznego niestety nie mamy ,ale patrzyłam na stronie empiku i jest tam też ładny wybór
arachnea

Postautor: arachnea » czwartek 12 cze 2014, 04:14

Z tego sklepu mam większość talli, jest duży wybór, może coś Ci wpadnie w oko -> http://osiem.com.pl/karty-c-26_27.html
( z góry przepraszam jeśli nie można tutaj wklejać takich linków ?)

Też jestem za tym żeby na 1 raz wybrać talię tradycyjna, albo w miarę tradycyjną w swoich ilustracjach.
Co do ceny - droższe karty to nie znaczy że lepsze, jeśli chodzi o ich odczytanie, a co do książek to najlepiej jednak uczyć się interpretacji kart na forum :)
Awatar użytkownika
Trida

Postautor: Trida » czwartek 12 cze 2014, 08:16

Dzina pisze:no właśnie też myślałam , o kartach z opisem,ale wiem,że wtedy pójdę na łatwiznę przeczytam ,wpuszczę wypuszczę
dlatego wiem,że to nie dla mnie,bo w tym temacie trzeba troszkę pomyśleć
sklepu ezoterycznego niestety nie mamy ,ale patrzyłam na stronie empiku i jest tam też ładny wybór

Ja ostatnio widziałam na poczcie karty za 9,90 ;) i się zastanawiałam czy ich nie kupic w ramach 'do kolekcji'.
A czytanie z obrazków - to jest tylko na początku :)
jeśli masz predyspozycje do kart to później będziesz intuicyjnie wszystko wyłapywać.
Wg mnie karty z opisami nie są najgorsze :) sama jakiś czas sie zastanawiałam nad zakupem takiej talii :)

Jako pierwszą talię kup 'prostą' a w razie rozwoju talentu - zakupisz inne ;)
Takie moje zdanie.

Wróć do „Talie Tarota”