Talia dla początkującego

Awatar użytkownika
kamilla19

Re: Pytania poczatkującego, jak zacząć przygodę z tarotem

Postautor: kamilla19 » wtorek 03 mar 2015, 16:00

Mila pisze:Hej, sama miałam wątpliwości, jaką wybrać talię, ale w końcu zdecydowałam się na Ridera.
Dalej jednak trudności sprawiała mi nauka znaczeń kart. Poszperałam trochę i znalazłam w internecie mini przewodnik kart
http://wrozka.tv/Przewodnik-kart-tarota.pdf
Dla mnie, jako osoby początkującej jest to idealne rozwiązanie, bo są tu pokazane podstawowe znaczenia kart,
których łatwo się nauczyłam. Oczywiście pracuję także z intuicją.
Pozdrawiam. :)

Mila fajnie ze zamiescilas tego linka ja na niego nie trafilam ,jestem tez początkująca z kartami i taki mini przewodnik na pewno sie przyda :) , ,ogladnij filmik( tarot moimi oczami )Moniki też są cenne wskazówki ,chyba juz ktos na forum zamiescil linka do tych filmikow dzieki ,pozdrawiam :hejka:
agakazreiws

Talia dla początkującego

Postautor: agakazreiws » czwartek 05 maja 2016, 14:55

Na początek polecam karty RW.
Ma bogata symbolikę.Dosyć łatwo zrozumiec znaczenie kart,w przypadku większości pytań.
Ladna oprawa graficzna , ktora przemawia do nas nie tylko symbolem ale tez kolorami i kształtami.
Masa książek jest oparta właśnie na tej talia kart.
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » wtorek 10 maja 2016, 17:14

Hej
Ja dopiero zaczynam przygodę z taborem ale na początek wybrałam talie która do mnie "przemówiła" :) i nie wyobrażam sobie innej. Cieszę się ze posłuchałam intuicji
Awatar użytkownika
bluemoon

Re: Jak oswoić Tarota?

Postautor: bluemoon » wtorek 10 maja 2016, 17:17

Ja właśnie zakupilam swoja pierwsza talie i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy czytać opisy czy ich nie czytać. Czy liczą się bardziej moje odczucia związane z dana karta czy opis w książce. Jedni piszą tak inni inaczej ale chyba zdecyduje się na własna intuicję i tak jak napisala Skinnyks będę później zerknąć do książki co powinna oznaczać karta :)
Awatar użytkownika
Galatea

Postautor: Galatea » wtorek 10 maja 2016, 18:23

bluemoon pisze:Ja właśnie zakupilam swoja pierwsza talie i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Czy czytać opisy czy ich nie czytać. Czy liczą się bardziej moje odczucia związane z dana karta czy opis w książce. Jedni piszą tak inni inaczej ale chyba zdecyduje się na własna intuicję i tak jak napisala Skinnyks będę później zerknąć do książki co powinna oznaczać karta :)

Dużo czytać. Później wszystko z zigrorować, co nie wydaje się słuszne i zdać się na własną logikę. Chyba, że u Ciebie karty dnia bedą stanowić bazę do nauki. Zależy jak kto woli.
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Anja

Postautor: Anja » wtorek 10 maja 2016, 19:00

bluemoon,
czyli jaka? :)
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » niedziela 15 maja 2016, 09:40

Anja jest to talia Josephine Ellershaw raczej mało popularna :)
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » niedziela 15 maja 2016, 09:50

Dziękuje za podpowiedz Galatea :) a z ta karta dnia o co dokładnie chodzi? Codziennie wyciągami jedna kartę i zapisuje co się zdarzyło tego dnia? Dobrze to rozumiem?
Awatar użytkownika
Galatea

Postautor: Galatea » niedziela 15 maja 2016, 10:16

bluemoon pisze:Dziękuje za podpowiedz Galatea :) a z ta karta dnia o co dokładnie chodzi? Codziennie wyciągami jedna kartę i zapisuje co się zdarzyło tego dnia? Dobrze to rozumiem?

Dokładnie tak. Obserwujesz jak manifestuje się dana karta w Twoin życiu. W ten dosób zbierasz informacje o kartach.
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Talia dla początkującego

Postautor: Luks » niedziela 15 maja 2016, 12:37

Wybierz sobie również strażnika talii i zrób rozkład na współpracę - po prostu zapytaj kart czego chcą Cię nauczyć i w jakim kierunku będzie iść Wasza współpraca.

Co do nauki, poczytaj jak najwięcej o znaczeniach kart w teorii (którą sama zweryfikujesz potem w praktyce jak napisała Galatea :) ). Rób to stopniowo, nie wszystko naraz. Też radzę zacząć od Arkanów Wielkich, to karty oparte na utartych motywach (archetypach), więc łatwiejsze w odbiorze. Potem zaprzyjaźnij się z żywiołami i numerologią i przejdź do Małych Wtajemniczeń. RW to bardzo dobra talia do nauki.
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » niedziela 15 maja 2016, 19:38

Z ciekawości i tarotowej pasji szukałam talii tej autorki, ale google wskazuje na Josephine Ellershaw jako autorkę książki dołączonej do talii Ciro Marchettiego. Czy Twoja talia zawiera takie karty lub podobne? Te karty pochodzą z talii autorstwa Marchettiego, Gilded Tarot, i akurat ta talia jest dosyć popularna i mocno oparta na klasycznym Waitcie

Obrazek
Obrazek
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » poniedziałek 16 maja 2016, 13:30

Le Stelle dziękuje za podpowiedz. Tak to właśnie ta talia. Drugi obrazek. Kupiłam razem z książka stad myślałam ze josephine jest autorką. Dziękuje za sprostowanie :)
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » środa 18 maja 2016, 16:35

:) Satysfakcjonujących odczytów. Swoją drogą odnoszę wrażenie (czytając relacje różnych osób), że karty Marchettiego dosyć często są albo pierwszą, albo drugą zakupioną talią, i osoby poznające poprzez talie jego autorstwa tarota zazwyczaj są zadowolone ze swojej decyzji (Marchetti jest autorem dwóch różnych talii tarota, mam też tutaj na myśli je obie).
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » czwartek 19 maja 2016, 12:29

wlasnie wczoraj pierwszy raz zapytalam o cos kart. Odpowiedz byla tak jasna i oczywista a karty zupelnie nieprzypadkowe. Idealne lustro zdarzenia ze az sama mnie to zaskoczylo. Myslalam ze bede szukala znaczen, odczytywala karta po karcie a tu taka niespodzianka. Nic nie musialam sprawdzac odrazu zrozumialam odpowiedz. Bardzo ciekawe doswiadczenie :)
chmurka82

Tarot OSHO ZEN

Postautor: chmurka82 » czwartek 26 maja 2016, 00:28

Co sądzicie o kartach Osho zen dla osoby początkującej?
Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tarotem a co za tym idzie mam dylemat co do tego, ktore karty będą dla mnie najbardziej odpowiednie i w miarę czytelne :-)
ChMuRkA :kotek:
Awatar użytkownika
bluemoon

Postautor: bluemoon » środa 01 cze 2016, 00:17

dziekuje za porady Galatea i Luks :) postepuje zgodnie ze wskazowkami. Zauwazylam ze karty nawet te wydawaloby sie okropne jako karty dnia wcale nie manifestuja sie w bardzo negatywny sposob. U mnie 9 mieczy mimo ze wydawaloby sie ze karta bardzo nieprzyjemna pokazala poprostu.. bol brzucha ;) innym razem sprawiedliwosc pokazala mi poprostu sprawy urzedowe.
Mam jeszcze pytanie odnosnie tego ukladu na wspolprace. Czy to jakis specjalny rozklad ?
jutrzenka

Postautor: jutrzenka » niedziela 11 wrz 2016, 21:42

Witam:) Mam nadzieję, że to właściwe miejsce dla mojego pytania:) Widziałam ostatnio w kiosku gazetę (niestety teraz nie pamiętam tytułu) z talią kart tarota i moje pytanie brzmi czy warto kupić taką talię kart tarota czy jednak lepiej w sklepie z takimi akcesoriami??
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » niedziela 11 wrz 2016, 21:57

Jutrzenka przed zakupem zwróć proszę uwagę jaka to talia, jeśli Arkana Małe są w formie obrazków to zdecydowanie prościej dla Ciebie. Może to same Wielkie Arkana, tym lepiej, od czegoś trzeba zacząć naukę. Jeśli talia jest nowa, to nie ma znaczenia gdzie ją kupisz. Gdy będziesz miała już sprecyzowane oczekiwania co do talii z jaką chcesz pracować zakupisz ją w specjalistycznym sklepie.
Zanim dokonasz zakupu, poczytaj nieco o wyborze pierwszej talii, wg mojej opinii najlepszy byłby Rider Waite bądź Tarot Uniwersalny, a także wszystkie talie na nich oparte. Literatura tematu bazuje na opisie tych kart, więc najłatwiej uczyć się mając przed sobą te karty :)
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
jutrzenka

Postautor: jutrzenka » środa 14 wrz 2016, 19:41

Joanno zakupiłam jest to tarot Jan Witold Suliga:) zaraz poczytam na ich temat:)
grimm

Którą talię wybrać na początek?

Postautor: grimm » środa 02 lis 2016, 15:00

Witam,
mam pytanie - którą talię kart polecacie na początek, czy może kierować się intuicją jak to robiłam przy Runach?
Pozdrawiam i dziękuję :)
Awatar użytkownika
kasia12

Re: Którą talię wybrać na początek?

Postautor: kasia12 » środa 02 lis 2016, 15:13

Kazdy poleca tarot Rider-Waite na poczatek bo mozna znalesc duzo interpretacji o kazdej karcie , natomiast jesli spodkasz tarota ktory do ciebie przemawia to mysle ze powinnas isc za intuicja I taka talie wlasnie wybrac :)!
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Re: Którą talię wybrać na początek?

Postautor: Luks » środa 02 lis 2016, 16:11

Zależy od Twojej wiedzy na temat kart Tarota, ich znaczeń. Jeśli zupełnie zaczynasz, to lepiej wybrać klasycznego RW. Osoba, która ma ugruntowaną wiedzę może bardziej polegać na intuicji. No i nie bez znaczenia jest też cena tali...

Wróć do „Talie Tarota”