Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Awatar użytkownika
Iwona

Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Postautor: Iwona » środa 25 maja 2016, 14:20

Posiadam 65 talii tarota w swojej kolekcji , w tym wszystkie talie Ciro i niestety na mnie te talie nie działają,nie mam z nimi kontaktu,wiec wszystko zależy co do kogo przemawia ,najprostsze są talie wzorowane na R-W, np Tarot Pictorial Key,tarot universal, Tarot LoScrabelo ,Tarot Mucha,kobiecy-przepiekny,tarot Robin Wood itd.
Na każdego działa coś innego :)
polecam galerię ze skanami kart,można przejrzeć ,przyjrzec się i wtedy zobaczyć co ci się podoba
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
https://picasaweb.google.com/112868448452435024861
https://picasaweb.google.com/111987725497905357486
Nie wróżę na Priw.
Mikesz

Postautor: Mikesz » środa 25 maja 2016, 14:46

Do wyboru ... do koloru ... - :)
Podstawa zaczęcia wróżenia z Kart Tarota - dla osoby początkującej - to przede wszystkim znaleźć ( kupić , wybrać ) - odpowiednie Karty ( Talię ) dla siebie, które Ci się spodobają i poczujesz z Nimi jakąś więź...
Ja miałem szczęście i trafiłem od razu na tą właściwą Talię dla mnie ( nie mając jeszcze wtedy "zielnego pojęcia" o Tarocie ) :ok:

Mikesz
Awatar użytkownika
Zafina

Postautor: Zafina » środa 25 maja 2016, 15:26

Minimalizm tarotowy jest też w moim stylu. Poza tym moja "filozofia" ekonomiczna czy mój zmysł oszczędzania raczej mi nie pozwoli kupić kolejnej. Może gdybym zawiodła się na mojej talii (Golden Universal) to kupiłabym jeszcze inną, ale jestem zadowolona, więc furtki nie mam. Kolejną talię kupię kiedy ta się zniszczy.
Jeśli ktoś o Tobie mówi źle, Ty milcz, albo mów o nim dobrze. Bo w życiu nie chodzi o to, by dorównać do czyjegoś niskiego poziomu, ale o to by być ponad nim.
Awatar użytkownika
pauluniaa1

Postautor: pauluniaa1 » sobota 28 maja 2016, 00:12

Dziękuje Wam kochani za rady. Każde zdanie na ten temat jest ważne, bo w tych wszystkich informacjach które można odnaleźć w internecie i na wujku Google, można się nieźle pogubić.
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » sobota 28 maja 2016, 13:08

Pauluniaa1 na początek starczy jedna talia. Jeśli będziesz wróżyć tylko sobie. Jeśli zaczniesz kłaść karty komuś, to już trzeba się rozejrzeć za drugą talią.
Ja preferuję mieć jedna talię tylko do swoich pytań. Niejako osobistą. Do pytań o relacje karmiczne również może być potrzebna inna talia. Ja zakupiłam Tarot Atlantis. W rozkładach karmicznych świetnie mi się sprawdza. Można się pokusić o talię do medytacji.
Także uważam że 3- 4 talie to minimum- maksimum. Sama mam 12 talii. Nie planuję powiększać kolekcji. Jeśli jednak coś mnie skusi... Ja talie stare, czyli zniszczone palę. Raz w roku tracę w ten sposób jedną talię.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Mikesz

Postautor: Mikesz » sobota 28 maja 2016, 13:47

A ja mam tylko 1 Talię Kart Tarota od samego początku ...( od paru lat ).
Joana - po co Ci aż 12 Tali ... ? ( ! ) - :-o + :scared-eek:
Ja nigdy nie spaliłbym moich Kart ... - :nie:
To przecież są Twoi Tarotowi przyjaciele ... - :mysli:
Ładnie to tak ... ? - :(
;)

Mikesz
Awatar użytkownika
Izyda

Postautor: Izyda » sobota 28 maja 2016, 16:25

Ja powiem krotko,to jest indywidualna sprawa kto ile ma kart tarota.Jednego stać to kupi więcej talii,jednego nie to pracuje z jedna talią czy dwoma."My' prawdziwi milośnicy i pasjonaci Kart Tarota mamy ich wiele to hobby jak kazde inne....pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » sobota 28 maja 2016, 17:50

Mikesz z moimi 12 taliami plasuję się na szarym końcu. Wręcz jestem minimalistką :)
Poczytaj wcześniejsze wpisy. Większość wróżących ma prawdziwe kolekcje kart.
Ja na co dzień używam:
- Tarota Uniwersalnego, całą talię
- Tarota Uniwersalnego same Wielkie Arkana większy rozmiar ( by chcąc zadać pytanie i odpowiedzieć za pomocą AW nie musieć ich wyszukiwać z całej talii)
- Tarota Marsylskiego całą talię
- Tarota Ridera Waita całą talię
- Tarota Scarabeuszy cała talię by odpowiedzieć nim na swoje pytania- tylko do moich rozkładów
- Tarot Atlantis cała talię do rozkładów karmicznych.
- Tarota Primavera same Arkana Wielkie większy rozmiar
Reszta talii leży sobie grzeczniutko. Czasem je obejrzę, odłożę na miejsce. W końcu przyjdzie na jakąś kolej. Kocham swoje karty i jestem z nimi ogromnie zżyta. Kiedy jednak zaczynają być zniszczone, trudno je potasować. Tak się dzieje po jakimś czasie intensywnego użytkowania, z szacunkiem je palę. Nikomu nie oddaję, nie porzucam, nie sprzedaję. Tego robić nie wolno. Spalić natomiast można.
Po co mi 12 talii ? Siedmiu używam na bieżąco, reszta jest niejako na "zapas". Naprawdę jestem na szarym końcu kolekcjonerów. O ile wiem rekordzistką tutaj jest wróżka posiadająca 100 talii.
Absolutnym minimum jest 1 talia kart a maksimum.... oj tutaj liczby mogą być różne.
Moja strona internetowa

Awatar użytkownika
Karolina 11
Kontaktowanie:

Postautor: Karolina 11 » sobota 28 maja 2016, 20:28

Pozwolę sobie się wypowiedzieć. ;)
Otóż: ile kto ma talii, jak pracuje z kartami, itd.- to jego sprawa. W końcu każdy ma swoją drogę, każdy jest inny. Stąd też nonsensem jest porównywanie siebie do innych czy innych do siebie- np. na zasadzie: "ja mam tylko jedną talię i to mi w zupełności wystarcza; po co komu więcej?". Warto o tym pamiętać i mieć otwarty umysł, umieć patrzeć z wielu różnych punktów, a nie stricte subiektywnie.

Początkującym osobom również polecałabym zdecydowanie się na jedną talię- na razie, a później, jeśli taka osoba będzie chciała kupić sobie więcej talii, jak najbardziej niech tak zrobi. I wcale nie dlatego, że "trzeba mieć oddzielną talię na rozkłady dla siebie i oddzielną talię na rozkłady dla innych" czy coś w ten deseń. Wcale nie trzeba. Można- jeśli dana osoba tak właśnie sobie będzie chciała. Ale nic nie trzeba.
Jestem kreatorem swojej rzeczywistości.

Zapraszam na mojego bloga: http://ezoterycznie-blog.blogspot.com :)
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » sobota 28 maja 2016, 20:37

Zgadzam się z Karoliną 11. Ja zapomniałam to podkreślić. Można ale nie trzeba mieć osobnej talii do swoich pytań. Ja muszę, potrzebuje, preferuję jak napisałam. Na pewno na początek jest potrzebna jedna talia, bo bez tego nie da się zacząć swojej przygody z Tarotem. Jeśli w miarę upływu czasu zechcemy mieć następne talie, to dlaczego nie.. Jeśli wystarczy nam jedna na lata.. Zgadzam się z przedmówczynią. To nasz osobisty wybór.
Moja strona internetowa

Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 29 maja 2016, 02:47

Mikesz, wybacz mój drogi, jesteś mężczyzną więc niektóre tajniki kobiecego myślenia są Ci zupełnie obce. :rotfl:
Jasne, można mieć w łazience tylko mydło, szampon, dezodorant, szczoteczkę/pastę do zębów oraz ręcznik... ale spróbuj powiedzieć jakiejkolwiek kobiecie by ograniczyła się tylko do tego - popuka się w czoło i tyle. :rotfl: :rotfl:
I jak słusznie zauważyła Izyda:
Izyda pisze:My' prawdziwi milośnicy i pasjonaci Kart Tarota mamy ich wiele to hobby jak kazde inne

Tak więc - hobby jak każde inne, spróbuj spojrzeć na to w ten sposób.:) Jedna kobieta ma kilkadziesiąt flakoników perfum, a druga (a możliwe nawet że i ta sama ;) ) ma kilkadziesiąt talii kart tarota... ot, pasja... i już. :)
Mikesz

Postautor: Mikesz » niedziela 29 maja 2016, 12:33

OK.
Tylko aby ta "pasja " przekładała się na sprawdzalność i trafność wróżb , bo przecież w Tarocie i we wróżbach o to chodzi czyli w umiejętności pomagania w jakiś sposób innym , a nie w chwaleniu się ilościach - kto - jakie - i ile Talii Kart - posiada.
Karty Tarota to szczególna, wyjątkowa rzecz .
To nie szampon, ani perfumy w łazience , stojące na szklanej półce.
Proszę odróżniać jedne od drugiego.
Porównywanie Kart Tarota do perfum, szampanów, mydeł, wacików, i rożnych tam babskich kosmetyków - w/g mojego zdania - nie jest właściwe.

Mikesz
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » niedziela 29 maja 2016, 12:57

wtrące i ja swoje trzy grosze, talia to tylko narzedzie które nas pobudza,wiedza jest w nas.
Sprawdzalność to nie wszystko,najwazniejsze jest by umieć pomóc drugiemu człowiekowi,poprzez nasze karty.
Co mi po sprawdzalnosci że ktoś bedzie miał wypadek jak się nie da go przed nim uratowac :(.
natomiast ja porównam talię nie do perfum ale do książki,mozna czytać jedną książkę w kółko i nic wiecej się z niej nie wydobedzie,ona się znudzi,natomiast tą samą powieść ale w innym wydaniu widzimy i odbieramy już inaczej.
Kazda talia nas czegoś nowego uczy,każda jest jak powieść w której przeżywamy przygody,i odkrywamy jej nowe tajemnice.

Nikt tu się nie chwali ile kto ma talii a szkoda :)
bo to inspiruje innych do działań,do rozmów,do wymiany uwag o danej talii. I nie chodzi o chwalenie się wcale a o rozmowy jak talia pracuje,czego uczy,jak inspiruje.
jednemu wystarczy 1talia , innym bedzie mało i 500 ,boimy się chwalić tym co kochamy?

Kartomancja bo nie tylko tarot to Hobby które rozwija i uczy w wielu dziedzinach.

i podpisuje się pod postem Karolinki że kazdy musi znależc klucz i serce do swoich talii :)
Nie wróżę na Priw.
Mikesz

Postautor: Mikesz » niedziela 29 maja 2016, 13:33

No to szukajcie dalej swojego klucza ( i zamka do niego ).
Iwono, łatwiej znaleźć jeden jeden klucz do jednego zamka niż próbować ze 100 kluczy...
I tego Wam - wszystkim kobietom - życzę - :papa: ( tylko nie pomylcie Tali Tarota z mydełkiem Fa , bo to podobna wielkość i kształt ) - :boisie:

Mikesz
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » niedziela 29 maja 2016, 14:27

Mikesz, można nie rozumieć innych, że nie siedzą z Tobą w jednym pokoju i nie patrzą na wszystko tak samo jak Ty. Ale kpić z nich twierdząc, że tylko Twój pokój jest najlepszy, z jednym zamkiem i kluczem...

Pozdrawiam wszystkich wędrowców o otwartych horyzontach i tych, którzy chociaż próbują patrzeć z różnych perspektyw ;)
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » niedziela 29 maja 2016, 14:33

Mikesz Bardzo mi sie nie podoba twój ton i sposób wypowiedzi :(
Ironizujesz i nasmiewasz sie z wypowiedzi które są inne niż Twoje.
dla mnie to brak szacunku dla rozmówcy (:

Widzisz jeden klucz nie pasuje do wielu zamków,tarot nie jest ograniczony i ma wiele "zamków"które otwierają się gdy człowiek jest na nie gotowy.

Ten wątek czyta wiele osób które zaczynają dopiero przygode z tarotem,
ograniczanie ich do jednej talii i to konkretnie talii Ciro jest nie właściwe,bo do każdego przemawia coś innego.
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » niedziela 29 maja 2016, 14:48

Tarot to talia kart z namalowanymi obrazkami. Często ma ciekawe symbole, ornamenty, jest bogata, piękna. Inne talie są skromne, minimalistyczne, surowe. Są talie droższe i tańsze, w różnych rozmiarach kart. Pochodzą z Europy, Azji, Ameryki. Są wzorowane na kulturach krajów z których pochodzą, na motywach baśni, nawet na filmach. Przeogromny wybór. To jednak tylko karty.. papier na którym są wydrukowane, farba jaką są namalowane obrazki.
Produkowane w drukarniach na masową skalę. Kupujemy talię , bierzemy ją w dłonie i dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa magia. Bo Tarot jest w nas, nie tylko w kartach. Mogę zadać kartom pytanie i uzyskać odpowiedź, która z jakiś powodów wydaje mi się niewłaściwa. Biorę inną talię i otrzymuję tę samą odpowiedź. Załóżmy że od magicznego świata dzielą nas masywne ozdobne drzwi. Zamek jest jeden a kluczy nieskończona ilość. Każdy klucz którym otworzymy drzwi do magicznego świata Tarota jest tym właściwym. Każda talia Tarota jest kluczem do tego zamka. We właściwych rękach każdym kluczem- talią możemy otworzyć drzwi do magicznego wymiaru.
Dlatego nie zgodzę się z Tobą Mikesz, że tylko jedna talia jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie. Każda na nie odpowie.
Moja strona internetowa

Mikesz

Postautor: Mikesz » niedziela 29 maja 2016, 14:57

Ja przecież nie namawiam nikogo do używania jednej Tali Kart Tarota.
Cieszę się, że ten wątek na forum ( temat ) czyta wiele osób - :ok:
Iwono, po to są przecież stworzone społecznościowe fora w internecie, aby można było czytać i swobodnie wypowiadać się na dany temat.
I tak to właśnie czynię - :)
Nie ma się co obrażać. Ironia zawsze jest wpisana w jakąś dyskusję. Możesz zrewanżować się mnie tym samym ... - :tak:

Pozdrawiam wszystkie tarocistki ( dziewczyny ) z tego forum - :buzki:

Mikesz - chłopak
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » niedziela 29 maja 2016, 15:07

Nie Mikesz to nie swoboda :( to lekceważenie i ironia dla drugiej strony,właśnie od tarocistów wymaga się wiecej,
by ich sposób wypowiadania nie obrażał w żaden sposób innych użytkowników,
mnie nie odpowiada rewanż w dyskusji która polega na wymianie ironicznych zdań,dlatego ten temat uważam juz za zakończony.
Nie wróżę na Priw.
Mikesz

Postautor: Mikesz » niedziela 29 maja 2016, 15:31

Iwono, ja też uważam, że z Tobą dyskusja jest zakończona.
Tarocista powinien też być silnym i stanowczym człowiekiem i mieć swoje mocne zdanie.
Niestety, tego u Ciebie nie widać.
Pozdrawiam.
Mikesz
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » niedziela 29 maja 2016, 15:39

Mikesz jestem osobą silną, zdecydowaną ,mam swoje zdanie i go nie zmieniam,a także nie oceniam,nie osadzam innych.
Kolejna zasada którą powinni miec zakodowaną Tarociści.
pozdrawiam
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » niedziela 29 maja 2016, 17:14

Jakiś czas temu zapytałam pewnego doświadczonego tarocisty, który od ponad 30-lat zajmuje się wróżbiarstwem również zawodowo z jakiej talii korzysta - odpowiedział mi z uśmiechem- " z bardzo starej i zniszczonej" - zaskoczyła mnie jego skromność i pokora...Moim zdaniem nie jest ważna liczba i jakość talii lecz moc osoby, która z niej korzysta...wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć i znaleźć karty, które się po prostu pokocha. Moja talia też jest już stara i nosi ślady używania, myślałam o wymianie jej na taką samą tylko nową, ale wiem, że to nie będzie to...Moja talia pachnie moim domem, ziołami i ogniem, którymi ją oczyszczam, jest częścią mnie samej. Zresztą zaobserwowałam, że pomimo tego, iż przeszła ona niejedną ciężką próbę, to w dziwny sposób "regeneruje się". Mam też inne talie ( niewiele bo to te, na których się uczyłam i pochodzące z okresu kiedy szukałam tej właściwej), próbuję ich jeszcze czasami używać, ale nie leżą mi one w rękach tak samo jak ta moja ulubiona...Myślę, jednak, że kwestia kart - ich ilości i jakości to sprawa indywidualna - ilu tarocistów tyle sposobów podejścia do tego zagadnienia...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
tu wróżę http://ezomagia.pl/osoba/perelka Zapraszam :)

Wróć do „Talie Tarota”