Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Awatar użytkownika
kamilla

Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Postautor: kamilla » sobota 09 lip 2016, 12:56

Ja myślę, że wszystko zależy od nas samych od naszych indywidualnych podejść i upodobań. Najważniejsze, abyśmy to my czuli się dobrze i czerpali dobrą moc i siłę, dlatego jak ktoś ma ochotę może porównać karty do wszystkiego. Ja rozpatruję to na zasadzie moja więź z kartami i twoja. Warto podejść również z lekkim dystansem do tego co mówią inni o swojej relacji z kartami. Ja do tej pory miałam jedną talię, ostatnio kupiłam drugą bo czułam, że potrzebuję zmiany i innego spojrzenia. Okazało się, że to był dobry wybór. Jednocześnie zawsze podziwiam osoby, które przez wiele lat (kilkanaście) pracują na jednej talii i tych zmian nie potrzebują. Wspaniale :)
Arbogast

Postautor: Arbogast » środa 28 wrz 2016, 20:09

Ja używam talii The Pictorial Key Tarot - Tarot Obrazkowego Klucza - postaci na tej karcie są jak żywe, chociaż jest ona utrzymana nieco w baśniowej tonacji. Odwzorowanie tali RW chociaż z pewnymi wyjątkami. Karty są w poręcznym rozmiarze, mają spokojne barwy, bez większych zdobień, które mogłoby odciągać uwagę.
Drugą moją ulubioną talią jest Talia Kart Roberta Lichodziejewskiego - utrzymana w pastelowej tonacji, również stanowiąca odwzorowanie talii RW, mają nieco większy rozmiar przez co są mniej wygodne do tasowania, ale za to bronią się graficzną skromnością.
Awatar użytkownika
kasia12

Postautor: kasia12 » poniedziałek 24 paź 2016, 23:48

Ja uzywam talii 78 drzwi , ale mam tez inne talie w domu :) ogolnie co rusz to podoba mi sie nowa Talia ;)!
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Lorii

Postautor: Lorii » wtorek 25 paź 2016, 22:52

Tarot archetypowy, myślałam na początku że czyta się je jakoś inaczej, ale zawierają archetypy, które są podstawą w informacjach o kartach, przyjazna talia :)
Awatar użytkownika
Izyda

Postautor: Izyda » środa 26 paź 2016, 15:44

A ja chyba zaszalalam zamowiłam wczoraj 3 talie kart-Mityczny Tarot,GoldenTarot of Renesanse Estensi Tarot i Ancient Italian Tarot...
od razu się lepiej poczulam ,to byl taki spontan....napszę coś więcej w pozniejszym czasie jak sie z nimi "rozmawia" i jakie te talie wywarly na mnie wrazenia....pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » środa 26 paź 2016, 16:20

Gratuluję Izydo i miłej pracy z taliami życzę :)
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » środa 26 paź 2016, 20:05

Gratuluję zakupów. Izydo, owocnej pracy z każdą z tych talii. Jaka to radość z zakupów :rotfl:

Ja muszę nieco wyhamować :( Jestem w fazie talizmanowej gorączki ;) a to też koszty....
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » środa 26 paź 2016, 21:24

Ja również gratuluję zakupów :D ... właśnie, podziel się wrażeniami, jak będziesz już je mieć. Ja ostatnio kupuję lenormandy ... znów mi wczoraj nowa przyszła i też się podzielę z Wami moimi wrażeniami :kotek:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » środa 26 paź 2016, 21:45

Mój ostatni zakup to nowy Kipper Fin de Siecle...jestem pod wrażeniem...jeśli chodzi o tarota, to jestem tak przywiązana do swojej starej talii, że nie potrafię się przerzucić na coś innego. Pomimo tego, iż posiadam inne jestem wierna jednej talii.
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 26 paź 2016, 23:05

Tak jak i Ty Izydo, ostatnio też zaszalałam. :wstyd:
Moje zakupy z ostatnich miesięcy...
Renaissance Tarot, do którego udało mi się też upolować wspaniałą książkę. Naprawdę niesamowita talia w pastelowych kolorach, związana z mitologią i renesansowymi Włochami...
Obrazek

Archangel Power Tarot... to moim zdaniem o wiele lepszy młodszy brat Tarota Anielskiego Doreen Virtue. Miła dla oka grafika (każdy dwór ma za patrona innego Archanioła i ma inny kolor ramek: Michael/miecze/niebieski, Gabriel/buławy/pomarańczowy, Rafael/kielichy/niebieski, Ariel/pentakle/rózowy), porządne wykonanie (karty większe niż przeciętne, mają złocone brzegi), fajne są nawet opisy pod obrazkami...

Obrazek

I ostatni zakup - Dreams of Gaia Tarot - grafika tak piękna, że... eh, po prostu brak słów. :)

Obrazek

Przybyły też dwa nowe lenormandy... cacuszka po prostu :) i kipper Fin de siecle... zamówiłam go jednak na eBay, bo nie wiem dlaczego u nas była dostępna wersja niemiecka :mysli: a zależało mi na angielskiej. Perełko, Ty masz wersję niemiecką czy angielską?
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » środa 26 paź 2016, 23:44

Śliczne te karty :character-ariel: :oklaski:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
kasia12

Postautor: kasia12 » środa 26 paź 2016, 23:48

Ja moge sie z wami podzielic ze tez zamowilam kipper Fin de siecle wersja angielska ;) ! Slyszalam ze wielu osoba czyta sie z tych kart bardzo dobrze :)!
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 26 paź 2016, 23:51

Cieszę się Basiu że Ci się podobają. :)

Kasiu, to super... będzie nas więcej. :) Ja widziałam tego kipperka tylko w Osiem.pl - wersja niemiecka.
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Saragossa

Postautor: Saragossa » środa 30 lis 2016, 11:41

Witajcie .
Jestem co prawda bardzo poczatkujaca ale karty tarota sa tak piekne ze ma sie ochote na wiecej .To jest troche tak jak narkotyk .
Bardzo lubie karty male i sliskie .Chciala bym kupic talie historyczna .Ta ktora mi sie podoba nazywa sie w wersji Scarabeo Tarot of the masters .Jest tez troche drozsza wersja recznie robiona NAIBI DI VACCHETTA TAROT CARD DECK.
Co mozecie powiedziec o uzytkowaniu i jakosci ,tasowaniu kart robionych recznie .
Dodam moze ze posiadam Druid tarot ktory jest jak dla mnie malo wygodny (lubie karty lakierowane )
Bede wdzieczna za kazda wypowiedz .
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 30 lis 2016, 23:18

Ta wersja kolekcjonerska Naibi di Giovanni Vacchetta Tarot chyba nie jest w ogóle dostępna... :mysli: no może gdzieś na aukcjach pojedyncze używane sztuki... Z kolei Lo Scarabeo zabiło cały urok oryginalnej starej talii dodając, o zgrozo, ciemnozielone ramki i robiąc brzydką biało-popielatą koszulkę... ech, szkoda, bo to rzeczywiście piękna talia. :) A gdzie Ty się spotkałaś z ta oryginalną wersją, widziałaś w sprzedaży?...

Obrazek
Obrazek
Saragossa

Postautor: Saragossa » czwartek 01 gru 2016, 10:26

Witajcie .
Znalam ta talie za 32 euro w sklepie w Bulgari .
http://tarotbg.eu/en/search?controller= ... rch=Search
Sprawdzalam sklep i na ebay ma dobre opinie .Niestety przysylka do Niemiec nie jest tania a darmowa od 100 euro .Plusem tego sklepu jest ze maja talie tarotow Roberta Place ktore mi sie strasznie podobaja .
W lutym sa urodziny :) wiec moze los podesle dodatkowe pieniazki .

Jednorozcu LeCaro czy mialas kiedys mozliwosc na zywo dotykac ,tasowac recznie robione karty .
Co do koszulek to masz absolutna racje sa obrzydliwe niestety nie tylko w tym tarocie .
Lo Scarabeo podobne zrobilo w Classic Tarot i Dürer Tarot . :dobani:
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » czwartek 01 gru 2016, 17:22

No to życzę Ci żeby do Ciebie trafiła ta wymarzona talia. :)
Saragossa pisze:Jednorozcu LeCaro czy mialas kiedys mozliwosc na zywo dotykac ,tasowac recznie robione karty .

Nie, nie miałam takiej okazji...
Mam dwie autorskie talie, które były ręcznie malowane, ale wydane w profesjonalnej drukarni... Takie karty jednak "mają to coś w sobie", bo autor malując ręcznie obrazy włożył w talię własne serce, karty są bardzo osobiste, więc również i ich odbiór przez użytkownika jest nieco inny. :) Moim zdaniem takie talie, pomimo że są zawsze droższe od produkcji "masowej", to naprawdę są warte tych pieniędzy. Praca z nimi to ogromna przyjemność. :tak:
Awatar użytkownika
Kokoszanel84

Postautor: Kokoszanel84 » środa 28 gru 2016, 20:37

Do tej pory używałam tarota marsylskiego, ale dzisiaj zaszalałam i kupiłam crystal tarot :) Czekam na przesyłkę, pewnie przyjedzie po Nowym Roku.
Podoba mi się też talia aztec tarot, ale czuję że jej zakup to melodia przyszłości :)

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/23 ... ba5cd2.jpg
]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b1/65/c9/b165c9ba5175efe0fd5c3035045ccf18.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-m8yz ... a2b3e4.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-17i5 ... cd4eff.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » środa 28 gru 2016, 21:22

A ja wróciłam do kart po bardzo długiej przerwie i nadeszła mnie ogromna chęć zakupienia kolejnej talii (mam ich tylko 4 więc nie jest to nieusprawiedliwiona zachcianka).
Ale nie mogę się zdecydować, nie wiem którą talię wybrać, żeby wciąż się na niej uczyć i też mieć przyjemność z patrzenia na nią.

Polecacie coś?....
Awatar użytkownika
Klepka

Llewellyn's Classic czy Witches Ellen Dugan?

Postautor: Klepka » piątek 30 gru 2016, 19:15

Mam ograniczony budżet i nie wiem na którą talię się zdecydować :bezradny:

Może ktoś z Was zna obydwie talie i ma jakies uwagi na plus i minus na ich temat? Jakieś podpowiedzi praktyków?

Llewellyn' Classic:
https://get.google.com/albumarchive/112868448452435024861/album/AF1QipPVY9Em1cDRSWz4YJgnxaImQzF6HwKDVnKXi0h8

Witches Ellen Dugan:
https://get.google.com/albumarchive/111987725497905357486/album/AF1QipMBnj3sG7_u6u9KXYV9xm4C0zgBJ57OjU6HWH-l
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » piątek 30 gru 2016, 20:52

Obie talie są bardzo czytelne i kolorowe.:)
Z Llewellyn' Classic nie miałam do czynienia, natomiast Witches posiadam i mogę ją szczerze polecić - to bardzo przyjazna talia, działająca na intuicję, wiernie trzymająca się klasycznego znaczenia kart, dobra grafika. Natomiast jeśli chodzi o moje osobiste odczucia - pomimo tego że jest to obiektywnie rzecz biorąc naprawdę wartościowa talia, to mnie się niestety dość szybko opatrzyła, znudziła i w tej chwili baaaaaardzo rzadko po nią sięgam. Być może Llewellyn jest lepszy pod tym względem? Myślę że jest to kwestia indywidualnego podejścia.;)
Awatar użytkownika
Klepka

Postautor: Klepka » piątek 30 gru 2016, 21:09

Dziękuję LeCaro :)
potrzebuję talii do przypomnienia sobie/dalszej nauki Tarota po długiej przerwie

Wróć do „Talie Tarota”