Karty madame Lenormand

Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Re: Karty madame Lenormand

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 04 sie 2015, 21:50

No tak Madrugado, ale to z czym się kojarzy Lis = czyli spryt, jest zazwyczaj postrzegany jako coś złego. A tymczasem spryt to mogą być po prostu wzięte do kupy: inteligencja, cierpliwość, umiejętność planowania, szybkość. A każda z tych cech z osobna jest przecież pozytywna.
Na końcu opisu tej karty w książeczce dołączonej do mojej talii są słowa "zostałeś ostrzeżony!" - czyli Lis jest jednoznacznie interpretowany jako próba oszukania nas, wykiwania, coś przed czym musimy się mieć na baczności. A czy Lis nie może występować jako forma porady? Tzn np. będziesz się musiał wykazać sprytem żeby osiągnąć ten cel.
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » wtorek 04 sie 2015, 22:01

Dokadnie, Lisek dla mnie naprawde nie jeste taki czarny jak go maluja. Ma cechy, ktore w okreslonych sytuacjach moga nam pomoc.

Ale jesli naprzyklad zobaczysz go kolo faceta ktorym jestes zainteresowana, czyli on opisuje jego jakby, to wtedy moze mowic o mezczyznie ktorego interesujesz jako "lup" - "kureczka" do zdobycia, ale czmychnie jak szybko sie pojawil.

Dlatego od poczaku mowie ze wazny jest kontekst pytania jak i polaczenia kart, aby okreslic czy eksponowana jest ich strona pozytywna czy negatywna..

Ooo przyklad z doswiadczenia, Kotwica. Kolezanka kiedys pytala o zwiazek, i wyszla jej ta wlasnie karta. I wszyscy mowili stabilizacja itd... oprocz mnie bo juz kiedys jej wtedy w kartach dnia doswiadczylam.. KOtwica ma te ramiona, i przy nieodpowiednim zarzueniu orze podloze, je niszczy, wiec moze czesto okreslac stan takiego bardzo mocnego docierania sie, w kwestiach partnerskich.

Niewiele jest kart zlych, czy dobrych, jesli karte uzywamy jako sygnifikator to jest ona tak naprawde neutralna. A potem dopowiadamy historie.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 04 sie 2015, 22:05

madrugada pisze:Niewiele jest kart zlych, czy dobrych, jesli karte uzywamy jako sygnifikator to jest ona tak naprawde neutralna. A potem dopowiadamy historie.

No właśnie, a w którejś książeczce przeczytałam, że Lenormand tym się różni od Tarota, że w Lenormandzie wszystkie karty są jednoznacznie dobre, albo jednoznacznie złe. Przyznam, że trochę się wtedy zacukałam. :mysli: :confusion-confused: Czyżby to była prawda?
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » wtorek 04 sie 2015, 22:11

Jednorożec LeCaro pisze:
madrugada pisze:Niewiele jest kart zlych, czy dobrych, jesli karte uzywamy jako sygnifikator to jest ona tak naprawde neutralna. A potem dopowiadamy historie.

No właśnie, a w którejś książeczce przeczytałam, że Lenormand tym się różni od Tarota, że w Lenormandzie wszystkie karty są jednoznacznie dobre, albo jednoznacznie złe. Przyznam, że trochę się wtedy zacukałam. :mysli: :confusion-confused: Czyżby to była prawda?

Wiesz, dla nie dlatego ja w tarocie uzywam czesto odwrocen, bo tez kazda karta ma dla mnie cien i blask, ale to nie ten temat ;-)

W lenormandach te blaski i cienie wydobywaja wlasnie polaczenia. To jak na siebie karty oddzialywuja. Choc spotkalam sie tez z technika, ze kolezanka odwracala karty lenormand.
====
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 04 sie 2015, 22:51

No tak, ale z tamtego przeczytanego zdania by wynikało, że karty Lenormanda właśnie nie posiadają "cienia" - jedna karta (np. Lis) jest zawsze zła, a inna (np. Dom) jest zawsze dobra. Czyli bym rozumiała, że jeżeli pokazuje się Lis, to on zawsze zabarwia negatywnie karty leżące obok i nie ma możliwości żeby pokazywał jakikolwiek pozytywny aspekt. Tymczasem w Tarocie masz karty które czasem oznaczają coś złego a czasem coś dobrego - dajmy na to Śmierć jest dobrą kartą w pytaniach o finanse ale bardzo złą w pytaniach o związki.

A tymczasem piszesz, że tak nie jest bo i w Lenormandach każda karta ma blaski i cienie w zależności od położenia - czyli podobna zasada jak w Tarocie...
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » wtorek 04 sie 2015, 23:18

No zalezy jak je odczytujesz... w ksiazkach owszem, jest pozytyw albo negatyw.

W moim odczycie w Lenormandach, ja to czy dana karta ma pozytywne albo negatywne odbicie, czytam po polaczeniach. Tak jak pisalam, ze Lis, moze miec "dobre" abo "zle" odczyty w zaleznosci od kontekstu.
====
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » środa 05 sie 2015, 22:29

Swietnym ćwiczeniem, wprowadzajacym do tablicy jest rozkład na 5 kart. Działa to w ten sposób, że wybieramy sygnifikator sprawy o którą pytamy, i kładziemy go na stole. Następnie z talii wybieramy 4 karty, dwie kładąc ze strony lewej, a dwie z prawej. Pierwsze to oczywiście przeszłość, czy też to co znane, a po lewej przyszłość. I teraz na przykład:

Jaka będzie mija sytuacja finansowa w kolejnym roku?

Chmury - Książka - Ryby - lis - słońce

Czyli pytajaca osoba prawdopodobnie ma jakieś problemu z papierami czy jej sytuacja finansowa jest niejasna z powodu śmieciowej umowy. Może też podpisała umowę nie przeczytawszy jej dokładnie. Lis i Słońce mówi że uda się jej z korzyscia ten problem rozwiązać i nastąpi poprawa finansów, acz będzie to od niej wymagało sprytu, a nawet jakiejś zagrywki. Słońce to zawsze karta pozytywna.

Albo "Kim będzie mężczyzną z którym się zwiaze? Czy jaki on będzie dajmy na to?

Jeździec - Kosa - Mężczyzna - drogi - ryby

Wysportowany, z cietym jezyczkiem, może być blondyn (od zboża na kosie), będzie w takim momencie swojego życia w którym będzie podejmował ważne decyzje finansowe czy związane z pracą, prawdopodobnie człowiek przedsie iorczy...

Itd :-)
====
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » czwartek 06 sie 2015, 07:51

Madrugado, dzisiaj wypróbuję. :ok:
Awatar użytkownika
slawek_88

Postautor: slawek_88 » czwartek 06 sie 2015, 16:13

moje karty przyjdą jutro... więc też zaczne o próbować XD - na razie zagłębiam się w temacie :rotfl:
Dzięki Madrugado za wskazówki i liczymy na więcej :kwiatek:
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 07 sie 2015, 14:53

No to dołączę i ja do was ... najwyżej jak coś to odłożę je, a póki co dajcie mi czas na zakup talii i zapoznaniem się z podstawami ... choć tu już wiele podałyście informacji ... a cha jeszcze jedno pytanko : czy naprawdę koniecznością jest logowanie się na innym forum aby dowiedzieć się czegoś więcej ??? tu stworzyć można bazę na temat kart Lenormand :kotek: jak na razie będę mieć was na oku :papa:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 07 sie 2015, 19:06

A tak dla mojej informacji, bo nie wiem, czy talia z 52 kart na początek, czy też nie, normalnie 36 kart tylko ?? czy w ogóle jest dostępna Wielka Talia Astromitologiczna ?? czy są mi potrzebne te informacje zawarte w tej dużej tali 52 czy po prostu tam jest opis archetypowy, który mogę znaleźć w opisach znaczeń tarota np kolor to to i to, pies to to i to znaczy, no i wreszcie duża talia jest mi potrzebna do wróżenia, rozkładów, odczytu prawidłowego czy wystarczy tylko mała talia 36 kart ? jaka jest różnica między nimi?
Tu coś takiego znalazłam http://kartylosu.cba.pl/viewtopic.php?f=46&t=1549 Re: Talie kart Lenormand
autor: uzhcfgzi » 30 sty 2014, 17:05
Książka "Złote Dziedzictwo Marii Lenormand" z dołączoną talią kart do wycięcia.

Tu na naszym forum ta kwestia była poruszana viewtopic.php?f=11&t=3252

Może źle myślę, proszę niech ktoś mi to trochę rozjaśni ... :beczy: :mysli:
W środę zamawiam sobie talię, zastanawiam się nad Lenormand Piątnik, Ciro Marchetti (będzie mi się kojarzyć z tarotem, ta sama tematyka graficzna) lub Fairy Lenormand Oracle Cards (te są cudne). Rosyjskie też mi się bardzo podobają Nostalgia
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » piątek 07 sie 2015, 20:52

Ja uczę się z talią Ciro (wbrew pozorom wcale mi się nie kojarzy z jego Tarotem), jest przepiękna - solidnie wykonana, pudełeczko twarde zamykane na magnesik, karty błyszczące ze złoconymi brzegami... taki ładny bibelocik po prostu. ;) Dodają do nich małą białą książeczkę.
Druga talia o której piszesz - Fairy Lenormand - też jest piękna, sporo na niej zieleni, karty są większe od tych z talii Ciro, matowe, twarde pudełko, dość obszerna książeczka w tym rozmiarze co karty.
Obie te talie mają po 36 kart.
Piatnika w rękach nie miałam, ale ma tą zaletę, że jest duuuuuużo tańszy od tych dwóch :ok: więc myślę, że jest to na pewno dobry wybór dla kogoś kto nie byłby pewien czy mu się w ogóle Lenormandy spodobają. :)
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 07 sie 2015, 21:38

Jednorożec LeCaro też tak myślałam aby na początek kupić sobie te tańsze i dodatkowo jakąś książkę o tych kartach, zawsze więcej wiadomości niż w małej dołączonej broszurce. Jednak nadal nie wiem czy szukać sobie tej większej talii albo se darować :rotfl:
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » piątek 07 sie 2015, 23:14

Basiu na Arosie są tanie tyle że to te zwykłe Piątnika...18zł z przesyłką...planuje jeszcze stamtąd cygańskie i art deco...
Na pięknej talii na pewno super się pracuje, ale są drogie...chociaż powiem Ci szczerze że dla mnie te karty to prostota sama w sobie i ta podstawowa talia najlepiej oddaje ich charakter
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » sobota 08 sie 2015, 00:03

Talię można sobie bez problemu wybrać w zależności od upodobań i zasobności portfela, ale większy problem jest z książkami - w zasadzie po polsku nie znalazłam niczego sensownego. :bezradny:
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » sobota 08 sie 2015, 23:56

no to bęc :happy-bouncyyellow: :banana-dreads: kupiłam karty Karty Lenormand Piatnik i po twojej sugesti Jednorożec LeCaro również 365 rozkładów Tarota :rotfl:
tylko mam długi okres wyczekiwania 3 tygodnie ... długo by tłumaczyć ... nie mogę się już doczekać :happy-partydance: :music-rockout: :hejka: :hura:
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 09 sie 2015, 02:48

Super Basiu! :ok: A z książki na pewno będziesz zadowolona, moim zdaniem jest świetna! :tak:
3 tygodnie? Biorą Cię na cierpliwość. :P
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » niedziela 09 sie 2015, 10:29

Książka i karty nie były zbytnio wygórowanym kosztem, ale płacić jeszcze raz tyle za przesyłkę to z lekka przesada, znajoma jedzie do polski na 3 tygodnie, do niej tam paczka dojdzie w parę dni za chyba 7 zł i mi ją przywiezie jak będzie wracała, nie ma już innej opcji poszło ... :kotek:
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » poniedziałek 10 sie 2015, 00:34

Znalazłam w necie i nie wiem czy się nie powtarzam, ale ... myślę, że może być to bardzo pomocne ... http://kartylenormand.weebly.com/wielka-tablica.html
:buzki: :buzki: :buzki:
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » wtorek 11 sie 2015, 13:53

Ależ dzisiaj zabłysłam...przyszły mi 2 nowe talie piątnika...cygańskie i Art Deco...okazało się że to jedno i to samo prawie :rotfl: :wstyd:
Awatar użytkownika
kamilla19

Postautor: kamilla19 » wtorek 11 sie 2015, 15:43

Basia napisz na jakiej stronie znalazłaś Złote dziedzictwo Marii Lenormand ja przewróciłam z koleżanką cały internet i nie znalazłyśmy tej książki z góry dziękuję
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » środa 12 sie 2015, 02:57

Kamila 19 ja tylko znalazłam informację o tej książce, gdzie również jest dołączona talia kart do wycięcia podałam link na stronę ....
Wiem, że jest z deka problem teraz znaleźć tę książkę i dlatego napisałam ten wpis o 52 kartach w talii, by wyjaśnić tę kwestę ... zauważyłam jednak, że wszyscy posługują się talią z 36 katami ... nie mniej jednak jak coś znajdę to z pewnością podam informację co i jak oraz gdzie ...
A tutaj doczytałam się wzmianki na temat tej książki http://kartylosu.cba.pl/viewtopic.php?f=46&t=1549

Wróć do „Karty Anielskie, Lenormand, Kipper, Wróżebne (tzw. Oracle) i inne”