Praca z kartami cygańskimi

Awatar użytkownika
Lorii

Praca z kartami cygańskimi

Postautor: Lorii » poniedziałek 10 paź 2016, 21:27

Witam wszystkie wróżbitki i wróżbitów :buzki:
Może niech każdy z nas jeśli korzystał z cygańskich kart opowie o swojej pracy z nimi, niech będą to historie, wskazówki, rady :buziak:

Może zacznę...
Najczęściej korzystam z 4 kart, chociaż na początku dobrze jest korzystać z np. 3 lub mniej

Zapisuję sobie znaczenia, ale co ciekawe odczytywać staram się też tak po swojemu, czyli co dana karta może mówić - bardziej intuicyjnie

Dopiero zaczynam z nimi pracę i czytałam o tym, że można coś w rodzaju tablicy rozkładać jak w Lenormandach, tylko jest to taki układ:

8
8
8
8
4 - karty przeznaczenia

oczywiście karta miłości to karta uczuć, gdzieś wyczytałam, że praca to Wytrwałość.
Mało jest znaczenia kart więc może macie jakieś inne, jak się wam pracuje z tymi kartami? :kwiatek:
Awatar użytkownika
Karolina 11
Kontaktowanie:

Re: Praca z kartami cygańskimi

Postautor: Karolina 11 » piątek 14 paź 2016, 03:37

To ja się może czymś podzielę. :)

Do kart cygańskich mam słabość ogromną, zwyczajnie je kocham, nie wiem czemu, taka miłość jakby od zawsze. Stąd też mam niemało talii z tego gatunku. Moją ulubioną- przynajmniej jak do tej pory- była i jest Sybilla della Zingara i to właśnie jej najczęściej używam. W sumie o ile wiem talie Sybilli traktuje się jako swego rodzaju odrębny od kart cygańskich system, ale dla mnie Sybille zawsze były cygańskie- tzn. były tym właśnie systemem.
Praca z kartami cygańskimi- w związku z tym, że karty te opowiadają o codziennym życiu- wydawałaby skłaniać się ku typowo przyziemnym rozkładom i faktycznie- takie właśnie wychodzą wspaniale, natomiast nie znaczy to, że te bardziej duchowe, psychologiczne nie. Wręcz przeciwnie. Karty cygańskie genialnie nadają się również do tych głębszych, duchowych rozkładów. Kwestia otwartości. ;)
Przyznam szczerze, że ja w sumie nigdy nie miałam ambicji, by się kart cygańskich w jakikolwiek sposób uczyć. Ale u mnie to w sumie dość normalne- mam tak z wieloma karcianymi systemami dywinacyjnymi. Preferuję po prostu czytanie stricte intuicyjne, tylko po obrazkach, z kompletnym ignorowaniem przyjętych jako klasyczne/typowe znaczeń. To właśnie jest mój styl. Zatem o ile np. lenormand jest dla mnie nieco bardziej matematyczny (właśnie ten system jest jednym z wyjątków od mojej "stricte-intuicyjności". Oczywiście można kart lenormand używać z zupełnym pominięciem norm tego systemu i używać np. jak kart tarota, tyle że w takim wypadku to już nie będzie praca z lenormand. A ja akurat system lenormand bardzo lubię, zatem preferuję się tego systemu trzymać, gdy z kartami lenormand pracuję. Ale to tak tylko na marginesie), o tyle z kartami cygańskimi idę spontanicznie i po swojemu. Zatem robię i rozkłady typowe dla lenormand, i rozkłady zupełnie wolne, rozkłady na trzy karty, na dwie karty, na jedną kartę (w sumie większych niż na trzy raczej nie robię- zwyczajnie nie mój styl)... Pełna dowolność.
Interpretacje u mnie zasadzają się na kluczu: "patrzę, co mam na ilustracji--->interpretuję intuicyjnie". W sumie zero zasad. Albo inaczej: zupełnie na moich własnych zasadach.

Gdy zaczynałam swoją, że tak to nazwę, przygodę z kartami cygańskimi, już od początku interpretowałam czysto intuicyjnie, w ogóle nie patrzyłam na ściągi ze znaczeniami ani nic. Ale to jest po prostu część mojego stylu, więc u mnie to jest typowe, jeśli chodzi o pracę z kartami.
Czy się sprawdzało (bo pewnie i to jest dla wielu ważne ;))? Tak, sprawdzało się. Jeśli ktoś ufa sobie, to i jest skuteczny w pracy (przy czym inna sprawa to to, że przyszłość nie jest pewna, tylko prawdopodobna, więc wcale nie zawsze musi się sprawdzać. I de facto nie zawsze się sprawdza. I to jest zupełnie normalne). Dla mnie karty cygańskie- w użyciu- zawsze były i są (i zapewne będą) jak tarot, ewentualnie z lekkim przechyłem w stronę lenormand (bo nie są może, z założenia tego systemu, aż tak luźne jak tarot. Ale summa summarum i tak każdy może pracować z kartami jak chce, każdy sam sobie ustala zasady, granice).

Piszesz: "wskazówki, rady"... Cóż, jeślibym miała dać jakieś wskazówki, rady, to powiedziałabym po prostu (zresztą to jest jedno z moich mott, jeśli idzie o pracę z kartami i powtarzam to niemalże ciągle), że najlepiej jest interpretować zupełnie intuicyjnie i nie zwracać uwagi na znaczenia podawane w ściągach. Znaczy, dla mnie, na przykład, byłaby to tylko przeszkoda, utrudnienie, rozpraszanie się. Bo co jeśli, na przykład, mamy kartę i intuicyjnie interpretując odczytujemy coś, co jest zupełnie sprzeczne z typowym znaczeniem karty? Jeśli ktoś trzyma się tych typowych znaczeń, mógłby się zamotać i zwątpić w swój odczyt. A przecież to nasz odczyt jest kluczowy, a nie jakieś ściągi.
Jeśli zaś chodzi o rozkłady, to w sumie najlepiej jest zaczynać od rozkładów prostych- no bo łatwiej jest taki rozkład zinterpretować, wiadomo. Ja lubię kłaść co najwyżej trzy karty na dane pytanie (choć przeważnie wyciągam raczej maksymalnie dwie. A i z samej jednej da się klarownie odczytać odpowiedź)- ale każdy powinien sobie różne opcje wypróbować i dobrać najlepszą/e pod swój styl.

Także to chyba tyle, czym bym się mogła podzielić w temacie kart cygańskich- tak ogólnie.
Na koniec tej mojej wypowiedzi dodam jeszcze, że nie jest ważne, czy mamy karty cygańskie, czy lenormand, czy kipper, czy geomancyjne, czy tarota...- karty to karty. Jak dla mnie czytanie po obrazkach to absolutna podstawa. Aczkolwiek oczywiście każdy ma swój styl i każdy niech wybiera to, co mu najbardziej pasuje.
Jestem kreatorem swojej rzeczywistości.

Zapraszam na mojego bloga: http://ezoterycznie-blog.blogspot.com :)
Awatar użytkownika
kasia12

Postautor: kasia12 » piątek 14 paź 2016, 18:16

Kurcze a moze zrobimy taki watek gdzie napiszemy co kazda karta znaczy ? :) ja tez korzystam od niedawna z kart cyganskich I sa poprostu niesamowite :) ! Ja tez uzywam rozkladu z 3 kart !:) jeszcze robie karty dnia I wtedy mniejwiecej pamietam co kazda karta znaczyla !:)
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Lorii

Postautor: Lorii » sobota 15 paź 2016, 15:53

Karolina 11 jestem bardzo wdzięczna za tak wysmakowaną wypowiedź, że tak się wyrażę :) Właśnie z tym intuicyjnym odczytem jest tak jak piszesz, zapisuje sobie znaczenie kart, ale często nie pasują mi do danej karty, więc nie wiem w jaki sposób zacząć bardziej starać się je zrozumieć. Ale chyba przyjmę system intuicyjny, ale co nie co będę uwagę zwracać na ogólnie znaczenie. Nie mam takiej więzi jak Ty :) że odczytuje je od tak , mam nieco z nimi problem, ciężko mi się je odczytuje, chociaż staram się rozkładać i uczyć. :)

kasia12 to świetny pomysł, bo ja mam nieco problemu ze znalezieniem idealnego znaczenia kart, więc można by z doświadczenia swojego, coś podopisywać, to jak zaczynamy? :) A skąd czerpiesz informacje o kartach ? :buzki: Znalazłyśmy wspólne zainteresowanie :buziak: Uwagę będę bardziej zwracać na karty :hejka:
Awatar użytkownika
anka

Postautor: anka » sobota 15 paź 2016, 17:46

kasia12 pisze:Kurcze a moze zrobimy taki watek gdzie napiszemy co kazda karta znaczy ? :) ja tez korzystam od niedawna z kart cyganskich I sa poprostu niesamowite :) ! Ja tez uzywam rozkladu z 3 kart !:) jeszcze robie karty dnia I wtedy mniejwiecej pamietam co kazda karta znaczyla !:)
dobry pomysl
Awatar użytkownika
kasia12

Postautor: kasia12 » sobota 15 paź 2016, 19:09

No wlasnie malo jest informacji o kartach wiec pomyslalam ze watek pomoze kazdej z nas :)! Super ze wam sie podoba :) ! Ogolnie wszystko czerpe z praca z kartami ale tez nie wszystko wiem :)! Staram sie laczyc karty czyli np jak mi wyjdzie nieszczescie + dziecko = to na poronienie mi wychodzi ( zalezy dla kogo wrozymy bo jak przyjdzie do nas pani po 50 tce to karta ma juz inne znaczenie ) I takie tam , dobra dziewczyny to mozemy zaczynac ;) ! Wiec od jakiej karty zaczynamy I kto pierwszy zaczyna ? :)
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Lorii

Postautor: Lorii » poniedziałek 17 paź 2016, 12:27

To może ja, ale przyznaje się bez bicia :D że u mnie to słabiutko :)
Jeśli będziesz miała dodatkowe informacje możesz dopisać :)

Stałość, Wytrwałość
Z dodatkowych zapisków też z internetu nieco:

-Opieka Opatrzności
-dzięki wytrwałości zdobywamy osiągnięcia
-należy żyć zgodnie z zasadami moralnymi
-pomyślnie zdane testy itp.
-sprawy uczuciowe się polepszą
-należy żyć w harmonii i korzystać z wiedzy dotyczącej równowagi życiowej
-w problemach prosić o opiekę Sił Wyższych
-jesteśmy pilnowani przez Siły Wyższe
-należy pamiętać o prawach boskich i ziemskich

Gdzieś znalazłam jakieś fragmenty z książki "Karty cygańskie" oczywiście w internecie i tutaj dopisałam :)
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Postautor: Krystyna » poniedziałek 17 paź 2016, 12:39

Na kazdą kartę możecie założyć oddzielny watek...tak będzie bardziej przejrzyście...
No i będzie można wpisywać nie tylko książkowe znaczenia, a np. powiazania kart
Obrazek
Awatar użytkownika
Lorii

Postautor: Lorii » poniedziałek 17 paź 2016, 14:58

Dziękuję :) Już przenoszę :)

Wróć do „Karty Anielskie, Lenormand, Kipper, Wróżebne (tzw. Oracle) i inne”