Pogaduchy o Tarocie Thoth Crowley'a

Awatar użytkownika
Turkey

Re: Pogaduchy o Tarocie Thoth Crowley'a

Postautor: Turkey » poniedziałek 23 kwie 2012, 23:11

Moja ulubiona w Crowley'u to As monet oraz....Diabeł :rotfl: ^^
Mam ochotę na McDonald'a ^^
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » poniedziałek 23 kwie 2012, 23:20

E tam, diabeł wygląda trochę jak skrzyżowanie Shrecka z kosmitą :oczko:
Awatar użytkownika
Iwona

Postautor: Iwona » wtorek 24 kwie 2012, 12:28

Moja ulubiona to Gwiazda jest przepiękna :usmiech:
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » wtorek 24 kwie 2012, 14:23

Gwiazda jest przepiękna, ale i Wieża super, taka ognista, dynamiczna..
Awatar użytkownika
KatiJo

Postautor: KatiJo » wtorek 24 kwie 2012, 15:59

Dla mnie Kapłanka, Cesarzowa i Gwiazda...
Wszystkie w takim delikatnym błękicie... I chociaż nie przepadam za różowym w Cesarzowej komponuje się cudnie...
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » wtorek 24 kwie 2012, 16:34

MałaMi pisze:E tam, diabeł wygląda trochę jak skrzyżowanie Shrecka z kosmitą :oczko:

Przyjżałam się teraz dobrze i to Głupiec tak wygląda, coś mi się pomyliło :glupek:
Awatar użytkownika
Cohen

Tarot Crowleya - pytanie.

Postautor: Cohen » poniedziałek 06 sie 2012, 17:04

Witam, czy istnieje wersja tarota Crowleya przeznaczona do odwracania kart? Na zwykłej wersji talii jest znak różokrzyża, więc widać, które karty są odwrócone. Pytam w imieniu koleżanki, której spodobała się ta talia, jednakże preferuje ona odwracanie. Jeżeli nie ma takiej wersji, może istnieje jakaś talia oparta o Crowleya z możliwością odwracania? Chodzi o to, aby "koszulka" karty była identyczna po odwróceniu.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Coh :)
We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Re: Tarot Crowleya - pytanie.

Postautor: Zib » poniedziałek 06 sie 2012, 17:22

Można odwracać, jak ktoś się upiera. Lepiej wtedy nie patrzeć na koszulki, o ile wyciąga karty z wachlarza, a starać się kierować ich energią, odczuciem. Jeśli jej sposób polega na tym, że tylko przekłada i wykłada karty z góry talii to nie przeszkadza przecież w tym wzór na koszulce karty.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Cohen

Postautor: Cohen » poniedziałek 06 sie 2012, 17:36

wybiera karty losowo i tutaj działa psychika. Jeżeli widzi odwróconą kartę, to jej nie wybierze za nic w świecie, fałszując tym rozkład.
We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
Awatar użytkownika
KatiJo

Postautor: KatiJo » poniedziałek 06 sie 2012, 17:53

Niech zamknie oczy :)
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » poniedziałek 06 sie 2012, 18:14

Tak też radziłem. Kiedy przekładasz i bierzesz karty z góry, to musisz zaakceptować pozycję kart, nie ma tu fałszowania. Talia LiberT też niestety ma koszulkę niesymetryczną. Inne rozwiązanie to nie stosować z tymi taliami odwróconych kart, a kierować się ich wzajemnym wpływem i intuicją przy odczytywaniu ich zacienionych znaczeń.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Cohen

Postautor: Cohen » poniedziałek 06 sie 2012, 20:03

Dziękuję za odpowiedzi :)
Hmm a może znacie jakieś talie czerpiące garściami z Crowleya?
We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » poniedziałek 06 sie 2012, 20:07

A ja myślę że skoro ma niesymetryczny krzyż, to z założenia autora nie służy do odwracania, i po prostu nie trzeba tego robić... Jest tyle innych talii które przecież można odwracać :bezradny:
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » poniedziałek 06 sie 2012, 20:09

Initatory Golden Dawn, czerpie z symboliki Crowleya - piękna talia, nawiasem mówiąc, polecam :ok:
Awatar użytkownika
Cohen

Postautor: Cohen » poniedziałek 06 sie 2012, 21:04

Zgadzam się z Tobą MałaMi. Zostałem poproszony, więc zapytałem, ale również uważam, że twórcy kart wiedzą co robią. Mnie samego talia Crowleya ni grzeje, ni ziębi. :)

Wyszukałem sobie IGD, piękna talia. Haha będzie kiedyś moja :D
We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » poniedziałek 06 sie 2012, 21:08

I moja :oczko: Ale na razie wyczerpałam limit zakupów kart na ten rok :bezradny:
Awatar użytkownika
Cohen

Postautor: Cohen » wtorek 07 sie 2012, 20:22

Hihi, oj gdyby talie były tanie jak barszcz... kieszeń by się trochę napełniła ;)
We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
Awatar użytkownika
rozi

Postautor: rozi » niedziela 12 maja 2013, 20:11

Najpiękniejszą kartą u Crowleya kochani jest EON ...
Nie pogardzę też Cesarzową :oczko:
Każda z tych kart ma w sobie coś magicznego, uwielbiam je, ale nie używam ich do wróżenia.
Częściej z nimi medytuję, głównie gdy szukam jakiegoś niekonwencjonalnego wyjścia :usmiech:
Głupcom należałoby wymyślić trudniejszy sposób rozmnażania.....
Rani

Postautor: Rani » piątek 17 maja 2013, 14:59

Iwona pisze:Moja ulubiona to Gwiazda jest przepiękna :usmiech:

Moja tez :usmiech:
vadis29_18

Postautor: vadis29_18 » piątek 07 cze 2013, 15:18

Sama pracuje z Thotem Crowleya cudowne karty trzeba tylko zdać się na intuicje i zaakcpetować losowanie kart.
Awatar użytkownika
Alexis

Postautor: Alexis » wtorek 23 lip 2013, 22:02

Ojj Crowley to Crowley... nie zgodzę się, że na pierwszą talię sie nie nadaje . To była moja pierwsza i od razu "w mig" ją złapałam, tak czuję każdą z kart (poza Księciami - z nimi mam problem), że momentami czuję się jakbym sama je malowała hehe wszystko ułożone jest po mojej myśli , nic nie wadzi a te symetryczne motywy jak np. na 10 buław dokładnie odzwierciedlają stan w jakim czlowiek się czuje w 10 buławach, te kolory i ostre kontury sprawiają , że sama się tak czuje patrząc na nią :D A jeśli chodzi o wiedze to mam jedynie z astrologii pewną. Druga talią była BOSKI TAROT wydaje się znacznie łatwiejsza , a w ogóle do mnie nie przemowiła , niby obrazki pokazane są DOKŁADNIE (powiedzmy smutny człowiek) a jednak dla mnie to za mało , taki smutek jest zbyt oczywisty chcę jakoś głebiej w to wejść a talia Crowleya na to pozwala , wchodzisz tak głeboko jak twoja intuicja/wyobraźnia na to pozwala. Przynajmniej ja to tak odczuwam.
A i jeszcze dodam, że sprawdzałam horoskop Crowley'a - ma Merkury w skorpionie (w dodatku w opozycji z Plutonem) , ludzie z taką pozycją Merkurego lubią właśnie odczytywać coś z symboli, figur geometrycznych, lubią łaczyć niby odległe fakty i wdzierać się głebiej i głebiej. Sama mam Merkurego w Scorpio koniunkcja Pluton wiec może dlatego mi odpowiada. Poza tym był on wagą stąd tak pięknie wspólgraja tam kolory itp . - ma gust :) (ja asc waga) , do tego ksiezyc w rybach stąd te "odjechany motywy " jakby z innego świata np. karta Diabeł (no i ja tez ksiezyc Ryby).

Fakt jednak, że jest ona w jakiś sposób ciężka, ale dla mnie własnie w tej ciezkości czuć łatwość wybrania odpowiedniej energii. Jednak in silniejszy wiatr tym bardziej wiemy z której strony wieje :)
mili255

Postautor: mili255 » środa 11 wrz 2013, 21:56

Tarota Thota nie posiadam jeszcze, ale myślę, że jest on szczególnie wart bliższego poznania.
Jak sama nazwa wskazuje jest on Thota :) czyli egipskiego boga Księżyca. Wiele wskazówek odnośnie tej talii można zaczerpnąć wgłębiając się w mitologię egipską ;)
Wg mnie Crowley tworząc tą talię nieprzypadkowo użył takiej nazwy.

Wróć do „Talie kart – opisy, zdjęcia, dyskusje”