Druid Craft - luźne pogaduchy

Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Re: Druid Craft - luźne pogaduchy

Postautor: Zib » sobota 07 gru 2013, 17:36

Karta 3 Mieczy nie opisana jeszcze. Ciekawe jaki może mieć urok. Większość ludzi nie lubi, wręcz nie znosi jej uroku.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Libusza

Postautor: Libusza » sobota 07 gru 2013, 18:57

Uroki różne są przecież ;-)
Poza tym każda karta niesie jakieś pozytywne przesłanie.
Na karcie D.C. nie widnieje przebite serce.Tutaj widzę tajemniczy znak ukryty w lesie.Mam wrażenie, że zaraz zjawi się Szaman i coś zdziała.
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » sobota 07 gru 2013, 19:33

Każdy ma prawo zacząć opis karty, założyć nowy wątek. Tak też zrobiłem => viewtopic.php?p=201540#p201540
Przenoszę wpis Miriam do niego :)
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » sobota 07 gru 2013, 19:46

Przecież karty od dawna opisywaliśmy w ten sposób. Dla tych kart co nie mają jeszcze osobnego wątku każdy może taki zacząć. Także, dla łatwości odszukania tekstów lepiej chyba zgrupować te dotyczące danej karty wszystkie razem, w dedykowanym wątku.
Awatar użytkownika
Miriam
Kontaktowanie:

Postautor: Miriam » sobota 07 gru 2013, 19:56

Mea culpa mea maxima culpa. Wlazłam nie tu gdzie trzeba. :)
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 07 sty 2014, 21:15

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy nowego nabytku - talii DruidCraft. Dzisiaj specjalne powitanie dla Zebony.
Zapraszam do podzielenia się wrażeniami oraz tym, jakie są najbardziej ulubione i nielubiane karty w tej talii. Do tego, aby posiadać faworytów niekoniecznie trzeba być właścicielem talii, więc zapraszam wszystkich.
Awatar użytkownika
Zebona

Postautor: Zebona » wtorek 07 sty 2014, 21:54

Bardzo serdecznie dziekuje za przyjecie do grona zwolennilow talii Druiden Craft.
Musze nadmienic.ze gdyby nie to Forum i nie ten temat nie bylalym posiadaczka tej pieknej talii.
Musze tylko "odswiezyc"wiadomosci o Druidach w ogole a szczegolnie o ich wierzeniach i symbolach.
Gdyby ksiazeczka dolaczona do kart byla wydana nie tylko w jezyku angielskim to bym wiecej kumala jak to pisze Suna :)
Na pewno podziele sie wrazeniami jakie mi ta talia podarowala ale musze ja najpierw porzadnie potrzymac w rekach. :buzki:
"Dopolki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, bedzie ono kierowalo Twoim zyciem,a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."
C.G.Jung
Awatar użytkownika
Sophia
Kontaktowanie:

Postautor: Sophia » wtorek 07 sty 2014, 22:31

kusicie i nęcicie tą talią... :rotfl:
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 07 sty 2014, 22:33

Spróbuj odwiedzić świat Druidów we śnie wkładając na noc karty pod poduszkę. Nie zapomnij przygotować kartki i ołówka, aby natychmiast po obudzeniu zapisać nawet w skrócie to co pamiętasz, a przed zaśnięciem powiedzieć głośno ze 3 razy, że chcesz zapamiętać dzisiejszy sen.
Przynależność tutaj to kwestia chęci rozmawiania o tych kartach, niekoniecznie trzeba je posiadać.
Witaj Sophia!
Awatar użytkownika
Sophia
Kontaktowanie:

Postautor: Sophia » wtorek 07 sty 2014, 22:41

Dobry Zibie :) kurczę ta talia na prawdę jest fascynująca. podejrzewam, że za jakiś czas sobie taką sprawię :cwaniak: jak na razie muszę się jeszcze dotrzeć z waitem

Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 07 sty 2014, 22:46

RWS jest pierwszy do docierania, bo to klasyka i mnóstwo następnych opiera się na niej jako podstawie
Awatar użytkownika
Sophia
Kontaktowanie:

Postautor: Sophia » wtorek 07 sty 2014, 22:53

racja, tylko ja mam czasem tak problem, że jak stawiam karty to mówią mi one zupełnie co innego niż według opracowań powinny znaczyć i się gubię wtedy :(

Awatar użytkownika
Natka

Postautor: Natka » wtorek 07 sty 2014, 22:56

Nie do końca jest tak, że według opracowań karty powinny coś znaczyć, ważne jest co dane karty znaczą dla Ciebie.
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
Sophia
Kontaktowanie:

Postautor: Sophia » wtorek 07 sty 2014, 23:04

no właśnie raz znaczą koło a raz trójkąt. np. paź mieczy: raz mi wychodzi jako kłótnia, ale taka siarczysta a raz na ciężkiego partnera. paź denarów potrafi mi pokazać kobietę a zaraz pana, który zdradza :boisie:

Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » wtorek 07 sty 2014, 23:10

Sophia pisze:racja, tylko ja mam czasem tak problem, że jak stawiam karty to mówią mi one zupełnie co innego niż według opracowań powinny znaczyć i się gubię wtedy :(

Nie bardzo zrozumiałem, a szczególnie co to znaczy "powinny znaczyć". Nie ma czegoś takiego. Przecież te same karty powinny znaczyć co innego dla każdej osoby, a te opracowania do których się odwołujesz to tylko książki. One - sprzedaż ich - powinny przynieść zarobek. Także pośrednio zachęcić do kupowania kart tarota. Poza tym powiedz czy na 100% jesteś pewna tego co "powinny znaczyć", albo znasz kogoś kto wie.
Jest mnóstwo czynników zmieniających to znaczenie, nawet dla tej samej osoby. Może to być pytanie jakiego dotyczą, sąsiedztwo innych kart itp. Karty mają sprowokować myśli. Przecież przyznasz, że uśmiech MonaLisy będzie inny w zależności od pogody ducha osoby, która go ogląda.
Awatar użytkownika
Sophia
Kontaktowanie:

Postautor: Sophia » wtorek 07 sty 2014, 23:25

muszę przyznać Ci rację. możliwe, że nie zawierzam swojej intuicji i szukam potwierdzeń w książkach i opracowaniach. a to nie tak powinno działać.
dziękuję natka i Zib :kwiatek:

Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » niedziela 16 lut 2014, 16:41

Wydaje mi się, że ktoś jeszcze niedawno sprawił sobie talię DruidCraft. Ciekawe czy starczy czasu i ochoty, aby się tu ujawnić... :)
Awatar użytkownika
Ana4

Postautor: Ana4 » niedziela 18 maja 2014, 21:47

Ja tez mam te talie, niestety jeszcze się z nią za dużo nie zapoznałam, książki tez nie przeczytałam :bezradny: , wiec chętnie poczytam i przyłączę się do wątku :)
Ja najbardziej lubię karty Cesarzowa i As buław, nie rozumiem trochę ubrań w kratkę, jakoś tak mi nie pasują, nie wiem być może maja jakaś wyjątkową symbolikę ale moje pierwsze wrażenie było takie sobie.
Karta, która najmniej mi się podoba to Sila, ten dzik do mnie nie przemawia.
Awatar użytkownika
Akusha

Postautor: Akusha » poniedziałek 19 maja 2014, 15:32

Ja pracuje z ta talia juz dluzszy czas i jest mi to bardzo bliska talia, bardzo osobista. Wspaniale wspolpracuje z moja reszta kolekcji tych samych autorow : The Green Man Tree Oracle, the Druid Plant Oracle i he Druid Animal Oracle. Zazwyczaj mieszam karty wyroczni razem ze soba bo wtedy stanowia dla mnie jakby calosc bo i fauna i flora. Jest dla mnie bardzo wyrazna i czuje ja cala soba i nie raz splatala mi sympatycznego figla :) A The Green Man Tree Oracle emanuje potezna energia i momentalnie czuje ducha tych kart. A krata to moze nawiazanie do Szkotow ;p Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » sobota 31 maja 2014, 14:27

Ana4 pisze:Ja tez mam te talie, niestety jeszcze się z nią za dużo nie zapoznałam, książki tez nie przeczytałam :bezradny: , wiec chętnie poczytam i przyłączę się do wątku :)
Ja najbardziej lubię karty Cesarzowa i As buław, nie rozumiem trochę ubrań w kratkę, jakoś tak mi nie pasują, nie wiem być może maja jakaś wyjątkową symbolikę ale moje pierwsze wrażenie było takie sobie.
Karta, która najmniej mi się podoba to Sila, ten dzik do mnie nie przemawia.

Zrobiłem dla karty Moc nowy wątek viewtopic.php?f=102&t=12626&p=240241#p240241
Może napisz parę słów aby wyrazić dlaczego najmniej Ci się ta karta podoba. Odnosi się to bezpośrednio do pewnych aspektów w swojej podświadomości, które pragniesz ukryć, wyeliminować.

Velika,
a co ty myślisz o szkockiej kracie? Pasuje do tej talii? Czy jest w niej karta, która budzi Twój niepokój, czy niechęć? Może będzie to na temat karty o której nie mamy jeszcze wątku.
Awatar użytkownika
Akusha

Postautor: Akusha » poniedziałek 30 cze 2014, 17:42

Wybaczcie taka przerwę w obecności na forum ale siły wyższe :bezradny: . Co do tej talii mój niepokój wzbudza dwójka pentacli. Głównie z pobudek osobistych. Jestem już zmęczona tym jak bardzo żongluje mną los a zwłaszcza ludzie, którzy przysparzają mi kłopotów. Każdy ma swoje limity i problemy ale moje życie nie należy do najlżejszych. Już w trakcie mojego przyjścia na świat zmagałam się z problemami żeby się utrzymać, podczas narodzin moja matka postanowiła mnie nawet trwale naznaczyć na swój sposób (tak to nazywam). Najbardziej niepokojąca dla mnie jest postać żąglująca, widzę w niej rodzicielkę, której nie było w smak moje przyjście na świat i do teraz mi o tym przypomina. Osobę żąglującą moim życiem bez większego namysłu, dla niej nic to nie znaczy ale dla mnie rozpętuje to sztorm ,który może być katastrofalny. Jestem zodiakalną panną, dla mnie wszystko stanowi pewną logikę- zawsze, wyznaję system zero jedynkowy. Unikam sprawiania sobie kłopotów wywołanych na własne życzenie, przez to co zgotowała mi rodzina, wszystkie decyzje zawsze przemyślę, wpierw myślę potem mówię. Wielu ludzi przysparzało mi problemów poprzez ich durne i infantylne zabawy i myślenie, wyznaję zasadę że jestem panią swojego losu. Dla wielu była to zabawa a dla mnie kończyło się to sztormem i ledwo dopływałam do brzegu, kiedy widzę tą kartę w swoim rozkładzie dopada mnie swojego rodzaju agresja i zmęczenie materiałem. Czasem jest to nieuniknione, np kiedy mają Ci dać zwrot ze skarbówki ;p Dla mnie oznacza to, że będę zależna od kogoś, kto może nie rozumieć powagi sytuacji, bagatelizować coś, mieć nieodpowiednie bądź nieodpowiedzialne podejście do sprawy. A ja lubię kontrolować swoje sprawy , ordnung must sein, jestem mieszanką polsko-niemiecką co często daje się zauważać ;p

Co do szkockiej kraty na kartach. Z tego co mi wiadomo to Piktowie mieli nieco większy wpływ na Szkocję i byli wcześniej niż Celtowie. Sama Szkocja była jednym z wielu terenów działań druidów itd. ale żeby wiązać to bezpośrednio to chyba nie byłabym za tym (co historyk to inna prawda, jedni twierdzą, że Szkoci wywodzą się od Piktów, a inni ,że w ogóle nie mają ze sobą nic wspólnego a tym bardziej z Celtami). Oczywiście wraz z ekspansją wpływy były nieuniknione i ma to sens, ale czysto siegając do korzeni to raczej szkocka krata na kartach druidzkich niebardzo. Tym bardziej ,że szkocka krata jest związana ze szkockimi klanami więc nie powinna się znajdować na kartach ;p

Wróć do „Talie kart – opisy, zdjęcia, dyskusje”