Initiatory Golden Down - luźne pogaduchy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Re: Initiatory Golden Down - luźne pogaduchy

Postautor: Tarofides » poniedziałek 27 sie 2012, 01:35

Raczej niezwykle taktowny :tak:
Awatar użytkownika
Aur Ganuz

Postautor: Aur Ganuz » poniedziałek 27 sie 2012, 09:27

taktaktaktak(t) :tak: :tak: :tak: :tak:
Wiem, że w temacie jest "luźne pogaduchy", ale mi już chyba całkowicie poluzowało się :rotfl:
Pozdrawiam
Aur Ganuz
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » wtorek 28 sie 2012, 23:08

Hehe, spoko i luz :luzik:
Awatar użytkownika
katarynka

Re: Spis kart - Initiatory of Golden Dawn

Postautor: katarynka » środa 05 wrz 2012, 12:01

Zib, w indeks wkradł się błąd - link do asa pucharów z talii DruidCraft.
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » sobota 08 wrz 2012, 15:13

Skasowałem, bo tu nie mamy jeszcze asa pucharów, dzięki za czujność :ok:
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » niedziela 16 wrz 2012, 17:30

Trzeba było dodać kartę Asa Pucharów, a zamiast kasować zmienić link :oczko:
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » niedziela 16 wrz 2012, 23:59

Nie mam tej talii, ani książki, więc tylko obrazek mógłbym dodać :bezradny:
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » poniedziałek 17 wrz 2012, 01:40

Potem sie okazuje, że autor całkiem co innego miał na myśli :uoee:
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » poniedziałek 17 wrz 2012, 04:13

To bez znaczenia co autor miał na myśli. Po opublikowaniu już wszystko zależy od nas i tylko to się liczy, a nie intencje autora
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » poniedziałek 17 wrz 2012, 20:00

No moim zdaniem zamysł autora jest jednak ważny :tak:
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » niedziela 04 lis 2012, 19:25

Dzięki Hajja za nowe karty. Wdzięczny będę za informację, jeśli takie się pojawią. Dodam je wtedy szybciej do listy linków.
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » niedziela 25 lis 2012, 18:49

Dawno nikt nie ciągnął nowej karty. Zainteresowanie podzieleniem się z innymi swoimi przemyśleniami na temat poszczególnych kart widzę słabnie w narodzie, a szkoda, bo Initiatory to ciekawa talia. Gra też jakoś utknęła :foch:
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » sobota 05 sty 2013, 15:37

Witam w Nowym Roku wszystkich zwolenników talii Initiatory. W poprzednim roku daliśmy radę przyjrzeć się bliżej 16 kartom. Czy jest ktoś odważny, aby zacząć wątek o następnej karcie?
locked inside

Postautor: locked inside » niedziela 12 paź 2014, 10:36

Witam posiadaczy talii Initiatory Golden Dawn do których od niedawna się zaliczam :)
Czy ktoś zechciałby poświęcić czas na podzielenie się przemyśleniami na temat rewersu tej talii? Przyznam szczerze że oglądając talię przed zakupem nie zwróciłam uwagi na rewers. Dopiero dziś mój wzrok padł na symbol swastyki i nieco przerażona zaczęłam szukać informacji o nim. Czy wybierając kolejne talie zwracacie uwagę na rewers? Przeglądam różne fora/blogi poświęcone ezo i nie znajduje rozważań tego aspektu talii.
panta rhei
Awatar użytkownika
Artur

Postautor: Artur » środa 10 lut 2016, 14:14

Nie zwracam uwagi na rewers w inny sposób niźli estetyczno-użytkowy. Swastyka Cię przeraża? Szerzej symbolika? Może warto przemyśleć czy karty są dobrym dla Ciebie pomysłem na życie. I nie, nie kpię. Stwierdzam - karty operują symbolami, i jeśli Twoja o nich wiedza ma wyłącznie charakter powszechny, popkulturowy, to niestety ryzykujesz trwanie w stuporze, zaskoczeniu i przerażeniu.
Pozdrawiam
Artur

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 12 lut 2016, 01:20

Arturze widzę, że dwojako się wypowiadasz, być może dlatego iż chcesz mieć "furtkę" otwartą w razie konieczności wycofania się z tematu.
Ja osobiście nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję, ale odniosę się do twojej i poprzedniej wypowiedzi...
Rewers Talii ?? hmm... mnie on w ogóle nie interesuje, nie zwracam szczególnej uwagi na to, bardziej interesuje mnie "front" karty i to co ona przedstawia.
Oczywiście chyba rozumiem twoje obawy locked inside, ktoś, kto nie ma wieloletniego "stażu" z kartami, może poczuć się trochę nieswojo kiedy widzi złowieszcze symbole takie jak np. swastyka.
Nie potrzebnie p. Artur tak z mety napisał cytuję: "Może warto przemyśleć czy karty są dobrym dla Ciebie pomysłem na życie. I nie, nie kpię. Stwierdzam - karty operują symbolami". Odbieram to tak jakby chciał cię przestraszyć, tylko nie wiem czym ... kartami? mocą symbolów?
Swastyka obecnie w krajach Europy i obu Ameryk jest to symbol kojarzony prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.
Jako początkująca osoba z tą talią miałaś/eś (przepraszam, ale nie wiem kim jesteś) prawo nie wiedzieć ...
Nie przekreślam cię tylko dlatego, że właśnie otaczasz się w swoim życiu popkulturą, wiedzą powszechną w swoim otoczeniu na temat tego symbolu i moim zdaniem niczym wielkim nie ryzykujesz tkwiąc nadal w tym przeświadczeniu, że ten symbol jest najgorszym złem.
Jeśli tak uważasz, to po prostu odrzucisz karty i wszystko co się wiąże z Tarotem.
Z kolei jeśli chcesz wiedzieć i poznać co znaczy ten symbol, to myślę, że w dobre miejsce trafiłeś/aś.
Na tyle ile mogę to wyjaśnię, może inni też się wypowiedzą na ten temat.
Zgadzam się z p. Arturem, że Tarot to czysta symbolika i aby go poznać, należy również skupić się właśnie na symbolice zawartej na "froncie" czy też na rewersie każdej karty.
Jeśli zapoznasz się ze symboliką zawartą w tarocie, bynajmniej z jej podstawami, to zrozumiesz, że niektóre symbole, dla jednych są dobrem, a dla drugich ochroną przed złem.
Więcej na temat samej swastyki dowiesz się na zwykłej wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Swastyka ... tam możesz sobie porównać tą, którą masz na rewersie kart, z tą która nam Europejczykom kojarzy się z samym złem.
Prawda jest taka, że my tarociści nic nie poradzimy na to, że Hitler użył jej w swojej propagandzie ... to tak jakby skrót PiS od partii (wszyscy wiemy jakiej), dziś nam się kojarzy z tą partią, ale jak ona nie będzie na tyle silna, aby zapisać się na trwałe w historii, nasi potomkowie wymyślą coś innego i PiS będzie się kojarzył z zupełnie czymś innym np. Promuj i Sprzedawaj.
I tylko tyle chciałam powiedzieć, jeśli chodzi o symbolikę, nie ma w niej żadnej magii, tylko pewne skojarzenia, to my sami nadajemy im moc :kotek:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Aur Ganuz

Postautor: Aur Ganuz » wtorek 16 lut 2016, 01:15

Dobry wieczór wszystkim zgromadzonym,

Wieki chyba minęły od kiedy miałem przyjemność gościć w tych progach! Dotarł do mnie email z powiadomieniem o reanimacji wątku, w związku z czym chciałbym dorzucić 2 grosze od siebie odnośnie tej nieszczęsnej swastyki.

Nie zapominajmy, że do czynienia mamy z talią bazującą na systemie Golden Dawn. Symbole przedstawione na obrzeżu rewersu talii są emblemami oficerów uczestniczących w inicjacyjnych rytuałach G.D. Swastyka przypisana jest Dadychos, krótki opis funkcji oficera można przeczytać n.p. tu: http://mishkan-ha-echad.blogspot.co.uk/ ... uchos.html

Dadychos (dosł "niosący/a pochodnię") jest epitetem Artemis oraz Demeter szukającej Persefony. Była to również nazwa funkcjonalna drugiego kapłana w misteriach eleuzyjskich.
Pozdrawiam
Aur Ganuz

Wróć do „Talie kart – opisy, zdjęcia, dyskusje”