PYTANIA O TAROTA ===> Jak zacząć przygodę z tarotem?

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCEGO, jak zacząć przygodę z tarotem

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 30 lis 2016, 20:42

igniculus pisze: Czy przynajmniej do ćwiczeń by trochę sobie ułatwić podzielić talię na Arkana Małe i Duże i posługiwać się tylko jedną grupą??

Możesz tak oczywiście zrobić... wtedy weź sobie na początek Wielkie Arkana i ćwicz tylko z nimi - wiele osób mówi że są one łatwiejsze do interpretacji dla początkującego... A dopiero po jakimś czasie, jak już będziesz znać podstawowe znaczenie Wielkich Arkan, dołączysz Małe. :)
Awatar użytkownika
igniculus

Postautor: igniculus » środa 30 lis 2016, 20:50

ok dzięki :)
Faktycznie dzień okazał się bardzo dynamiczny i chaotyczny. Natomiast pozostałe karty nie sprawdziły się i nie dały wydźwięku, albo przynajmniej ja tego nie odczułam.
Dziś rano wylosowałam te trzy karty, zapisałam kilka skojarzeń i przemyśleń na kartce, a dopiero wieczorem zaczęłam to analizować głębiej i zastanawiać się nad tym.

Słusznie zacznę od jednej karty, ale czy system zapisywania skojarzeń, a dokonania głębszej interpretacji po całym dniu jest słuszny? Czy to nie niesie za sobą ryzyka, że będę naciągać fakty i dokonywać nadinterpretacji??
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 30 lis 2016, 20:56

Dlatego któraś z dziewczyn radziła, żeby dla ćwiczeń ciągnąć kartę rano i zostawiać zakrytą, a dopiero wieczorem sprawdzić jaka to karta i porównać z wydarzeniami dnia. ;)
Awatar użytkownika
igniculus

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Jak zacząć przygodę z tarotem?

Postautor: igniculus » wtorek 13 gru 2016, 21:23

No tak od kilku dni robię, miej więcej udaje mi się dopasować interpretację do wylosowanej karty, jednak dzisiaj ni ząb mi nie pasuje znaczenie karty do wydarzeń dnia. Dziś jak się okazało wypadła mi karta kochankowie. Dzień był dość napięty i stresujący. Miałam dość poważne spięcie/nieporozumienie z koleżanką w pracy, które wyjaśniłyśmy sobie dość powierzchownie dopiero wieczorem przez telefon. Pozostały wydarzenia dnia raczej dość przyziemne. Czy da się to jakoś dopasować??

Czy dokonuje nadinterpretacji, jeśli w pytaniu o osobę (pytanie w stylu kim ta osoba jest) wypada mi 4 mieczy i kojarzę to z osobą pracującą w szpitalu, a może ktoś przepracowany?
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Jak zacząć przygodę z tarotem?

Postautor: Krystyna » wtorek 13 gru 2016, 21:34

viewforum.php?f=63
tutaj załóż swój watek i tam wyciągaj karte dnia, jednocześnie ćwicząc interpretację...bardziej nabierzesz wprawy...
może inni ci pomogą...

Zresztą taka podpowiedź już dostałaś wcześniej, wiec załóż swój watek...
Podpatrz tam, jak robią to inni...
Obrazek

Wróć do „Tarot - pytania i praktyczne porady”