PYTANIA O TAROTA ===> Zaczynamy naukę Tarota :)

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Zaczynamy naukę Tarota :)

Postautor: Joana » czwartek 24 lis 2016, 20:09

Igniculus najpierw polecam Ci wyjmować tzw "kartę dnia".Codziennie rano, albo wieczorem, wyjmujesz z talii jedną kartę, ona określi Twój dzień. Będziesz mógł skonfrontować ją z doświadczaniami danego dnia. Na początku zadajemy proste pytania i wyjmujemy najwyżej 3-4 karty. Można zacząć pracę tylko z AW, bo lepiej pojąć ich znaczenia. Unikaj powtarzania tych samych pytań, czy pytań o błahe sprawy. Z czasem nabierzesz wprawy, ale nie warto przyspieszać tego procesu na siłę :)
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » czwartek 24 lis 2016, 21:54

igniculus pisze:Na jakim rokadzie najlepiej ćwiczyć? Cy do ćwiczeń można używać tendencyjnych pytań, co z powtarzaniem pytań przy ćwiczeniach?

Najlepiej ćwiczyć na prostych rozkładach. Polecam rozkład z 3 kart (przeszłość, teraźniejszość, przyszłość), rozkład Tak/Nie, uniwersalny rozkład Wróżbity Macieja i inne niewielkie:
viewtopic.php?f=7&t=1582
viewtopic.php?f=7&t=9935
viewtopic.php?f=7&t=101
viewtopic.php?f=7&t=197
viewtopic.php?f=7&t=1589
viewtopic.php?f=7&t=2068
viewtopic.php?f=7&t=914
viewtopic.php?f=7&t=890

Możesz sobie oprócz tego wyciągać kartę dnia oraz np. jedną lub dwie karty na to jaki będzie dany tydzień - to jest dobre, bo szybko możesz się przekonać o tym co i jak chciały Ci powiedzieć karty, i w ten sposób się uczysz.
viewtopic.php?f=7&t=27
viewtopic.php?f=154&t=18066
Tu można sobie założyć wątek ze swoimi kartami dnia:
viewforum.php?f=63

No i jeszcze trzecia rzecz - możesz brać udział w ćwiczeniach na forum, to bardzo pomaga. :)
viewforum.php?f=14

Nie powtarzaj tego samego pytania do kart, chyba że chcesz dla sprawdzenia, potwierdzenia wróżby zrobić np. dwa różne rozkłady na raz. Natomiast jeśli będziesz się codziennie pytać o to samo, to karty zaczną Ci mówić głupoty i tylko się zniechęcisz.
Przyznam że nie wiem co miałaś na myśli pisząc o "tendencyjnych" pytaniach?...
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
igniculus

Postautor: igniculus » piątek 25 lis 2016, 19:10

Bardzo dziękuję za tak bardzo wyczerpującą odpowiedź i cenne wskazówki oraz linki, ie sposób na szybko przeszukać tego forum by odnaleźć odpowiedzi na pytania, dziękuję bardzo za pomoc :)
Awatar użytkownika
igniculus

Postautor: igniculus » środa 30 lis 2016, 19:31

Spodobał mi się te rozkład do ćwiczeń: viewtopic.php?f=7&t=1589. na dany dzień rano jako aura dnia wypadł mi rycerz buław (czyli zinterpretowałam ten dzień jako pełen energii i zmuszający do szybkiego działania), to co wyjedzie na plus karta wieża - (tu mi się kojarzy negatywnie, że coś runie, ze wszystko czego człowiek się podejmie będzie klęską), natomiast to co na minus wylosowałam cesarzową - zinterpretowałam to jako kobietę zwierzchnika - szefową w pracy.
Czy może do ćwiczeń na tym rozkładzie powinnam rozdzielać Arkana Wielkie i Małe? Mało czytelne mi się to wydaje takie zmieszane.
Póki co nie chcę ćwiczyć zadając konkretne pytania, gdyż mam duże problemy z interpretacją. Czy przynajmniej do ćwiczeń by trochę sobie ułatwić podzielić talię na Arkana Małe i Duże i posługiwać się tylko jedną grupą??
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » środa 30 lis 2016, 20:33

Myślę, że na początek wybieraj z talii jedną kartę na jeden dzień i weryfikuj sobie co mogła oznaczać :)

Tutaj rycerz buław z Wieżą to chyba trochę jeżdżenia miałaś/będziesz miała. Wieżę interpretujesz jako blaski (bo pytasz co na plus). Blaskiem jest możliwość uwolnienia się z czegoś krępującego, z jakiś ograniczeń lub błędnego koła.
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 30 lis 2016, 20:42

igniculus pisze: Czy przynajmniej do ćwiczeń by trochę sobie ułatwić podzielić talię na Arkana Małe i Duże i posługiwać się tylko jedną grupą??

Możesz tak oczywiście zrobić... wtedy weź sobie na początek Wielkie Arkana i ćwicz tylko z nimi - wiele osób mówi że są one łatwiejsze do interpretacji dla początkującego... A dopiero po jakimś czasie, jak już będziesz znać podstawowe znaczenie Wielkich Arkan, dołączysz Małe. :)
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
igniculus

Postautor: igniculus » środa 30 lis 2016, 20:50

ok dzięki :)
Faktycznie dzień okazał się bardzo dynamiczny i chaotyczny. Natomiast pozostałe karty nie sprawdziły się i nie dały wydźwięku, albo przynajmniej ja tego nie odczułam.
Dziś rano wylosowałam te trzy karty, zapisałam kilka skojarzeń i przemyśleń na kartce, a dopiero wieczorem zaczęłam to analizować głębiej i zastanawiać się nad tym.

Słusznie zacznę od jednej karty, ale czy system zapisywania skojarzeń, a dokonania głębszej interpretacji po całym dniu jest słuszny? Czy to nie niesie za sobą ryzyka, że będę naciągać fakty i dokonywać nadinterpretacji??
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 30 lis 2016, 20:56

Dlatego któraś z dziewczyn radziła, żeby dla ćwiczeń ciągnąć kartę rano i zostawiać zakrytą, a dopiero wieczorem sprawdzić jaka to karta i porównać z wydarzeniami dnia. ;)
Awatar użytkownika
igniculus

Postautor: igniculus » wtorek 13 gru 2016, 21:23

No tak od kilku dni robię, miej więcej udaje mi się dopasować interpretację do wylosowanej karty, jednak dzisiaj ni ząb mi nie pasuje znaczenie karty do wydarzeń dnia. Dziś jak się okazało wypadła mi karta kochankowie. Dzień był dość napięty i stresujący. Miałam dość poważne spięcie/nieporozumienie z koleżanką w pracy, które wyjaśniłyśmy sobie dość powierzchownie dopiero wieczorem przez telefon. Pozostały wydarzenia dnia raczej dość przyziemne. Czy da się to jakoś dopasować??

Czy dokonuje nadinterpretacji, jeśli w pytaniu o osobę (pytanie w stylu kim ta osoba jest) wypada mi 4 mieczy i kojarzę to z osobą pracującą w szpitalu, a może ktoś przepracowany?
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Postautor: Krystyna » wtorek 13 gru 2016, 21:34

viewforum.php?f=63
tutaj załóż swój watek i tam wyciągaj karte dnia, jednocześnie ćwicząc interpretację...bardziej nabierzesz wprawy...
może inni ci pomogą...

Zresztą taka podpowiedź już dostałaś wcześniej, wiec załóż swój watek...
Podpatrz tam, jak robią to inni...
Obrazek

Wróć do „Tarot - pytania i praktyczne porady”